Vienu metu surengti septyni žinomų atlikėjų nemokami koncertai atidarė festivalį „Vilnius – atvira muzikos salė“

Penktadienį startavusį unikalų muzikos festivalį „Vilnius – atvira muzikos salė“ skirtinguose sostinės mikrorajonuose atidarė Monika Marija, Vaidas Baumila, Gytis Ambrazevičius ir Grupė , „Biplan“, „Baltos varnos“, „The Schwings Band“, Viktoras Diawara ir „Poliarizuoti stiklai“. Vilniuje visą savaitgalį gyva muzika skambės Antakalnyje, Jeruzalėje, Karoliniškėse, Lazdynuose, Naujoje Vilnioje, Ozo parke ir Žirmūnuose. 

Festivalio programą rasite čia

Penktadienį startavusį unikalų muzikos festivalį „Vilnius – atvira muzikos salė“ skirtinguose sostinės mikrorajonuose atidarė Monika Marija, Vaidas Baumila, Gytis Ambrazevičius ir Grupė, „Biplan“, „Baltos varnos“, „The Schwings Band“, Viktoras Diawara ir „Poliarizuoti stiklai“. Vilniuje visą savaitgalį gyva muzika skambės Antakalnyje, Jeruzalėje, Karoliniškėse, Lazdynuose, Naujoje Vilnioje, Ozo parke ir Žirmūnuose. 

Asociacija AGATA, agentūra „Go Vilnius“ ir  Vilniaus miesto savivaldybė kiekvienais metais ypač daug lankytojų susilaukiančią Knygų mugės „Muzikos salės“ programą šiemet perkėlė į miesto gatves. Sostinės mikrorajonuose įrengtose 7 muzikos scenose vilniečiai ir miesto svečiai išgirs daugiau nei 50 pasirodymų. Organizatoriai teigia, kad renginiai turėtų padėti atskleisti gyvenamųjų rajonų kultūrinį potencialą, atsigauti nuo pandemijos nukentėjusiems muzikantams ir auginti Vilniaus 700-ojo gimtadienio šventę. 

 

© Saulius Žiūra

„700-ąjį Vilniaus gimtadienį, kurį minėsime 2023 m., pradėjome švęsti dar šiemet ir jau tada gyventojams pasiūlėme įvairių iniciatyvų mieste. Tad šis renginių ciklas yra trejus metus trunkančios šventės tąsa. Taip siekiame, kad gimtadienis būtų ne formalus sukakties minėjimas, bet tikra, arti gyventojų esanti šventė mieste“, – sako Inga Romanovskienė, oficialios Vilniaus miesto plėtros agentūros „Go Vilnius“ vadovė. 

„Norėdami į programą įtraukti ir konkretaus rajono specifikos bei unikalumo, profesionaliose scenose pasiūlėme prisistatyti ir savo pasirodymus atlikti mikrorajonų muzikiniams kolektyvams, kuriuos bus galima išgirsti šeštadienį, liepos 24-ąją dieną“, – sako AGATA Tarybos pirmininkas Domantas Razauskas. 

© Greta Stankūnaitė

Organizatoriai priduria, kad ne ką mažiau svarbu ir tai, kad šie renginiai padeda atsigauti per pandemiją smarkiai nukentėjusiai muzikos industrijai: „Norime paskatinti koncertinį vyksmą mieste, tuo pačiu ir šalyje. Atlikėjams po šių sunkių metų itin svarbu groti gyvai, vėl pajusti betarpišką kontaktą su klausytojais, kaip tai kasmet vyksta „Muzikos salėje“, o miestui – tai jo gyvasties, įvairios ir spalvingos kultūros dalis”, – sako D. Razauskas. 

Šeštadienį festivalyje „Vilnius – atvira muzikos salė“ koncertuos „Baltasis kiras“, Rūta Loop, „Colours of Bubbles“, Ainis Joyboy Storpirštis, „Strings Of Earth Orchestra“ ir kt. 

Visą festivalio programą rasite čia: www.700vilnius.lt 

© Žanas Strakšys

© Saulius Žiūra

© Saulius Žiūra

© Saulius Žiūra

© Saulius Žiūra

© Saulius Žiūra

© Saulius Žiūra

© Inesa Penkauskaitė

© Inesa Penkauskaitė

© Inesa Penkauskaitė

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.