Keliaujanti opera „Opera ant ratų“ džiugins Lietuvos miestus

Keliaujanti opera leidžiasi per Lietuvą ir kviečia visus švęsti artėjantį Vilniaus 700-ąjį jubiliejų savo mieste, klausantis nemokamos Giovannio Battistos Pergolesio komiškos vienaveiksmės operos „Tarnaitė ponia“.

Vilniuje opera jau gerai žinoma, tačiau kituose Lietuvos miestuose ji skamba rečiau. Nors erdvios Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenos perkelti į kitus miestus neįmanoma, tačiau galima operą pastatyti taip, kad ji tiktų rodyti vilkiko priekaboje po atviru dangumi! To dar tikrai nesate girdėję. Komiška opera – tai, ko reikia puikiai nuotaikai ir smagiam laikui.

Renginių datos bus paskelbtos netrukus. 

Opera atkeliauja vilkiko priekaboje

Kai į miestą įriedės spalvingas vilkikas, laukite netikėtumų! Juk į šio vilkiko priekabą telpa visi viengungio pono Umberto namai, tarnaitė Serpina ir net baltais perukais pasipuošusių muzikantų ložė. Nepraleiskite galimybės nemokamai išgirsti ir pamatyti operos savo mieste – keliaujanti opera peržengia tradicinės salės ribas. Ir nors pompastikos mažiau, tačiau grožis atsiskleidžia visa jėga. Po atviru dangumi galėsite stebėti, kaip operoje „Tarnaitė ponia“ namų šeimininke trokštanti tapti tarnaitė išradingai mausto savo poną – jos pastangos sukels ne vieną juoko bangą. Ar meilė ir gudrumas galiausiai triumfuos? Galbūt tapsite tarnaitės ir pono vestuvių svečiais. Geriausia jūsų dovana – aplodismentai atlikėjams.

Dovana iš operos miesto Vilniaus

Kodėl Vilnius savo 700-ojo jubiliejaus proga nusprendė kitiems Lietuvos miestams padovanoti operą? Opera Vilniui – itin brangus muzikos žanras. Juk Lietuvos sostinėje ji pirmą kartą profesionalioje scenoje parodyta anksčiau nei Londone ar Paryžiuje. Tad Vilnius ir toliau puoselėja šį žanrą – tegul operos arijos skamba ir kituose miestuose, po atviru dangumi užpildo netikėtas erdves. „Opera ant ratų“ atkeliauja jau netrukus. O jei jums patiks ši opera ir norėsite išgirsti daugiau, 700-ojo jubiliejaus proga Vilniuje iki pat 2024 m. vyks projektas „Opera.Connect: Vilnius – operos miestas“, supažindinantis su ypatingomis operomis netikėtose Vilniaus erdvėse ir leidžiantis išgirsti pasitelkiant dirbtinį intelektą atkurtą vieną pirmųjų Vilniuje XVII a. skambėjusių operų.

Opera.Connect: Vilnius – operos miestas

 

Jubiliejus Vilniaus – opera visiems

„Opera ant ratų“ – tai Vilniaus miesto 700 metų jubiliejaus sutiktuvėms skirtos programos „Opera.Connect: Vilnius – operos miestas“ renginys. 700-ojo jubiliejaus renginiai ir iniciatyvos prasidėjo nuo 2021 m., o prie šventinės programos prisideda daugybė įvairių kūrėjų – šitai atspindi Vilniaus puoselėjamas vertybes – laisvę, toleranciją ir skirtingų kultūrų darną.

Giovannio Battistos Pergolesio operos „Tarnaitė ponia“ pastatymą neįprastoje scenoje ant ratų sukūrė režisierius Gediminas Šeduikis, scenografė Sigita Šimkūnaitė ir kostiumų dailininkė Ugnė Tamuliūnaitė. Vaidmenis atlieka Monika Pleškytė, Greta Keraitė (Serpina), Egidijus Dauskurdis, Liudas Mikalauskas (Ubertas), Benadas Arkauskas, Lukas Ignatavičius (Vesponė). Groja LNOBT simfoninio orkestro styginių kvartetas, vadovaujamas koncertmeisterės Olgos Taškinaitės. Keliaujančios operos iniciatyva jau sudomino ir užsienio auditoriją tarptautinės organizacijos „Opera Europa“ narių konferencijoje.

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.