Smalsus

Nuo tada, kai Gediminas išsiuntė savo pirmąjį laišką, vilniečiams parūpo pasaulis. Radvila Našlaitėlis jau XVI a. pabaigoje apkeliavo Europą ir prisidėjo prie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės žemėlapio sudarymo. Tą žemėlapį istorikai laiko vienu svarbiausių per visą Renesanso laikotarpį. Bet Radvila Našlaitėlis čia nesustojo. Jis nukeliavo į Jeruzalę, Siriją ir Egiptą. Apie tai, ką matė, lotyniškai parašė knygą „Kelionė į Jeruzalę“, kuri tapo bestseleriu, – ją skaitė į didžiąją gyvenimo kelionę išsiruošę piligrimai iš viso pasaulio.

Vilniečiai žvelgė ne tik į tolį, bet ir į dangų. Vilniaus universiteto observatorija XVIII a. buvo viena pažangiausių Europoje – daugybei smalsių studentų priartino žvaigždes.

Vilniaus universiteto Biotechnologijos instituto biochemiko dr. Virginijaus Šikšnio vadovaujamos komandos atrastas genomo redagavimo įrankis CRISPR/Cas9 jau dabar keičia mediciną ir žemės ūkį. Ateityje ši technologija gali padėti įveikti ŽIV ir ligas, apie kurių išgydymą anksčiau nė nebūtume pasvajoję.

Tai – tik keletas faktų, iliustruojančių vilniečių smalsumą, bet jau dabar matyti, kad istorija tęsiasi – 2021-ais metais Vilnius iškovojo trečią vietą inovatyviausių Europos miestų rinkimuose. Šis konkursas rengiamas jau septintąjį kartą ir yra skirtas apdovanoti miestus, kurie skatina inovacijų plėtrą savo bendruomenėse.

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.