„Jaunas kaip Vilnius“ muzikos festivalyje – ryškiausios Lietuvos operos žvaigždės

Liepos 25 d., Vilniaus 700-ojo jubiliejaus festivalis „Jaunas kaip Vilnius“ prasidės ypatingu reginiu – vienys klasikinės muzikos atlikėjus. Daugybė atlikėjų susitiks žaliajame Vingio parke tam, kad sukurtų nepaprastą reginį ir netikėtas kompozicijas, o visą muzikinį pasirodymą įprasmintų vieni talentingiausių atlikėjų.

Festivalio programa

 

Vingio parke Vilniaus 700 metų jubiliejaus proga išskirtinę programą klausytojams dovanos Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro simfoninis orkestras, diriguojamas maestro Ričardo Šumilos. Pamėgtas arijas atliks operos žvaigždės: Edgaras Montvydas, Kostas Smoriginas, Ieva Prudnikovaitė, Aušrinė Stundytė.

Orkestras jungsis dar ir prie populiarių muzikos atlikėjų, taigi, festivalyje bus puiki proga suvienyti abi muzikos sritis. Koncertas atvirose erdvėse Lietuvoje, kur oras toks nenuspėjamas, visada yra iššūkis muzikantams – instrumentams itin svarbios klimato sąlygos. Tačiau teatro žmonės yra akademinės muzikos profesionalai, įpratę groti įvairiose vietose, todėl parodys festivalio svečiams puikią programą ir sukurs šventinę nuotaiką.

Kartu su Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro simfoniniu orkestru pasirodys:

Kostas Smoriginas

Šiandien jis vadinamas vienu perspektyviausių pasaulio bosų-baritonų. Studijavęs Londono Karališkajame muzikos koledže ir Benjamino Britteno operos mokykloje („Royal College of Music & Benjamin Britten Opera School“) jis taip pat stažavosi Londono karališkojoje operoje „Covent Garden“.

K. Smoriginas nuolat atlieka pagrindines partijas garsiausiuose Europos teatruose Didžiojoje Britanijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Belgijoje, taip pat JAV, Venesuelos, Čilės bei daugelio kitų pasaulio teatrų scenose, o liepos 25 d. jį turės progą išgirsti ir gerbėjai Vilniuje.

Edgaras Montvidas

Solistas yra sukūręs daugiau nei 40 vaidmenų ir juos atlikęs Anglijos nacionalėje operoje; Karališkoje operoje, Covent Garden; Cincinnati Opera; Santa Fe Opera; Olandijos nacionalinėje operoje, Provanco Ekso festivalyje, Ženevos, Frankfurto, Lyono, Paryžiaus Opera Comique, Briuselio La Monnaie, Strasbūro ir kt. teatruose.

Už nuopelnus Lietuvai yra apdovanotas Ordino ,,Už nuopelnus Lietuvai” medaliu, Kultūros ministerijos garbės ženklu ,,Nešk savo šviesą ir tikėk”, o 2009 jam įteiktas Auksinis scenos kryžius už Verterio vaidmenį operoje Verteris, VCO, bei 2020 už Alfredo vaidmenį operoje Traviata, LNOBT. 2023 m. solistui suteikta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija. Jo talentą netrukus turės galimybę nemokamai išgirsti ir klasikinės muzikos gerbėjai festivalyje ,,Jaunas kaip Vilnius“.

Aušrinė Stundytė

Savo karjerą solistė pradėjo Leipcigo operos teatre, tačiau netrukus jau dainavo garsiausiuose Europos operos teatruose – Austrijos, Vokietijos, Olandijos, Suomijos, Lenkijos, Prancūzijos, Belgijos, Šveicarijos, Italijos, Ispanijos, Portugalijos operose, taip pat Sietlo operoje JAV. 2020 m. A. Stundytė tapo prestižinio Zalcburgo festivalio žvaigžde, atlikusi pagrindinį vaidmenį Krzysztofo Warlikowskio režisuotoje Richardo Strausso „Elektroje“, kurioje dainavo kartu su Asmik Grigorian.

A. Stundytės pasirodymai nepalieka abejingų, žiūrovus ir kritikus keri solistės profesionalumas, talentas, charizma ir naujas požiūris į operą. Pasirodymai didžiausiose pasaulio scenose jau tapo solistės kasdienybe, o tarp naujausių darbų – specialiai jai rašoma opera pagal italų kino genijaus, rašytojo ir intelektualo Piero Paolo Pasolini dramą „Orgija“. Užtat Lietuvoje A. Stundytė – reta, bet itin laukiama viešnia. Dabar ji savo balsu ruošiasi nustebinti Lietuvos publiką.

Ieva Prudnikovaitė

Ypatingu talentu ir charizma apdovanota dainininkė Ieva Prudnikovaitė – vienas ryškiausių Lietuvos mecosopranų. Ieva yra baigusi Lietuvos muzikos ir teatro akademiją (LMTA). Solistė dainavo Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, Eseno muzikiniame teatre Vokietijoje, Latvijos nacionalinėje operoje ir Braunšveigo operos teatre.

Ieva Prudnikovaitė yra pelniusi „Operos švyturį“ kaip Metų operos solistė, tapo Auksinio scenos kryžiaus apdovanojimo „Solistas“ laureate už vaidmenį operoje „Karmen“.

Koncertui diriguos maestro Ričardas Šumila – Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vyriausiasis dirigentas. Maestro 2014 m. pelnė  Auksinį scenos kryžių jaunojo menininko kategorijoje už kartu su režisieriumi Gediminu Šeduikiu pastatytą operą jaunimui Jonas ir Greta (Vilniaus miesto opera).

Po klasikinės muzikos dalies festivalyje bus galima pasimėgauti netikėtais žinomiausių Lietuvos populiariosios muzikos atlikėjų duetais – pamėgtos ir visiems atpažįstamos dainos, atliekamos skirtingų kartų ir skirtingų muzikos stilių dainininkų, nepaliks abejingų: norėsis dainuoti kartu.

Vakaro kulminacija taps populiaraus užsienio atlikėjo koncertas. Festivalio programą skelbsime netrukus.

Nemokamas festivalis „Jaunas kaip Vilnius“ – vienas svarbiausių 2023 metų renginių, švenčiant Vilniaus 700 metų jubiliejų. Jį inicijavo Vilniaus miesto savivaldybė ir kuruoja oficiali Vilniaus miesto verslo ir turizmo plėtros agentūra „Go Vilnius“.

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.