Festivalis „Jaunas kaip Vilnius“ 2022 m.

Liepos 25-ąją, Šv. Kristoforo dieną, Vilnius vienai dienai tapo milžiniška muzikos arena. Miesto globėjo diena sostinėje švenčiama kasmet, tačiau šiemet ji pasitiko festivaliu, skirtu artėjančiam miesto 700 metų jubiliejui. Sausakimšame Vingio parke vilniečiai ir miesto svečiai dalyvavo skirtingų muzikinių žanrų festivalyje „Jaunas kaip Vilnius“. Jame – tvarumo idėjos, originalios lietuviškos muzikos kolaboracijos, LNOBT simfoninis orkestras ir tarptautinio ryškumo škotų muzikos žvaigždės Lewis Capaldi pasirodymas, kurio metu Vilniuje skambėjo ir visų pamėgtos, ir dar naujos, negirdėtos pasaulinės žvaigždės sukurtos dainos.

Festivalio ,,Jaunas kaip Vilnius” 2022 m. akimirkos

Festivalį atidarė vedėjai Giedrius Masalskis ir Gabrielė Martirosian.

Festivalis prasidėjo ypatingu reginiu – kartu su orkestru pasirodė tikros Lietuvos operos žvaigždės. Per vieną vakarą miestiečiai ir Vilniaus svečiai išgirdo daugybę tikrų klasikinės muzikos hitų: kompozitorių G. Puccini, G. Bizet, V. A. Mozarto, G. Verdi operų arijas ir orkestro atliekamus žinomus kūrinius.

Pasirodė Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro simfoninio orkestras su Viktorija Miškūnaite, Justina Gringyte, Merūnu Vitulskiu ir Kostu Smoriginu. Dirigavo maestro Ričardas Šumila.

Lietuvos atlikėjų duetų vakaras

Festivalis padovanojo ir netikėtų siurprizų – pasirodė puikiai pažįstami Lietuvos atlikėjai, kurie specialiai šiam renginiui buvo sujungti į skirtingų žanrų duetus: Monika Liu scenoje pasirodė su Egidijumi Sipavičiumi, Samas stebino žiūrovus kartu su Ieva Narkute, Linas Adomaitis dainavo su Gabriele Vilkickyte, Vaidas Baumila susijungė bendrai kūrybai su Juste Starinskaite, o ,,Kamanių šilelis” su Domantu Starkausku. Skambėjo tiek žinomos ir publikos mėgstamos dainos, tiek naujai intrepretuoti legendiniai kūriniai.

Škotų muzikos žvaigždės Lewis Capaldi koncertas

Vienam vakarui Vilnius tapo tarptautine muzikos arena. Sunku patikėti, kad tikrus hitus, kurių daugybę kartų klausėtės „Spotify“ platformoje, galėjome išgirsti čia, Vilniuje! Sostinėje pasirodė puikiai žinoma ir kritikų liaupsinama populiariosios muzikos užsienio žvaigždė Lewis Capaldi, sugebanti savo kūryba paliesti daugybės gerbėjų širdis visame pasaulyje.

Specialų pasirodymą vilniečiams ir miesto svečiams kūrė urbanistinio šokio teatras ,,Low Air”. Šokio pasirodymas ,,Kartu” sujungė įvairaus amžiaus kartas, Lietuvos urbanistinio šokio kultūrą ir temas kaip tapatybės, vienišumo ir ryšio, bendruomenės santykių paieškas.

Festivalio „Jaunas kaip Vilnius“ programa Katedros aikštėje

Katedros aikštėje šalia jubiliejinio laikrodžio įsikūrusioje neformalioje bendrystės erdvėje žinomi žmonės dalinosi įžvalgomis kalbėdami apie lietuvių pagalbą Ukrainos žmonėms ir ateities Vilnių, kurį dar gražesnį ir patogesnį gyventi norime palikti ateities kartoms. Festivalio „Jaunas kaip Vilnius“ pristatymą pradėjo Ignas Krupavičius.

Diskusijų dalį pradėjo specialus Jurgio Didžiulio muzikinis pasirodymas apie Vilnių, pakėlęs nuo kėdžių susirinkusius vilniečius ir miesto svečius.

Vėliau vyko kitoks pokalbis su Ąžuolu ir Migle. Vaikai kalbino amžinai jauną kaip pats Vilnius kūrėją Algirdą Kaušpėdą, Vilniaus garbės pilietį, architektą, visuomenininką, kuris save laiko miesto žmogumi – čia gimusiu, augusiu ir brendusiu, o savo Vilnių laikančiu vienu gražiausių miestų Europoje.

Vilniaus 700 metų jubiliejus dar kartą primena, kokia brangi yra laisvė. Organizacijų, aktyviai remiančių ukrainiečių pasipriešinimą Rusijos agresijai, atstovai kalbėjo apie tai, kaip padėjome kovojančiai Ukrainai ir kuo jai dar gali padėti Vilnius. Pokalbį moderavo Raudonojo Kryžiaus atstovė Luka Lesauskaitė, diskusijoje dalyvavo su pabėgėlių integracija dirbanti menų agentūros „Artscape“ vadovė Aistė Ulubey, nuo pat karo Ukrainoje pradžios pabėgėlių centre su mama savanoriaujanti atlikėja Gabrielė Vilkickytė, Vilniaus mero patarėjų grupės vadovė Ieva Dirmaitė, ,,Maisto banko“ vadovas Simonas Gurevičius, įvairių iniciatyvų autorius Laurynas Šeškus.

Žinomi visuomenininkai festivalio atidaryme gvildeno temas įvairiais tvarumo aspektais: socialiniu, kultūriniu, verslo bei aplinkos. Diskusijoje dalyvavo ,,Miesto laboratorijos“ vadovė Goda Sosnovskienė, produkto dizaineris Aurimas Kadzevičius, Silvestras Dikčius, Neringa Rekašiūtė, tvarius sprendimus savivaldoje apžvelgė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorė Lina Koriznienė. Diskusiją moderavo technologijų entuziastas Lukas Keraitis.

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.