Netikėtas

Vilniaus senamiestyje nėra lygiagrečių gatvių. Atrodo, eini tiesiai, o iš tiesų sukiesi ratu, kol prieini kurią nors iš daugybės bažnyčių. Vilnius pirmiausia ypatingas dėl barokinės architektūros. Tai – šiauriausias pietietiško baroko miestas pasaulyje, todėl vasarą gali pasirodyti, kad esi ne Lietuvoje, o kur nors Italijoje.

Vilniaus niekaip neišeitų pavadinti nuobodžiu. Pas mus viskas truputį kitaip, nei įprasta akiai. Stiklinės ir medinės Šnipiškės, garsusis vamzdis, įsirėmęs į Nėries krantinę, gatvėse tyliai zirziantys troleibusai. Tai – miestas su daugybe veidų, kai kurie liūdi ar juokiasi – kaip „Trys mūzos“ ant Nacionalinio dramos teatro fasado. Beje, eidami pro šalį, atkreipkite dėmesį į viduriniosios mūzos veidą. Skulptorius Kazimieras Kuzma buvo silpnos širdies žmogus. Norėdamas atsidėkoti savo gydytojai Irenai Žukauskienei už išgelbėtą gyvybę, figūros veide atkartojo gydytojos bruožus.

Tokių netikėtų istorijų Vilniaus gatvėse ir pastatuose užkoduota nesuskaičiuojama galybė.

Šv. Kazimiero koplyčioje kabo paveikslas, kuriame šv. Kazimieras vaizduojamas su trimis rankomis. Dar niekas neišsiaiškino, kam jam reikalinga trečioji ranka, taigi netikėtumų Vilniuje užteks ir ateities kartoms.

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.