Vilniaus gimtadienis pasitinkant 700 metų jubiliejų – kas mūsų laukia?

Nors 2021 m. sausio 25 d. Vilnius švęs 698 m. gimtadienį, tačiau jau ir šiais metais prasideda projektai, skirti pasitikti ypatingą apvalų 700 m. miesto jubiliejų. Ką įdomaus Vilniuje sausio mėnesį siūlome nuveikti, naudingo sužinoti ir smagaus patirti?

 

Video projektas „Istorinis Vilniaus meniu“

2021 01

Pasidomėkite netipišku Vilniumi „degustuodami“ išskirtines miesto istorijas. Miestas pristato projektą „Vilniaus istorinis meniu“, kurio metu stebėkite 7 vaizdo įrašus, kuriuose profesionalūs istorikai gyvai ir įtraukiančiai pristato surinktas žinias, bei skaitykite įdomius straipsnius, papasakosiančius apie miesto legendas, žmonių kasdienybę, didvyriškas šlovės akimirkas ir miesto išgyventas katastrofas. Juk Vilnius nuo seno yra toks skirtingas, nepaisant to, po miesto skliautais sutelpa visi. Išgirdę miesto istorijas po Vilniaus gatves vaikščiosite jau visai kitaip ir galbūt pasiryšite leistis į naujus, o ne jau įprastus, maršrutus.

Skaityti daugiau

 

Interaktyvus renginys „Vilniaus mitų griovėjai“

2021 01 21 18:30-20:30

Ar jūsų turimos žinios apie Vilnių yra faktai, ar viso labo mitai? 700 m. miesto istorija ateities kartoms buvo perduodama iš lūpų į lūpas, tad nenuostabu, kad istorija transformavosi, įgavo magijos prieskonių, todėl Vilniuje gausu paslaptingų legendų. Praleiskite vakarą klausydamiesi, kaip istorikai išgliaudo Vilniaus mitus, atskleidžia jų kilmę ir papasakoja provokuojančių istorijų. Istorija nebūtinai turi būti rimta – pasiruoškite nuotaikingam vakarui. Tuo pačiu pasitikrinsite ir savo žinias apie miesto istoriją bei turėsite galimybę laimėti puikius prizus.

Skaityti daugiau

 

Konkursas moksleiviams „Ateities Vilnius“

2021 01

Kaip Vilnius atrodys po 100 metų? Pasitelkę informacines technologijas į šį klausimą kūrybiškiausius atsakymus gali pateikti 1–12 klasių moksleiviai. Galbūt tai bus futuristinis miestas  lyg iš kino filmų, o gal jis atlieps įvairesnius gyventojų poreikius? Paskatinkite moksleivius sudalyvauti konkurse „Ateities Vilnius“ ir sukurti savojo ateities Vilniaus versiją. Nugalėtojus išrinksite jūs, tad atiduokite savo balsą už labiausiai patikusį sprendimą.

Skaityti daugiau