Vokiečių gatvė

Janas Bulhakas. Vokiečių gatvė. 1944 m. Lietuvos nacionalinis dailės muziejus

Jei persikėlę į XIX a. neturėtumėte daug laiko, greičiausiai viską įsigyti galėtumėte Vokiečių gatvės prekybos vietose. Tuo metu čia daugiausia gyveno vokiečiai, o Vokiečių g. ne vieną šimtmetį buvo pagrindine prekybos vieta. XIX amžiaus antroje pusėje čia kūrėsi ir prekybą vykdė žydai. Auksiniai kaspinėliai, silkės, sagos ar rašikliai – čia buvo galima rasti viską.

Persikėlę į XIX a. turėtumėte nepamiršti užsukti ir į čia įsikūrusią pasaulyje garsaus rašytojo Romain’o Gary tėvo Leibos Kacevo kailių ir galvos apdangalų parduotuvę, o nakvynės apsistoti – aukščiausiame XIX a. Vilniaus pastate, – garsiajame viešbutyje „Europa“. Jį, iš nupirktų nebaigtos statyti pijorų bažnyčios mūrų, pastatė architektas Mykolas Šulcas.

Deja, šiandien iš tų laikų gatvės išliko tik pusė jos: rytinės gatvės pusės namai, stovėję ten, kur dabar driekiasi pėsčiųjų promenada, buvo sugriauti per Antrąjį pasaulinį karą.

 

Adresas:
Vokiečių g.
By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.