Vilniaus performanso meno bienalė (VB23) pagrindinės programos įspūdžių filmas

Liepos 23–rugpjūčio 6 d., švęsdami Vilniaus 700 metų sukaktį, pristatėme pagrindinę Vilniaus performanso meno bienalės programą. Dvi savaites trukusiame renginyje buvo pristatyti 38 menininkai, iš viso surengę 31 pasirodymą net 17-oje Vilniaus lokacijų.

Norime dar kartą padėkoti visiems, gausiai apsilankiusiems VB23 pasirodymuose ir kviečiame kartu prisiminti Bienalės performansus su šiuo įspūdžių filmu:

YouTube video

Video – Vytautas Tinteris

VB23 PAGRINDINĖS PROGRAMOS DALYVIAI

Kuruotoje programoje dalyvavo: Pedro Barateiro, Eglė Budvytytė ir Marija Olšauskaitė, Adam Christensen, Dorota Gawęda ir Eglė Kulbokaitė, Liam Gillick ir Anton Vidokle, „Eye Gymnastics“ (Viktorija Damerell ir Gailė Griciūtė), Kris Lemsalu, Robertas Narkus ir Emilija Škarnulytė, savo darbą pristačiusi metų pradžioje.

Atviro kvietimo programą sudaro šių menininkų kūriniai: Teo Ala-Ruona, „BRUD“ (su Juan Pablo Villegas, Virginija Januškevičiūte, „Post Brothers“ ir kt.), Aleksandra Janus su Weronika Pelczyńska ir Monika Szpunar, Rūta Junevičiūtė, Keithy Kuuspu, Jacopo Miliani, Pontus Pettersson, Justė Kostikovaitė su Laima Kreivyte ir Eileen Myles, Julija Krivič ir Marta Romankiv su Weronika Zalewska.

Liam Gillick ir Anton Vidokle. Kelrodė šviesa. 2 dalis. Andrej Vasilenko nuotr.

 

Organizatorius: Vilniaus miesto galerija „Meno niša“

Bienalės direktorė: Diana Stomienė

Meno vadovė: Neringa Bumblienė

Komunikacijos vadovė: Rasa Barčaitė

Grafinis dizainas: Nerijus Rimkus

Kuruotos programos prodiuserė: Ieva Rižė

Konkursinės programos prodiuserė: Gabija Tarabilda

Finansininkė: Daiva Davainienė

Komunikacijos koordinatorė: Rosana Lukauskaitė

Prodiuserių asistentė: Gerda Sokelytė

Vertėjos ir redaktorės: Alexandra Bondarev, Gemma Lloyd, Kristina Kudriašova

Logistika: Audrius Montvydas, Rapolas Nalivaika

Savanorių koordinatorė: Genutė Straigytė

Fotografai: Andrej Vasilenko, Marius Žičius

Operatoriai: Vytautas Tinteris, Silvestras Polinauskas, Jokūbas Čižikas

Montuotojas: Vytautas Tinteris

Savanoriai: Egidija Surblytė, Lina Pušinskaitė, Elzė Kurtinaitytė, Alina Pilecka, Sandra Skardžiūtė, Edvina Brazdžionytė, Karolina Šulskutė, Eglė Žukauskaitė, Gintė Rimšelytė, Mija Rimšelytė, Eglė Kaleckaitė, Eglė Valčiukaitė, Greta Valtaite, Ugne Guoda, Erika Grodel, Ula Lukrecija Matulaitytė, Viltė Barbora Vilūnaitė, Olga Abramova, Marius Vingis, Marijonas Verbel, Mija Ničajutė, Saulė Augustinaitė, Gudrita Gintarė Mačiulskytė, Margarita Babajeva.

Projektą finansuoja:

Vilniaus miesto savivaldybė

Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija

Lietuvos kultūros taryba

VB23 renginiai. Andrej Vasilenko nuotr.

Vilniaus performanso meno bienalė – tai naujas tęstinis tarptautinis renginys, skirtas šiuolaikiniam performanso menui, organizuojamas Vilniaus miesto galerijos „Meno niša“ kaip oficiali Vilniaus 700 metų jubiliejaus programos dalis.

VB23 sudarė Neringos Bumblienės kuruojama kviestinių menininkų programa ir tarptautinės žiuri – sudarytos iš Marios Arusoo, Neringos Bumblienės ir Joannos Zielińskos – atviro kvietimo būdu atrinktų menininkų kūriniai. Bienalėje buvo pristatyti 18 tarptautinių ir Lietuvos menininkų performansai, iš kurių beveik pusė – nauji darbai, užsakyti ir sukurti specialiai VB23.

www.vilniusbiennial.com

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.