Vilniaus performanso meno bienalės pristatymas meno mugėje „ArtVilnius’23“

Vilniaus 700 metų jubiliejui skirta ir per visus metus pasklidusi 1-oji Vilniaus performanso meno bienalė (VB23) savo programą užbaigia šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius’23“, kuri vyks spalio 13–15 d. „Litexpo“.

Vilniaus performanso meno bienalė meno mugėje „ArtVilnius’23“ pristatys savo stendą, kuriame lankytojai galės pamatyti jau įvykusių bienalės performansų įspūdžių filmus, susitikti su VB23 meno vadove Neringa Bumbliene ir apsilankyti VB23 programos dalyvio, menininko Roberto Narkaus performanse.

Pasak N. Bumblienės, šis pristatymas „ArtVilniuje“ tampa ir paskutiniu šiais metais bienalės renginiu. „Džiaugiuosi, kad turime galimybę atsigręžti į tokius mums svarbius metus ir pasidalinti pirmosios bienalės prisiminimais dviejuose įspūdžių kupinuose filmuose ir dar kartą pakviesti apsilankyti viename iš vasarą pristatytų performansų, į kurį tuo metu netilpo gausus būrys susirinkusiųjų“, – teigia VB23 meno vadovė.

Numatomi renginiai

Spalio 14 d., šeštadienį, 15.30 val., „ArtVilnius’23“ LRT studijoje vyks diskusija „Mums reikia pasikalbėti apie performanso meną“, kurioje mugės Projektų zonos kuratorius Valentinas Klimašauskas kalbins VB23 meno vadovę N. Bumblienę, menininkę Agnę Jokšę ir „Lewben Art Foundation“ projektų vadovę Giedrę Marčiulaitę.

Tą patį šeštadienį, 17.30–19.00 val., 4 salėje esančiame VB23 stende pasikalbėti apie bienalę jus kvies VB23 meno vadovė N. Bumblienė. Po šio susitikimo visi kviečiami į 4 salėje esančią Projektų zonos sceną, kur 19.00–19.25 val. vyks VB23 kuruotos programos dalyvio Roberto Narkaus performansas „Egghorsecizmus“. Pernai Venecijos meno bienalėje Lietuvai atstovavusio R. Narkaus performansas pakvies į juodojo humoro ir absurdo persmelktą egghorsecizmo seansą, kurio epicentre – vidurio amžiaus krizę išgyvenantis vyras.

Performatyvumo tema „ArtVilnius’23“

VB23 prisistatymas „ArtVilnius’23“ susijęs ir su mugės šių metų tema ir akcentu – performatyvumu. „ArtVilnius’23“ rengėjai kviečia į performatyvumo sampratą pažvelgti atvirai ir kūrybingai, drąsiai apie jį kalbėti ir diskutuoti su šiuo reiškiniu siejamas, plačiausias jo interpretacijas.

Tarptautinėje meno mugėje šiemet dalyvaus 70 meno galerijų ir institucijų bei 300 menininkų iš 18 pasaulio šalių. Šalia pagrindinės meno galerijų programos bus pristatoma Projektų zona su pasaulinio garso menininkų, muziejų ir meno fondų kolekcijomis bei institucijų ekspozicijomis (kuratorius V. Klimašauskas), specialioje scenoje visos mugės metu bus rodoma ir Projektų zonoje dalyvaujančių individualių menininkų performansų programa. Veiks skulptūrų, instaliacijų ir performansų paroda „Takas“ (kuratorius Vytenis Burokas).

Meno mugės programoje taip pat vyks su performanso menu susijusios diskusijos, kūrybinės performanso meno dirbtuvės vaikams, dalyvaujančios galerijos taip pat pristatys ir savo menininkų performansus.

Apie VB23

VB23 – tai naujas tęstinis tarptautinis renginys, skirtas šiuolaikiniam performanso menui ir organizuojamas Vilniaus miesto galerijos „Meno niša“ kaip oficiali Vilniaus 700 metų jubiliejui skirtos programos dalis, bienalės direktorė – Diana Stomienė, meno vadovė – N. Bumblienė. Pagrindinė inauguracinės bienalės tema – Vilnius, tačiau ir miestas per se – kaip žmogaus sukurta ir žmonių dominuojama aplinka, kuria dalijamės su kitomis gyvybės rūšimis, kur įvairios istorijos, mitai, veiklos, interesai, troškimai bei vizijos susiduria, sugyvena ir persikloja.

VB23 atidarymo renginys įvyko 2023 m. sausio 23 d. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, kur kaip N. Bumblienės kuruotos programos dalis buvo pristatytas naujas Emilijos Škarnulytės didelio masto kūrinys „Afotija“. Pagrindinė bienalės programa vyko liepos 23–rugpjūčio 6 d. viešose ir pusiau viešose Vilniaus erdvėse. Dvi savaites trukusioje VB23 programoje buvo pristatyti 38 menininkai, iš viso surengę 31 pasirodymą net 17-oje skirtingų Vilniaus lokacijų.

 

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.