Šventiniai Vilniaus universiteto renginiai

Vilniaus universitetas (VU) – neatsiejama Vilniaus miesto dalis, padėjusi ir tebepadedanti miestui vystytis, tobulėti, pritraukti naujų miesto gyventojų, atvykstančių čia studijuoti, o paskui įleidžiančių šaknis. Todėl Vilniaus 700-ojo gimtadienio proga, VU bendruomenė paruošė miesto gyventojams ir svečiams turiningų ir įdomių dovanų.

Vilniaus 700-ojo gimtadienio proga – Vilniaus universiteto Verslo mokyklos dovana Lietuvos gamtos įkvėptas meno kūrinys

Vieta: Saulėtekio al. 22.

Tapytoja Mykolé (g. 1987), kuri bakalauro ir magistro laipsnius įgijo studijuodama Nacionalinėje dailės mokykloje Paryžiuje (École nationale supérieure des Beaux Arts de Paris). Jau Prancūzijos sostinėje, kaip ir vėliau grįžusi į Vilnių ar keliaudama, nuosekliai pasišventė vieninteliam uždaviniui – šiuolaikinei peizažo žanro interpretacijai.

Kūrinys, kurį Mykole įprasmino ant VU Verslo mokyklos fasado yra iš jos ,,Apsemtas miškas” kolekcijos. Pastarąjį įkvėpė kasmet pavasarinio potvynio metu apsemiamas Žalgirių miškas Nemuno deltoje. Žalgirių miške gamta atbunda kaip grėsmė. Nesustabdomai plūstantys vandenys ir jais plukdomos liūtys grasina savo kelyje nušluoti viską, kas gyva. Stichijos jėgai priešinasi tik didžiuliai seni medžiai. Jų tarsi suakmenėję tamsūs kamienai šakomis remiasi į dangų, o šaknys plačiai išsiraizgo vandenyje. Trys didžiausios ,,Apsemtam miškui” pašvęstos drobės skirtos saulėtekiui, o viena iš tų drobių perkelta būtent ant VU Verslo mokyklos fasado.

Vilniaus universiteto 444 gimtadienis

Data: 2023 m. balandžio 1 d.

Kasmet švenčiamas VU gimtadienis 2023 m. minės 444-ąsias įkūrimo metines. Šia proga VU miesto bendruomenei paruošė ne vieną smagią ir protą lavinančią pramogą – visos jos bus susijusios su Vilniumi.

Balandžio pirmąją vyks šventinis koncertas, kuriame taip pat laukiami miestiečiai, tradicinis ,,Katekizmo” eksponavimas, sulaukiantis daug susidomėjimo ir labai smagus ir populiarus orientacinis bėgimas, leidžiantis geriau susipažinti su Vilniaus miestu jo gimtadienio proga. Ir dar visų laukia daugybė kitų šventinių veiklų, kurias dovanoja Vilniaus universitetas savo gimtadienio proga.

Daugiau informacijos apie VU gimtadienio renginius

 

Menininkų Julijono Urbono ir Gailės Griciūtės garso instaliacija (D)in (D)an

Data: 2023 m. balandžio 1-17 d.

Laikas: kasdien.Žemo dažnio suolo instaliacija skambės 9.00 – 20.00 valandomis, o bokšto garsai – kelis kartus per dieną. Pirmadieniais – šeštadieniais 7.25 val., 11.55 val., 16:55 val. ir 19:55 val; sekmadieniais 7.25 val., 9.45 val., 11.55 val., 16:55 val. ir 19:55 val.

Kūrinyje, skirtame Vilniaus miesto jubiliejui ir VU gimtadieniui, eksperimentiškai persvarstomas šventinis varpas. Šv. Jonų bažnyčios varpinėje ir jos kieme įrengta specialia garso įranga atliekamas Gailės Griciūtės varpų garso kūrinys, kuris sklinda po visą senamiestį ir yra garsiškai susijęs su Vilniaus arkikatedros varpinės programa. Ši miesto masto kompozicija buvo kuriama įrašant Vilniaus arkikatedros varpus, tačiau iš Šv. Jonų bažnyčios varpinės sklindantis skambesys viršija bet kokio tikro varpo akustines galimybes ir fiziką.

Idėjos autoriai – Julijonas Urbonas, Gailė Griciūtė, architektas Povilas Marozas, garso režisierius Jokūbas Čižikas, garso sistemos inžinierius Vytautas Bastys, suolo dizaineris Paulius Vitkauskas.

Daugiau informacijos apie VU gimtadienio renginius

 

Nemokamos VU muziejaus ekskursijos apie Universiteto istoriją Vilniaus mieste

Data: 2023 m. balandžio 15 d. – rugsėjo 23 d.

Vieta: Senamiestis, Čiurlionio g., Saulėtekis

VU muziejus, minėdamas VU 444-ąjį gimtadienį bei Vilniaus 700-ąjį jubiliejų, kviečia nemokamai susipažinti su Universiteto istorija Vilniaus mieste dalyvaujant specialiose ekskursijose. Jų dalyviai lankysis Vilniaus Senamiestyje, Čiurlionio g. Universiteto komplekse bei Saulėtekyje – studentų miestelyje.

 

Vilniaus 700 metų jubiliejui skirtoje parodoje – retai eksponuojami dokumentai, tarp kurių ir trys Gedimino laiškai

Data: 2023 m. gegužės 31 d. – spalio 15 d.

Vieta: VU bibliotekos P. Smuglevičiaus salė (I a.), Universiteto g. 3.

Vilniaus universiteto (VU) bibliotekoje duris visuomenei atveria paroda „Curriculum Vilnae“, skirta paminėti ypatingą Vilniaus 700 metų sukaktį. Paroda kvies susipažinti su vertingais miesto istorijos įvykius menančiais dokumentais. Tarp jų – ir iš Vokietijos atvežtu transumptu – trijų Gedimino laiškų nuorašais, kurie užima itin reikšmingą vietą ne tik Vilniaus, bet ir visos Lietuvos istorijoje.

Registracija į ekskursijas, kurios organizuojamos nuo gegužės 31 iki birželio 13 d.

Daugiau informacijos

 

Paskaitų ciklas „Istorijos miestui ir pasauliui“

Data: 2022 m. spalio 6 d. – 2023 m. balandžio 20 d.

Vieta: Lietuvos nacionalinio muziejaus salė, Arsenalo g. 3.

VU Istorijos fakultetas kartu su Lietuvos nacionaliniu muziejumi organizuoja paskaitų ciklą „Istorijos miestui ir pasauliui“. Šiuo bendru projektu muziejininkai į dienos šviesą ištraukia tuos eksponatus, kurie dažnai nesulaukia pakankamo dėmesio ar savo lankytojo, o istorikai nustebina temomis, nugulusiomis istorijos paraštėse. Šiemet ciklas skiriamas 700 metų Vilniaus gimtadieniui.

Paskaitos transliuojamos tiesiogiai portale 15min.lt ir Lietuvos nacionalinio muziejaus Youtube paskyroje. Paskaitose galima dalyvauti ir gyvai. Dalis paskaitų verčiama į lietuvių gestų kalbą.

Daugiau informacijos

 

Vilniui skirta paroda VU bibliotekos P. Smuglevičiaus salėje

Kada: 2023 m. gegužės 11 d. – 2023 spalio 15 d.

Adresas: P. Smuglevičiaus salė, Universiteto g. 3.

VU bibliotekos surinkta ekspozicija supažindins visuomenę su Vilniaus miesto istorija. Parodoje bus eksponuojami VU bibliotekos fonduose saugomi dokumentai: reti spaudiniai, rankraščiai, fotografijos, kt.

Daugiau informacijos – artėjant renginiui.

Teatralizuotos ekskursijos po VU biblioteką

Data: 2023 m. birželio 16 d. („Kultūros nakties“ programos dalis).

Adresas: VU biblioteka, Universiteto g. 3.

VU kvies Vilniaus miesto gyventojus ir svečius bei universiteto bendruomenę susitikti su Vilniaus miesto bei bibliotekos erdvėmis ir jų istorijomis.

Daugiau informacijos – artėjant renginiui.

„Lumina“ parkas VU botanikos sode Kairėnuose

Data: 2022 m. spalio 28 d. – 2023 m. vasario mėn.

Adresas: VU Botanikos sodas, Kairėnų g. 43, Vilnius.

2022–2023 metų tamsiuoju sezonu VU botanikos sode Kairėnuose Vilniaus 700-ojo gimtadienio proga laukia nauja meninė, edukacinė ir pramoginė šviesų instaliacijų programa, kurioje lankytojai bus kviečiami leistis į šviesos pažinimo kelionę. Ekspozicijoje – originalūs Lietuvos ir Lenkijos menininkų sukurti darbai, kurie lankytojus supažindins ne tik su natūraliais gamtos šviesos šaltiniais, bet ir sukurtais žmogaus.

„Lumina“ parkai veikia keturiuose Lenkijos miestuose – Vroclave, Poznanėje, Liubline ir Bydgoščiuje. Šiais metais be Vilniaus šviesų instaliacijų parkas bus įkurtas Budapešte ir Prahoje.

Daugiau informacijos

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.