„Vilniaus sapno“ misterija

Artėjančio Vilniaus 700-ojo jubiliejaus proga po skirtingus Lietuvos miestus keliavo šiuolaikinių technologijų reginys-misterija „Vilniaus sapnas“. Renginiu po atviru dangumi žavėjosi tūkstančiai Palangos, Alytaus, Kauno, Panevėžio, Vilniaus, Šiaulių gyventojų ir miesto svečių.

Skirtingų Lietuvos miestų gyventojai turėjo galimybę savo mieste pamatysite visą Vilniaus istoriją – nuo Geležinio vilko kauksmo, svarbiausių miesto įvykių, paveikusių visos Lietuvos istoriją, iki meilės istorijų, kultūros šviesulių ir šiuolaikinio veido.

Tai buvo ne paprastas pasakojimas, o įspūdingas šou, kupinas šviesų, vizualizacijų, teatro ir šokio elementų. Buvo sumontuotas daugiau kaip 40 metrų ilgio ekranas, įrengta platforma modernaus šokio šokėjams, scena orkestrui, o susirinkusius į misteriją stebino daugybė specialiųjų efektų. Reginyje pasirodė net 40 atlikėjų.

Šis įspūdingas reginys truko beveik 20 minučių ir visiems susirinkusiems buvo visiškai nemokamas – tai dovana artėjančio Vilniaus 700 jubiliejaus proga.

Miesto įkūrimas startavo nuo „Vilniaus sapno“ idėjos

Smalsu, kaip prasidėjo Gedimino sapnas, iš kurio gimė Vilnius?  Lygiai vidurnaktį pasigirdo miesto varpų dūžiai ir užkaukė Geležinis vilkas. Sapnas tapo idėja įkurti miestą. O idėja pavirto miestu, kuris lygiai prieš 700 metų laiškais buvo išgarsintas kaip tolerantiškas, svetingas ir geras visiems. Vilnius – tai miestas, kuris kviečia atvykti ir patiems įsitikinti, kaip nuostabi idėja virsta kūnu.

Įsižiebus šviesoms, skambant skambant Šv. Kristoforo orkestrui ir į sceną išėjus pagrindiniam herojui – Vilniui, netrukus švenčiančiam 700-ąjį jubiliejų, milžiniškos vizualizacijos atskleidė svarbiausius miesto įvykius.

Vilnius – nuo sapno iki realybės

„Vilniaus sapnas“ susidėjo iš 16 epizodų. Viskas prasidėjo, žinoma, nuo Vilniaus įkūrimo ir garsiųjų Gedimino laiškų, o toliau istorija susirinkusius nukėlė į Algirdo laikus, krikščionybės pradžią, Aušros vartų, Žygimanto Augusto ir Barboros istorijos, Vilniaus universiteto įkūrimo, didžiojo gaisro ir Vilniaus pakilimo iš pelenų tampant baroko perlu laikotarpius, pirmosios konstitucijos ir Napoleono kariaunos Vilniuje metą.

Tačiau „Vilniaus sapnas“ – ne tik istorija, bet ir iškiliausi jo žmonės, tarp kurių Steponas Batoras, Motiejus Kazimieras Sarbievijus, Adomas Mickevičius, Mikalojus Konstantinas Čiurlionis ir kiti. Čia taip pat gimė politinės ir kūrybinės idėjos. Ir, žinoma, šiandienos modernusis Vilnius – visų istorinių įvykių ir asmenybių suformuotas miestas, kupinas entuziazmo ir ryžto tobulėti.

„Vilniaus sapną“ pristatė iškiliausi kūrėjai

Miesto istorijos pasakojimas virto šiuolaikinės architektūros, meno, teatro reginiu ir futurizmo vizualizacija. „Vilniaus sapnas“ neleido suabejoti, kad miesto vizija per 700 metų neišsikvėpė, ji dar tik įgauna pagreitį.

Įspūdingą „Vilniaus sapną“ sukūrė daugybė profesionalų. Istorinį pasakojimą parengė profesorius A. Bumblauskas. Muzikinę atmosferą dovanojo Vilniaus Šv. Kristoforo orkestras, diriguojamas Modesto Barkausko, muziką specialiai šiam renginiui sukūrė kompozitorius Mantautas Krukauskas. O istorijai gaivaus gūsio suteikė „Low Air“ šokėjai, kuriems choreografiją kūrė Laurynas Žakevičius, Airida Gudaitė ir Paulius Tamolė. 

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.