Kiekvienam savitas

Vilnius – tarsi dėlionė, kurios detalės – tai vilniečiai ir miesto svečiai. Todėl paveikslas yra nuolat besikeičiantis, tačiau toks pat ryškus, kūrybiškas ir išsaugantis pagrindines miesto vertybes: drąsą, toleranciją ir daugiakultūriškumą. Vilnius – kiekvienam savitas ir visada ypatingas. Jeigu vilniečių paklaustume, koks rajonas jiems gražiausias, jie veikiausiai paminėtų meniškąjį Užupį, barokinį Senamiestį ar urbanistinį Paupį. O štai tarptautinis kultūros ir laisvalaikio žurnalas „Time Out“ Vilniaus stoties rajoną paskelbė vienu įdomiausių pasaulyje.

Nenuostabu, kad Lietuvos sostinė – daugiasluoksnė ir kupina kontrastų. Nuo pat savo gimimo, kai 1323 m. sausio 25 d. didysis kunigaikštis Gediminas išsiuntė laiškus į Europą, kviesdamas į Vilnių atvykti amatininkus ir pirklius, Vilnius yra miestas, kuriame susipina daugybė kultūrų, religijų ir tradicijų. Ir šiandien čia klesti ir sugyvena netikėčiausios idėjos: roko koncertai bažnyčiose, menų dirbtuvės Lukiškių kalėjime ar Senamiesčio gatvėse grojantys šimtai muzikantų Gatvės muzikos dienose. Vilnius – metamorfozių meistras, kiekvienam suteikiantis tai, ko jis ieško, net jei tai būtų dalelė Tokijo ar Londono, kuriuos savo filmams Lietuvos sostinėje randa garsūs užsienio filmų ir serialų režisieriai.

Vilniui 700 metų, tačiau jis žino jaunystės eliksyro paslaptį. Tai – žmonės, nuolat palaikantys šiuolaikiškos miesto širdies plakimą, kasdien kuriantys jį iš naujo ir besirūpinantys ne tik gražia išvaizda, bet ir spindinčia dvasia. Vilniaus veidas – kiekvieno vilniečio atspindys, tad lengva išlikti jaunu, kai turi daugiau nei pusę milijono veidų! Ir nors Lietuvos sostinės veidas nuolat mainosi, Vilniaus dvasia – visada dosniai pasirengusi kiekvieną apdalinti per 700 metų sukauptais lobiais.

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.