Sausio 21-28 d. Vilniaus diena Valdovų rūmuose

Švęskime 700-ąjį Vilniaus gimtadienį naujai pažvelgdami į Lietuvos sostinės istoriją. Valdovų rūmuose esančiame tikrajame Gedimino bokšte buvo galima išgirsti skaitomus Gedimino laiškus ir sužinoti, kokią žinią Lietuvos didysis kunigaikštis skelbė tolimiesiems kraštams. Valdovų rūmų Didžiajame kieme buvo atidengtas jubiliejui skirtas simbolinis Gedimino laiškas iš bronzos. Virtuali realybė nukėlė mus į 3D Vilnių – pamatyta, kaip atrodė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino (1316–1341) laikų bokštas. Parodoje „Gedimino miesto aušra. Seniausias Vilniaus medinis pastatas ir unikaliausi jo radiniai“ buvo išskirtinė galimybė susipažinti su prieš 750 metų Pilies kalno papėdėje stovėjusio pastato fragmentais, išlikusiais valdovo aplinkos asmens daiktais.

Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai į Vilniaus gimtadienio šventę kvietė šeimas su įvairaus amžiaus vaikais. Mažiesiems skirtuose užsiėmimuose vaikai susipažino su Vilniaus pilių istorijos pradžia, prisiminė Vilniaus įkūrimo legendą. Vyresnieji sveikino miestą kurdami atviruką ar rašydami laišką iš Vilniaus, kaip tai prieš 700 metų darė didysis kunigaikštis Gediminas. O visi, mėgstantys istorijas, buvo pakviesti pasiklausyti pasakojimo apie Gedimino šeimą, jo vaikus ir vaikaičius.

Data: 2023 m. sausio 21-28 d. Paroda ir 3D virtuali Gedimino bokšto projekcija lankytojams atidaroma nuo sausio 26 d.

Vieta: Valdovų rūmai, Katedros a. 4

Kaina: mokama. Daugiau informacijos apie bilietų kainas rasite čia.

Organizatorius: Valdovų rūmai

Daugiau informacijos

 

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.