„FIRST® LEGO®“ lygos varžybų dalyviai kūrė ateities sostinę

Nors Vilniaus 700 metų jubiliejus dar priešakyje, Lietuvos sostinė jau pradėjo galvoti apie ateitį ir pakvietė vaikus ir jaunuolius į pasaulines „FIRST® LEGO®“ lygos varžybas. 2021 m. gruodžio 21 d., po kelių mėnesių pasiruošimo, jaunuolių komandos pristatė savo sukurtus darbus.

Varžybose dalyvavo ir savo vizijas pateikė beveik 500 vaikų – iš viso 70 komandų. Tačiau tai dar ne pabaiga – 17 geriausiai pasirodžiusių komandų dar kartą susirungs kovą vyksiančiose nacionalinėse varžybose. Geriausia komanda iškovos teisę atstovauti Lietuvai „FIRST® LEGO®“ lygos varžybose JAV.

Pokyčiai prasideda šiandien

Per 700 metų pasaulis ir Vilnius pasikeitė neatpažįstamai: naujos technologijos, transporto priemonės, gyvenimo būdas ir tradicijos perkūrė Gedimino laikų miesto teritoriją ir infrastruktūrą. Ateinantys 700 metų taip pat neabejotinai atneš milžiniškų pokyčių, tad ruoštis jiems niekada ne per anksti. Miestiečiams ir svečiams visada reikės judėti, todėl 2021 m. „FIRST® LEGO®“ lygos varžybų tema buvo judėjimas. Jauniesiems dalyviams teko pasukti galvas, kokie judumo iššūkiai gali laukti Vilniaus ateityje ir kaip tuos iššūkius įveikti.

Miestas – jaunuolių rankose

Jau tradicinėmis tapusiose pasaulinėse „FIRST® LEGO®“ lygos varžybose dalyvavo beveik 500 4–16 metų amžiaus vaikų iš visų Lietuvos kampelių. Tai buvo puiki galimybė mokslu, technologijomis, inžinerija, matematika ir menu besidomintiems jauniems žmonėms gautas žinias pritaikyti realiame gyvenime, atrasti naujas profesijas. Komandos dirbo naudodamos skirtingo sudėtingumo įrangą ir programavimo kalbas. Projektines ir praktines „FIRST® LEGO®“ lygos varžybų užduotis kasmet pasaulyje įveikia milijonai mokinių iš 110 šalių. Šios varžybos leidžia jauniems žmonėms išbandyti naujoves, mokytis bendradarbiauti ir pradėti galvoti apie ateitį, kurioje nori gyventi.

Vertingos visų idėjos

Ne tik svajoti, bet ir suteikti savo mintims formą galėjo visi norintieji – renginio dalyviai pagal amžių buvo suskirstyti į tris grupes: „Discover“ – 4–6 metų amžiaus darželinukai, „Explore“ – 6–10 metų amžiaus pradinių mokyklų moksleiviai, „Challenge“ – 10–16 metų amžiaus vidurinių mokyklų moksleiviai. Dalyvavusios komandos artėjančio Vilniaus gimtadienio proga projektams kurti naudotą įrangą gavo dovanų, tad ir toliau galės tobulėti bei projektuoti dar įdomesnes vizijas.

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.