Vilnius – atvira muzikos salė

Gyvenamųjų rajonų kiemai dviem dienoms  jau trečią kartą tapo atvira muzikos sale, kurioje 4 muzikos erdvėse koncertavo 24 atlikėjai bei grupės. Birželio 2 ir 3 dienomis Vilniaus miesto savivaldybė, „Go Vilnius“ ir asociacija AGATA miesto gyventojus bei svečius kvietė į muzikos festivalį, skirtą Vilniaus  700 metų jubiliejui. Koncertuose skambėjo skirtingų stilių muzika – net 700 minučių muzikos kasdien.

Pirmą festivalio dieną skambėjo Rūtos Mur, Alen Chicco, Augustes Nombeko, SUBTÌLUS ir kitų atlikėjų bei grupių dainos. Šeštadienį gyvenamuosiuose rajonuose pasirodė ,,8 Kambarys”, Dileta, Jurgis Didžiulis, Monique ir daugelis kitų atlikėjų.

Pasižvalgykite po nuotraukų galeriją

Birželio 2 d. :

19 val. – Trimbao

20 val. – The Schwings Band

21 val. – Alen Chicco

 

Birželio 3 d. :

18 val. – Leonardas Pilkauskas feat. Sheep Effect

19 val. – Local Blood

20 val. – 8 Kambarys

Birželio 2 d. :

19 val. – Omerta

20 val. – Elnio Rago Miškas

21 val. –  Nombeko Auguste

 

Birželio 3 d. :

18 val. – Knygų vaikai

19 val. – benny b

20 val. – Dileta

Birželio 2 d. :

19 val. – Nika Ganga

20 val. – It’s Cheri

21 val. – SUBTÌLUS

 

Birželio 3 d. :

18 val. – Gintė

19 val. – Freestarz

20 val. – Jurgis Didžiulis

Birželio 2 d. :

19 val. – Sheep Effect

20 val. – Godo Yorke

21 val. – Rūta Mur

 

Birželio 3 d. :

18 val. – Superkoloritas

19 val. – Pijus Opera

20 val. – Monique

Atlikėjai:

8 KAMBARYS

2013-aisiais Lietuvoje įkurta hiphopo grupė „8 Kambarys“, kurią sudaro atlikėjai Deividas Alejūnas-Corsalis ir Karolis Talutis-Talaz, į didžiąją sceną įsiveržė praėjus penkeriems metams su hitu „Ieškau“. Per rekordiškai trumpą laiką naujas singlas internete perklausytas milijoną kartų, o per trejus metus perklausų skaičius išaugo net iki 10 mln. skirtingose muzikos platinimo platformose.

Klausykite Spotify

Nombeko Auguste

Atlikėja, dainų autorė, išgarsėjusi 2018 metų „Lietuvos balso“ 6-jame sezone. 2020-ais metais dalyvavo nacionalinės Eurovizijos atrankoje su daina „Reikia Man“, kol kas tai populiariausias solinis atilikėjos kūrinys. Atlikėja žinoma ir kaip 2023 m. Lietuvos nacionalinės Eurovizijos atrankos vedėja. 2022 metų vasarą su Jessica Shy turėjo dvi kolaboracijas. Tai dainos „Ilgėtis Mėnulio“, „Tyliai Pakuždėk“. Pastaroji tapo vasaros hitu, turinčiu virš 10 milijonų peržiūrų.

Klausykite Spotify

MONIQUE

Dainininkė ir dainų autorė Monika Pundziūtė-Monique savo auditoriją pradėjo burti dar 2017 metais, kai išleidus pirmąjį albumą, hitais tapo bene visos albumo dainos. Tokios kaip ,,Dviese", ,,Nenoriu Grįžt Namo", ,,Palauk Dar", ,,Nauja Istorija", ,,Man Nebaisu" ir kitos. Sekančiais metais pasirodęs antrasis albumas taip pat užkariavo gerbėjų širdis. Kartu su Monika scenoje gyvai groja ir geriausi šalies muzikantai, su kuriais pirmą kartą gyvai suskambės naujausi, dar viešai neprieinami kūriniai iš naujausio albumo.”

Klausykite Spotify

Alen Chicco

Stiliaus, teatro ir muzikos sintezę scenoje žiūrovams dovanoja talentingasis Alen Chicco. Stilinga ir šiuolaikiniams, drąsiems vakarėliams skirta programa sukurta taip, kad norėtųsi laužyti nusistovėjusius standartus bei švęsti gyvenimą ir muziką! Šio muzikos teatro šou repertuaras sudarytas remiantis geriausiais paskutinių dviejų dešimtmečių šokių, elektroninės ir pop muzikos kūriniais.

Klausykite Spotify

Dileta

Diletą puikiai pažįstate iš kūrybinio dueto su Leonu Somovu bei aktyvaus dalyvavimo Lietuvos gyvos muzikos scenoje su geriausiais šalies muzikantais. Charizmatiškoji Dileta paperka savo talentu, balsu ir ypatinga energija įkrauna klausytojus ir užkrečia pačia geriausia nuotaika. Koncerto repertuaras toks, kokia ir pati muzikantų komanda - modernus, profesionalus ir su šiek tiek nostalgiško rokenrolo prieskonio.

Klausykite Spotify

Jurgis Didžiulis

Jurgis Didžiulis (Jurgis DID) – muzikantas, aktyvistas ir viešasis pranešėjas, kuris sukūrė labai unikalų formatą išskirtiniam bendrumui sukurti ir tikrajai bendruomenės galiai atskleisti: communityflux.com

Klausykite Youtube

benny b

Jaunasis muzikas, multiinstrumentalistas, prodiuseris, dirbantis su daugybe atlikėjų, tokių kaip Angelou, Free Finga, Gamka, Gabrielė Vilkickytė ir praeitais metais debiutavęs su savo albumu „Laiminga megzta liemenė“.

Klausykite Spotify

Elnio rago miškas

Grupė įsikūrė prieš penkerius metus. Per šiuos metus buvo išleisti du pilnametražiai albumai: „Šamano Duktė“ (2019) ir „A Downbeat Dream“ (2021) ir pats naujausias trumpametražis „Daugiau Šviesos“ (2023). Šis naujas EP albumas atskleidžia nematytą grupės pusę – alsuojančią viltimi, melancholija ir nauja energija, ilgesingu skambesiu bei jaunatvišku veržlumu. Grupės skambesį klausytojai įvardina kaip postroko ir psichodelinio roko mišinį, kuriame itin svarbią dalį atlieka teksto ir muzikos sintezė.

Klausykite Spotify

FREESTARZ

Nors dauguma repo atlikėjų vengia laisvo stiliaus (freestyle) atlikimo gyvuose pasirodymuose dėl šiame žanre neišvengiamos rizikos, „Freestarz“ kolektyvas eina priešinga kryptimi. Keturių žmonių kolektyvas savo pasirodymus grindžia būtent laisvu stiliumi – vieniems geriausių Lietuvos didžėjų Mamaniai ir Swixui spontaniškai parenkant hiphopo instrumentalus scenoje Banginis ir Jama savo mintis dėsto be jokio pasiruošimo.

Klausykite Youtube

Gintė Sičiūnaitė

Atlikėja kai kuriems klausytojams yra žinoma iš Lietuvos balso. Šį pavasarį dainininkė išleido debiutinį albumą „Mira“. Atlikėjos kūryboje tvyranti meilės tema, melancholija ir šiluma apgaubia visus besiklausančius ir per koncertą. Kartu su grupe Gintė užburia klausytoją dainuoti ir judėti. Jos balsas apibūdinamas „lyg byrantis smėlis tarp pirštų“. Laukia magiškas ir jaukus vakaras. Lauksime!

Klausykite Youtube

Godo Yorke

Dainininkei ir dainų autorei Godai Sasnauskaitei-Godo Yorke priklijuoti etiketės neįmanoma. Jos kūryboje tarpsta įvairūs stiliai – nuo „gospel“ iki eksperimentinio popso ar net „new age“ muzikos. Dainos pasižymi neįprastais harmoniniais sprendimais bei formomis.

Klausykite Spotify

CHERI

Ambicinga, gyvybinga ir pasirengusi kovoti už savo idėjas – tokia yra CHERI. Savo kūrybiškumo galimybes Cheri yra pasiryžusi tyrinėti įvairiais būdais: kartais jos dainose susilieja lietuviško folkloro melodijos ir trapo (trap) ritmai, o kartais girdisi Rytų Europos muzikoje retai sutinkamas afrobitas (afrobeat). Tačiau atlikėja savo muzika labiausiai tikisi laužyti stereotipus ir siekia pakeisti moterų vaidmenį hiphopo kultūroje.

Klausykite Youtube

Knygų vaikai

Tai bene vienintelė pasaulyje nuolat koncertuojanti vaikų rašytojų muzikos grupė, kviečianti drauge pajudėti visą šeimą! Pradėję nuo koncertų vaikams bibliotekose ir mokyklose, šiandien „Knygų vaikai“ žengia į vis didesnes scenas ir savo muziką skiria visai šeimai. Elektroninių instrumentų, balso efektų rankenėles suka bei klavišus ir mygtukus spaudžia populiariausias vaikų rašytojas Tomas Dirgėla ir jaunimui rašantis Justinas Žilinskas, kurių duetas per koncertus mielai išduoda ir visas savo rašytojiškas paslaptis.

Klausykite Youtube

Leonardas Pilkauskas

Saksofonininkas, kompozitorius, pedagogas baigęs prestižinę Amsterdamo konservatoriją 2012 m. Nuo to laiko jis dažnai kūrybiškai papildo orkestrą ar didesnės ansamblinės sudėties projektą. Leonardas daugeliui gali būti nepastebimas, nes aranžuotojo ar orkestruotojo dalia – atiduoti šlovės vainiką atlikėjams.

Klausykite Youtube

Nika Ganga

Džiazu, soulu, ritmenbliuzu (R&B) ir „oldschool“ persmelktos kompozicijos, balsas, švelnus kaip ėriukas, pulsas, kuris nevalingai verčia pėdą mušti grūvo ritmą ir absoliučiai geranoriška žinutė Pasauliui. Kažkas yra apibūdinęs Nika Ganga kaip „chill vibe managers“ – lietuviškai turbūt skambėtų kaip „atpalaiduotos atmosferos vadybininkai“. Tai būtent tokia ir yra Nika Ganga kompanija.

Klausykite Youtube

OMERTA

Vienas geriausių Lietuvos hiphopo atlikėjų, ne kartą nominuotas prestižiniams M.A.M.A muzikos apdovanojimams, pelnęs metų repo atlikėjo ir metų dainos titulus Lietuvos hiphopo apdovanojimuose, išleidęs 4 solinius albumus, koncertuose apšildęs tokius atlikėjus kaip „DJ Premier“, „DJ Grandmaster Flash“, „Killa Priest“, „Dead Prez“, „Homeboy Sandman“ ir daugelį kitų.

Klausykite Youtube

Pijus Opera

Atlikėjas muzikos kelią pradėjo vos aštuonerių. Pirmą kartą stipriai sužibėjęs viešumoje „freestyle“ repo improvizacijos kovose pelnė žiūrovų pasitikėjimą kaip šio meno meistras. Atlikėjas ir toliau puoselėjo savo talentą, todėl šiandien jis ne tik sėkmingai linksmina publiką improvizacijomis įvairiomis progomis, bet ir yra patekęs į Lietuvos rekordų knygą kaip atlikėjas, surengęs įspūdingą dešimties valandų per pertraukos improvizuoto repo koncertą.

Klausykite Youtube

Sheep Effect

Saksofonininkas Simonas Šipavičius kuria garsą, įkvėptą džiazo, eksperimentinės ir elektroninės šokių muzikos. 2019 m. pasivadinęs „Sheep Effect“ pseudonimu, jis išleido debiutinį albumą „Saxual Harassment“, kuriame „kankinamu“ saksofonu Simonas atlieka elektroninę muziką, pasižyminčią dramenbeiso (Drum and bass), „techno“, „minimal“ ir netgi IDM apraiškomis; tai yra džiazas klubams, pasilinksminimams ir vakarėliams („Gintariniai akiniai“, 370).

Klausykite Spotify

SUBTÌLUS

„Subtìlus“ – ekspresyvi ir netikėta, išskirtinio skambesio grupė. Stipri vyriška energija dera su švelniu nuoširdumu. Muzika pasižymi kontrastais: instrumentinė muzika susipina su elektronikos skambesiu, DJ muzika su lietuvių liaudies temomis. Šios grupės koncertai nepalieka abejingų! Nepraleiskite progos pasimėgauti išskirtiniu koncertu, garantuojančiu gerą nuotaiką ir šimtaprocentinį įsitraukimą!

Klausykite Spotify

Superkoloritas

Tai elektrinės estrados duetas, kuriantis naująją lietuvišką pajūrio muziką. Joje maišosi senosios estrados aidai, tropinai garsai ir „surf“ roko motyvai. Duete groja ir dainuoja Giedrė Nalivaikaitė iš grupės „shishi“ ir „Planeta Polar“ narys Adomas Koreniukas. Savo atliekamą muzikos žanrą jie vadina „elektrine estrada“. Žodis „ elektrinė“ reiškia, kad šioje muzikoje yra nemažai retro futuristinio skambesio, jaukių elektrinių garsų, šiltų sintezatorių, pukšinčių ritmo mašinų, senoviškų vargonėlių, aidų ir garsų. Žodis „estrada“ reiškia, kad pajūrio nostalgijai pasiduoda ir poetiniai lietuviški tekstų rimai.

Klausykite Youtube

The Schwings Band

„The Schwings Band“ grupė yra vintažinio džiazo, svingo bei „New Orleans“ džiazo ansamblis. 2011 m. Vilniuje grupę subūrė Lietuvos žinomas džiazo muzikantas multiinstrumentalistas Remis Rančys. Ansamblis greit tapo populiarus vietinėse Lietuvos džiazo festivalių, klubų bei džiazo šokėjų scenose. Nuo 2013 m. „The Schwings Band“ pradėjo muzikuoti tarptautinėse scenose. Per pastaruosius metus grupė koncertavo JK, Šveicarijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Graikijoje, Lenkijoje, Estijoje ir Suomijoje.

Klausykite Spotify

Trimbao

„Trimbao“ yra trio, grojantis įvairaus stiliaus muziką. Atlikėjai saksofonu, suzafonu ir būgnais groja varijuodami nuo džiazo iki „brass techno“. Karolis Levarauskas – saksofonas Lukas Pivoriūnas – suzafonas Viktoras Krasauskas – būgnai

Klausykite Spotify

Local Blood

Alternatyvioji post punk ketveriukė „Local Blood“ iš Vilniaus planuoja stiprų ,,rajoninį" pasirodymą - ryškūs vizualai, užburiančiai ritmingas gitarų ir ,,twin pyksiškas" sintezatoriaus skambesys, o kur dar tas sodrus vokalas. Visa tai ir daugiau - dar vienas žingsnis į grupės naująjį kūrybos etapą, kadangi su juo, vaikinai keliauja į labiau intymius, tik už uždarų durų kalbamus dalykus. Tad šis koncertas, surengtas viename iš mikrorajonų rajonų - būtų absoliutus „Local Blood“ vaikinų dabartinio įvaizdžio ir jų grojamos muzikos atspindys.

Klausykite Spotify

Rūta Mur

Rūta MUR ir jos dainos neša toli. Išskirtinio balso vedama elektroninė muzika gimsta iš stipriausių jausmų, kuriais ji pasidalins su jumis išskirtiniame pasirodyme Jeruzalėje.

Klausykite Spotify

Organizatoriai:

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.