Konkurse „Ateities Vilnius“ dalyvavo 25 Lietuvos mokyklos, ugdančios ryškiausius ir sumaniausius jaunuosius šalies talentus. Savo ateities vizijomis dalijosi 200 moksleivių – iš viso 72 komandos.
Konkurso dalyviai pasirinko jiems aktualiausią temą ir kartu su klasės draugais, naudodami vieną iš 3D modeliavimo aplinkų, kūrė vizijas, kaip Vilniaus miestas atrodys ateityje. Moksleivių kuriamas miestas atspindėjo Vilniaus puoselėjamas vertybes: tvarumą, mobilumą, sumanumą. Pasirinktos Vilniaus miesto vietos turėjo būti atpažįstamos iš pirmo žvilgsnio – ateities objektai turėjo būti darniai įtraukti į miesto infrastruktūrą ir aplinką naudojant dirbtinį intelektą ar kitas šiuolaikines technologijas.
Moksleiviai savo vizijose taip pat turėjo atspindėti faktą, kad Vilnius – vienas žaliausių pasaulio miestų. Gyvenant mieste reikia ir judėti, todėl konkurso dalyviai kūrė ateities miesto infrastruktūrą: kilnojamąsias gatves, požeminius metro ar net skraidančias transporto priemones. Ir, žinoma, kiekviena komanda nepamiršo ir savo pomėgių – juk ateities miestas priklauso visiems.
Konkurse „Ateities Vilnius“ visos dalyvių komandos buvo nuolat konsultuojamos profesionalų, išmanančių siūlomas priemones. Moksleiviams tai buvo puiki galimybė leisti atsiskleisti savo kūrybingumui ir pasitikrinti matematikos bei loginio mąstymo žinias. Konkurso organizatoriai rekomendavo naudoti „TinkerCad“, „Studio 2.0“ ir „SolidWorks“ mokomąsias priemones, tačiau komandos galėjo pasirinkti ir kitas: „Scratch“, „Minecraft“, „CoSpace“, „Inkscape“, „Story Vizualiser“, „Gimp“, „Unity“ ir t. t. Sukurti Vilniaus ateities modeliai buvo pristatyti naudojant fotografijas, vaizdo įrašus ir tekstą.
2021 m. vasarį, suskaičiavus 67 tūkstančius viešojo balsavimo balsų, buvo paskelbtos 6 komandos, laimėjusios galimybę dalyvauti virtualiosios realybės patirčių sesijoje, įgyti programavimo patirties, susipažinti su „Micro:bit“ mikrovaldiklių pranašumais ar išbandyti „LEGO Mindstorms NXT“ robotų kovas.