Kinematografinis projektas „Vilniaus pokeris“

Per 700 metų Vilnius vaidino daugybę svarbių vaidmenų, tačiau jubiliejaus proga miestas taps pagrindiniu aktoriumi režisieriaus Donato Ulvydo kinematografiniame projekte „Vilniaus pokeris“. Pagal legendinį Ričardo Gavelio romaną „Vilniaus pokeris“ kuriamas filmas formuoja Vilniaus identitetą ir pakeri ryškumu, mistiška atmosfera bei džiazo muzika.

Kad būtų kiek įmanoma tiksliau atvaizduojama Vilniaus dvasia, prie sėkmės prisidės išskirtinai daug lietuvių menininkų – džiazo muzikantų, dailininkų, skulptorių, fotografų. „Vilniaus pokeris“ neįsivaizduojamas be Vilniaus, džiazo ir meno. Todėl Vilnius 700 metų jubiliejaus proga dovanos koncertų bei parodų ciklą ,,Vilniaus pokeris“. Pasinerkite į fantastišką Vilniaus pasaulį ir patirkite miesto magiją kino ekrane ir meno pasaulyje. Kinematografiškasis Vilnius jus pakerės iš pirmo žvilgsnio.

Gimsta nauja Vilniaus legenda

Gimęs iš legendos apie geležinį vilką, Vilnius pats tapo legendiniu miestu, kurį 1989 m. romane „Vilniaus pokeris“ ypatingai atskleidė Ričardas Gavelis. Jubiliejaus proga šio romano ekranizacija suteiks galimybę Vilniui suvaidinti pačiam save – miestą-legendą, miestą-fantaziją, miestą-viziją, kuriame nėra praeities, dabarties ir ateities, kuriame dabartis ir istorija, tikrovė ir vizijos vyksta vienu ir tuo pačiu metu, ir visos yra vienodai tikros. R. Gavelio miesto mitologija, jo aprašytos Vilniaus būtybės ir pats Vilniaus-grobuonies personažas pakeri ir atspindi lietuvių tapatybę.

Nors romano siužetas rutuliojasi 1989 m., kūrėjai filmo veiksmą perkelia į šiandieną, todėl ekrane persipins ne tik tarpukario, pokario ir sovietmečio, bet ir šių dienų Vilnius su visomis dorybėmis bei ydomis. Kritinis mąstymas visuomenei itin svarbus visais laikais ir visose santvarkose, norint neatsidurti vertybių pelkėje.

Vilnius – tai personažas

Vilniaus kultūra itin įvairialypė. Per 700 metų miestas nuolat mainėsi ir išliko aktualus iki šių dienų. Jubiliejaus proga metas sukurti naują drąsiai ateitį pasitinkančią legendą, sujungiančią istorinės ir šiuolaikinės mitologijos linijas. „Vilniaus pokeris“ – tai mistifikuota istorija apie gyvenimą, meilę ir mirtį mieste, egzistuojančiame anapus laiko, atminties ir tikrovės ribų. Jau 2023 m. žiūrovų laukia ryškus ir prieštaringas filmas, kviečiantis diskutuoti ir atrasti naujų prasmių.

Kiekvienam žiūrovui šis filmas atskleis vis kitą perspektyvą. „Vilniaus pokeryje“ miestas tampa išskirtiniu personažu ir formuoja naują lietuvišką urbanistinę mitologiją. Leistis romano keliais yra visada viliojanti perspektyva, savotiškas būdas pažinti miestą, ypač kai šis romanas – legendinis „Vilniaus pokeris“.

Vilniaus pokeris skambant džiazui

Džiazas – neatsiejamas romano „Vilniaus pokeris“ motyvas, bet romano ekranizacijoje jis suskambės dar ryškiau. Režisierius Donatas Ulvydas ir filmo kūrėjai, aktyviai bendradarbiaudami su Lietuvos džiazo bendruomene, sukūrė ne tik garso takelį filmui, bet ir pilnavertę koncertinę avangardinio džiazo programą „Vilniaus pokeris“, kurią atliko ,,Vilnius JAZZ Ensemble“. Tad jubiliejaus proga Vilnius gaus ne tik filmą, bet ir unikalią džiazo kompoziciją, kuri atspindės nuolat besikeičiantį ir moderniu išliekantį miesto veidą. Vilniaus širdis plaks džiazo ritmu.

Meniškos sielos miestas

„Vilniaus pokeryje“ miestas atskleidžiamas kaip miestas-būtybė, miestas-žvėris – gyvas, kvėpuojantis, kerštaujantis, bauginantis, žavintis, kerintis, įkvepiantis. Todėl menas čia vaidina itin svarbų vaidmenį.

Bendradarbiaudami su Vilniaus dailininkais filmo kūrėjai inicijuos tapybos ir skulptūros darbų parodą „Vilniaus pokeris“, kad filmo žiūrovai galėtų gyvai pamatyti filmavime panaudotus darbus. Lietuvos fotografų bendruomenė taip pat prisidės prie parodos. Fotografai eksponuos savo darbus, atskleidžiančius jų santykį su Vilniumi. Be to, filmui bus sukurta ir įspūdingų meno kūriniams prilygstančių kostiumų, o ir pats filmavimas bus nepaprastas, todėl filmavimo akimirkas fiksuos profesionalus fotografas. Besidomintiesiems filmavimo užkulisiais šių fotografijų paroda leis pasijusti filmo dalimi.

Parodos leis pažvelgti į daugybę miesto veidų, magišką miesto gyvenimą ir net akies krašteliu pamatyti Vilniaus sielą. Atraskite daugybę „Vilniaus pokerio“ perspektyvų.

Originalių viso filmo kompozicijų autoriai – Kipras Mašanauskas ir Jievaras Jasinskis.

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.