XIX amžius: pirkėjų rojus Vilniuje

YouTube video

Sveiki atvykę į pirkėjų rojų! Reklamos, šurmulys, zujantys gyventojai, dideli vitrinų langai – XIX a. Vilnius toks pat aktyvus kaip ir šiandien. XIX a. pabaigoje Vilniuje gyveno apie 150 tūkst. žmonių, priklausiusių įvairiausiems socialiniams sluoksniams, ir visiems jiems reikėjo daugybės kasdienių ar prabangos daiktų. Nuo skudurų, žibalo ir druskos iki vėžių uodegėlių, burnoje tirpstančio šokolado, auksuotų kaspinėlių ar net ir šiandien mėgstamo sultinio kubelio. Vilniaus gatvėse buvo įsikūrę ne vienas tūkstantis krautuvių, galėjusių patenkinti keisčiausius pirkėjų norus.

Tik įsivaizduokite – jūs tuomečiame Vilniuje. Svarbiausia, nepamirškite piniginės ir pasiruoškite atradimams. Pirkliai, amatininkai, pramonininkai kovoja dėl pirkėjų dėmesio, todėl XIX a. parduotuvės rūpinasi ne tik prekėmis, bet ir jų išskirtinumu. Bet būkite atsargūs – parduotuvėje galite įsigyti padirbtos arbatos ar dešros su keistais radiniais. Jei po tokių staigmenų sutriktų virškinimas, vaistininkas jums mielai parduos naujausio vaisto – kefyro. Tad palikite savo arklius prie viešbučio, pasiimkite Rusijos imperijos rublių ir traukite pasižvalgyti po Vilniaus gatves ir kiemelius, kur XIX a. ant kiekvieno kampo virė prekyba.

Kokį suvenyrą iš XIX a. parduotuvės norėtumėte parsinešti?

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.