Likus metams iki Vilniaus 700-ojo jubiliejaus sostinėje netruks spalvų

Iki sostinės jubiliejaus likus lygiai metams, Vilniuje bus įžiebtas simbolinis laikrodis, skaičiuojantis dienas iki 700-ojo Vilniaus jubiliejaus. Visos šalies šventę –  Lietuvos sostinės 700-ąjį jubiliejų – minėsime kitais metais, tačiau ir šiemet sostinės  gimtadieniui netruks spalvų. 

Susipažinkite su gimtadienio programa

Šventės startą pažymės simbolinio laikrodžio įžiebimas 

Vilniaus 699-ojo gimtadienio šventė truks net kelias dienas. Nušvis Vilniaus senamiesčio gatvės, skverai ir kiemeliai – vyks Vilniaus šviesų festivalis. Tris vakarus vilniečius ir miesto svečius stebins išskirtinis naktinis oro balionų, ugnies, muzikos ir šviesų šou „Vilniaus 700 metų legenda“, o mėgstantys nuotykius turės galimybę dalyvauti orientaciniame žaidime „Vilnius 700 legenda: apšilk kojas“. Visi gimtadieniui skirti renginiai – nemokami, tačiau, siekiant saugumo reikalavimų, jų dalyvių skaičius gali būti ribojamas.

Sausio 25 dieną šventę pradės 4,5 metro aukščio šviesos žmogus –  laikrodininkas, kuris įžiebs simbolinį laikrodį, skaičiuojantį, kiek dienų liko iki Vilniaus jubiliejaus.

„Lietuvos sostinės jubiliejus – tai nacionalinė šventė, kuri suteikia progą dar kartą priminti apie save pasauliui, didinti tiek šalies, tiek mūsų miesto žinomumą, auginti Lietuvai turistų skaičių. Labai norisi tikėti, kad kitais metais jubiliejaus nevaržys pandeminiai ribojimai ir Vilniaus gimtadienį galėsime švęsti su daugiau svečių iš užsienio“, –  sako  Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Kalnų parko Dainų slėnyje oro balionai užburs ugnies ir šviesų šokiu 

„Visa gimtadienio šventės programa suplanuota taip, kad būtų galima švęsti kuo saugiau – Vilniaus šviesų festivalio objektai žiūrovų lauks net penkias dienas, oro balionų ugnies ir šviesų šou vyks tris vakarus ir bus transliuojamas tiesiogiai tiems, kas norės likti namuose. Orientacinis žaidimas bus skirtas individualioms lobių ir naujų maršrutų paieškoms,  – sako agentūros „Go Vilnius“ vadove Inga Romanovskienė.

Meninės šviesos instaliacijomis ant pastatų, skaitmeninio meno ir apšvietimo dizaino sprendimais galima bus grožėtis nuo sausio 25 iki 29 dienos.

Vilniaus šviesų festivalio organizatoriaus Vilniaus kultūros centro direktorius Paulius Jurgutis sako, kad, tvirtais žingsniais prisijungęs prie žinomų Europos šviesų festivalių draugijos, Vilniaus šviesų festivalis netrukus pasiūlys išskirtinę meninę programą, bus pristatyti unikalūs menininkų projektai, miesto architektūrą transformuojantys kūriniai. Lietuvos sostinei gimtadienio proga šviesos linkėjimus kurs Australijos, Kanados, Ispanijos, Nyderlandų, Prancūzijos ir Lietuvos kūrėjai.

Įspūdingi naktiniai oro balionų ugnies ir šviesų šou „Vilniaus 700 metų legenda“ miesto gimtadienio proga vyks tris vakarus iš eilės Kalnų parko Dainų slėnyje. Dangų virš Vilniaus puošiantys įvairiaspalviai oro balionai – jau seniai neatsiejama Vilniaus dalis, tik šį kartą jie neskris, o užburs ugnies ir šviesų šokiu. Nepakartojamu reginiu, kurio partneris yra Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija, bus galima mėgautis sausio 25, 26 ir 27 dienomis.

Gimtadienio dieną startuos dar viena pramoga, skirta mėgstantiems nuotykius ir norintiems apie Vilnių sužinoti daugiau. Visą Vilniaus gimtadienio savaitę bus galima leistis į ypatingą atradimų kelionę – orientacinį žaidimą „Vilnius700 legenda: apšilk kojas“. Miesto legendos ir istoriniai faktai taps žaidimo užduotimis, kurios padės surasti reikiamus objektus, atsakyti į klausimus ar apsilankyti nurodytose Vilniaus vietose. Ekspertai, gidai ir istorikai sudarė smagius maršrutus suaugusiesiems ir vaikams. Net 700 greičiausių žaidimo dalyvių laimės kvietimus į Iliuzijų muziejų.

Per Vilniaus gimtadienį tradiciškai bus keliamos vėliavos, ypatingas dėmesys – vaikams 

Kiekvienas mažylis, gimęs per Vilniaus gimtadienį, tradiciškai gaus po smėlinuką su užrašu „Vilnius myli Tave“. Skaičiuojama, kad per Vilniaus gimtadienį į pasaulį gali ateiti apie 30 ir daugiau kūdikių.

Apie Vilniaus gimtadienį tądien sužinos ir darželinukai, ir mažieji mokinukai: daugelyje ugdymo įstaigų vyks edukaciniai užsiėmimai, pamokos apie Vilnių, bus dalijami gimtadienio lipdukai.

Sostinės savivaldybė turi gražią tradiciją – jau penktus metus aikštėje prie miesto Rotušės šia proga iškeliamos trys Vilniaus miesto vėliavos. Šiemet, laikantis saugumo ir sveikatos reikalavimų, renginio nebus,  tačiau vėliavų pakėlimas bus transliuojamas.

Gimtadienio proga Vilniuje bus ir daugiau pramogų ir staigmenų, kurias vilniečiams ir miesto svečiams ruošia partneriai, visas naujienas kviečiame sekti puslapyje – www.700vilnius.lt

Ilgalaikį projektą „Vilnius 700“ inicijavo Vilniaus miesto savivaldybė,  programos kuravimas patikėtas Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūrai „Go Vilnius“. Kelis metus organizuojama šventė kuriama partnerystės principu.

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.