Pasaulinė Turizmo diena

Nesvarbu, ar Vilniuje gyvenate daugybę metų, ar tik lankotės – turizmo dienos savaitgalį turistais Lietuvos sostinėje kviečiami tapti visi! Pasaulinės turizmo dienos proga į Vilnių pažvelgsime naujomis akimis ir smagiai leisime laiką 700 metų jauname Vilniuje. Visada jaunas Vilnius kviečia žaisti, žygiuoti, atrasti, juoktis ir stebėtis. Kitąkart, sutikę turistų Vilniuje, jau žinosite, kodėl vienąkart apsilankę jie čia nori sugrįžti dar ne kartą.

Programa


Rugsėjo 23 d. (šeštadienis)

13:00 – 17:00  Orientacinis žaidimas “Atrask Vilniaus herojus”. Atsisiųskite legendą ir žaiskite!

20:00 Trail Masters Vilniuje: pėsčiomis per 700 metų (12 km trasa)

Rugsėjo 24 d. (sekmadienis)

11:00 Gidė Vidonija: 7 pasakos apie Vilnių visai šeimai

12:00 – 17:00 Nemokamos ekskursijos “Nepapasakotos Vilnius NATO Summit istorijos”

Nemokamas muziejų lankymas

Rugsėjo 27 d. (trečiadienis)

Vilnius vaišina 700 nemokamos kavos puodelių Turizmo dienos proga.
Orientacinis žaidimas “Atrask Vilniaus herojus” su 700 prizų

Istorijos nebūtų be istorijų, o Vilniaus nebūtų be vilniečių. Todėl rugsėjo 23 d., Pasaulinės Turizmo dienos proga, kviečiame atrasti ne tik miesto erdves, bet ir tuos, kurie kasdien jas puoselėja ir įprasmina. Įtraukiančio orientacinio žaidimo metu susipažinsite su tikraisiais Vilniaus herojais. Tai žmonės, kurių nerastum jokiame kitame mieste. Be kurių Vilnius nebūtų Vilniumi. Jų ieškant reikės gerai pasukti galvą ir kaip reikiant pajudėti, bet už tai laukia netikėtos pažintys, intriguojančios istorijos ir 700 prizų!

Dalyvavimas žaidime nemokamas, žaidime galima dalyvauti pasiėmus žaidimo skrajutę iš Turizmo informacijos centro, Pilies g. 2. Skrajutėje bus pateiktos visos instrukcijos ir užšifruotos vietos, kuriose rasite Vilniaus personažus. Skrajutę galima pasiimti rugsėjo 23 d. nuo 10 val., žaidimas vyks nuo 13 iki 17 valandos.
Sėkmingai pabaigus žaidimą, prizus galima pasiimti Turizmo informacijos centre iki 18 val. Prizų skaičius ribotas.

Trail Masters Vilniuje: pėsčiomis per 700 metų

Juk žinai, kad Vilniui šiemet sukanka 700 metų! Išties, jubiliejus neeilinis, tad minėti jį nuobodžiai būtų nepagarbu. Šokome galinguose koncertuose, lankėme parodas, klausėmės operų, o dabar atėjo metas nerti į magišką istorijos labirintą Pasaulinės Turizmo dienos savaitgalį. Naktinis žygis, kurio metu bus vaikščiojama "700" formos trasa  Vilniaus centre, kviesime visus ateiti "apsišvietus" ir būti gimtadienio žvakutėmis ant torto.

Jo pradžia – prie Baltojo tilto, kur susirinksime saulei jau nusileidus (juk taip pridera švenčiant gimtadienį!). Sekdamas skaičiaus „700“ kontūrais, kaip žvakutes nuo gimtadienio torto rinksi jau legendiniais tapusius ir pirmą kartą regimus objektus.

Ne tik 12 kilometrų, bet ir gimtadienio užkandžiais, gėrimais bei pramogomis pasirūpinsime mes, tad tau teliks ateiti ir mėgautis naktiniu žygiu!

Dalyvavimas žygyje nemokamas, būtina užsiregistruoti ČIA. Dalyvius kviečiame atvykti „apsišvietus“ (lemputėmis, girliandomis ar turėti žibintuvėlį) ir pabūti Vilniaus gimtadienio žvakutėmis ant jo torto. Pirmieji 2000 pasiekusių finišą dalyvių, gaus atminimo medalį.

7 pasakos apie Vilnių

Rugsėjo 24 d., sekmadienis, 11 val. (vieta bus patikslinta).
Gidė, pasakorė Vida Norkūnienė kviečia miestą pažinti per pasakas. Rinkti pasakas ir apgyvendinti jas mieste – tokį gražią užduotį sau išsikėlė Vida, vaikams prisistatanti kaip ponia Vidonija. Jūsų laukia nuostabus pasakojimas apie Vilnių ir jame gyvenančias pasakas.

Renginys skirtas vaikams ir tėveliams, dėdėms, tetulytėms ir seneliams. Trukmė – apie 1 val. Registracija nereikalinga.

Nemokamos ekskursijos “Nepapasakotos Vilnius NATO Summit istorijos”

Rugsėjo 24 d., sekmadienis, 12, 13, 14, 15, 16 val.
Kaip vyko pasiruošimas didžiausiam renginiui Lietuvos istorijoje ir kodėl renginių štabo komanda daugybę logistinių užduočių turėjo spręsti kūrybiškai? Ekskursijos metu kartu su gidais keliausite per miesto centre esančias istoriškai svarbias Vilnius NATO Summit vietas. Pažadame, kad bus labai įdomu: sužinosite negirdėtų faktų apie įvairius iššūkius, su kuriais susidūrė lietuviai, planuodami NATO Summit, apie nustebinusius delegacijų įgeidžius (o kartais ir netikėtą paprastumą), apie “Joe’s Special” patiekalą, kurį po NATO Summit pradėjo gaminti Kempinski restoranas ir kitas intriguojančias detales.

Dalyvių skaičius labai ribotas, dalyvauti ekskursijose gali tik užsiregistravę dalyviai. Registracija į ekskursijas prasidės rugsėjo 20 d., nuoroda bus paskelbta šiame puslapyje.

Nemokami muziejai

Turistai apie miestą daug sužino iš jo muziejų ir galerijų. Paskutinis mėnesio sekmadienis, rugsėjo 24 d. – ypatinga galimybė aplankyti daugelį Vilniaus muziejų nemokamai. Klasikinis ir šiuolaikinis menas, istorijos įdomybės, mada ir dizainas, video instaliacijos ir reti eksponatai – muziejai atveria savo lobynus ir vilioja juos atrasti. Įjunkite turistinę pavarą – kiek daugiausiai muziejų pavyks aplankyti per dieną? Kad neapsisuktų galva, susiplanuokite maršrutą iš anksto. Daugiau apie dalyvaujančius muziejus sužinokite čia.

Vilnius vaišina: 700 kavos puodelių

Pasaulinė turizmo diena yra švenčiama rugsėjo 27 d., todėl būtent tą dieną kviečiame užsukti į Turizmo informacijos centrą, įsikūrusį Pilies gatvėje, kur lankytojų lauks malonios staigmenos. Rugsėjo 27 d. Turizmo informacijos centras kviečia išeiti visus į miestą ir tyrinėti savo Vilnių. Kad tai būtų daryti maloniau, 13:00-17:00 Katedros aikštėje kviesime įsiamžinti 360 kameros pagalba, o pirmuosius 700 akimirkomis pasidalinusius su draugais ir artimaisiais pavaišinsime kava!

Data:
Adresas:
Įvairios vietos
Kaina:
Nemokamai
By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.