Vilnius: 700 metų jaunas

Vilniui sukanka 700 metų ir jis dar niekada nebuvo toks jaunas. Pasikviesk draugų iš viso pasaulio į mūsų miesto gimtadienį. Atšvęskime Vilniaus jaunystę!

Galima minėti 700-ąjį Vilniaus gimtadienį. Arba galima švęsti nesenkančią Vilniaus jaunystę. Energiją nuolat keistis, nesustoti tobulėti ir atrasti. Būnant mažu išsiskirti savitais darbais. Mūsų žmonių kūrybiškumą – tą jėgą, kuri mūsų miestą kuria. Akimirkas, kurios nutinka tik Vilniuje. Švęsti Vilnių. Jau 700 metų!

Gal truputį keista jaunu vadinti miestą, kuriam 700 metų, bet tai – visiška tiesa.

Kad Vilnius jaunas, žino kiekvienas, bent kartą buvęs Senamiestyje vakare arba ankstyvą rytą atėjęs į Vingio parką, kur senų medžių pavėsyje lenktyniauja amžinai jauni bėgikai. Rajonai, kadaise vadinti naujais, paseno, bet į juos atsikraustė drąsūs menininkai. Tos vietos vėl jaunos, ir kasmet – vis jaunesnės.

Jaunėja turgūs, skverai ir aikštės, o vienam seniausių Europos universitetų kiekvieną rugsėjį sukanka 19 metų – kaip pirmakursiui studentui. Vėl jaunos senos gamyklos ir kalėjimai, kuriuose vyksta trankūs koncertai. Senose bažnyčiose skamba muzika iš kažkieno jaunystės – gal tavo, o gal tavo senelių.

Vilnius jaunas, nes savimi rūpinasi: lygina šaligatvius išvagojusias raukšles, ant istorinių pastatų tepa šviežią tinką, reguliuoja gatvių kraujotaką ir nuolat prižiūri miesto pulsą, kad būtų nei per lėtas, nei per greitas, būtent toks, kokio reikia, – jaunas.

YouTube video

Jie jau kuria jauną Vilnių

Gimtadienio proga menininkai pristato specialiai Vilniui sukurtus darbus. Įsikelk šitą paveikslėlį į socialinius tinklus – taip priminsi draugams, kad atėjo laikas švęsti Vilniaus jaunystę.

Gediminas
Miestas skamba
Vilniaus Šufiti

Vilnius jaunas, nes jaunystė nėra amžius. Įsitikink!

Vilniaus gimtadienis – 2023 m. sausio 25 d., bet mes per jauni, kad švęstume tik vieną dieną. Vyksta daugybė renginių: kino, teatro ir muzikos festivaliai, koncertai ir ekskursijos, stebinančios skoniais ir faktais. Prieš šimtą metų iš dabartinės Lukiškių aikštės žmonės kildavo į dangų oro balionais, o leisdavosi parašiutais. 700-ąjį Vilniaus jubiliejų švęskime dar įspūdingiau.

Vilnių apibūdinti vienu žodžiu be galo sunku, nes tą pačią akimirką jis gali atrodyti visiškai skirtingai: didelis ir mažas, naujas ir senas, pilnas šurmulio ir ramus, galingas ir jaukus. Vis dėlto, peržvelgę Vilniaus istoriją, aptikome vieną žodį, kuris Vilniui tinka jau 700 metų, – jaunas.

Vilnius jaunas, nes jaunystė nėra amžius. Spustelk bet kurį iš šių būdvardžių ir įsitikink!

Kuriantis
Energingas
Savitas

Švęskime nenumaldomą Vilniaus jaunystę. Mūsų žmonių energiją, kūrybiškumą ir savitumą. Jau 700 metų!

Vilnius laukia tavęs gimtadienio šventėje!

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.