700 kregždučių Vilniui

Data: 2023 m. sausio 25 d. 18 val.

Vilniaus ir Kauno šuolininkai į vandenį bei visa Sostinės vaikų ir jaunimo centro bendruomenė pasveikino Vilnių su 700-uoju gimtadieniu ir dovanojo unikalų rekordą – 700 šuolių į vandenį nuo tramplino kregždute.

Oficialus rekordas pasiektas beveik triskart greičiau, nei tikėtasi. Laikas, per kurį atlikta 700 šuolių kregždute – 24 minutės ir 3 sekundės. Šį laiką užfiksavo procesą stebėjusi Rekordų akademija.

Renginys, kurio metu simboliniu skaičiumi šuolių buvo pasveikintas Vilnius jo įkūrimo sukakties proga, vyko sausio 25 d. Sostinės vaikų ir jaunimo centro Didžiajame baseine.

Siekiant rekordo dalyvavo 43 įvairaus amžiaus bei pasirengimo šuolininkai iš Vilniaus ir Kauno – nuo šios sporto šakos entuziastų iki Europos bei pasaulio finalistų, tarp kurių – Martynas Lisauskas – 2022 m. Pasaulio jaunimo čempionato finalistas, Sebastian Koneckij – Europos ir pasaulio čempionatų dalyvis, Liucija Balsienė – šuolių į vandenį sporto meistrė, šalies čempionė, pasaulio senjorų čempionatų čempionė.

Jauniausiam šuolininkui 7-eri, o vyriausiam – 65-eri! Buvo šokama nuo 1 metro, 3 metrų ir 5 metrų aukščio tiltelių ir tramplynų.

„Šuolis kregždute – klasikinis šuolis į vandenį, tačiau „klasikinis“ jokiu būdu nereiškia paprastas, – pasakojo Kęstutis Autukas, SVJC treneris ir vienas iš „700 kregždučių Vilniui“ organizatorių. – Rekordui pasirinktas būtent šis šuolis, nes jis grakštus ir elegantiškas, veržlus, jaunatviškas ir laisvas kaip ir pats Vilnius. Tai populiarioji šuolio klasika, įveikiama ne tik profesionalams, bet ir mėgėjams.“ Šį šuolį, kaip privalomąją sportininkams kiekvienos programos dalį varžybų metu, labai mėgsta ir pats Kęstutis, 11 metų arba 21 kartą iš eilės Lietuvos čempionas šuolių į vandenį sporto šakoje.

Rekordo siekimą prižiūrėjo ir šuolius skaičiavo Rekordų akademijos vadovas Gintaras Pocius, taip pat speciali komisija:

  • Ignas Barkauskas – šuolininkas į vandenį, Lietuvos čempionas, Europos ir Pasaulio čempionatų dalyvis, SVJC treneris.
  • Rimantas Puronas – Vilniaus šuolininkų į vandenį klubo prezidentas, šios sporto šakos entuziastas, SVJC treneris.
  • Jurga Simanavičienė – SVJC neformaliojo švietimo mokytoja, šuolių į vandenį ir mokymo plaukti specialistė.
  • Kęstutis Autukas – daugkartinis šuolių į vandenį Lietuvos čempionas, SVJC treneris.
  • Alė Pikturnienė – Kauno plaukimo mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymo reikalams, daugelio tarptautinių varžybų teisėja.
  • Aušra Jūrevičienė – Kauno plaukimo trenerė, Lietuvos čempionatų prizininkė, Europos veteranų čempionatų dalyvė.

Renginio metu dalyvius ir žiūrovus džiugino Sostinės vaikų ir jaunimo centro kolektyvų pasirodymai: vandenyje – plaukimo, meninio plaukimo ir povandeninio plaukimo/ plaukimo su pelekais sporto pasirodymai, šalia baseino – koncertinės gimnastikos ir muzikos atlikėjų programos.

Renginį atidarė garsus Lietuvos muzikantas Justinas Jarutis, vedė aktorius Robertas Lenartavičius.

Iniciatyvos autorius – Sostinės vaikų ir jaunimo centras

Daugiau informacijos Žiūrėkite filmuką Žiūrėkite renginio transliaciją

 

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.