Paroda „Pasaulio dydžio Lietuva: mūsų migracijos istorija“

2023 metų lapkričio 22 d. 18 val. Lietuvos nacionalinis muziejus Istorijų namuose pristatys visuomenei išskirtinę parodą, skirtą Lietuvos migracijos procesams nuo XIX a. vidurio iki šių dienų.

Lankytojai turės galimybę susipažinti su pagrindinėmis migracijos bangomis ir jų kryptimis, priežastimis bei pasekmėmis, iškilių asmenybių, savo gyvenimu ir veikla palikusių ženklų pėdsaką pasauliniame kontekste, istorijomis. Parodos scenografija leis patirti skirtingus migracijos bangų laikotarpius ir jų erdvę, stebins į migracijos kasdienybės siužetus įkomponuotomis unikaliomis istorijomis.

Parodos pasakojimas ves lankytoją prie pagrindinės žinutės: migracija yra natūralus istorinis procesas, turintis ir negatyvių, ir pozityvių pusių, tačiau be jokios abejonės leidžiantis lietuviams keisti pasaulį, o pasauliui – keisti Lietuvą.

Parodos organizatorių tikslas yra suartinti Lietuvoje ir už jos ribų gyvenančius asmenis, todėl į procesą bus įtraukti ir išeivijos atstovai bei Lietuvoje gyvenantys užsieniečiai, bus pabrėžiami ne tik istoriniai, bet ir dabar vykstantys procesai. Siekiant šia paroda praplėsti Lietuvos istorijos sampratą lietuvių pasiekimais ir išradimais išeivijoje, bus primenama apie asmenis, veikusius už Lietuvos ribų ir turėjusius didžiulę įtaką pasaulyje.

Tikintis surinkti kuo daugiau istorijų ir giliau suvokti bei pažinti migracines patirtis, šiai parodai rengiamasi jau kelerius metus: suorganizuoti Migracijos istorijų pasakojimo festivaliai (2021 m. ir 2022 m., 2023 m.), sukurtas internetinis puslapis ir atskira grupė socialiniuose tinkluose joms rinkti, surengta ekspedicija Šiaurės ir Pietų Amerikos lietuvių bendruomenėse, sukurtas dešimties radijo laidų ciklas programoje „LRT Klasika“, nuolat renkami eksponatai, dirbama su studentais ir lituanistinių mokyklų mokiniais.
Paroda, kurioje bus nagrinėjamos ir vilniečių bei į Vilnių atvykusių užsieniečių istorijos, yra Vilniaus 700 metų jubiliejaus programos dalis.

Parodą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus.

Data:
2023-11-22 - 2024-09-01
Adresas:
Istorijų namai
T. Kosciuškos g. 3
Kaina:
7 Eur
Moksleiviui, studentui, senjorui: 3.50 Eur
Bilietai:
Parodos kasoje, Organizatorių internetinėje svetainėje
By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.