,,Muzika Vilniui” koncertai

Kokiai muzikai skambant Vilnius švęs 700 metų jubiliejų? Apie Vilnių sukurta daug dainų, tačiau VšĮ „Meno genas“ ir Lietuvos ansamblių tinklo projektas „Muzika Vilniui“ pažvelgė plačiau ir pakvietė septynis pasaulyje garsius šių dienų kompozitorius sukurti Vilniui skirtas kompozicijas.

2023 m.  gegužės – liepos mėn. per koncertų ciklą Vilnius suskambės naujai – kompozitorių kūriniai dedikuoti pasirinktoms miesto vietoms ar nagrinės su jomis susijusias temas, todėl įvairiose miesto erdvėse vyksta kūrinių pristatymai, susitikimai su kompozitoriais. Unikalus projektas „Muzika Vilniui“ leidžia miestui naujai suskambėti ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Kas būtų, jei Vilniui kūrinius būtų kūrę Mocartas ar Bachas? Nors praeities nepakeisi, projektas „Muzika Vilniui“ suteikia galimybę miestui įsiamžinti pasaulinėje muzikos scenoje. Išgirskite, kaip pasauliui skamba Vilnius.

Koncertinės programos datos:

1. Toshio Hosokawa – gegužės 6-7 d. Erdvė – Vilniaus universitetas.

2. Heiner Goebbels – gegužės 10-14 d. Erdvė – Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia.

3. Ivan Fedele – gegužės 25-27 d. Erdvė – Kazio Varnelio namai-muziejus.

4. Anna Korsun – birželio 3-4 d. Erdvė – Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso koplyčia-kolumbariumas.

5. Agata Zubel – birželio 17-18 d. Erdvės – Gedimino pilies bokštas ir ,,K29” verslo centras.

6. Beat Furrer – birželio 30-liepos 1 d. Erdvė – Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.

7. Michael Gordon – liepos 5-6 d. Erdvė – buvusio Vilniaus geto Žydų tarybos (Judenrato) kiemelis.

Skambančios Vilniaus erdvės

VšĮ „Meno genas“ ir Lietuvos ansamblių tinklo projekte dalyvaujantys septyni kompozitoriai apsilankė Vilniuje ir išsirinko labiausiai patikusią vietą, atsižvelgdami į jos architektūrines, kultūrines ir socialines savybes. Šiai erdvei jie kuria 5–50 minučių kūrinį solo instrumentui arba kameriniam ansambliui iki penkių atlikėjų. Originalūs kūriniai suteikia galimybę apmąstyti Vilniaus ir visos šalies istorinę ir dabartinę erdvę, ambicingas ateities vizijas bei planus.

Vizitų metu kompozitoriai taip pat turėjo galimybę susitikti su Lietuvos kompozitorių ir muzikologų bendruomene, atrasti ne tik Vilniaus erdves, bet ir kultūrinius klodus. Todėl 2023 m. pristatyti kūriniai atskleis jubiliejų švenčiančio Vilniaus identitetą, vertybes, socialinius, kultūrinius ir inovacijų sluoksnius. Septyni kompozitoriai – septyni kūriniai Vilniui. Projektas „Muzika Vilniui“ leidžia suskambėti miestui pasaulyje.

Kas kuria Vilniui?

Visus 700 gyvavimo metų Vilnius vertino multikultūriškumą, todėl, puoselėjant įvairovę ir siekiant skirtingų nuomonių supratimo, projekte „Muzika Vilniui“ dalyvauja septyni kompozitoriai iš įvairių šalių. Visi jie garsūs ne tik savo šalyse, bet ir pasaulyje – jų muzika skamba svarbiausiuose tarptautiniuose festivaliuose, jie bendradarbiauja su šiuolaikinės muzikos atlikėjais. Dalis kompozitorių su Lietuva susiję giminystės ryšiais, atspindi Vilniuje gyvenančias tautines bendruomenes.

Kompozitoriai atstovauja skirtingoms kūrėjų kartoms bei stilistinėms kryptims, kurios atspindi pagrindinius XX–XXI a. šiuolaikinės muzikos procesus pasaulyje. Todėl kūriniai, skirti Vilniui, sulaukia dėmesio ne tik pačiame Vilniuje, bet ir kitose šalyse.

Anna Korsun kuria Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso koplyčiai-kolumbariumui 

Skaityti daugiau

 

Michael Gordon kuria Vilniaus geto Žydų tarybos (Judenrato) kiemeliui

Skaityti daugiau

 

Heiner Goebbels kuria Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčiai

Skaityti daugiau

 

Agata Zubel kuria Gedimino pilies bokštui / Verslo centrui „K29“

Skaityti daugiau

 

Ivan Fedele kuria Kazio Varnelio namams-muziejui

Skaityti daugiau

 

Toshio Hosokawa kuria Vilniaus universitetui 

Skaityti daugiau

 

Beat Furrer kuria Lietuvos nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai 

Skaityti daugiau

 

Kūrinius įkvepia žmonės

Kompozitoriams pasirinkus Vilniaus erdves, miestiečiai kviečiami pasakoti su erdvėmis susijusias asmenines istorijas. Šie pasakojimai turi galimybę tapti kompozitoriaus įkvėpimo šaltiniu. Įdomiausių istorijų autoriai turės galimybę susitikti su pasaulinio garso kompozitoriais.

„Muzika Vilniui“ skirtas 700 m. Vilniaus jubiliejui kaip dovana, kuri praturtina, kviečia atrasti kažką nauja, galbūt net skatina pokyčiams. Pasiruošimas koncertams ir premjeriniai koncertai buria miesto bendruomenę, skleisdami šiuolaikinės muzikos nešamą žinutę apie Vilnių kaip miestą, kuris nuolat kinta ir išlieka modernus. Muzikos kūriniai taps palikimu ir ateities kartoms, o muzika sklis per visą pasaulį kaip geležinio vilko kauksmas.

Muzika nesiliauja skambėti

Vilniaus jubiliejaus proga „Meno genas“ ir Lietuvos ansamblų tinklo projekto „Muzika Vilniui“ kūriniai viešai pristatomi jiems sukurtose erdvėse. Premjerose atliekami ir kiti kompozitorių kūriniai, taip atskleidžiant, kaip kompozicija Vilniui įsilieja į kompozitoriaus kūrybą.

Tačiau pristatomaisiais koncertais projektas nesibaigia. Kūriniai kviečia bendruomenę diskutuoti apie šiuolaikinės muzikos procesus ir jos vietą mieste. Naudojantis šiuolaikinėmis technologijomis sudarytos sąlygos muzikai erdvėse skambėti neribotą laikotarpį. Bus galima bet kada sugrįžti paklausyti kūrinių leidžiantis „Muzika Vilniui“ maršrutu ar keliaujant virtualiuoju turu. Klausytojų laukia teminės ekskursijos ir gilesnis Vilniaus pažinimas. Sostinei žengiant į naują gyvavimo šimtmetį, naujasis Vilniaus skambesys ne tik džiugina vilniečius, bet ir suteikia unikalų, emociškai „įkrautą“ potyrį Vilniuje besilankantiems svečiams. Išgirskite, kaip skamba 700 metų jubiliejų švenčiantis Vilnius.

Projekto komanda:

Vadovas – Matas Drukteinis

Meno vadovas ir programų sudarytojas – Vykintas Baltakas

Koordinatorė – Gintarė Palkevičienė

Daugiau informacijos apie projektą

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.