Vilniaus 700-asis gimtadienis ,,Laiko portalas”

Vilniaus 700-ojo gimtadienio akimirkos

Vilniaus jubiliejaus programa

 

Vilnius 700: LAIKO PORTALAS

Sausio 25-ąją Katedros aikštėje atsivėręs „Laiko portalas“ sutelkė skambiausius įvairių kartų balsus, kurių aidas, kaip ir rašė Gediminas, sklido per visą Lietuvą, pasakodamas apie miestą, mūsų sostinę, mūsų Vilnių. Šventės dalyviai išgirdo ir išvydo specialiai jubiliejui sukurtą šventinę programą, kurios ašis – įvairių kartų ir žanrų muzikiniai kūriniai, atvėrę istorines ir šiuolaikines Vilniaus temas.

Katedros aikštėje pasinerta į žodžių, garsų, balsų ir vaizdų dermę, į nenutrūkstamą pasakojimą apie Vilnių kaip mūsų visų miestą – ne tik vilniečių, bet visos Lietuvos miestą, kurį savo laiškais ir kūrė Gediminas, o jo viziją per amžius tęsė kitos kartos, užauginusios ir mus, Vilniuje kuriančius, dirbančius, gyvenančius šiandien.

Tarp jubiliejinio koncerto dalyvių – Andrius Mamontovas, Monika Liu, Mantas Jankavičius, Ieva Barbora Juozapaitytė, Saulius Petreikis, grupės „Solo Ansamblis” ir „Freestarz“, Švento Kristoforo kamerinis orkestras, Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO ir daugybė kitų atlikėjų, susitikusių netradicine scena pavirtusioje Katedros aikštėje, nušviestoje „Laiko portalo“ ženklų – vizualinių praeities ir dabarties įvaizdžių, duosiančių pradžią po koncerto prasidėjusiam Vilniaus Šviesų festivaliui.

Kalbantys vaizdai: „Laiko portalas“ ant Katedros sienos

„Laiko portalas“ – vaizdo projekcijomis kuriama kelionė, kuriai pradžią davė kunigaikštis Gediminas, o tęsiame mes, karta iš kartos, rašydami atsakymą į jo laišką – kurdami, augindami ir puoselėdami šitą miestą.

Sausio 25-ąją Katedros aikštėje atsivėręs „Laiko portalas“ kvietė jubiliejinio Vilniaus šviesų festivalio metu kiekvieną dieną stebėti unikalų Vilniaus pasakojimą, transliuojamą ant milžiniško ekrano – Arkikatedros fasado. Šventaragio slėnyje, kur susilieja Neries ir Vilnelės vandenys ir jau 700 metų plaka jauna Vilniaus širdis, vaizdo projekcijos padėjo išvysti švenčiančio Vilniaus ne tik praeities, bet ir ateities simbolius. Reginys džiugino vilniečius ir miesto svečius sausio 25–28 dienomis.

Vilniaus šviesų festivalis – ypatinga Lietuvos sostinės gimtadienio tradicija

Šventinėmis sausio 25–28 dienomis Vilnius virto modernaus meno galerija po atviru dangumi. Miesto skveruose ir kiemuose iškilo instaliacijos, transformuojančios architektūros objektus, o gatvėse pasklido ryški šviesa.

Vilniaus šviesų festivalis pažymėtas įspūdingų gimtadienio renginių pradžia. Jubiliejaus laukimas prasidėjo šventine savaite, staigmenomis ir užburiančiais reginiais.

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.