Kviečiame moksleivius dalyvauti konkurse „Ateities Vilnius“

2023-aisias Vilnius minės įspūdingą sukaktį – miestas švęs 700-ąjį gimtadienį. Šią svarbią progą ir šalies sostinės raidos etapus prisiminsime ne vieną dieną, bet net tris metus! Prie šventės kviečiami prisidėti ne tik iškiliausi Lietuvos menininkai, istorikai ar kultūros bendruomenės nariai, bet ir moksleiviai. Tai proga mokykloms ir švietimo organizacijoms parodyti, kur ugdomi patys ryškiausi ir sumaniausi jaunieji šalies talentai.

Konkurse kviečiami dalyvauti 1–12 klasių moksleiviai iš visos Lietuvos. Konkurso dalyvius skatiname pasirinkti jiems aktualiausią temą ir kartu su klasės draugais, naudojantis viena pasirinkta 3D modeliavimo aplinka, sukurti, kaip atrodys Vilniaus miestas ateityje. Moksleivių kuriamas miestas turi atspindėti jo puoselėjamą tvarumą, mobilumą, sumanumą ir pn.

Moksleivių grupės (klasės, užklasinės veiklos grupės) kviečiamos drauge kurti ateities Vilniaus vizijas įvairiomis informacinių technologijų priemonėmis. Vizijos turi atitikti šiuos kriterijus:

  1. Vilniaus miesto atpažįstamumas – dangoraižiai, futuristiniai ateities objektai neturi užgožti esamų Vilniaus miesto objektų. Pasirinktos Vilniaus miesto vietos turi būti atpažįstamos iš pirmo žvilgsnio.
  2. Sumanumas – technologijų, dirbtinio intelekto ar kitų informacinių technologijų integravimas.
  3. Žalio miesto išsaugojimas – parkai, žaliosios miesto erdvės. Juk Vilnius – vienas žaliausių Pasaulio miestų!
  4. Mobilumas – kilnojamos gatvės, požeminiai metro ar net skraidančios transporto priemonės, visa tai, kas gerintų infrastruktūrą ateities miestui.
  5. Pritaikomumas – kiekvienas turime savo pomėgių, tad norime, jog jie atsispindėtų jūsų kuriamo miesto vizijoje.

Registracijos formą rasite paspaudus šią nuorodą.

Siekiant kokybiško rezultato, moksleiviai el. paštu ateitieskodas@vilnius.lt bus nuolat konsultuojami profesionalų, išmanančių siūlomus įrankius, tad tai puiki proga įgalinti savo kūrybiškumą bei pasitikrinti matematines ir loginio mąstymo žinias!

Konkurso rezultatai bus skelbiami sausio mėn. pabaigoje, tad moksleivių vizijų laukiame iki 2021 m. sausio 21 d. imtinai. Pasistengti verta – moksleivių darbai bus pristatyti visuomenei, kuri prisidės ir renkant nugalėtojus, o geriausiųjų laukia ypatingi prizai, susiję su ateitimi. Laimėtojai galės pasirinkti labiausiai jų komandai tinkantį prizą – išbandyti virtualios realybės patirčių sesiją, įgyti programavimo patirties, susipažinti su „Micro:bit“ mikrovaldiklių galimybėmis arba išbandyti LEGO Mindstorms NXT robotų kovas ir t.t. Apdovanojimus gaus trys dalyvių klasės (grupės) iš skirtingų amžiaus kategorijų. Rezultatų pateikimo formatas: sukurtus modelius perteikite fotografijomis (ang. k. render), vaizdo įrašais, papasakokite koks yra jūsų įsivaizduojamas Vilnius ateityje.

 

Skaityti daugiau