Balsuokite už labiausiai patikusius „FIRST® LEGO® lygos“ projektus!

Kelis mėnesius Lietuvos vaikai kūrė savo Vilniaus viziją projektui „FIRST® LEGO® lyga“. Pasitelkę šių metų temą „Vilnius 700: kaip judam toliau?“ darželinukai ir moksleiviai tyrinėjo judumą mieste, galvojo, kaip patobulinti ateities miesto judėjimo galimybes, kaip spręsti augančio miesto iššūkį išsaugant harmoniją tarp gyventojų patogumo ir gamtos. Juk miestas – nuolat kintantis organizmas. Tai įrodo ir netrukus 700 metų jubiliejų švęsiantis Vilnius, per septynis šimtmečius patyręs daugybę kultūrinių ir technologinių pokyčių.

4–16 metų vaikai iš visos Lietuvos šauniai susidorojo su „FIRST® LEGO® lygos“ uždaviniais. Domėdamiesi technologijomis, spręsdami problemas ir pasitelkdami fantaziją kartu su LEGO jie sukūrė Vilnių, kuris bus dar patogesnis judėti. Dabar metas spręsti jums, kuri komanda pasirodė geriausiai. Trijų daugiausiai balsų surinkusių komandų laukia prizai, tad prisidėkite prie jų sėkmės! Balsuoti už patikusį projektą galite iki sausio 10 d.

 

Daugiau informacijos apie projektą

 

Sveikiname daugiausiai balsų surinkusias komandas: ATLANT1C, Transporterius ir BMW fanus!

 • BMW fanai (Kupiškio Povilo Matulionio progimnazija)

  Projektas „Miesto orlaivių išmani aikštelė“

  Mega uostas užims mažą žemės plotą. Žmonės iš namų galės išsikviesti transportą nuotoliniu būdu. Orlaiviai kraunami saulės baterijomis. Tausojama aplinka, nes valdomas saulės baterijomis. Saugi orlaivių aikštelė, žmonėms nereikės rūpintis mašinų saugumu. Išmanios stovėjimo zonos, valdomos pulteliais.
  18% 438 / 2.3k

 • Dievų komanda (Vilniaus lopšelis-darželis „Viltenė“)

  Veikloje dalyvavo dvi lopšelio – darželio Viltenė komandos. Vienos iš komandų trenerė Janina vaikams pasakojo apie mūsų gimtojo miesto Vilniaus artėjantį gimtadienį. Vaikai dalinosi mintimis apie gimtąjį miestą, pasakojo apie jiems pačias patraukliausias miesto vietas. Visi sakė, kad jiems labai patinka gyventi Vilniuje, nes jis gražiai papuoštas, yra vietų, kur galima žaisti, čia gyvena jų draugai, mama, tėtis.

  Auklėtoja vaikų paklausė:
  - Ką mes visi galėtumėm padaryti, kad Vilniuje būtų dar geriau gyventi?

  Vaikai sakė:
  - Mes turime nešiukšlinti.
  - Galime pasodinti daugiau medžių.
  - Gal dar galima būtų sūpynių daugiau.
  - Reikia daugiau gėlių, o žiemą galima daug daug besmegenių pastatyti aikštėje.
  - Gedimino kalno bokšte daug Lietuvos vėliavų iškelti ir Vilniaus vėliavą didelę...

  Auklėtoja:
  - Artėja Vilniaus gimtadienis. Galėsime nuveikti daug puikių darbų savo gimtajam miestui. O ką mes galime padovanoti Vilniui jo gimtadienio proga?

  Vaikai:
  - Reikia siųsti dovanų.
  - Gal reikia dovanas siųsti Remigijui Šimašiui?

  Auklėtoja:
  - O kur jį rasime, kaip įteiksime dovanas?

  Vaikai:
  - Savivaldybėje. Toks labai aukštas pastatas. Man tėtis rodė. Sakė, kad Šimašius pačiam aukščiausiam aukšte yra.

  Auklėtoja:
  - O kaip mes pristatysime siuntas su dovanomis Remigijui Šimašiui?

  Abi komandos konstravo iš Lego konstruktorių traukinių bėgius, traukinį, vagonus, laivus, mašinas ir aukštą pastatą – savivaldybę. Luknė labai norėjo pabandyti dirbti kurjerio darbą, atsirado dar daugiau norinčių. Visas dovanas vežė mašinomis, traukiniu ir plukdė laivais bei valtimi. Tarėsi su komandų kapitonais Lukne ir Jokūbu, kurias dovanas, kokiomis transporto priemonėmis gabenti. Vaikai rūšiavimo centre rūšiavo dovanas pagal spalvas ir dydį. Ir tik tada siuntė į paštomatą jau kiekviena komanda atskirai. Nojus sukonstravo robotą, kuris vežė dovanas į savivaldybę ir tada kurjeriai nuvežė merui dovanas. Džiaugėsi, kad jų tiek daug išvežiojo. Vaikai sakė, kad bus laimingas ir Vilnius, ir Šimašius.
  5% 139 / 2.3k

 • Greitis (Kupiškio Povilo Matulionio progimnazija)

  Projektas ,,Išmanusis Vilniaus gatvių prižiūrėtojas“

  GALIMYBĖS

  Žiemą:
  - Valo sniegą, renka plastiką.
  - Sniegas nukeliauja į filtrą, kuris sniegą padaro geriamu vandeniu.
  - Nuo šaligatvių surinktą plastiką perdirba, iš jo padaro buteliukus, o į buteliukus supilstomas geriamasis vanduo.
  - Praeiviai gali įsigyti geriamo vandens už simbolinę kainą.

  Pavasarį, vasarą:
  - Renka plastiką, parduoda vandenį.
  - Aparato viduje vanduo išlieka iki kitos žiemos, kadangi yra tokia funkcija, prižiūrėtojas vandenį parduoda visais metų laikais.

  Rudenį:
  - Renka lapus, tręšia žaliąsias miesto zonas.
  - Gatvių prižiūrėtojo viduje yra įmontuotas komposteris, kuris sukompostuoja visus surinktus lapus, iš komposto yra gaunamos trąšos, taip tręšiama žolė.
  - Taip pat kaip ir visais metų laikais parduoda geriamąjį vandenį.
  7% 164 / 2.3k

 • Kretingos Daujototukai (Kretingos M. Daujoto progimnazija)

  1. Siūlome naudoti ir plėtoti upės transportui laivą, varomą atsiniaujančiais šaltiniais „Vėjo Saulės Plunksnelė“.
  2. Elektrinis autobusas su panorama „Gražus Vilnius“.
  3. Mažas el. dviratukas su stogeliu (telpa 1 suaugęs ir 2 vaikai). „Pavėžėk vaiką ir nesušalk, nesulyk“.
  4. Lėktuvas skubiems atvejams.
  0% 5 / 2.3k

 • Mercedes (Kupiškio Povilo Matulionio progimnazija)

  Projektas „Išmanios dviračių aikštelės – švarus Vilnius!“

  • Dviračių takai bus su saulės baterijomis, todėl jie švies naktį, bus patogesni. Žmonės galės naktį važiuoti iki reikiamo tikslo.
  • Tam tikram atstume bus stovėjimo zonos, kuriose galės palikti dviračius be užrakto. Skenerio ar jutiklių pagalba žmogus bus nuskenuotas ir dviratį galės pasiimti tik jo šeimininkas.
  • Dviračio tako tam tikrose zonose bus speciali įranga, kurios pagalba bus galima atlikti dviračio remontą.
  • Taip pat įrengti gaivaus ir sveiko gėrimo aparatai.
  • Esant blogam orui dviračių takas automatiškai užsidarys specialiu gaubtu. Šis gaubtas naktį taip pat apsaugos nuo skleidžiamos šviesos į aplinką, kad netrukdytų paukščiams migruoti.
  1% 30 / 2.3k

 • MMP (Tauragės Martyno Mažvydo progimnazija)

  Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijos komanda pasiūlė Vilniuje elektrinių autobusų idėją, vežti keleivius nemokamai, kad žmonės paliktų savo automobilius namuose. Miestas būtų švaresnis ir mažiau kamščių. Mokiniai sukonstravo įsivaizduojamus autobusus iš Lego.
  0% 2 / 2.3k

 • PMKRobo (Palangos moksleivių klubas)

  Palangos moksleivių klubo FFL Explorer komanda – RoboPMK išsikėlė iššūkį parengti modelį keleivių ir krovinių plukdymui Nerimi Vilniuje.

  Sprendimo būdai:
  1. Nusipiešti transporto priemonių eskizus.
  2. Naudojant LEGO detales sukurti modelių konstrukcijas.
  3. Naudojant LEGO detales sukurti prieplaukų konstrukcijas.
  4. Ištestuoti krovinių ir keleivių plukdymą.

  Rengdami modelį aptarėme galimybes, sugalvojome kokias transporto priemones būtų tikslinga kurti rengiant mūsų projektą. Pastatėme krovinių rūšiavimo, pakrovimo, plukdymo bei gabenimo upe bei kosmine erdve modelius. Viską sutalpinome į FLL modelį. Vaikų pasiūlytos idėjos originalios.
  0% 4 / 2.3k

 • Robotizuoti vaikai (Kupiškio Povilo Matulionio progimnazija)

  Projektas „Išmanūs dviračiai ir orlaiviai“

  Jei būtų tokių išmanių dviračių kaip mes manome, tai žmonės tikrai rinktųsi daugiau dviračius nei mašinas. Mūsų svajonių išmanus dviratis turėtų:
  - autopilotą
  - navigaciją
  - apsaugos pagalves
  - skėtį ar gaubtą nuo nepalankių oro sąlygų, plačias padangas, dviračio rėmą, kuris skleistų šilumą, jei labai būtų šalta
  - apsaugą nuo ligų.
  1% 35 / 2.3k

 • ATLANT1C (Visagino „Gerosios vilties“ progimnazija)

  Mes galvojame, kaip sudominti Vilniaus gyventojus važinėti dviračiais. Dviratis yra mobili ir paprasta naudoti transporto priemonė. Didelė dalis vilniečių turi dviračius ir jais naudojasi.

  Daugelyje šiuolaikinių miestų tiesiami greitkeliai, o šalia jų - siauri pėsčiųjų takai. Kalbant apie dviračių takus, jie arba pertvarkomi iš pėsčiųjų takų, arba daroma dar lengviau: kelio kraštuose daromas ženklinimas siauriems dviračių takams (kuriuose dažnai du dviračiai negali prasilenkti vienas su kitu). Negalvojama apie tai, kad žmonės gali jausti diskomfortą važiuodami ta pačia važiuojamąja dalimi su automobiliais. Neretai tokiuose keliuose vairuotojai sąmoningai lenkia dviratininkus nesilaikydami saugaus atstumo.

  Dviratininkai dažnai jaučia diskomfortą esant blogam orui, žemai aplinkos temperatūrai ir žiemą.

  Mūsų komanda nustatė šias problemas ir rado kūrybiškų sprendimų:

  Mūsų projekte dviratis kaip pagrindinė transporto priemonė turėtų turėti daugiau patogumų. Turi būti sumažintas rėmo svoris, spidometras, skambutis, šildoma sėdynė ir vairas, priekinis stiklas ir ištraukiamas stogas. Mieste pagal tinklinę sistemą dviračių stotelės, kuriose yra po dešimt dviračių, turėtų būti išdėstytos penkių kilometrų atstumu.

  Važiuoti dviračiu žiemą nepatogu dėl šalčio ir sniego (šią problemą išsprendėme šildydami sėdynę ir vairą).

  Su sniegu galima susitvarkyti žiemą pakeitus padangas visuose dviračiuose, tačiau tai nėra patogu ir yra labai brangu, todėl mūsų komanda sugalvojo šildomą dviračių taką. Taip žiemą dviratininkai turės taką be sniego.
  33% 787 / 2.3k

 • Statytojos (Kauno A. Žikevičiaus saugaus vaiko mokykla)

  Kauno Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklos būrelio "Dėmesio!" mokiniai dalyvavo VILNIUS 700 inovacijų projektų kūrime ir turėjo idėjų kaip spręsti Vilniaus miesto judumo problemas.
  Būrelio mokiniams labai patiko idėja, panaudoti dronus mažinant transporto kamščius gatvėse, lengvinant siuntų pristatymą kaimo ir miesto vietovėse, teikiant pagalbą nelaimių atveju.
  0% 2 / 2.3k

 • Transporteriai (Prienų „Ąžuolo“ progimnazija)

  „Transporterių“ komandos sukurto Sraigtodrono paskirtis – gabenti siuntinius kitų miestų bei priemiesčių gyventojams, taip sumažinant automobilių kamščius, miesto taršą. Sraigtodronas veikia naudodamas saulės baterijas, jo variklis nesukelia triukšmo. Siuntinius, prekes gabena į robotizuotas paskirstymo stotis, kurios sumontuotos ant aukštų pastatų stogų. Tam skirtomis linijomis (sumontuotomis ertmėmis) siuntiniai pasiekia gyventojus.
  31% 728 / 2.3k

 • Smalsučiai (Panevėžio lopšelis-darželis „Pasaka“)

  Panevėžio lopšelio-darželio Pasaka „Smalsučių“ komanda kūrė svajonių miestą - Vilnių!
  0% 3 / 2.3k