Lietuvos nacionalinio muziejaus dovanos jubiliejaus proga

Dovana Vilniui: naujo muziejaus atidarymas Pilininko name

Data: 2023 m. pabaiga

Sutvarkius ir kultūrinei veiklai pritaikius Gedimino kalno papėdėje esantį Pilininko namą, bus atidarytas naujas muziejus Vilniuje. Čia bus galima patraukliomis formomis susipažinti su svarbiausiais Lietuvos istorijos reiškiniais ir įvykiais, kurie lėmė visuomenės raidą ir formavo šiuolaikinės Lietuvos tapatybę, – pasakojimas bus atpažįstamas užsieniečiui, suprantamas mokiniui.

Trumpas Lietuvos istorijos kursas bus pateikiamas per kūrybos, lūžių, konfliktų, tikėjimo, mobilumo, materijos ir nereikšmingų dalykų temas. Šios temos pasirinktos galvojant apie tai, kad žmogus kažką kuria, kažkuo tiki, išgyvena konfliktus, kaupia turtą, migruoja, patiria lūžio momentų ir nuolat susiduria su reikšmingais ir nereikšmingais dalykais, kurie laiko perpsektyvoje atrodo vis kitaip.

Nauja nuolatinė ekspozicija bus naujausias muziejus Vilniuje ir papildys Lietuvos nacionalinį muziejų sudarančių padalinių šeimą. Kartu tai bus dovana miestui, baigiančiam minėti savo 700 metų jubiliejų.

 

Paroda, atskleisianti mūsų visų migracijos istoriją

Data: 2023 m. lapkritis – 2024 m. lapkritis

Lietuviai keičia pasaulį, o pasaulis keičia Lietuvą – tokia žinute Lietuvos nacionalinis muziejus metų pabaigoje kvies lankytojus susipažinti su visų mūsų migracijos istorija. Tai paroda, kuri, tikimasi, padės suartinti Lietuvoje ir už jos ribų gyvenančius asmenis bei suvokti šio proceso natūralumą su visais jo pozityviais ir negatyviais aspektais.

Parodos lankytojai turės galimybę susipažinti su pagrindinėmis migracijos bangomis ir jų kryptimis, priežastimis bei pasekmėmis, iškilių asmenybių, savo gyvenimu ir veikla palikusių ženklų pėdsaką pasauliniame kontekste, istorijomis. Parodos scenografija leis patirti skirtingus migracijos bangų laikotarpius ir jų erdvę, stebins į migracijos kasdienybės siužetus įkomponuotomis unikaliomis istorijomis.

Paroda Istorijų namuose veiks visus metus nuo 2023 m. lapkričio mėnesio. Paroda, kurioje bus nagrinėjamos ir vilniečių bei į Vilnių atvykusių užsieniečių istorijos, yra Vilniaus 700 metų jubiliejaus programos dalis.

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.