Ekskursijos „Vilnius tavo kuprinėje“

Artėjančio Vilniaus 700 metų jubiliejaus proga kviečiame visus Lietuvos moksleivius ir mokytojus ne tik artimiau pažinti sostinę, bet ir pajusti emocinį ryšį su ja nemokamose ekskursijose. Šių ekskursijų tikslas – interaktyviai, įtraukiai ir įdomiai supažindinti Lietuvos moksleivius su sostinės istorija ir šiuolaikiniu jos veidu, fiksuojant pagrindinius istorinius elementus, kurie leido susiformuoti šiuolaikiniam miestui, ir pristatant modernųjį Vilnių ir ateities perspektyvas.

Ekskursijose pristatoma ne tik istorija, bet ir jaunas Vilnius: inovatyvus, kuriantis ir energingas. Moksleiviai patirs Vilnių įvairiais pojūčiais: klausa, uosle, lytėjimu ir rega. Šie užsiėmimai – tai galimybė mokytojams kartu su vaikais nemokamai dalyvauti netradicinėse pamokose Vilniuje. Veiklos skirtos 1–12 klasių moksleiviams. Tai gali būti klasės, užklasinės veiklos grupės ir kitos mokyklinio amžiaus vaikų grupės. Išskiriamos ekskursijos 1–4 ir 5–8 klasėms, o vyriausiems, 9–12 klasių moksleiviams paruoštas specialus orientacinis žaidimas. 

Ekskursija 1–4 klasių moksleiviams „Laiko mašina per 700 metų“

Mažiesiems tyrinėtojams skirta ekskursija – tai kelionė laiku per amžius nuo miesto įkūrimo XIV a. iki XXI a. Vaizduotės laiko mašina kelsimės per skirtingus šimtmečius, o įdomūs pasakojimai ir kūrybiškos veiklos atskleis vaikams Vilniaus ir jį kūrusių žmonių istorijas!

Ekskursijos trukmė – 60 min.

Ekskursijos pradžios vieta – Katedros aikštė (paminklas kunigaikščiui Gediminui)

Ekskursijos pabaigos vieta – Katedros aikštė (paminklas kunigaikščiui Gediminui)

Nemokama ekskursija pėsčiomis vyks žiediniu maršrutu. Maršrutas ir lankomi objektai atsižvelgiant į oro sąlygas gali šiek tiek kisti. Registruotis kviečiame jau dabar. Ekskursijos vyks nuo 2022 m. lapkričio 7 d. iki gruodžio 9 d.

Registruotis čia

 

Ekskursija 5–8 klasių moksleiviams „700 metų sav(it)ų istorijų“

5–8 klasių moksleivius ekskursijoje supažindinsime su praeities ir dabarties Vilniumi. Ekskursijos stotelėse bus sujungiama miesto istorija ir modernumas, pabrėžiamos tiek istorinės, tiek šių dienų asmenybės, prisidėjusios kuriant ar iki šiol kuriančios miestą.

Ekskursija vyksta moksleiviams pasiskirsčius į 4–6 asmenų komandas ir atliekant užduotis besivaržant su kitomis komandomis. Laimi komanda, ekskursijos pabaigoje turinti daugiausia Žygimanto Augusto laikų dukatų – pirmųjų lietuviškų auksinių monetų iš viduramžių.

Ekskursijos trukmė – 60 min.

Ekskursijos pradžios vieta – Rotušės aikštė

Ekskursijos pabaigos vieta – Vilniaus dailės akademija (Maironio g.)

Nemokamos ekskursijos vyks pėsčiomis. Maršrutas ir lankomi objektai atsižvelgiant į oro sąlygas gali šiek tiek kisti. Registruotis kviečiame jau dabar. Ekskursijos vyks nuo 2022 m. lapkričio 7 d. iki gruodžio 9 d.

Registruotis čia

 

 

Orientacinis žaidimas 9–12 klasių moksleiviams „Išnarplioti Vilnių kūrybingai“

Orientaciniame žaidime moksleivių lauks įvairiose Vilniaus centro vietose išsidėstę punktai: Vilniaus įkūrėjas Gediminas, siauriausia gatvelė, istoriniai namai, Vilniaus vardai, Vilniaus architektūra, Literatų gatvė, spaustuvininkas novatorius, slapta karališkoji meilė, istoriniai gyventojai ir kitos įdomybės!

Dalyvaudami orientaciniame žaidime moksleiviai susidurs su tikrais iššūkiais ir netikėtomis užduotimis: reikės pamatuoti, kiek centimetrų Pilies gatvė pakilo nuo XVI a., surasti vieną gražiausių senamiesčio gatvelių, nuskenavus QR kodą suskaičiuoti, kiek kartų vaizdo įraše paminimas Vilniaus vardas ir t. t.

Orientacinio žaidimo trukmė – 60 min.

Orientacinio žaidimo pradžios vieta – Katedros aikštė (paminklas kunigaikščiui Gediminui)

Orientacinio žaidimo pabaigos vieta – Katedros aikštė (paminklas kunigaikščiui Gediminui)

Orientacinis žaidimas žaidžiamas vaikštant pėsčiomis. Registruotis kviečiame jau dabar. Žaidimas vyks nuo 2022 m. lapkričio 7 d. iki gruodžio 9 d.

Registruotis čia

 

Vilnius – ateities miestas

Vilnius tampa žaidimų aikštele, padedančia įgyvendinti sumanymus ar auginti talentus, nepriklausomai nuo amžiaus. Lietuvos moksleiviai Vilniui yra mūsų ateities kodas. Juk miestą kuria žmonės, jų idėjos ir darbai. Nėra veiksmingesnio jaunystės eliksyro sostinei nei sraunios idėjos ir pažinimo džiaugsmas.

Nors Vilniui 2023 m. sukanka 700 metų, tačiau visa širdimi ir siela jis – jaunas. Miestas išsaugojo per šimtmečius sukauptą išmintį ir pritaikė ją moderniame pasaulyje. Vilniuje, energingame verslo mieste, gimsta ir auga pasaulinio lygio įmonės. Vilnius jau išaugino du vienaragius – įmones, kurios perkopė 1 mlrd. JAV dolerių vertę.

Koks bus Vilnius ateityje, po 50 ar 100 metų? Vilniui pasitinkant 700 metų sukaktį veskite Lietuvos moksleivius į ateitį ir kurkite šiuolaikišką, jaunatviškumu spinduliuojantį Vilnių. Kartu su visa klase suvienykite jėgas ir kurkite miestą, kuriuo didžiuotumėtės. Juk Vilnius kupinas jaunatviškos energijos, skatinančios veikti, įkvepiančios keistis, stumiančios į priekį ir neribojančios idėjų.

Projektą finansuoja LR Vyriausybės kanceliarija.

Dažniausiai užduodami klausimai:

Ekskursijos su gidu yra nemokamos.

Transportu iki Vilniaus ir Vilniuje turi pasirūpinti mokyklos ir (ar) klasių atstovai, kompensacijos nėra numatytos.

Kviečiame registruotis į ekskursijas, vykstančias nuo lapkričio 7 d. iki gruodžio 9 d. Kalėdiniu laikotarpiu nuo gruodžio 10 d. ekskursijos nevyks. Numatoma, kad nemokamos ekskursijos ir vėl bus rengiamos nuo 2023 m. pavasario.

Būtina užsiregistruoti iš anksto, likus ne mažiau nei 4 darbo dienoms iki pageidaujamos ekskursijos datos.

1-4 klasių registracija

 

5-8 klasių registracija

 

9-12 klasių registracija

Kviečiame susisiekite el. paštu [email protected] arba telefonu +370 646 18315 dėl specialaus laiko suderinimo.

Pasikeitus planams, susisiekite el. paštu [email protected]

Apie dalyvavimo ekskursijoje ar orientaciniame žaidime atšaukimą nepranešus bent prieš 24 val., galimybė nemokamai dalyvauti siūlomose veiklose prarandama.

Nemokamos ekskursijos skirtos 1–12 klasių moksleiviams. Tai gali būti klasės, užklasinės veiklos grupės ir kitos mokyklinio amžiaus vaikų grupės.

Ekskursijos skirtos 1–12 klasių moksleiviams. Išskiriamos ekskursijos 1–4 ir 5–8 klasėms, o vyriausiems, 9–12 klasių moksleiviams paruoštas orientacinis žaidimas.

Registruotis ir dalyvauti nemokamose ekskursijose kviečiami visos Lietuvos moksleiviai.

Ekskursijos trukmė – maždaug 1 valanda.

Ekskursijos vedamos lietuvių kalba.

Didžiausias asmenų skaičius vienoje ekskursijoje ar orientaciniame žaidime – 30 asmenų.

Kviečiame susisiekti su mumis el. paštu [email protected] arba telefonu +370 646 18315.

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.