Šventiniai Vilniaus universiteto renginiai

Vilniaus universitetas (VU) – neatsiejama Vilniaus miesto dalis, padėjusi ir tebepadedanti miestui vystytis, tobulėti, pritraukti naujų miesto gyventojų, atvykstančių čia studijuoti, o paskui įleidžiančių šaknis. Todėl Vilniaus 700-ojo gimtadienio proga, VU bendruomenė paruošė miesto gyventojams ir svečiams turiningų ir įdomių dovanų.

Paskaitų ciklas „Istorijos miestui ir pasauliui“

Data: 2022 m. spalio 6 d. – 2023 m. balandžio 20 d.

Adresas: Lietuvos nacionalinio muziejaus salė, Arsenalo g. 3.

VU Istorijos fakultetas kartu su Lietuvos nacionaliniu muziejumi organizuoja paskaitų ciklą „Istorijos miestui ir pasauliui“. Šiuo bendru projektu muziejininkai į dienos šviesą ištraukia tuos eksponatus, kurie dažnai nesulaukia pakankamo dėmesio ar savo lankytojo, o istorikai nustebina temomis, nugulusiomis istorijos paraštėse. Šiemet ciklas skiriamas 700 metų Vilniaus gimtadieniui.

Paskaitos transliuojamos tiesiogiai portale 15min.lt ir Lietuvos nacionalinio muziejaus Youtube paskyroje. Paskaitose galima dalyvauti ir gyvai. Dalis paskaitų verčiama į lietuvių gestų kalbą.

Daugiau informacijos

 

„Lumina“ parkas VU botanikos sode Kairėnuose

Data: 2022 m. spalio 28 d. – 2023 m. vasario mėn.

Adresas: VU Botanikos sodas, Kairėnų g. 43, Vilnius.

2022–2023 metų tamsiuoju sezonu VU botanikos sode Kairėnuose Vilniaus 700-ojo gimtadienio proga laukia nauja meninė, edukacinė ir pramoginė šviesų instaliacijų programa, kurioje lankytojai bus kviečiami leistis į šviesos pažinimo kelionę. Ekspozicijoje – originalūs Lietuvos ir Lenkijos menininkų sukurti darbai, kurie lankytojus supažindins ne tik su natūraliais gamtos šviesos šaltiniais, bet ir sukurtais žmogaus.

„Lumina“ parkai veikia keturiuose Lenkijos miestuose – Vroclave, Poznanėje, Liubline ir Bydgoščiuje. Šiais metais be Vilniaus šviesų instaliacijų parkas bus įkurtas Budapešte ir Prahoje.

Daugiau informacijos

 

Vilniaus universiteto 444 gimtadienis

Data: 2023 m. balandžio 1 d.

Kasmet švenčiamas VU gimtadienis 2023 m. minės 444-ąsias įkūrimo metines. Šia proga VU miesto bendruomenei paruošė ne vieną smagią ir protą lavinančią pramogą – visos jos bus susijusios su Vilniumi.

Sekite naujienas, detali abiems išskirtiniams gimtadieniams skirta programa bus paskelbta artėjant renginiui. Kad geriau įsivaizduotumėte, ko laukti, siūlome žvilgtelti, kaip buvo švenčiamas 443-asis VU gimtadienis.

Vilniui skirta paroda VU bibliotekos P. Smuglevičiaus salėje

Kada: 2023 m. gegužės 11 d. – 2023 spalio 15 d.

Adresas: P. Smuglevičiaus salė, Universiteto g. 3.

VU bibliotekos surinkta ekspozicija supažindins visuomenę su Vilniaus miesto istorija. Parodoje bus eksponuojami VU bibliotekos fonduose saugomi dokumentai: reti spaudiniai, rankraščiai, fotografijos, kt.

Teatralizuotos ekskursijos po VU biblioteką

Data: 2023 m. birželio 16 d. („Kultūros nakties“ programos dalis).

Adresas: VU biblioteka, Universiteto g. 3.

VU kvies Vilniaus miesto gyventojus ir svečius bei universiteto bendruomenę susitikti su Vilniaus miesto bei bibliotekos erdvėmis ir jų istorijomis.

Daugiau informacijos – artėjant renginiui.

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.