Tarptautinė programa

Tai Vilniaus miesto vardo trupių ir miesto vardu kuriančių autorių kūrybiniai projektai, pelnę tarptautinį pripažinimą, pritaikyti daugiakalbei auditorijai, atliepiantys laisvos, atviros, multikultūrinės Europos sostinės vardą, atspindintys kuriantį, energingą ir savitą Vilnių.


2022 m. rugsėjo 13 d. Lenkija, Varšuva
M.Meškausko dokumentinis filmas ,,XIX a. Vilniaus fotografo palikimas“ 

Dažnas šiuolaikinis žmogus nežino ir labai nustemba sužinojęs, kad XIX amžiuje fotografuoti lauke buvo reikalingi specialūs caro valdžios leidimai. Po 1863 metų sukilimo visi fotografai buvo įtariami antivalstybine veikla. Tokia veikla buvo laikoma 63 metų sukilėlių portretų fotografavimas.

Po sukilimo Vilniuje apsigyvenęs fotografas Juzefas Čechavičius gavo išskirtinį leidimą fotografuoti lauke Vilniaus mieste ir apylinkėse. Išskyrus pravažiuojančius Lenkijos ar Rusijos fotografus, fotografuoti Vilniaus apylinkėse leidimų negaudavo beveik niekas.

Vilniaus jubiliejaus proga dokumentinio kino filmo XIX amžiaus fotografo palikimas apie Juzefo Čechavičiaus gyvenimą ir veiklą pristatymas ir premjeros Europos miestuose paruošti kelionei ir žiūrovų pažinčiai su unikalia kūryba bei meniniu palikimu.

Daugiau informacijos

 

2022 m. rugsėjo 18 d. Latvija, Ventspilis
SYNAESTHESIS audiovizualinis pasirodymas ,,Why does this appear?“

Kaip veikia mūsų atmintis? Kodėl atsiranda prisiminimai ir kokia tikroji jų paskirtis? Pasitinkant 700 metų jauno Vilniaus jubiliejų, šias temas atveria kompozitoriaus Dominyko Digimo ir režisieriaus Kristijono Dirsės muzikinis filmas „Why Does This Appear?“ Filmo scenarijaus pagrindu tapo devyni ryškiausi septynių juostos herojų atsiminimai. Tačiau kūrinio naratyvas formuojamas be žodžių – tik naudojant kinematografinę kalbą ir muziką, jos suformuoja devynias nebylias scenas, pristatančias Vilniaus miestą.

Daugiau informacijos

 

2022 m. lapkričio 10 d. Lenkija, Krokuva
FLANEUR  –  [a person who strolls around the city, deliberately aimless]

Vilniaus miesto šiuolaikinės muzikos ansamblis „Synaesthesis“ pristato unikalią programą „Flaneur“, kurioje klausytojai kviečiami pasivaikščioti po Vilnių. Šioje muzikoje nebegalioja vis greitėjančio pasaulio taisyklės, neriama į kokybiško klausymosi potyrį. Programoje pristatomi lietuvių autoriai Julius Aglinskas, Dominykas Digimas, Žibuoklė Martinaitytė ir Ramūnas Motiekaitis atstovauja unikaliam lietuvių estetikos braižui, kurio subtili harmoninė kalba ir poetiškumas vertinami visame pasaulyje.

Daugiau informacijos

 

2022 m. spalio 29 d. ir spalio 30 d. Londonas
Vilniaus miesto šokio teatras ,,LOWAIR“

ME TWO / SAVOJ KRŪVOJ

Spektaklis gimė iš „Low Air“ mokyklos mokinių ir trupės choreografų noro sukurti spektaklį ir kalbėti apie paauglių pasaulį – ne suaugusiojo, o paauglių kalba. Kūrybiniame procese tarp paauglių ir šokio teatro profesionalų išryškėjo intymios ir dažnu atveju „nepatogios“ istorijos, skirtingi požiūriai į jas, keliantys klausimus, kur yra ribos tarp dviejų kartų pasaulių, kodėl jautrūs pasakojimai dažnai lieka nutylėti ar neišgirsti. Ši jautri ir išsyk žaisminga istorija atspindi jauno Vilniaus energiją ir savitumą.

ŽAIDIMAS BAIGTAS

Šokio menininkai siūlo pasinerti į sapną, pažaisti su savo vaizduote ir nors kartą nebijoti pasilikti sapnuose. Performansas formuojamas, kaip žaidimas su žiūrovu, įtraukiant jį į netikėtus sapno bei realybės susidūrimus. Viso spektaklio situacijos pasibaigia ties pabudimo momentu. Ši programa dalyvauja ir pelno apdovanojimas tarptautiniuose konkursuose, šį kartą atstovaus Vilniaus jubiliejaus vardą.

Daugiau informacijos

 

2022 m. lapkritis, Latvija, Ryga
Vilniaus miesto teatro ,,Atviras ratas“ spektaklis ,,Juoda-Balta“

Jauno Vilniaus programa atsivers istorinių lūžių retrospektyva. „Juoda – Balta“ – pagal unikalų „Atviro rato“ metodą sukurtas spektaklis, tęsiantis teatro vizitinėmis kortelėmis tapusių biografinių improvizacijų tradiciją, pasakos apie sovietmečiu gimusios ir augusios kartos išgyvenimus, Sąjūdžio laikotarpį, apie epochos lūžį patyrusių žmonių pasirinkimus.

Daugiau informacijos

 

2022 m. spalio 11 d. Londonas
Hidden Libraries as Landscapes of Resistance and Survival

Kultūros geografas, Vilniaus kultūrinės ir istorinės tapatybės tyrinėtojas gerb. Laimonas Briedis, Vilniaus miesto ambasadorius, parengęs išsamų literatūra grindžiamą Vilniaus istorijų ciklą. Spalio mėnesį Laimonas aplankys Didžiosios Britanijos miestus, pristatydamas Vilniaus jubiliejų ir Vilniaus atspindžius partnerių miestuose.

Susipažinsite su bibliotekų, gyvenimų ir pasakojimų istorija Europos miestovaizdžiuose Holokausto metu. Šioje diskusijoje, kurioje dalyvaus produktyvūs rašytojai, bibliotekininkai ir tyrėjai, bus nagrinėjama rašytinės medžiagos (dienoraščių, liudininkų pasakojimų ir memuarų, taip pat poezijos ir grožinės literatūros) ir archeologinių įrodymų apie naikinimą, pasipriešinimą ir išlikimą sąsaja.

Renginys organizuojamas bendradarbiaujant su Lietuvos kultūros atašė Didžiojoje Britanijoje Ūla Tornau.

Tarptautinė programa finansuojama Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Vilniaus miesto savivaldybės.

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.