Paroda „Gedimino laiškai: tada ir dabar“

Minint Vilniaus 700 metų jubiliejų Lietuvos nacionalinis muziejus kartu su Lietuvos nacionaliniu dailės muziejumi Gedimino pilies bokšte pristatys originalų Gedimino laiško nuorašą.

Būtent šis dokumentas yra didžiulės šventės „kaltininkas“: nė vienas originalus Gedimino laiškas nėra išlikęs, todėl Rygoje netrukus po gavimo padarytas nuorašas yra autentiškiausias Vilniaus miesto gimimą liudijantis dokumentas. Jo egzistavimas istorikams atskleidė pačių Gedimino laiškų faktą, jų siuntimo ir pirmo Vilniaus paminėjimo datą, šiandien miestui leidžiančią minėti 700 metų jubiliejų.

Lietuvoje šis autentiškas dokumentas eksponuojamas itin retai, o nepraleidę progos jį išvysti galės įsitikinti ir dar vienu dalyku: kunigaikštis Gediminas dėl savo aktualumo neprarandančios vizijos ir šiandien galėtų būti Vilniaus miesto galva be konkurencijos. Kaip to meto valdovas, jis buvo labai progresyvus, tad kviečiame pasvarstyti – kas yra geras miesto vizionierius.

Dokumentas yra saugomas Latvijos valstybiniame istorijos archyve Rygoje, todėl galimybė jį išvysti Lietuvoje yra išskirtinai reta. Laiškas Gedimino pilies bokšte bus eksponuojamas iki birželio 4 d., vėliau jį tebevyksiančioje iki metų galo parodoje pakeis faksimilė.

Kartu su eksponuojamu laišku veiks paroda, kuri interaktyviai pristatys šių laiškų reikšmę ir svarbą. Kiekvienas lankytojas turės galimybę parašyti ir savo, šiandieninio vilniečio, laišką ateities Vilniui bei vilniečiams ir įmesti jį į laiko kapsulę. Parodos pabaigoje ši laiko kapsulė bus atiduota saugoti muziejui ir iškelta tik po daugelio metų kitos svarbios sukakties proga.

Laiškas visuomenei bus pristatytas sausio 25 dieną Lietuvos nacionalinio muziejaus Gedimino pilies bokšte. Gimtadienio proga šią dieną nuo 13 iki 17 val. jį išvysti bus galima nemokamai, vėliau – įsigijus muziejaus lankytojo bilietą.

Plačiau skaitykite pranešime spaudai čia.

Kontaktas: [email protected]

Data:
2023-01-25 - 2023-08-27
Adresas:
Gedimino pilis
Arsenalo g. 5
Kaina:
3.00-6.00 Eur
Bilietai:
Organizatorių internetinėje svetainėje, Muziejaus kasoje
By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.