Kuo Vilnius buvo patrauklus XIX amžiaus dvarininkui?

Stambesnis žemvaldys didžiąją metų dalį rezidavo dvare, į miestą atkakdavo šaltuoju metų laiku. Traukė ne į apskrities miestą, o į gubernijos centrą, tapdavusį rinktinės publikos bendravimo, pramogų ir kultūrinių praktikų vieta. Vilniaus patrauklumas dvarininkams nebuvo visa apimantis. Dvarininkai jį suvokė kaip bendros atminties, sakralumo buveinę, vertino švietimo, tarnybos galimybes, kurias suteikė miestas. Bet genius loci ieškojo kaime.

Prof. habil. dr. Tamara Bairašauskaitė – „Kuo Vilnius buvo patrauklus XIX amžiaus dvarininkui?“.
Eksponatas: Mykolo Juozapo Romerio (1776–1853) portretas. Eksponatą pristato dr. Žygintas Būčys (LNM).

Stebėkite tiesiogiai 15min.lt ir LNM Facebook bei Youtube arba dalyvaukite gyvai LNM salėje, Arsenalo g. 3 (su galimybių pasu)

Lietuvos nacionalinis muziejus kartu su Vilniaus universiteto Istorijos fakultetu tęsia paskaitų ciklą „Istorijos miestui ir pasauliui“. Šiuo bendru projektu muziejininkai į dienos šviesą ištraukia tuos eksponatus, kurie dažnai nesulaukia pakankamo dėmesio ar savo lankytojo, o istorikai nustebina temomis, nugulusiomis istorijos paraštėse.

Šis ciklas skirtas artėjančiam 700 metų Vilniaus gimtadieniui.
Organizatoriai: Lietuvos nacionalinis muziejus ir Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas
Informacinis rėmėjas Vilniaus miesto savivaldybė
Stebėkite tiesiogiai 15min.lt

Data:
Adresas:
Senasis arsenalas
Arsenalo g. 3, Vilnius
Kaina:
Nemokamai
By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.