Penktasis Vilniaus šviesų festivalis

Viena iš ryškiausių Vilniaus gimtadienio tradicijų – kasmet sausio 25-ąją prasidedantis Vilniaus šviesų festivalis. Šie metai išskirtiniai – 2023 m. sausio 25 d. Lietuvos sostinė iškilmingai pasitiks 700 jubiliejų bei prasidės penktasis, jubiliejinis Vilniaus šviesų festivalis, kuris vilniečius ir sostinės svečius švęsti mieste kvies – sausio 25–28 d.

Jubiliejinio Vilniaus šviesų festivalio pagrindiniu vizualinio identiteto akcentu tapo beveik iš bet kurio sostinės taško matomas, į pasaulio aukščiausių pastatų sąrašą įtrauktas – 326 metrų aukščio Vilniaus TV bokštas. Jis virto skraidančia lėkšte, judančia dangaus link, kuri tėra siekio tirti naujas erdves metafora ir nuoroda į šių metų festivalio temą – futurizmą.

Jauname, 700 metų amžiaus Vilniuje 2023 m. sausio 25–28 d. pristatomi šiuolaikinio meno kūriniai lavins vaizduotę ir plės suvokimo ribas apie laiko, objektyvios tikrovės, technologijų, materijos ir erdvės sampratas.

Didžiausiame Rytų ir Vidurio Europoje barokiniame Vilniaus senamiesyje šįmet bus eksponuojami menininkų iš Prancūzijos, Kanados, Jungtinės Karalystės, Olandijos, Ispanijos, Lietuvos ir pirmą kartą iš Italijos sukurti modernūs šviesos meno kūriniai. Festivalio lankytojams bus atverti ir staigmenų pažers keli savo autentiką išlaikę, mažai žinomi ir ypač retai prieinami Vilniaus senamiesčio kiemai, taip pat ryškiai nušvis pagrindiniai miesto simboliai, aikštės ir skverai.

„Per pastaruosius ketverius metus Vilniaus šviesų festivalio pagrindinėje programoje buvo pristatyti 77 projektai iš 16 pasaulio valstybių. Vilniaus jubiliejaus metu turėsime progą susipažinti su naujais, Lietuvoje dar nematytais išskirtiniais kūriniais, tarp kurių tokie pasaulyje žinomi menininkai, kaip prancūzas Olivier Ratsi su instaliacija „Onion Skin“, skaitmeninio meno studija „Iregular“ iš Monrealio (Kanada) su instaliacija „Control No Control“, daugiadisciplinė dizaino studija „Architecture Social Club“ (ASC) iš Londono (Jungtinė Karalystė) su instaliacija „Aether“, – pasakoja festivalio organizatoriaus, Vilniaus kultūros centro direktorius Paulius Jurgutis.

Apžiūrėti visus festivalio objektus, pramogauti ir pasigrožėti miesto gimtadienio proga kasmet sukuriama šviesos meno galerija po atviru dangumi, galima bus pasivaikščiojant Vilniaus širdyje nusidriekusiu kompaktišku festivalio maršrutu, kuriuo keliauti padės atnaujinta festivalio mobilioji programėlė. Ją atsisiųsti arba atsinaujinti galima App Store: http://bit.ly/vilniuslightfestival  arba Google Play http://bit.ly/vilniuslightfestival1.

Festivalio metu Vilniaus Konstantino Sirvydo skvere įsikurs pramogų ir maitinimo zona, kurioje lankytojus sušilti ir užkąsti kvies restoranai ant ratų.

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.