„O ką tu veikei Vilniuje?“ – iš ekrano klausia pažįstami balsai

Išmaniosios programėlės „Once in Vilnius“ kampanija prakalbo žymių šalies asmenybių balsais. Prie projekto prisijungė televizijos laidų vedėja Beata Nicholson, aktorė Aldona Vilutytė, radijo laidų vedėjai Daiva Tamošiūnaitė-Budrė ir Marius Šmitas, someljė Francesco Michele Di Marco, atlikėjai ir muzikantai Aistė Smilgevičiūtė, Lukas Šidlauskas (Šventinis bankuchenas), Tomas Krivickas-Psichas ir muzikos prodiuseris Viktoras Diavara.

O ką tu veikei Vilniuje?

„Once in Vilnius“ jau kurį laiką kviečia vilniečius ir miesto svečius dalintis savo gyvenimo Vilniuje momentais išmaniojoje programėlėje. Įkeltos nuotraukos ar vaizdo įrašai pretenduoja tapti būsimo ilgametražio filmoOnce Upon a Time in Vilnius” dalimi. Siekiant sukurti unikalų filmą apie sostinę, kiekvieną vilnietį ar miesto svečią tapti filmo personažu ir pasidalinti, ką jis veikia Vilniuje, kviečia atpažįstami balsai.

„Kartą Vilniuje švenčiau Lietuvos laisvę“, – Vasario 16-osios išvakarėse pirmajame klipe sako patriotinėmis vertybėmis savo kūryboje garsėjanti Aistė Smilgevičiūtė. „Kartą Vilniuje valgiau pačius skaniausius cepelinus“, – Vilniaus kulinarinę pusę atskleidžia žurnalistė, televizijos laidų vedėja, kulinarinių knygų autorė Beata Nicholson. Apie miesto gamtos grožį pasakoja radijo laidų vedėja Daiva Tamošiūnaitė-Budrė, kuri džiaugiasi, kad „Once in Vilnius“ suteikia ypatingą galimybę pamatyti Vilnių iš įvairių ir dar nematytų pusių.

„Aš pati žygiuodama pėsčiomis nepaleidžiu telefono iš rankų ir dažnai atrandu tokių dalykų, kokių važiuodama mašina nematydavau. O čia atradimais pasidalinsime visi kartu! Ir tikiu, kad programėlė taps puikiu miesto gidu tiek vietoje gyvenantiems, tiek miesto svečiams“, – sako prie „Once in Vilnius“ kampanijos prisijungusi Daiva Tamošiūnaitė-Budrė.

Meilės dieną – itališkai lietuviškas prisipažinimas

„Kartą Vilniuje sutikau savo gyvenimo meilę“ – prisipažįsta balsas su užsienietišku akcentu. Šią „Once in Vilnius“ situaciją įgarsino vilniečiu iš Sicilijos save vadinantis someljė Francesco Michele Di Marco. Į Vilnių, kuris jau tapo antrais namais, italą priviliojo meilė, tad pakviestas dalyvauti kampanijoje net nesudvejojo.

„Atvykau iš Palermo, kuris yra daugiakultūris miestas, visai kaip ir Vilnius. Tad man patinka Vilnius, čia kiekvienas gali atsivežti savo kultūrą, ją puoselėti, tuo pačiu kurti ryšius ir naujas tradicijas. Juk kultūra yra ne tik liaudies folkloras, tai kiekvieno mūsų patirtis, kuri tarsi bagažas, su kuriuo keliaujame per gyvenimą. Aš pavyzdžiui atsivežiau italų maisto tradicijas, bet kartu ir vinilų kolekciją, tad Vilniuje galiu puikiai save realizuoti“, – dalinasi Francesco Michele Di Marco.

Jubiliejų švenčiantis V. Diavara kuria muziką Vilniaus jubiliejaus programėlei

Viktoras Diavara, žinomas muzikos prodiuseris bei grupių „Skamp“, „Afrodelic“ bei „Kandis“ narys, ne tik sukūrė kampanijos garso takelį, bet ir dirba ties mobiliosios programėlės muzikiniais takeliais bei garso efektais, kurie netrukus pasirodys kartu su nauja „Once in Vilnius“ programėlės funkcija, leisiančia žmonėms patiems kurti savo filmus apie Vilnių.

„Vilnius unikalus ne tik vaizdais, bet ir garsais. Jei užsimerktume, apie sostinę pasakotų pravažiuojantis troleibusas, skambantys varpai, riedlentės Katedros aikštėje ar kiti atpažįstami garsai. Tad tikiuosi, kad žmonės atkreips dėmesį į savo keliamų vaizdo įrašų skambesį, patys pasakos istorijas, o gal net ir uždainuos. Norisi, kad filmas ne tik vaizdu, bet ir garsu atskleistų Vilnių”, – drąsiai kelti užfiksuotas gyvenimo akimirkas sostinėje ragina programėlės kompozitorius Viktoras Diavara.

Pirmas toks filmas Lietuvoje ar net pasaulyje 

Praeitų metų pabaigoje startavusi išmanioji programėlė „Once in Vilnius“ šiuo metu vienija daugiau nei 2000 vartotojų, jų skaičius nuolat auga. Projekto komanda tikisi, kad vilniečiai ir miesto svečiai programėlėje aktyviai dalinsis savo istorijomis, kurios nutiko Vilniuje. Komanda ragina kelti vaizdo įrašus, pasakoti ir komentuoti užfiksuotas akimirkas, parodyti ne tik miesto erdves, bet ir įvykius, emocijas ir taip atskleisti unikalų bei savitą Vilnių.

Iš visos į programėlę įkeltos vaizdo medžiagos „Once Upon a Time in Vilnius“ filmo kūrėjai montažui tikisi atrinkti 700 kadrų. Tai bus pirmas atvejis Lietuvoje, kai ilgametražis filmas bus montuojamas vertikaliu taip vadinamu „story“ formatu ir turės tiek bendraautorių.

Kampanijos vaizdo klipus su žinomų žmonių balsais galite pamatyti „Once in Vilnius” YouTube paskyroje: https://bit.ly/OnceInVilniusKampanija

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.