Keliaujanti opera „Opera ant ratų“

Po Lietuvą keliaujanti opera šią vasarą ir rudenį aplankė Liepkalnio, Verkių, Grigiškių, Pilaitės bei Panevėžio miesto ir Trakų gyventojus. Klausantis nemokamos Giovannio Battistos Pergolesio komiškos vienaveiksmės operos „Tarnaitė ponia“ žiūrovai buvo kviečiami švęsti artėjantį Vilniaus 700-ąjį jubiliejų savo mieste.

Vilniuje ši opera jau puikiai žinoma, tačiau kituose Lietuvos miestuose ji skamba kur kas rečiau. Šią vasarą galimybę ją išvysti turėjo ne tik atokesnių Vilniaus rajonų, bet ir Panevėžio bei Trakų gyventojai ir miesto svečiai. Erdvią Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro sceną pakeitė neįprasta lokacija – vilkiko priekaboje rodoma opera po atviru dangumi!

Opera – vilkiko priekaboje

Keliaujanti opera peržengė tradicinės salės ribas. Ir nors pompastikos kiek mažiau, tačiau operos grožis atsiskleidė visa jėga. Įriedėjus į miestą spalvingam vilkikui susirinkusieji sulaukė netikėtumų – į vilkiko priekabą sutilpo visi viengungio pono Umberto namai, tarnaitė Serpina ir net baltais perukais pasipuošusių muzikantų ložė.

Po atviru dangumi buvo galima stebėti, kaip operoje „Tarnaitė ponia“ namų šeimininke trokštanti tapti tarnaitė išradingai mausto savo poną – jos pastangos sukelė ne vieną juoko bangą. Buvo atsakyta į klausimą, ar meilė ir gudrumas galiausiai triumfuos. Be viso to, buvo galima tapti tarnaitės ir pono vestuvių svečiais.

Iš operos miesto Vilniaus – dovana Lietuvos miestams

Kyla klausimas, kodėl Vilnius savo 700-ojo jubiliejaus proga nusprendė kitiems Lietuvos miestams padovanoti operą? Opera Vilniui – itin brangus muzikos žanras. Juk Lietuvos sostinėje ji pirmą kartą profesionalioje scenoje parodyta anksčiau nei Londone ar Paryžiuje. Tad Vilnius ir toliau puoselėja šį žanrą – tegul operos arijos skamba ir kituose miestuose, po atviru dangumi užpildo netikėtas erdves.

Tiems kam patiko  ši opera ir nori išgirsti dar, 700-ojo jubiliejaus proga Vilniuje iki pat 2024 m. vyks projektas „Opera.Connect: Vilnius – operos miestas“, supažindinantis su ypatingomis operomis netikėtose Vilniaus erdvėse ir leidžiantis išgirsti pasitelkiant dirbtinį intelektą atkurtą vieną pirmųjų Vilniuje XVII a. skambėjusių operų.

Opera.Connect: Vilnius – operos miestas

 

,,Operą ant ratų” pristatė garsūs kūrėjai

Giovannio Battistos Pergolesio operos „Tarnaitė ponia“ pastatymą neįprastoje scenoje ant ratų sukūrė režisierius Gediminas Šeduikis, scenografė Sigita Šimkūnaitė ir kostiumų dailininkė Ugnė Tamuliūnaitė. Vaidmenis atlieka Monika Pleškytė, Greta Keraitė (Serpina), Egidijus Dauskurdis, Liudas Mikalauskas (Ubertas), Benadas Arkauskas, Lukas Ignatavičius (Vesponė). Grojo LNOBT simfoninio orkestro styginių kvartetas, vadovaujamas koncertmeisterės Olgos Taškinaitės.

Keliaujančios operos iniciatyva jau sudomino ir užsienio auditoriją tarptautinės organizacijos „Opera Europa“ narių konferencijoje.

„Opera ant ratų“ – tai Vilniaus miesto 700 metų jubiliejaus sutiktuvėms skirtos programos „Opera.Connect: Vilnius – operos miestas“ renginys. 700-ojo jubiliejaus renginiai ir iniciatyvos prasidėjo nuo 2021 m., o prie šventinės programos prisideda daugybė įvairių kūrėjų – tai atspindi Vilniaus puoselėjamas vertybes – laisvę, toleranciją ir skirtingų kultūrų darną.

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.