700-ojo gimtadienio pradėkime laukti nuo sausio 25-osios

2022 m. sausio 25 d. Vilnius pradeda laukti 700-ojo jubiliejaus. Ar ne per anksti? Laukti gerų dalykų niekada ne per anksti! Juk apie savaitgalį pradedame galvoti jau trečiadienį, tad ir Vilniaus 700-ajam gimtadieniui ruošimės visus ateinančius metus.

Kad laukimas neprailgtų, pradedame įspūdingai! 2022 m. sausio 25 d. įsižiebs ypatingas šviesos laikrodis, tęsiantis miesto istorijos giją ir skaičiuosiantis laiką iki naujo Vilniaus šimtmečio. Nuo tos akimirkos visą 2022 m. sausio 25–30 d. savaitę jūsų laukia kvapą gniaužiantys renginiai, stebinantys šiuolaikinių technologijų sprendimai, po visą pasaulį sklendžiantys sveikinimai, gatvėse susiliejanti miesto praeitis ir ateitis, saldžios akimirkos ir nepamirštami vaizdai. Pajuskite laukimo šventę širdyse ir tapkite miesto artėjančio jubiliejaus ambasadoriais, skleisdami šią ypatingą žinią po pasaulį.

Vilniaus šviesų festivalis

2022 01 25–29 17:00–23:00 val.
Vilniaus senamiestis

1323 m. sausio 25-ąją kunigaikštis Gediminas išsiuntė vieną iš garsiųjų savo laiškų, taip Europos akyse tarsi apšviesdamas šį iki šiol vakarų europiečiams mažai pažintą kraštą ir visiems laikams įrašydamas Vilnių į Europos žemėlapį. Ši data dabar laikoma Vilniaus gimtadieniu. Todėl 699-ojo gimtadienio proga Vilniaus senamiesčio gatvės, skverai ir kiemeliai ryškiai sušvis Vilniaus šviesų festivalio metu. Ši šviesa bus matoma ne tik Vilniuje, ji pasklis po visą pasaulį – įspūdingos šviesų instaliacijos vertos pasidalyti nuotraukomis su draugais socialiniuose tinkluose ir leisti Vilniaus vardui sklisti kiek įmanoma toliau.

699 metus švenčiantis Vilnius turi modernų veidą – šiuolaikiškos šviesų instaliacijos apšvies istorinę miesto architektūrą ir kurs harmoningą dermę. Tradiciniu tapęs Vilniaus šviesų festivalis ne pirmus metus džiugina žiūrovus šviesų žaismu, tačiau artėjant 700 metų Vilniaus jubiliejui jis taps vienu svarbiausių akcentų. Apsilankykite ir skleiskite švytinčio Vilniaus vardą pasaulyje. Beveik visą gimtadienio savaitę grožėkitės ir iš naujo atraskite miesto vietas – net pažįstamos erdvės per Vilniaus šviesų festivalį sužibės naujai.

Skaityti daugiau

Jubiliejinio laikrodžio įžiebimas

2022 01 25 17:00 val.
Katedros aikštė

2022 m. sausio 25 d. laikrodžiui mušant Vilniaus gimtadienį, liks tik metai iki 700-ojo Vilniaus jubiliejaus. Šia ypatinga proga į miestą atkeliauja išskirtinis šviesos žmogus – laikrodininkas. 4,5 metro aukščio šviesos žmogus – kviestinis Vilniaus gimtadienio svečias. Jis ne tik įžiebia šviesą mieste, bet ir kursto šilumą žmonių širdyse. Gimtadienio vakarą laikrodininkas įžiebs simbolinį laikrodį. Nuo šiol visus metus stebėkite, kiek liko laiko iki 700-ojo Vilniaus gimtadienio. Laikrodžio ekrane vaizdas vis tįsta, keičiasi ir suformuoja naują laiką – iki šventinių 2023-iųjų metų likusių dienų skaičių. Stebėti, kaip teka laikas iki išskirtinės miesto šventės, – hipnotizuojanti patirtis. Tačiau laikrodininkas nepaliks Vilniaus vien įžiebęs laikrodį. Jį bus galima išvysti ir Vilniaus šviesų festivalio metu sausio 25 d.

Naktinis oro balionų ugnies ir šviesų šou „Vilniaus 700 metų legenda“

2022 01 25 19:00 val.; 2022 01 26 19:00 val.; 2022 01 27 19:00 val.
Kalnų parko Dainų slėnis

Dangumi sklendžiančių spalvingų oro balionų vaizdas jau tapo neatsiejama Vilniaus dalimi, simbolizuojančia laisvę ir modernumą. Tačiau ar kada matėte oro balionus naktį? Skraidydami virš Vilniaus senamiesčio oro balionai regi daug, todėl šiandien nori papasakoti Vilniaus istoriją savaip – įspūdingu ugnies, šviesų ir muzikos šou „Vilniaus 700 metų legenda“. Tačiau pasakojimo būdas – neįprastas, dar neregėtas Vilniuje. 699-ojo Vilniaus gimtadienio proga oro balionai reginiu žavės ne ore, o ant žemės. Pasitelkę šviesas, ugnį ir muziką oro balionai papasakos Vilniaus miesto istoriją. Vilniaus gimtadienio žinia jau pasklido po Europą – dalyvaudami nepakartojamame renginyje savo sveikinimus siunčia ne tik Lietuvos miestų oro balionai, bet ir svečiai iš Europos šalių. Ugnies šou – lyg žvakutės ant Vilniaus gimtadienio torto! Tad sugalvokite gimtadienio norą už Vilnių ir leiskite oro balionams jį nunešti ten, kur norai pildosi.

Renginio partneris Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija.

Orientacinis žaidimas „Vilnius 700 legenda: apšilk kojas“

2022 01 25–30
Vilniaus turizmo informacijos centras, Pilies g. 2

699-uosius gyvavimo metus švenčiantis Vilnius savo lobius atskleidžia tiems, kurie iš tiesų domisi. Visą Vilniaus gimtadienio savaitę leiskitės į ypatingą atradimų kelionę – orientacinį žaidimą „Vilnius 700 legenda: apšilk kojas“. Susiburkite į komandą ir pasiruoškite atrakinti miestą. Prisiminkite miesto legendas ir istorinius faktus, kad galėtumėte atlikti žaidimo užduotis, surasti reikiamus objektus, atsakyti į klausimus ar apsilankyti nurodytose Vilniaus vietose. Žaisdami puikiai pramankštinsite ir kūną, ir smegenis – sužinosite daug įdomių faktų apie Lietuvos sostinę ir pasuksite galvą spręsdami užduotis. Pasirinkite maršrutą pagal savo komandą – ekspertai, gidai ir istorikai sudarė smagius maršrutus suaugusiesiems ir šeimoms. Dalyvaukite, smagiai praleiskite laiką ir gaukite simbolinį prizą – Iliuzijų muziejus pakvies net 700 žaidėjų nemokamai apsilankyti ir patirti pačias netikėčiausias pramogas! Atradimai ir gera nuotaika laukia jūsų Vilniuje!

Svarbi informacija:

  • Detalią informaciją apie žaidimą ir prisijungimo duomenis atsiųsime kapitono el. paštu likus 2-3 dienoms iki žaidimo pradžios;
  • Registracija vyksta iki sausio 29 dienos (t.y. tęsis ir prasidėjus žaidimui). Jei užsiregistruosite sausio 25 dieną ar vėliau, slaptažodį žaidimui pradėti gausite per 24 valandas nuo registracijos;
  • Komandoje privalo būti mažiausiai vienas pilnametis asmuo;
  • Sutrumpinto žaidimo užduočių legendą galėsite atsiimti Vilniaus turizmo informacijos centre (Pilies g. 2) nuo sausio 25 dienos;
  • Kadangi žaidimo užduotys bus pateikiamos specialios internetinės platformos pagalba, kiekvienai dalyvių komandai privalomas nors vienas išmanusis telefonas su veikiančiu internetu;
  • Apsirenkite patogiai ir šiltai, pagal pasirinktos žaidimo dienos oro sąlygas.

Laukiame jūsų!

Turizmo informacijos centras

Pilies g. 2, LT-01124 Vilnius
Tel. nr. +370 5 262 9660
El. p. [email protected]
I–VII 9.00–12.00, 13.00–18.00

Visos veiklos organizuojamos atsižvelgiant į LR Vyriausybės rekomendacijas. Siekdami dar didesnio saugumo reikalavimų užtikrinimo organizatoriai pasilieka teisę keisti renginių programas.

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.