Vilnius skelbia originalių idėjų konkursą 700 m. sostinės jubiliejui paminėti

2023-ieji Lietuvos sostinei, o kartu ir visai šaliai bus ypatingi – vilniečiai švęs 700-ąjį savo miesto gimtadienį, kuris skaičiuojamas nuo pirmojo paminėjimo istoriniuose šaltiniuose.

Šia proga Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūra „Go Vilnius“ organizuoja unikalių idėjų konkursą, kuriame meno ir kultūros bendruomenės kviečiamos teikti savo pasiūlymus, kaip miesto gyventojai bei svečiai galėtų paminėti artėjančią solidžią sukaktį. Konkurso metu gali būti atrinkti ir finansavimą idėjų įgyvendinimui gauti net 7 projektai.

„Vilniečių kūrybingumu ir talentu kurti pasaulinio lygio projektus neabejoja niekas. Taigi, ir laukdami ypatingos miestui progos norime pakviesti jame gyvenančius bei jį kasdien kuriančius žmones pabandyti į Vilnių pažvelgti retrospektyviai, atskleidžiant ne tik didžią jo praeitį ar įvairialypę dabartį, bet ir pažangią ateitį. Neabejoju, kad iš kultūros, meno, istorijos, kūrybinių industrijų atstovų sulauksime ypatingų ir drąsių sprendimų, kurie paskatins vilniečius dar labiau didžiuotis savo miestu“, – teigia Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Konkurse laukiamos originalios idėjos, kurios praturtintų miesto kultūrinę aplinką drąsiais sprendimais bei paskatintų į Lietuvos sostinę pažvelgti dar nematytu kampu. Paraiškos idėjoms laukiamos scenos menų, muzikos, vizualiųjų menų, dizaino, kino, istorijos, tarpdisciplininio meno, populiariosios kultūros bei gatvės meno srityse.

„Vilnius – nuo seno daugiakultūris miestas, kuriame savo vietą randą skirtingos kilmės ir tikėjimo žmonės. Tad vienas iš svarbiausių šio konkurso prioritetų yra šventėje patraukliai atspindėti Vilniaus tapatybei svarbiausias vertybes – laisvę, toleranciją, taikų įvairių kultūrų sugyvenimą. Siekiame, kad įgyvendintos idėjos ne tik suteiktų džiaugsmo ir pasididžiavimo vilniečiams, visiems Lietuvos gyventojams, užsienyje gyvenantiems tautiečiams, bet ir didintų miesto žinomumą tarptautiniu lygiu bei jubiliejiniais metais paskatintų turizmo srautus“, – sako Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ vadovė Inga Romanovskienė.

Konkursui pateiktas idėjas vertins speciali komisija, kurią sudarys savivaldybės atstovai bei skirtingoms sritims atstovaujantys ekspertai. Vertinant idėjas bus atsižvelgiama į kokybę, auditorijos pasiekiamumą, reikšmę Vilniaus miesto jubiliejaus kontekstui. Taip pat bus vertinamas prieinamumas plačiajai visuomenei, bendradarbiavimui bei tarptautiškumui, tad šie aspektai taip pat įtakos bendrą balą.

Siekiama, kad paraiškoje pateiktus projektus būtų galima vystyti palaipsniui, nes konkursą laimėjusios idėjos užsitikrins tęstinį dalinį Vilniaus miesto savivaldybės finansavimą nuo 2021 iki 2023 metų. Konkurse gali dalyvauti viešieji ir privatūs juridiniai asmenys. Idėjos konkursui bus priimamos nuo 2020 spalio 15 d. iki 2021 m. sausio 20 d.

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.