Trinitorių vienuolynas ir Išganytojo bažnyčia

Isidore Laurent Deroy, Vasilijus Sadovnikovas, Jonas Kazimieras Vilčinskis. Išganytojo (Trinitorių) bažnyčios Antakalnyje interjeras. 1847 m. Lietuvos nacionalinis dailės muziejus

Trinitoriai savo misija laikė kryžiaus žygių metu iš musulmonų nelaisvės išpirkti krikščionis, tačiau net ir šiems žygiams pasibaigus, o LDK kovojant su Osmanų imperija, trinitorių vertybės išliko aktualios.

Iš Ispanijos į LDK XVII a. Etmono Kazimiero Jono Sapiegos kvietimu atvykę pirmieji vienuoliai apsigyveno globėjo rūmuose, o po metų buvo pradėtas statyti vienuolynas. Vienuolyne veikė studijų namai, kuriuose filosofinį ir teologinį išsimokslinimą įgydavo trinitorių vienuoliai. Suprojektuoti Išganytojo bažnyčią buvo pavesta italui Giovanni Pietro Perti, kuris tuo metu dirbo Šv. Petro ir Povilo bažnyčioje.

Po 16 metų bažnyčios statymo darbai buvo baigti. Joje didžiajame altoriuje stovėjo medinė Jėzaus Nazariečio skulptūra, kurią 1700 m. atsiuntė iš Romos. Ji sukurta pagal Madride saugotą stebuklingąją Ecce Homo skulptūrą. Skulptūra greitai pagarsėjo stebuklais. Šiandien ją galima pamatyti Šv. Petro ir Povilo bažnyčios kairiajame šoniniame altoriuje.

Carinės Rusijos metais bažnyčia buvo paversta Šv. Arkangelo Michailo / Mykolo cerkve, todėl jos išvaizda smarkiai pasikeitė.

Adresas:
Antakalnio g. 27
Telefonas:
+370 605 01424
Tinklalapis:
By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.