2021 Sausio 21

Interaktyvus renginys „Vilniaus mitų griovėjai“

Garsiausias apie Vilnių žinomas istorijas lydi pasakas primenančios detalės, o faktai kartais atrodo neįtikinantys. Jas girdint dažnai kyla klausimas: galbūt taip ir buvo, o gal ir ne. Bet juk istorija nebūtinai turi būti rimta. Prieš pat miesto gimtadienį, sausio 21 dieną,  Vytautas Radzevičius ir Martynas Starkus provokavo jus laužyti mitus.

Per 700 metų Vilniaus istorija pildėsi daugybe legendų ir pasakojimų. Bet ar viskas, ką žinote, yra tiesa? Visą tai žiūrovai sužinojo prisijungę prie „Vilniaus mitų griovėjų“ LRT PLIUS kanale ir ir sužinojo detalių iš Vilniaus miesto ir ne tik jo istorijos.

Ar gvildendama ir „kramtydama“ istorinius beigelio atsiradimo faktus kulinarijos ekspertė Dita Degutienė nenusilaužė danties? Ar Lietuvos nacionalinio muziejaus, K. Varnelio namų menotyrininkė Aistė Bimbirytė-Mackevičienė iššifravo XIX a. Vilniaus mados kodą? Kokią moterų stiprybę atskleidė istorikė Luka Sinevičienė? Ką paruošė menotyrininkas Saulius Pilinkus? Kokių žaidimų „iškasė“ archeologas, Lietuvos nacionalinio muziejaus istorikas Povilas Blaževičius? Ar Lietuvos literatūros ir meno archyvo direktorius Juozapas Blažiūnas nepasiklydo miesto požemiuose?

Renginį galite pamatyti apsilankę LRT mediatekoje.