Aistringas

XVI a. Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė buvo viena didžiausių Europos valstybių, o Vilnius – laisvas ir aistringas miestas, traukte traukęs nuotykių ieškotojus. Tų laikų vakarėliai niekuo nenusileido dabartiniams. Šeimininkai versdavosi per galvą, kad tik vakaras būtų nepamirštamas. Svečiai ragaudavo įmantrių patiekalų, šoko mazurkas ir menuetus, gėrėdavosi fejerverkais.

Jeigu reikėtų išrinkti aistringiausią meilės romaną Vilniaus istorijoje, be abejonės, tai būtų Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės meilės istorija. Raimonda Ragauskienė knygoje „Barbora Radvilaitė“ rašė apie nežabotą Žygimanto Augusto meilę Barborai – tokią nežabotą, kad iš savo rūmų Žygimantas nusitiesė slaptą taką iki mylimosios namų.

Jeigu jau vilnietis už ką nors kovoja, tai daro su visa įmanoma aistra. Žaliojo tilto skulptūros, Lukiškių aikštės renovacija, pasibaigusi paplūdimio įrengimu, lentelės ir skulptūros – dėl daugybės dalykų pas mus verda aistringos diskusijos. Ir labai gerai! Miestas, kurio gyventojams rūpi kiekviena jo detalė, niekada nebus apleistas.

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.