Vilniaus 700-asis gimtadienis

Prasideda Vilniaus 700-asis gimtadienis!

Vilniaus jubiliejaus programa

 

Vilnius 700: LAIKO PORTALAS

Skirtingos muzikantų kartos, bet vienas, bendras, mūsų visų laikas, susiejantis būtąjį ir esamąjį. Skirtingi mūsų gyvenimai ir jų patirtys, bet vienas, bendras, mūsų visų Vilnius, švenčiantis 700 metų jubiliejų ir atveriantis „Laiko portalą“ – muzikinę ir vizualinę kelionę, kuriai pradžią davė Gediminas, o tęsiame mes, karta iš kartos, per amžius rašantys atsakymą į jo laišką – kurdami, statydami, augindami šitą miestą, dainuodami jam ir apie jį.

Sausio 25-ąją Katedros aikštėje atsivėręs „Laiko portalas“ sutelkė skambiausius įvairių kartų balsus, kurių aidas, kaip ir rašė Gediminas, sklido per visą Lietuvą, pasakodamas apie miestą, mūsų sostinę, mūsų Vilnių. Šventės dalyviai išgirdo ir išvydo specialiai jubiliejui sukurtą šventinę programą, kurios ašis – įvairių kartų ir žanrų muzikiniai kūriniai, atvėrę istorines ir šiuolaikines Vilniaus temas.

Katedros aikštėje pasinerta į žodžių, garsų, balsų ir vaizdų dermę, į nenutrūkstamą pasakojimą apie Vilnių kaip mūsų visų miestą – ne tik vilniečių, bet visos Lietuvos miestą, kurį savo laiškais ir kūrė Gediminas, o jo viziją per amžius tęsė kitos kartos, užauginusios ir mus, Vilniuje kuriančius, dirbančius, gyvenančius šiandien.

Tarp jubiliejinio koncerto dalyvių – Andrius Mamontovas, Monika Liu, Mantas Jankavičius, Ieva Barbora Juozapaitytė, Saulius Petreikis, grupės „Solo Ansamblis” ir „Freestarz“, Švento Kristoforo kamerinis orkestras, Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO ir daugybė kitų atlikėjų, susitikusių netradicine scena pavirtusioje Katedros aikštėje, nušviestoje „Laiko portalo“ ženklų – vizualinių praeities ir dabarties įvaizdžių, duosiančių pradžią po koncerto prasidėjusiam Vilniaus Šviesų festivaliui.

Kur: Katedros aikštė

Kada: 2023 m. sausio 25 d.

Laikas: 19:30

 

Gražiausias akimirkas filmuokite, savo įspūdžius fiksuokite ir dalinkitės jais programėlėje „Once in Vilnius”. Pakanka tik programėlę atsisiųsti ir vaizdo įrašą įkelti. Svarbu nepamiršti, kad kiekvienas kadras pretenduoja tapti ilgametražio filmo apie Vilnių dalimi!

Parsisiųskite programėlę ir papasakokime savo istoriją drauge.

Daugiau informacijos apie projektą

 

Kalbantys vaizdai: „Laiko portalas“ ant Katedros sienos

„Laiko portalas“ – vaizdo projekcijomis kuriama kelionė, kuriai pradžią davė kunigaikštis Gediminas, o tęsiame mes, karta iš kartos, rašydami atsakymą į jo laišką – kurdami, augindami ir puoselėdami šitą miestą.

Sausio 25-ąją Katedros aikštėje atsivėręs „Laiko portalas“ kvietė jubiliejinio Vilniaus šviesų festivalio metu kiekvieną dieną stebėti unikalų Vilniaus pasakojimą, transliuojamą ant milžiniško ekrano – Arkikatedros fasado. Šventaragio slėnyje, kur susilieja Neries ir Vilnelės vandenys ir jau 700 metų plaka jauna Vilniaus širdis, vaizdo projekcijos padėjo išvysti švenčiančio Vilniaus ne tik praeities, bet ir ateities simbolius. Reginys džiugino vilniečius ir miesto svečius sausio 25–28 dienomis.

Data: Sausio 25–28 d.

Laikas:

Sausio 25 d., 21:00–23:00

Sausio 26–28 d., 18:00–23:00

Vilniaus šviesų festivalis – ypatinga Lietuvos sostinės gimtadienio tradicija

Kur: įvairiose Vilniaus vietose

Kada: 2023 m. sausio 25–28 d.

Laikas: 18:00–23:00

Šventinėmis sausio 25–28 dienomis Vilnius virto modernaus meno galerija po atviru dangumi. Miesto skveruose ir kiemuose iškilo instaliacijos, transformuojančios architektūros objektus, o gatvėse pasklido ryški šviesa.

Vilniaus šviesų festivalis pažymėtas įspūdingų gimtadienio renginių pradžia. Jubiliejaus laukimas prasidėjo šventine savaite, staigmenomis ir užburiančiais reginiais.

Vienas iš jubiliejinio Vilniaus šviesų festivalio eksponatų – Italijos menininko Cristian Rizzuti lazerinė projekcija pavadinimu „Amnesia“. Ji įsikūrė viename paslaptingiausių Vilniaus senamiesčio kiemų. Penkių dalių kūrinys yra atminties interpretacija – šiuolaikinių technologijų pagalba autorius demonstravo atminties gimimą, gyvybingumą, pulsą ir tai, kas iš jos lieka galiausiai. Vizualinę projekcijos dalį papildė Julián Álvarez meditatyvus garso takelis.

Išsamų Šviesų festivalio objektų sąrašą ir žemėlapį rasite atsisiuntę nemokamą Vilniaus šviesų festivalio programėlę:

 

Nepamirškite fiksuoti įspūdžių ir dalintis jais su draugais! Švęsdami, tapkite miesto ambasadoriais – Vilniaus gimtadienis yra tik nepakartojamų renginių pradžia. Jis sužadino norą atrasti Vilnių, o kai kam galbūt pirmą kartą jame apsilankyti. Tad skleiskite žinią, dalykitės įspūdingiausiomis akimirkomis, patirkite šventės džiaugsmą ir perduokite jį kitiems.

Daugiau apie Vilniaus Šviesų festivalį

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.