Vilniaus jubiliejų pasitinkame sporto ritmu: kokios sporto šventės laukia fizinio aktyvumo mėgėjų?

Artėjant Vilniaus 700 metų jubiliejui, vilniečiai ir miesto svečiai pasinėrė į gausią jubiliejaus programą, kurioje šiemet tradiciniai  sostinės sporto renginiai kviečia dalyvius sportuoti kiek kitaip – šventiškai.  Jubiliejui skirtuose renginiuose galima pamatyti išskirtinius pasirodymus, kitaip nei įprasta patirti mylimą miestą, o maratone prabėgti simbolinius 700 metrų, skirtų artėjančiam Vilniaus jubiliejui.  

 Vilnius ruošiasi 2023 metais vyksiančiam 700 metų jubiliejui, jį pažymėdamas koncertais, festivaliais, meno bei kultūros, o taip pat sporto  renginiais. Vilniečių laukia ir išskirtiniai sporto įvykiai, keliantys geras emocijas bei pasididžiavimą miestiečių pasiekimais. Žengiantis į 700-uosius gyvavimo metus Vilnius jau tapo aktyvios gyvensenos ambasadoriumi – jaunatviškas ir veržlus miestas kviečia pažinti gražiausias senamiesčio vietas bėgant, važiuojant dviračiu ar kitaip judant savo užsibrėžtų tikslų link. Sostinėje vis daugėja patogių dviračių ir pėsčiųjų takų, puoselėjamos sporto švenčių tradicijos, tad pats metas išbandyti savo jėgas tūkstančius dalyvių sutraukiančiuose renginiuose.

Kasmetinis bėgikų susitikimas Vilniaus centre

Rugsėjo 11 d., sekmadienį, Vilniuje įvyks didžiausias miesto sporto renginys ir vienas sparčiausiai augančių bėgimo renginių Baltijos šalyse „Rimi Vilniaus maratonas“. Nėra geresnės vietos, laiko ir progos pradėti švęsti Vilniaus 700 metų gimtadienį nei tradiciniame sostinės maratone, mat Katedros aikštėje vietoje jubiliejaus torto finišavusiems bus dalinami išskirtiniai atminimo medaliai. Be to, likus 700 metrų iki finišo bus įrengta stilizuota arka, kurioje atsispindės jaunas Vilnius, o fotografas įamžins pro ją visus bėgančius renginio dalyvius. Renginyje bėgikams bus galima rinktis iš keletos trasų. Čia laukia ne tik maratono (42.195 km) ar pusmaratonio (21.098 km) distancijos, bet ir trumpesnės 10 km, 5 km trasos bei vaikų bėgimas.

Ėjikų šventė – vis populiarėjančiam laisvalaikiui

Rugsėjo 25 dieną, sekmadienį, Vilniuje vyks svarbus nemokamas sporto renginys – „Ėjimas 2022“.  Tūkstančius žmonių pritraukianti sporto šventė skirtas tiems, kurie mėgsta vaikščioti ir supranta judėjimo svarbą. Prie Vilniaus jubiliejaus šventimo prisijungusiame renginyje bus galima rinktis iš trijų skirtingų trasų – 5, 10 ir 25 km. Renginio miestelyje ir poilsio stotelėse lauks pramoginės bei edukacinės veiklos. Parinktos trasos turtingos ne tik gražiais vaizdais, bet ir gamtos, architektūros bei istorijos žinių suteikiančiais objektais – ne vienam pamėgusiam vaikščiojimą vaizdingomis sostinės apylinkėmis kyla noras pasidomėti negirdėta Vilniaus priemiesčių ir gamtos objektų istorija: tai dar viena jungtis su miestu, apie kurį norisi sužinoti vis daugiau.

Judėkime tvariai į 700-ąjį Vilniaus gimtadienį

Rugsėjo 16-22 d. Vilniuje vyks Europos komisijos inicijuojama, jau ne vienerius metus vykstanti tarptautinė Europos judumo savaitė, per kurią kviečiama vietoje asmeninių automobilių rinktis alternatyvius keliavimo būdus: važiavimą dviračiais ar ėjimą pėsčiomis. Kasmet Europos judumo savaitė turi naują temą, o šįmet jos šūkis: „Judėk laisviau“. Tema atspindi žmonių norą atkurti bendravimą po COVID-19 pandemijos suvaržymų ir ribojimų, kai tarpusavio ryšį padeda palaikyti aplinkai draugiškos keliavimo priemonės. Pamatyti ir pamilti Vilnių daug geriau ne per automobilio langą – juk už kiekvieno skersgatvio, kiemo ar skvero slypi unikalios istorijos detalės, kurias įdomu fiksuoti norint kuo geriau pažinti tuoj jubiliejų švęsiantį miestą.

Unikalios orientacinės varžybos vyks ir viešuoju transportu. Jau rugsėjo 22 dieną ,,Vilniaus viešasis transportas“ kartu su Aplinkos ministerija ir orientavimosi sporto klubu ,,Vilniaus ketvirtadieniai“ kviečia miestiečius bei svečius tapti sostinėje vyksiančių orientacinių varžybų dalimi. ,,Judu tvariai į Vilniaus 700-ąjį gimtadienį“ – toks orientacinių varžybų šūkis, apjungiantis jubiliejų, Europos Judumo savaitės idėją bei tvaraus ir aplinkai draugiško Vilniaus miesto koncepciją. Orientacinės varžybos vyks komandomis po tris, o greičiausiai įveikusių užduotis lauks partnerių įsteigti prizai. Orientacinėms varžyboms atrinkti Vilniaus miestui ir jo istorijai svarbiausi objektai, taip pat sudarytas interaktyvus žemėlapis, kuris atspindi pagrindinę renginio mintį – tvaru judėjimą mieste. Be to, viešasis transportas sostinėje rugsėjo 22 dieną bus nemokamas visiems.

Kasmetiniai sporto renginiai pasitinka šventiškai

Pirmąjį rugsėjo savaitgalį, per tradicinį miesto festivalį „Sostinės dienos“ jau įvyko pramoginė bėgimo šventė „Color Run“, kur bėgikų marškinėliai trasoje buvo žaismingai spalvinami vis kitokiomis spalvomis, o prie finišo linijos laukė įvairios smagios veiklos. Dar anksčiau, rugpjūčio 21-ąją, įvyko ir kasmetinis „IKI Velomaratonas“ – apie 10 tūkstančių dalyvių turėjo galimybę išbandyti jėgas, susipažinti su atsinaujinusiais sostinės dviračių takais ir pasigrožėti senamiesčiu. Tapęs varžybų partneriu, „Vilnius 700“ pristatė specialią dviračių akrobatų grupės „Greentrials“ programą, kurioje demonstruoti triukai su kliūtimis.

„Vilnius – gyvas ir judrus, visiems atviras miestas, sujungiantis skirtingus pomėgius turinčius žmones. Džiaugiamės, kad sportui neabejingi žmonės užpildo sostinės gatves, o gimtadienį galime pasitikti puoselėdami aktyvų gyvenimo būdą. Per sostinės jubiliejų švęsime nesenkančią Vilniaus jaunystę, kurią galima pamatyti kas vakarą Senamiestyje arba ankstyvą rytą atėjus į Vingio parką. Vilniaus gimtadienis skirtas visiems, todėl jį švęsti kviečiame ne tik pasipuošus einant į koncertą, bet ir apsiavus bėgimo batelius“, – kviečia agentūros „Go Vilnius“ vadovė Inga Romanovskienė.

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.