Tris metus trukusi Vilniaus jubiliejaus programa baigiama su padėka „Ačiū, kad šventėt kaip savo“

700 metų jubiliejaus programa startavusi 2021 metais subūrė daugiau nei 150 partnerių, jubiliejui skirti šimtai renginių buvo organizuojami ne tik Vilniuje ir Lietuvoje, bet ir gerokai toliau už šalies ribų.  Jubiliejiniai 2023 metai pritraukė ir pasaulio dėmesį – apie jubiliejų švenčiančią Lietuvos sostinę rašė didžiausi pasaulio žiniasklaidos kanalai.

Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas sako, kad Vilniaus 700 metų jubiliejus buvo ne tik didelė šventė Lietuvos gyventojams, sostinės svečiams ir vilniečiams, bet ir puiki proga dar kartą apie save priminti pasauliui.

„Iš įvairių valstybių apie gimtadienį rašę žurnalistai perdavė savo šalių gyventojams žinią apie mūsų sostinę, jos kultūrą ir atmosferą. Miesto atsidūrimas pasaulio akiratyje yra labai svarbus Vilniaus, kaip draugiško ir atviro miesto įvaizdžio formavimui. Vilniaus žinomumas gali ne tik padėti pritraukti daugiau turistų, bet ir paskatinti užsienio investuotojus ar verslininkus čia plėtoti verslą“, –  sako Valdas Benkunskas.

700 metų Vilniaus jubiliejus paskatino į savo kelionių krypčių sąrašus Lietuvos sostinę įtraukti didžiausius pasaulio dienraščius. Lietuvos sostinę 2023 metais rekomendavo aplankyti tokios žiniasklaidos priemonės  kaip „New York Times Times“ (JAV), „CNN“ (JAV), „The Sun“ (Jungtinė Karalystė), „National Geographic Traveller“ (Jungtinė Karalystė), „Irish Independent“ (Airija), „Süddeutsche Zeitung“ (Vokietija). Jų rekomendacijos buvo publikuotos nuo kaimyninės Lenkijos iki tolimosios Australijos žymiausiuose naujienų portaluose.  Iš viso apie Vilniaus jubiliejų nuo 2022 metų buvo publikuota per 500 publikacijų pasaulio media kanaluose, kurios pasiekė daugiau 1,5 mlrd. žmonių.

2023-ieji metai Lietuvoje buvo paskelbti Vilniaus ir Gedimino laiškų metais, o 2021 m. UNESCO Vilniaus jubiliejų įtraukė tarp 67 artimiausiais dvejais metais minimų datų.  Pasaulinės rinkos tyrimų bendrovės „Euromonitor International“ reitinge Vilnius pripažintas vienu iš 100 geriausių miestų visame pasaulyje. Lietuvos sostinė simbolinę liniją peržengė pirmą kartą istorijoje – ankstesniais metais vis likdavo už geriausiųjų šimtuko ribos. Sudarydama šį reitingą bendrovė vertino viso pasaulio didmiesčių turizmo, tvarumo ir ekonominius rodiklius, o Vilnius išsiskyrė ne tik sėkmingu 700 metų jubiliejaus minėjimu, bet ir sklandžiu NATO viršūnių susitikimo organizavimu bei įspūdingomis rinkodarinėmis kampanijomis. Vilniuje nuosekliai auga turistų skaičius ir 2023 m. esame pasiekę daugiau kaip milijoną turistų, apsistojusių apgyvendinimo įstaigose.

Jubiliejui skirti renginiai bus tęsiami

Skaičiuojama, kad per tris metus Lietuvoje ir jos ribų vyko šimtai pačių įvairiausių pramoginių, sporto, kultūros ir edukacinių renginių, dedikuotų Vilniaus jubiliejui.

„Vilniaus jubiliejaus programa –  tai  kone didžiausias ko-kūrybos projektas Lietuvoje, kai tiek daug skirtingų partnerių susijungė vardan vieno bendro tikslo, – oficialią jubiliejaus programą įvairiomis veiklomis ir inciatyvomis papildė daugiau nei šimtas partnerių, ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Lietuvos sostinės gimtadienis tapo kiekvieno Vilnių mylinčio švente, todėl užbaigdami renginių programą atsisveikinami dėkojame visiems, prisidėjusiems. Šios padėkos kampanijos šūkis – „Ačiū, kad šventėt kaip savo“, – sako Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ direktorė Lina Šetikienė. Anot jos naujoji kampanija tai padėka kiekvienam prisidėjusiam prie 700 metų sostinės gimtadienio: tiek partneriams, kurie sukūrė renginius, iniciatyvas, kurios pritraukė tūkstančius dalyvių, tiek patiems vilniečiams, kurie tapo šio jubiliejaus ambasadoriais ir įsitraukė į visas veiklas palaikydami visad jauno Vilniaus jubiliejinę nuotaiką.

Pasak L. Šetikienės, dalis renginių, gimusių per jubiliejų, bus tęsiami ir auginami. „Labai tikimės, kad Vilnių ir ateityje garsins ir turistus į sostinę vilios tokie renginiai kaip Šaltibarščių festivalis, rekordinius žiūrovų skaičius rinkęs festivalis „Jaunas kaip Vilnius” irgi tradiciškai bus rengiamas kasmet vidurvasarį Šv. Kristoforo dieną, taip pat tradicijas tęs ir Šviesų festivalis, kuris jau netrukus kvies švęsti 701 Vilniaus gimtadienį”.

Ilgalaikį projektą „Vilnius 700“ inicijavo Vilniaus miesto savivaldybė,  programą kuravo  Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūrai „Go Vilnius“. Kelerius metus organizuojama šventė buvo kuriama partnerystės principu. Jubiliejinę programą finansavo Vilniaus miesto savivaldybė ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija.

 

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.