7 kelionės kryptimi ➔ Vilnius 700

Video vieta

Išėję pasivaikščioti Vilniaus gatvėmis leiskitės į kelionę laiku – pasirinkite norimą šimtmetį ir pamatysite, kaip prieš jūsų akis išdygsta didingi rūmai su apelsinmedžių giraitėmis, su jumis sveikinasi Vytautas Didysis, puotą jūsų garbei surengia didikai, gatve prasilenkia abitais vilkintys vienuoliai, o iš dengtų paviljonų madingiausiais šilkais vilioja prekybininkai. Nors bėgant amžiams upės keitė vagas, o miestas – ribas, tačiau Vilniuje, kaip ir anksčiau, taip ir dabar – jau ištisus 700 metų – verda gyvenimas. Todėl pasirinkę vis kitą maršrutą ir žengdami vis kitu keliu, pasinerkite į skirtingų istorinių laikmečių aktualijas ir vaizdus. Ir suprasite, kas suformavo šiandieninį miestą, bei patirsite nekasdienių nuotykių.

XIV amžius: žilas ir legendinis Vilnius

Leiskitės legendų keliais. Šiandien žaliausia Europos sostine tituluojamas Vilnius prieš 700 metų įsikūrė ant septynių kalvų. Per daugybę šimtmečių pats miestas tapo gyva legenda ir toliau kuria naujus siužetų vingius.

Daugiau

Užmiršta XV amžiaus Vilniaus gyventojų kasdienybė

Sveiki atvykę į laikus, kai lietuvių kariai ir didikai savo arklius girdė Juodojoje jūroje, o į klestintį Vilnių amatininkai bei pirkliai plūdo iš už jūrų marių . Ką jūs veiktumėte XV a. Vilniuje? Pažvelkite į miestą jo gyvento jų akimis.

Daugiau

XVI amžiaus revoliucija vilniečių lėkštėse

Jūs kviečiami į viduramžių puotą, kur ioje stalai lūžt a nuo įmantriausių patiekalų. Tik nepamirškite atsinešti asmeninės šakutės! Po iškilmingų vaišių pasidairy kite po Vilniaus sodus ir ieškokite marcipanų.

Daugiau