Jubiliejaus iniciatyvos

Vilniaus 700 jubiliejaus proga sostinės restoranai, mokyklos, darželiai, bendruomenės, mokymo centrai ir įvairios organizacijos sugalvojo daugybę originalių idėjų, siekdami įamžinti garbingą sukaktį. Kviečiame pasižvalgyti po skirtingas veiklas ir atrasti Vilnių nauju kampu.

Jubiliejiniai pasiūlymai

Gastronominės patirtys

Organizacijų iniciatyvos

Ikimokyklinio ugdymo įstaigų iniciatyvos

Bendrojo ugdymo įstaigų iniciatyvos

Jaunimo, neformaliojo švietimo centrų iniciatyvos

Bendruomenių iniciatyvos

Iniciatyvos užsienyje


Jubiliejiniai pasiūlymai:

„Meduolių namai“ Vilniaus 700-ąjį gimtadienį kviečia švęsti saldžiai. Būtent šiai progai buvo sukurtas išskirtinis Vilniaus gimtadienio šventei paminėti meduolių rinkinys. Saldųjį sveikinimą galite įsigyti Meduolių namų internetinėje svetainėje. 

700 dėkui – už kiekvienus Vilniaus gyvavimo metus ir už kiekvieną išpildytą svajonę!

  • Kviečiame Jus tapti šio kilnaus projekto dalimi ir prisidėti pildant likimo dovanų stokojančiųjų svajones.
  • Peržvelkite svajonių sąrašą, pagalvokite, kurią galėtumėte įgyvendinti ir sekite nuorodas, kol išgirsite beribį „DĖKUI“!
  • Svajones rinksime, skelbsime ir kviesime pildyti visus metus.
  • Kartu papuoškime Vilnių dėkingumo šypsenomis!
  • Mielai atsakysime į visus Jums kilusius klausimus el.p. [email protected]

Iniciatyvos autorius – Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 25 d.

Madagaskaras, Tailandas, Japonija, JAV, Švedija, Čekija, Ukraina, Lietuva – iš įvairių pasaulio vietų skriejo sveikinimai sostinei 700-ojo gimtadienio proga. Žinomi šalies muzikantai, atlikėjai, dailininkai, aktoriai, režisieriai, sportininkai, kultūros ir visuomenės veikėjai, vilniečiai ir miesto fanai atsiliepė į specialiai jubiliejui sukurtos programėlės „Once in Vilnius“ komandos kvietimą ir įteikė miestui išskirtinę dovaną – ilgiausią pasveikinimą.

Linkėjimai sostinei skamba anglų, ispanų, ukrainiečių, rusų kalbomis, taip pat lietuviška muzika ir dainomis – galima pamatyti grojantį Vilniaus džiazo orkestrą ar dainuojančius darželinukus.

„Toks įvairialypis, toks universalus, toks paslaptingas, toks turtingas savo istorija, toks žalias, toks kūrybiškas, toks pašėlęs, toks kosmopolitiškas, taip, t. y. kosmosas“, –  taikliai kone vienu ypu suberia Vilniaus miestą puikiai atspindinčius žodžius aktorius Leonardas Pobedonoscevas. Daugiau gražių minčių ir įdomių palinkėjimų Vilniui ir jo žmonėms žiūrėkite beveik 700 sekundžių sveikinime.

Atsisiųsk programėlę „Once in Vilnius“

Sostinės 700 metų gimtadienio proga, CRUSTUM kviečia vilniečius ir miesto svečius paragauti Vilniaus. Šiek tiek vyšnių, šiek tiek šokolado, šiek tiek purumo, jaukumo ir netikėtumo.

Kavos ieškokite šiose CRUSTUM kepyklėlėse:

  • Antakalnio g. 43
  • Vokiečių g. 18a
  • Pilies g. 4
  • PPC OZAS
  • PC BIG
  • PC CUP
  • PS NORDIKA
  • PC MANDARINAS
  • PS NORDIKA

Specialiai Vilniaus 700 metų jubiliejaus proga sukurtas ypatingas šokoladas. Panaudotos criolo ir trinitario pupelės, pasaldinta nerafinuotu cukranendrių cukrumi, malta akmenimis, pakuota rankomis. Jūsų dėmesiui Royalty juodasis šokoladas Vilnius 700 – 70%!

Kviečiame įsigyti svetainėje ir prekybos vietose Vilniuje.

Kiekis labai ribotas!

Iniciatyvos autorius – UAB Cacao Beans

Planuokite savo kelionę į sostinę svetainėje www.autobusubilietai.lt, rinkitės šeimos bilietą ir keliaukite su šeima Kautros autobusais, net iki 40% pigiau. Šeimos bilietą įsigyti gali 3-6 asmenų grupė, šioje grupėje turi būti iki dviejų suaugusių asmenų ir bent vienas iki 18 metų vaikas.

Iniciatyvos autorius – Kautra

Daugiau informacijos

 

 


Gastronominės patirtys:

Siūlome skaniausių Vilniaus istorijų 4-ių patiekalų meniu.  Degustacinis skaniausių Vilniaus istorijų meniu – tai prieškarinius laikus menančios įvairios istorijos, kurias su meile sudėjome į lėkštes. Užsukite, susipažinkite ir betarpiškai patirkite jas, susiliedami su Vilniaus istorija.

Kaina –  40 eur.

Laikotarpis – visus 2023 m.

Adresas  – Šv. Mykolo 4, Vilnius

Kontaktas: 868822210, el.p. [email protected]t

Daugiau informacijos

 

Ar žinote, kuo Lietuvos didikai ir valdovai vaišino savo svečius? Ar kada nors domėjotės, kokiais produktais senovės lietuviai gardžiavosi pagonybės laikais bei viduramžiais? Vilniaus miesto 700-ojo gimtadienio proga kviečiame į lietuviškų patiekalų degustaciją susipažinti su senosiomis lietuviškos virtuvės istorijomis.

Kaina –  49 eur. svečiui

Laikotarpis –  visus 2023 m.

Adresas – Stiklių g. 8, Vilnius

Kontaktas: +370 5 2629046

Daugiau informacijos

 

Šventinis pasiūlymas:

  • Imberlach – 35 eur/kg – žydiškas skanumynas iš morkų, imbiero ir riešutų. Pjaustomas rombais –primenančiais deimantus
  • Teiglach – 2,00 eur/vnt – meduje virtas saldumynas
  • Šakšuka – 5,80 eur/porcija – izraelietiška kiaušinienė pomidorų patale
  • Čolentas – 7,50 eur/porcija Čolentas yra unikalus žydiškas patiekalas. Tai ilgai ir žemoje temperatūroje troškinta jautiena su pupelėmis ir bulvėmis.
  • Beigelis – 1,50 eur/vnt  Tai minkštas, blizgaus paviršiaus apvalus ar ovalus kvietinės tešlos kepinys, prieš kepant plikomas vandeniu ar jo garais
  • Foršmakas – 3,50 eur/vnt  Tai silkės kapotinis, senas žydų virtuvės patiekalas.

Laikotarpis – visus 2023 m.

Adresas – Pylimo g 4, Vilnius

Kontaktas:  +370 656 98801

Daugiau informacijos

 

  • Įdaryta žuvis (Pagal senąjį Litvakų receptą). Kaina- 8 eur.
  • Jautienos išpjovos zrazai su džiovintais miško grybais, pastarnokais, salierais, moliūgų koše (Nelsono zrazai, pirmą kartą paminėta 1858 m.). Kaina – 22 eur.
  • Juodojo šokolado pyragaitis su kavos padažu (pagal kavinės “Baltasis Štralis” receptą, 1918 m.). Kaina – 7 eur.

Laikotarpis – iki 2023 m. rugsėjo 30 d.

Adresas – Gedimino pr. 23, Vilnius, Neringos restoranas

Kontaktas: +37067815569

Daugiau informacijos

Įkvėpti Didžiosios Lietuvos kunigaikštienės Bonos Sforzos, Vilniaus miestui dovanojame ypatingą desertą 700 metų jubiliejaus proga.

Kaina – 9 eur.

Laikotarpis – iki 2023 m. balandžio 1 d.

Adresas – Savičiaus g., 7 Vilnius

Kontaktas: 861489223

Daugiau informacijos

 

Vilnius visą laiką buvo skirtingų tautų ir kultūrų kryžkelėje. Maisto tradicijos keliavo iš virtuvės i virtuvę, iš šeimos į šeimą, atsirasdavo įdomūs deriniai, improvizacijos. Kai kas liko užmiršta, kai kas išliko iki mūsų dienų. Holiday Inn ir Rib Room savo meniu nutarė paruošti keletą visiems įprastų patiekalų …silkė , jautienos zrazai ir Napoleono tortas …klasika peteikta kitaip.

  • Senelės silkė – tradicinis užkandis su mūsų ypatingu prisilietimu. Silkės filė patiekiama su sviestiniu moliūgų uogiene | raudonųjų svogūnų ir obuolių želė | naminiai grybai grietinėje | daigų ir juodos duonos trupiniai. Kaina – 9  eur.
  • Radvilų zrazai – senojo Vilniaus stiliumi lėtai keptas jautienos nugarinės vyniotinis su džiovintų grybų įdaru, patiekiamas su juodos duonos padažu | auksinės perlinės kruopos | troškinti grybai | traškios pastarnoko šaknys. Kaina – 25  eur.
  • Tortas Napaleonas su spanguolėmis – kaimiškas sluoksniuotos tešlos pyragas su saldžiu vaniliniu kremu, pagardintas žiupsneliu šviežių spanguolių. Patiekiamas su spanguolių ikrais | rabarbarų želė. Kaina – 5,50  eur.

Laikotarpis – 2023 m. sausis-kovas

Adresas – Šeimyniškių g. 1, Vilnius (Holiday Inn Vilnius viešbutis)

Kontaktas: 852103012

Daugiau informacijos

 

Skonių kelionėje po Vilniaus 700 metų istoriją restoranas „Meat Steak House“ siūlo stabtelėti ir prisiminti karvedžio Napoleono apsilankymą Vilniuje. Galbūt tai jis į Vilnių atnešė Prancūzijoje kilusį desertą Macarons? Ragaudami mūsų karšto „Macarons“ deserto su karamele ir miško uogų šerbetu versiją galėsite mėgautis skoniu ir Napoleono įtaką Vilniaus raidai.

Kaina – 5,90 eur.

Laikotarpis – iki 2023 m. balandžio 1 d.

Adresas – A. Juozapavičiaus g. 13, Vilnius

Kontaktas: +370 612 35200 

Daugiau informacijos

 

  • Naminė Bernelių užeigos gira
  • Firminė baravykienė su rūkyta šonine.Baravykų sriuba su keptomis daržovėmis ir skrudintos šoninės kubeliais. Sriuba patiekiama kaimiškos duonos kepalėlyje.
  • Gaspadoriaus vaišės- gaspadinė virė, kepė, gaspadorius svečius užprašė: didžkukulis, vėdarai, bulviniai blynai, troškinti kopūstai, keptos dešrelės, rūkyta karkutė, rauginti agurkai, spirgučiai, grietinė, kepsnių padažas

Viso pasiūlymo kaina: 30-40 eur.

Laikotarpis – 2023 m. sausio 2 d. – kovo 30 d.

Adresas: Vilniaus gimtadienio vaišių kviečiame užsukti į „Bernelių užeiga“ restoranus esančius Pilies g. 10, Vilnius ir Lelevelio g. 6, Vilnius

Kontaktas: +370 615 26812

Daugiau informacijos

 

Šventinis desertas – karštas slyvų pyragas  su ledais ,,Slyvainis‘‘

Jeigu nesate kepę šio pyrago, tai greičiausiai jį jums vaikystėje kepė mama arba močiutė.  Tai skaniausias biskvitas su slyvomis – lietuviško ,,Obuolainio“ broliukas. Lietuvoje kepamas jau apie 100 metų. 

Kaina – 8,00 eur.

Laikotarpis – iki 2023 m. balandžio 1 d.

Adresas – Savičiaus g. 6, Vilnius

Kontaktas –  865800422

Daugiau informacijos

 


Organizacijų iniciatyvos:

 

Vilniaus miesto gimtadienio ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga Krašto apsaugos ministerija Vilniaus gyventojams ir svečiams pristato 2 pėsčiųjų maršrutus „Karinis Vilnius“.

Maršrutai aprėpia daugiau kaip 700 metų Lietuvos ir Vilniaus istorijos. Eidami šiais karinio Vilniaus keliais, prisiminsite Lietuvos etmonus, sukilėlius, gvardiečius, savanorius, žvalgus ir partizanus, laisvę gynusius vyrus ir moteris. Objektai maršrutuose išdėstyti ne chronologine tvarka, tad pradėti maršrutą galite tiek pabaigos taške, tiek viduryje.

Maršrutai skirtingo ilgio, apima skirtingus Lietuvos istorijos etapus. Trumpasis „Karinio Vilniaus“ maršrutas vingiuoja per Senamiestį, jo atstumas apie 5,5 km. Jame – 14 su karyba susijusių objektų – nuo XVI a. gynybinių mūrų iki XX a. pabaigos barikadų.  Ilgasis maršrutas driekiasi virš 14 km ir pasakoja apie 15 objektų. Jo pradžia – Šiaurės miestelyje, pabaiga – Rasų kapinėse.

Maršrutų sukūrimo tikslas – paskatinti vilniečius ir miesto svečius savarankiškai bei aktyviai pažinti miesto istoriją.

Kovo 10 d. 16 val. Krašto apsaugos ministerija vilniečius pakvietė į trumpojo Karinio Vilniaus maršruto premjerą – kartu su dr. Norbertu Černiausku ir VU istorikais praeiti karinę atmintį liudijančių objektų takais, pasiklausyti gyvo pasakojimo bei taip netradiciškai paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną.

„Karinis Vilnius” maršrutus galima rasti Vilniaus miesto savivaldybės platformoje ir programėlėje „Neakivaizdinis Vilnius”. Čia patalpinti detalūs maršruto žemėlapiai padės susiorientuoti mieste, o garso pasakojimas atskleis dar nežinomų ir negirdėtų karybos bei istorijos faktų. Maršrutų aprašymai parengti bendradarbiaujant su Vilniaus universiteto istorijos fakulteto komanda.

„Karinis Vilnius. XIX-XX a. Vilniau ir Lietuvos karo istorijos puslapiai” rasite čia 

„Karinis Vilnius.  Nuo XVI a. Vilniaus gynybinių mūrų iki Nepriklausomybės barikadų“ rasite čia 

Projektas įgyvendinamas bendradarbiaujant su Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyva „Neakivaizdinis Vilnius“.

Iniciatyvos autorius – Krašto apsaugos ministerija

Data: 2023 m. vasario 16 d.

Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną – 700 metų jubiliejų švenčianti sostinė ir UAB „Vilniaus viešasis transportas“ kvietė leistis į kelionę istoriniu 700-uoju maršrutu! Reisai buvo numatyti vasario 16 d. 12 val. ir 13 val. Arkikatedros stotelėje, kurioje keleivių laukė papuoštas autobusas ir pats kunigaikštis Gediminas. Jis sėdėjo už autobuso vairo bei apžvelgė amžinai jauną Vilnių, o Gedimino ištikimi riteriai keleivius nudžiugino ir jubiliejinėmis dovanomis.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus viešasis transportas

Daugiau informacijos

 

700 metų jubiliejų švenčiantį Vilnių įsimylėti užteks 700 sekundžių, jį patobulinti – 700 idėjų. Auginkime Vilnių kartu. Lrytas.lt kviečia siūlyti idėjas ir kurti Vilnių tokį, kuriame norisi gyventi – judančiame į priekį, klestinčiame, drąsiame – vertą skambaus wow! Projekto metu vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami ne tik pažinti sostinę, švęsti jubiliejų, bet ir prisidėti idėjomis prie miesto augimo. Kas geriau, nei jūs, žinote, ko trūksta ir norisi mieste? Geriausios idėjos bus renkamos susumavus skaitytojų ir vertinimo komisijos balsus bei pristatomos naujam Vilniaus miesto merui.

Projektą „Wow Vilnius 700” sudaro:

Specialiai projektui sukurtame puslapyje rubrika su skaitytojų pasiūlytomis idėjomis ir galimybė balsuoti. Jubiliejaus renginių programa – vienoje vietoje: sužinokite, ką veikti ir vyksta Vilniuje. Vilniaus naujienos: kaip ir kuo gyvena sostinė, ką svarbu žinoti vilniečiams ir miesto svečiams, interviu su Vilniuje. gyvenančiais, kuriančiais, savo darbais miestą ir šalį garsinančiais žmonėmis. Nuotraukų galerijos – Vilnius tada ir dabar. Kokį sostinės gyvenimą matė ir užfiksavo žinomiausi šalies fotografai? Įdomieji lrytas.lt testai: pasitikrink žinias.Geriausių idėjų pristatymas portale lrytas.lt ir naujam Vilniaus miesto merui.

Iniciatyvos autorius – naujienų portalas lrytas.lt

Daugiau informacijos

 

Vilniaus 700-ojo jubiliejaus proga Visorių informacinių technologijų parke įsikūrusių įmonių vadovai bei darbuotojai ant drobės kūrė sveikinimą ir vaizdavo Vilniaus ateitį spalvomis, grafiniais elementais ar simboliais.

Daugiau informacijos

 

Vilniaus universiteto (VU) fondas kviečia sveikinti Vilnių su 700-uoju gimtadieniu investuojant į Universiteto ateitį – skirti simbolinę 7,00 Eur paramą VU neliečiamajam kapitalui, kuris investuojamas, o uždirbta grąža skiriama mokslo talentams finansuoti.

,,700-ąjį miesto gimtadienį VU fondas pasitinka šūkiu „Vienas be kito mes negalime!“. Istorinio jubiliejaus proga savo svetainėje paramos mygtukų vertes, kurios įprastai keičiamos tik per VU gimtadienį, išimties tvarka pakeitėme į 7,00 Eur, 70,0 Eur ir 700 Eur. Kviečiame vilniečius ir sostinės svečius Vilniaus gimtadienį minėti prasmingai ir skirti tvarią paramą Universitetui“ – ragina VU fondo direktorius Justinas Noreika.

3 mln. Eur siekiantis VU fondo neliečiamasis kapitalas yra investuojamas, uždirbta grąža yra skiriama VU mokslo talentams finansuoti. Iš investicijų grąžos jau finansuotas penkių mokslininkų su stipria tarptautine patirtimi prisijungimas prie VU, remiami talentingi užsienio magistrantai, prisidedama prie tarptautinio lygio mokslininkų vizitų.

Vilniaus miesto ir Universiteto istorija yra neatsiejama nuo mecenatystės. VU fondas yra sutelkęs kol kas didžiausią modernių laikų miesto filantropų bendruomenę – iš 8 oficialiai pripažintų Vilniaus miesto mecenatų net 7-iems šis titulas suteiktas už paramą VU fondo neliečiamajam kapitalui.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus universiteto (VU) fondas

Daugiau informacijos

 

DĖK’ui dirbtuvėse, skirtose Vilniaus 700 gimtadieniui, įvairaus amžiaus vilniečiai kūrė sveikinimus miestui iš antrinių žaliavų – nebereikalingų žemėlapių, lankstinukų, saldainių popierėlių, popieriaus ir reklamos projektuose naudojamų lipnių plėvelių atraižų, pasimetusių dėlionių detalių, tekstilės atraižų. 

Smagiausia, kad dirbtuvių dalyviai kurdami dalinosi mintimis apie švarą mieste ir savo pastangas susitvarkyti, apie įkvėpimo šaltinius, įdomiausius nuotykius mieste, mėgstamiausias vietas, keisčiausias kolekcijas. 

Iniciatyvos autorius – Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras

Žiūrėkite dirbtuvių video

 

Vilniaus 700 metų jubiliejui pažymėti kuriamas istorinis paveikslas „Vilniaus miesto įkūrimo legenda – Gedimino sapnas“. Šiame paveiksle vaizduojami Vilniaus įkūrimo legendoje minimi personažai – Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas, staugiantis geležinis vilkas, žynys Lizdeika ir kt. Norint pasveikinti Vilnių su gražia švente sukurti šiai progai skirti išskirtiniai kalendoriai su pagrindinio istorinio paveikslo „Vilniaus miesto gimimas“ veikėjais.

Iniciatyvos autorius – UAB ,,Levoriškis”

Daugiau informacijos

 

Data: 2022 m. gruodžio 9 d.

Vilniaus Akropolio 7 įėjimo koridoriuose skambėjo žmonių juokas, veiduose buvo matyti nuostaba ir šypsenos. Bendradarbiaujant Vilniaus 700, Akropoliui, Ermitažui ir dalyvius sočiai vaišinusiai Bebro blyninei, buvo suorganizuotas HOLA socialinis eksperimentas. Akropolio lankytojai savo artimųjų, draugų arba pačių savęs klausė tokių klausimų, apie kuriuos įprastai kalbėtis tiesiog neišeina. Gilių klausimų pagalba žmonės turėjo progą pajusti, kad bendrauti gali būti lengva, kai abi pusės to nori. Visų žmonių ir partnerių pagalba pavyko sukurti ne tik Kalėdinį jausmą, bet ir prisiminimus, kurie buvo išsinešti kartu su polaroidinėmis nuotraukomis kišenėje.

Renginio tikslas – patikrinti, kaip žmonių bendravimą keičia gilūs, prasmingi pokalbiai.

Emocingi pasakojimai ir draugų, šeimų bei mylimųjų patirtys, kurios šalia 7 akropolio įėjimo pritraukė daug susidomėjusių žmonių, kurie sukūrė jaukumo jausmą ir užkrečiančias šypsenas. Socialinis eksperimentas pavyko, sulaukėme kvietimų tokį renginį kartoti ir netolimoje ateityje.

 

Izraelio Valstybės ambasada įteikė dovaną Vilniui artėjančio 700-ojo gimtadienio ir diplomatinių santykių tarp Izraelio ir Lietuvos 30-mečio proga. Vilniečiai bei miesto svečiai jau gali ją pamatyti senamiestyje, Bazilijonų g. 6B. Tai naujas tarptautinės urbanistinės galerijos “Open gallery” kūrinys – Izraelio ir Lietuvos menininkų bendromis pastangomis gimęs gatvės meno darbas, nukeliantis į saulėtąjį Izraelį. Šiame urbanistinio meno darbe galima įžvelgti trijų didžiųjų Izraelio miestų – Tel Avivo, Jeruzalės ir Haifos – motyvus. Jį sukūrė Ukrainoje gimusi ir Izraelyje gyvenanti menininkė Zoe Sever, o ant daugiabučio namo sienos perkėlė lietuvių menininkai Martynas Ivinskas ir Viktorija Starygina.

Iniciatyvos autoriai:  Izraelio ambasada Lietuvoje, ją įgyvendino tarptautinė gatvės meno galerija „Open gallery“, Martynas Ivinskas ir Viktorija Starygina. Projekto partneriai: Vilniaus savivaldybė, Izraelio garbės konsulas Lietuvoje prof. Vladas A. Bumelis, Asociacija „Lietuvos-Izraelio prekybos rūmai“, „West Express Travel“, „Tikkurila“, „Hanza“ ir Menų fabrikas „Loftas“.

Daugiau informacijos

Vilniaus miesto gyventojai, VILNIUS TECH  „LinkMenų fabrike“ susirinko spręsti sostinės iššūkių ir skatinti miesto inovacijas. Hakatonas pakvietė miestiečius kurti miestui, kad jubiliejinius metus Vilnius pasitiktų būdamas dar švaresnis, saugesnis, patogesnis ir dinamiškesnis. Siekiant inovatyviai ir kūrybiškai spręsti sostinės ir čia veikiančių įmonių problemas, virš 90 miesto gyventojų per 48 valandas pasiūlė kone 20 įvairaus pobūdžio kūrybiškų sprendimų.

Jau penktą kartą vykusį hakatoną „Hack4Vilnius“ laimėjo ir pagrindinį įmonės „Cognizant Technology Solutions Lithuania“ įsteigtą prizą iškovojo komanda „Stebuklai“, pasiūliusi sprendimą, kaip keisti vilniečių atliekų rūšiavimo įpročius.

Iniciatyvos organizatoriai: VU, VILNIUS TECH, „Cognizant Technology Solutions Lithuania“, Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkas. Globėjas – Vilniaus miesto savivaldybė.

Iniciatyvos dalyviai: prie hakatono prisijungė Vilniaus universiteto, VILNIUS TECH, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto ir kitų švietimo ir mokslo įstaigų studentai, kūrybinių industrijų atstovai ir net moksleiviai iš Vilniaus Licėjaus, Vilniaus Žvėryno gimnazijos ir VGTU inžinerijos licėjaus.

Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos ir teisenos poskyrio specialistai dalyvaudami Naujojo Vingrių skvero atidaryme susirinkusiems šventės svečiams dalino artėjančiam Vilniaus 700-ajam jubiliejui skirtus atšvaitus. Tamsiau apsirengusiems ir atvykusiems su vaikais buvo priminta, kad saugotų save ir savo artimuosius, o tamsiuoju paros metu nepamirštų segėti atšvaitų.

Iniciatyvos autorius: Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos ir teisenos poskyrio specialistai.

Vaikų gynimo dienos proga Vilniaus miesto savivaldybės Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinavo skyriaus specialistai inicijavo akciją „Kuriu savąja mokyklą – kuriu saugų Vilnių“, skirtą Vilniaus 700 metų jubiliejui. Dalinamės spalvingiausiais, įdomiausiais, jaukiausiais mažųjų sakiniais – mintimis. Akcijos dalyviai buvo apdovanoti padėkomis ir ženkliukais su Vilniaus gimtadienio simbolika.

Lietuvos nacionaliniame muziejuje pasibaigė projekto „Atsargiai durys, atsidaro!“ dalis, skirta vaikams, turintiems klausos sutrikimų. Pagrindinis projekto tikslas – padidinti muziejaus prieinamumą, pritaikyti veiklas turinčioms specialiųjų poreikių bendruomenėms, paskatinti jas domėtis istorija, lankytis muziejuose, kurti ir drąsiai reikštis. Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro auklėtinai kartu su Rankų šešėlių teatro „Budrugana Lietuva“ aktoriais Adelina Skalandyte ir Eglė Agota Matulyte Signatarų namų erdvėje mokėsi unikalios rankų šešėlių teatro technikos, improvizavo šešėlines situacijas. Projektą vainikavo improvizacija „Gedimino sapnas“. Ar visi tikslai pasiekti,  išaiškės vėliau, bet šiandien galima teigti, kad kūrybinio džiaugsmo ir drąsos improvizuoti pakako visiems.

Iniciatyvos autorius: Lietuvos nacionalinis muziejus

Lietuvos centrinis valstybės archyvas, įsitraukdamas į Vilniaus 700 metų jubiliejaus minėjimą, 2022-uosius pradėjo su 2 metus truksiančiu projektu „Dovana Vilniui“ virtualios parodos formatu. Archyvų virtualių parodų tinklapyje per šiuos ir ateinančius metus pasidalysime 700 rašytinių, foto, garso ir kino dokumentų, susijusių su Vilniaus miestu. Virtuali paroda bus nuolat atsinaujinanti ir papildoma naujais eksponatais įvairiomis temomis – nuo architektūros iki žymių vilniečių.

Iniciatyvos autorius: Lietuvos centrinis valstybės archyvas

Daugiau informacijos

 


Ikimokyklinio ugdymo įstaigų iniciatyvos:

 

Parodoje dalyvavo šimtas trys įstaigos iš visos Lietuvos, kurios uždaroje socialinio tinklo Facebook grupėje „Dovana Vilniui“ kėlė kūrybiškai pagamintų dovanų Vilniaus miestui nuotraukas.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis „Pilaitukas“

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 25 d.

Sausio 25 dieną lopšelio-darželio „Pilaitukas“ muzikos salėje susirinko vaikučiai, mokytojos ir visi drauge smagiai šokdami, dainuodami pasveikino Vilnių su 700-uoju jubiliejumi. Ypatingai išsiskyrė jungtinis įstaigos ugdytinių ir pedagogų choras, kuris sudainavo dainą „Vilniaus stogai“.

Šventė sujungė visą darželio bendruomenę bei suteikė daug teigiamų emocijų ne tik šventės dalyviams bet žiūrovams.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis „Pilaitukas“

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 24 d.

Sausio 24 dieną aktų salėje aidėjo vaikų juokas, šurmulys ir palaikymo šūksniai. Darželyje vyko viktorina, skirta Vilniaus 700-ojo gimtadienio progai paminėti. Viktorinoje dalyvavo šešios l-d „Pilaitukas“ vaikų komandos.

Viktorinoje dalyvavusios grupės paruošė smagius prisistatymus. Po šaunių komandų prisistatymų, visi kartu žiūrėjome edukacinį filmuką apie Vilniaus miesto įkūrimo istoriją. Viktorinoje dalyvavusioms komandoms buvo paruoštos šešios užduotys, susijusios su Vilniaus istorija bei  žinomų miesto architektūrinių objektų pažinimu. Komandos už teisingai atliktas užduotis ant „tortų“ klijavo šventines žvakutes. Viktorinos metu vaikai ne tik atliko užduotis, bet ir visi drauge linksmai šoko ir dainavo.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis „Pilaitukas“

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 20 – 24 d.

Sausio 20-24 dienomis lopšelio-darželio „Pilaitukas“ ugdytiniai, šventiškai ir sportiškai nusiteikę, rinkosi į sporto salę švęsti Vilniaus 700-ąjį gimtadienį. Visi šoko, mankštinosi, draugiškai varžėsi dalyvaudami linksmose estafetėse, kurių metu „keliavo“ per gražiausias Vilniaus  miesto vietas – senamiestį, didžiausius Vilniaus tiltus, „plaukė“ Neries upe, „aplankė“ Gedimino pilį, „statė“ televizijos bokštą ir kt. Vaikams netrūko gerų emocijų, buvo daug juoko, greitumo ir vikrumo.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis „Pilaitukas“

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. kovo 1-2 d., 9.30-11.00 val.

Jau septintus metus Vilniaus lopšelis-darželis „Gėlynas“ organizuoja Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų orkestrų festivalį „Vilniaus mažieji muzikantai“, kuris šiais metais pritraukė 15 ikimokyklinio ugdymo įstaigų. 2023 m. kovo 1-2 d. įvykusiame Festivalyje vaikų atliekami gražiausi klasikinės muzikos kūriniai buvo skirti Vilniaus miesto 700 metų jubiliejui. Šis festivalis skatina vaikų muzikinę saviraišką, ugdo sceninę kultūrą, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, atskleidžia muzikos mokytojų kompetencijas.

Festivalyje dalyvavo šios ugdymo įstaigos: Vilniaus darželis-mokykla „Šaltinėlis“,  Vilniaus lopšeliai-darželiai: „Gėlynas“, „Daigelis“, „Šypsena“, „Kurpaitė“, „Aušrelė“, „Rasa“, „Krivūlė“, „Sveikuolis“, „Kaštonas“, „Pabiručiai“, „Gabijėlė“, „Geniukų kalvė“, „Kūlverstukas“, „Lašelis“.

Organizatoriai: muzikos mokytoja Liudmila Kazak, priešmokyklinio ugdymo mokytojos Rasa Tupalskytė ir Rita Sakalauskienė.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis „Gėlynas“

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 23 – 27 d.

Vilniaus lopšelis-darželis „Pilaitukas“ švęsdamas Vilniaus 700-ąjį jubiliejų vykdė projektą „Vilniau, sveikinu tave“ ir organizavo Respublikinę ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, tėvų (globėjų) ir pedagogų kūrybinių darbų parodą „Dovana Vilniui“ bei akciją „Pasveikink Vilnių“. Taip pat įstaigoje buvo organizuojamos sportinės pramogos vaikams „Vilniaus 700-asis sportiškas gimtadienis“, viktorinos apie Vilniaus miestą, vyresnių grupių vaikų išvykos, edukacija „Pažinkime liaudies muzikos instrumentus“ ir Vilniaus 700-ojo gimtadienio šventė įstaigos salėje.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis „Pilaitukas“

Daugiau informacijos

 

14 ikimokyklinių įstaigų bendruomenių rezultatas – Vilniaus 700-ąjam gimtadieniui sukurtas šokis.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis „Lakštingala“

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 25 d.

Filme pristatomas Vilniaus darželio-mokyklos „Dainorėliai“ bendruomenės sveikinimas Vilniaus miesto gimtadienio proga – mokinių sukurti eilėraščiai, piešiniai apie Vilniaus legendas ir žymias vietas, taip pat akimirkos iš vaikų išvykų, edukacijų, parodų, projektų, skirtų Vilniui. Pabaigoje mokiniai atlieka A. Kulikausko ir V. Kernagio dainą „O mano mieste Vilniau“.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus darželis-mokykla „Dainorėliai“

Žiūrėkite video sveikinimą

Data: 2023 m. sausio 25 d.

Pagal STEAM ugdymo metodus mokiniai skatinti aktyviai tyrinėti, eksperimentuoti, konstruoti, kelti sau iššūkius kuriant žaismingą sveikinimą Vilniui gražaus 700 metų jubiliejaus proga. Taip pat skatinta bendra pedagogų ir vaikų kūrybinė veikla, bendravimas bei bendradarbiavimas. Per meninę raišką ugdyti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų meniniai gebėjimai ir kūrybiškumas.

Iniciatyvos autorius –Vilniaus darželis-mokykla „Vaivorykštė“

Žiūrėkite video sveikinimą

 

Data: 2023 m. sausio 18 d. – vasario 28 d.

Švenčiant mylimo Vilniaus miesto 700 gimtadienį organizuojama virtuali kūrybinių darbų paroda „Ateities statinys Vilniuje“. Parodoje kviečiami dalyvauti vaikai, tėvai ir pedagogai. Kviečiama, pasitelkus fantaziją ir kūrybiškumą, naudojant norimas menines raiškos priemones, improvizuoti ir kurti, kaip galėtų atrodyti Vilnius ir jo architektūra ateityje. Kuriant siekiama pajusti ypatingą Vilniaus 700-ojo jubiliejaus atmosferą.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis „Sadutė“

Daugiau informacijos

 

Data – 2023 m. sausio 18 d. – vasario 3 d.

Kurdami vaikai gali įprasminti Vilniaus gimtadienį. Oro balionas – vienas iš Vilniaus miesto akcentų, todėl pagal STEAM metodą vaikai įgyvendina savo  idėjas ir kuria oro balionus. Projekte dalyvauja Lietuvos respublikos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigos. Šis projektas vaikų atmintyje išliks kaip istorinis įvykis. Vaikų darbai reprezentuos svarbų Vilniaus miesto įvykį. Nuotraukos publikuojamos „Facebook“ grupėje.

Organizatorė – mokytoja metodininkė S. Baranauskienė

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis darželis „Gandriukas“

Daugiau informacijos

 

Vilnius – gyvas, judrus bei atviras tiek dideliems, tiek mažiems. Miestas, sujungiantis skirtingus pomėgius turinčius žmones. Vilniaus 700 metų jubiliejaus proga organizuojamas šventinis ėjimas ir (arba) bėgimas. Kviečiamos visos Lietuvos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigos švęsti kartu ir Vilniaus 700 jubiliejų pasitikti aktyviai, sveikai, džiaugsmingai ir su ugdytiniais nueiti ir (arba) nubėgti simbolinius 700 metrų.

Iniciatyvos autorius –  Vilniaus lopšelyje-darželyje „Gabijėlė“

Daugiau informacijos

 

Data: 2022 m. gruodžio 13 d. – 2023 m. sausio 20 d.

2023 m. švenčiant Vilniaus 700 gimtadienį organizuota Vilniaus gražiausių statinių paroda-konkursas. Vaikai, pedagogai ir tėvai buvo kviečiami kurti labiausiai patinkantį Vilniaus statinį ir dalyvauti parodoje-konkurse. Taip buvo siekiama paskatinti laisvę ieškoti, atrasti ir kurti. Vaikai, jų tėvai ir pedagogai buvo įtraukti į aktyvią kūrybišką STEAM idėjų įgyvendinimo veiklą, siekiant sukurti gražiausią Vilniaus statinį.

Iniciatyvos autorius – lopšelis-darželis „Sveikuolis“

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 9 d.– vasario 3 d.

Šiuo projektu buvo siekiama sudaryti sąlygas atsiskleisti kūrybinei saviraiškai įvairiomis priemonėmis – išreikšti savo idėjas ir sumanymus kuriant lesyklėles, naudojant kuo natūralesnes medžiagas. Projekte „700 lesyklėlių Vilniui“ buvo kviečiami dalyvauti Vilniaus miesto Justiniškių mikrorajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų ugdytiniai, mokytojai, tėvai ir kiti bendruomenės nariai.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis – darželis ,,Nykštukas“

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 25 d., 10.00 val.

Šis renginys skirtas smagiai ir bendruomeniškai paminėti Vilniaus 700-ąjį jubiliejų. Renginio metu vaikai prisiminė padavimą apie Vilniaus įkūrimą, sveikino sostinę savo dainomis, šokiais bei palinkėjimais. Mažųjų vilniečių laukė žaidimai, pramogos, įdomios užduotys ir šventinės vaišės.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis ,,Saulėtekis“

Daugiau informacijos

Data: 2023 m. sausio 31., 10.00 val.

Edukacinė veikla skatino ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus domėtis savo gimtuoju miestu Vilniumi, per praktinę, kūrybišką ir žaidybinę veiklą plėtojant tarpusavio bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis ,,Saulėtekis“

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 16-27 d.

Visos Lietuvos Respublikos įstaigos pakviestos prisijungti prie Vilniaus gimtadienio ir padovanoti jam šventinį medalį. Parodoje pristatyti darbai iš 53 Lietuvos ugdymo įstaigų.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis „Pelenė“

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 25 d. 10.45 val.

700-ojo jubiliejaus proga lopšelio-darželio „Drevinukas“ bendruomenė, naudodama antrines žaliavas, gamino ledo plytas (į pieno pakuotes pripylė vandens ir užšaldė). Taip taikydami STEAM metodą siekta ugdyti vaikų suvokimą apie gamtinius reiškinius. Buvo kviečiamos visos šeimos prisidėti prie ledo plytų gamybos. Sausio 25 d. darželio kieme bendromis jėgomis pastatyta ledo pilis su užrašu „VILNIUI 700“. Taip pat šią dieną sveikintas Vilnius su gimtadieniu dalyvaujant Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikų akcijoje-muzikiniame sveikinime „Dainuoju Tau, Vilniau“.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis „Drevinukas“

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 23 d.

Įstaigos bendruomenė jungėsi prie akcijos-muzikinio sveikinimo „Dainuoju Tau, Vilniau“, kurią organizuoja Vilniaus miesto savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaigų muzikinė metodinė taryba.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis „Vilnelė“

Daugiau informacijos

 

Data: 2022 m. gruodžio 6 d.

Dalyvauta XX Vilniaus ir Rytų Vilnijos skaitovų konkurse „100 eilėraščių Lietuvai“, kuriame darželio skaitovės užėmė prizines vietas.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis „Vilnelė“

Daugiau informacijos

 

Data: 2022 m. lapkričio 23 d.

Viktorinoje per „KACHOOT“ programėlę dalyvavo 6 Vilniaus ir Kauno miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Dalyviams įteiktos elektroninės padėkos ir teminės užduočių knygelės.

Taip pat jubiliejaus minėjimo laikotarpiu ant salės sienos eksponuojami nuostabūs kūrybingų ir darbščių mokytojų pagaminti Vilniaus senamiesčio žymiausių pastatų maketai.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis „Vilnelė“

Daugiau informacijos

 

Data: 2022 m. sausis

Vilniaus ikimokyklinių, priešmokyklinių įstaigų pedagogai prisijungė prie STEAM skaitmeninės metodinės priemonių knygos „Gražiausias miestas – Vilnius, mūsų akimis“ kūrimo. Knyga skirta Vilniaus 700 metų jubiliejaus progai.  Naudojant inovatyvią skaitmeninę STEAM platformą pedagogai sukūrė gražiausių Vilniaus miesto kampelių „puzzles“. Dalyvavo 14-os įstaigų pedagogai.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis „Pelenė“

Projekto partneriai: UAB „Biznio Mašinų Kompanija“ įvertino pristatytus darbus ir skyrė prizus  už aktyvų dalyvavimą: Vilniaus lopšeliams-darželiams „Pelenė“, „Aušrelė“, „Rūta“, „Pilaitukas“ bei darželiui-mokyklai „Saulutė“.

Projekto globėja: Vilniaus m. savivaldybės mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

Knygos peržiūra

 

Data: 2022 m. vasaris

Prie konkurso prisijungė 8 Vilniaus ir 1 Raseinių ikimokyklinė įstaiga. 23 darbai vasario 17-28 dienomis buvo eksponuojami parodoje „Lietuvos didikų apranga“. Šiuos darbus įvertino vaikai, pedagogai bei kiti darbuotojai, išsirinkdami vieną labiausiai patikusį.

Iniciatyvos organizatoriai: vaikai ir pedagogai iš Raseinių lopšelio-darželio „Liepaitė“, Vilniaus lopšelio-darželio „Gintarėlis“, Vilniaus lopšelio-darželio „Liepsnelė“, Vilniaus lopšelio-darželio „Pelenė“, Vilniaus lopšelio-darželio „Pilaitukas“, Vilniaus lopšelio-darželio „Rūta“, Vilniaus lopšelio-darželio „Vilnelė“, Vilniaus lopšelio-darželio „Žilvitis“ ir Vilniaus Salininkų lopšelio-darželio.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus Salininkų lopšelis-darželis

Daugiau informacijos

 

I vieta – Princesių, karalaičių ir gražuolių suknelės 

Andrėja Komiagaitė (5 m.), Milana Mikoleiko (5 m.), Ieva Ulevič (4 m.), Ugnė Valiukevičiūtė (5 m.), Vilniaus Salininkų lopšelis-darželis, pedagogės Janina Eidukaitienė ir Nijolė Butkuvienė

II vieta – Traidenis 

Simona Kančauskaitė (6,7 m.), Vilniaus lopšelis-darželis „Vilnelė“, pedagogė Rita Lygina

III vieta – Lietuvos princesė Barbora 

Kornelija Lapinskaitė (5 m.),Vilniaus Salininkų lopšelis-darželis, pedagogės Janina Eidukaitienė ir Nijolė Butkuvienė

III vietaBarbora Radvilaitė 

Gabrielė Baušytė, Vilniaus lopšelis-darželis „Vilnelė“, pedagogė Marytė Tališauskienė

III vieta – Karalienė Morta 

Paulina Gustaitė (4 m. 10 mėn.),Vilniaus Salininkų lopšelis-darželis, pedagogė Danutė Zaleskaitė

Data: 2023 m. sausio 2 – 25 d.

Šio kūrybinio projekto tikslas – taikant STEAM metodus skatinti vaikus aktyviai tyrinėti, eksperimentuoti, konstruoti, lipdyti, kelti sau iššūkius, kuriant žaismingą, nepakartojamą tortą Vilniui. Iš pateiktų dalyvių nuotraukų buvo sukurta metodinė knygelė „700 tortų Vilniui“ (PDF formatu). Ją projekto dalyviai gavo kartu su padėka ir pažyma.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis ,,Gabijėlė”

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 27 d.

Vaikai deklamavo eilėraštukus apie Vilnių, o ekrane bėgo vaizdai apie Vilniaus miestą. Eilėraštukus deklamavo visi darželio vaikai. Nuotraukos bvo įkeltos į elektroninį puslapį ir socialinį tinklą ,,Facebook’’.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis „Ramunėlė“

Daugiau informacijos

Data: 2023 m. sausio 25 d. 11.30 val.

Vilniaus miesto Antakalnio ir Žirmūnų ikimokyklinių įstaigų metodinis ratelis „Neris“ organizavo Vilniaus sveikinimą šokiu. Po Gedimino pilies puošybos sveikinimo atvirukais, šoktas bendras šokis.  Šokio video, per elektroninį dienyną, dalintasi su tėvelių bendruomene.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis „Pušaitė“

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 25 d. 11.00 val.

Vilniaus jubiliejaus proga sustojo vaikai vidiniame kieme ir nusifotografavo, taip sudėliodami skaičių 700.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis „Ramunėlė“

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 25 d. 11 val.

Visą savaitę bendruomenė įstaigos vidiniame kiemelyje konstravo Gedimino pilį. Grupių vaikai ir pedagogai nuo 2023 m. sausio 9 d. kūrė gimtadienio atvirukus Vilniui ir puošmenas Vilniaus tortui. Atvirukai buvo tvirtinami prie medinio pagaliuko, jais puošiamas vidinis kiemelis ir jame pastatyta Gedimino pilis, gimtadienio tortas. Dainomis ir šokiais buvo švenčiamas Vilniaus gimtadienis.

Iniciatyvos autorius –Vilniaus lopšelis-darželis „Pušaitė“

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 25 d., 10.00 val. – 11. 30 val.

Renginio metu ,,Pelėdžiukų“ grupės vaikai (6 – 7 m.) vaidino spektaklį apie Vilniaus miesto legendą ,,Gedimino sapnas“. Jiems pritarė Vilniaus lopšelis – darželis ,,Vieversėlis“ choras (dalyvauja 6 grupės), kurie atliko dainą ,,Vilniaus legenda“. Po to ,,Kodėlčiukų“ grupės vaikai (6 – 7 m.) sušoko šokį ,,Tai pašokim gražiai“ ( dovana Vilniaus miestui). Renginį vainikavo į salę įneštas tortas, pagamintas iš tualetinio popieriaus ritinėlių (ant jo bus žvakutės su užrašu 700). Tualetinio popieriaus ritinėliuose buvo paslėpti įvairūs klausimai apie Vilniaus miestą. Tortas buvo pakuojamas po ritinėlį – tokiu būdu organizuojama viktorina viso darželio vaikams. Grįžę į grupes vaikai piešė piešinius, kūrė atvirukus, kuriuose įamžino sveikinimus Vilniaus miestui. Vaikų darbai buvo eksponuojami darželio patalpose.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis – darželis ,,Vieversys“

Daugiau informacijos

Data: 2023 m. sausio 25 d. 10 val.

Prisijungta prie Vilniaus miesto muzikinio ugdymo metodinės tarybos organizuojamo renginio „Dainuoju, Tau Vilniaus!”. Nuo 2023 m. sausio 2 d. grupių pedagogai ir vaikai su muzikos mokytoja mokėsi dainas Vilniui.  2023 m. sausio 25 d. 10 val. visa darželio bendruomenė išklausiusi Vilniaus savivaldybės sveikinimą dainavo dainas Vilniui, ruošėsi Gedimino pilies sveikinimų ir puošybai.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis „Pušaitė“

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 25 d. 9.30 val.

Pagal Vilniaus įkūrimo legendą buvo pastatytas miuziklas: dainelių, ratelių ir kitų muzikinių kūrinėlių pynė apie Vilniaus įkūrimą. Atlikėjai: vyresniųjų grupių vaikai. Nuotraukos buvo įkeltos į elektroninį puslapį ir socialinį tinklą ,,Facebook‘‘

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis „Ramunėlė“

Daugiau informacijos

 

Data: sausio 24 d. 9.30-12.10 val.

Dvylika įstaigos grupių paruošė dvylika skirtingų Vilniaus miesto vietų pristatymų. Visi stendai/priemonės išdėliotos skirtingose ugdymo įstaigos teritorijos vietose. Orientacinių žaidynių pagrindas – pagal pateiktas darželio aplinkos nuotraukas surasti paslėptas užuominas apie objektus darželio erdvėse. Norint juos rasti reikėjo atlikti sportines, muzikines, logines, STEAM ir kitokias užduotis.  Galiausiai aplankiusios ir susipažinusios su  visais objektais – komandos sudėjo paslėptą sakinį. ,,Vilnius 700 jaunas“. Visi dalyvavę ugdytiniai ir bendruomenės nariai, buvo apdovanoti medaliais su logotipu ,,Vilniui 700“ .

Organizatoriai: Fizinio lavinimo pedagogė Arūnė Anskaitienė, ,,Kregždučių“ grupės mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą Dalia Leliūgienė.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis – darželis ,,Vieversys“

Daugiau informacijos

Data: 2023 m. sausio 23 – 31 d.

Tėvai, kartu su vaikais, pedagogai, vaikų ekskursijų metu, fotografavo vaikus Vilniaus miesto fone, skirtingose miesto vietose prie žinomų objektų ir ne tik. Nuotraukos buvo eksponuojamos darželio erdvėse. Vyko ,,Diskusijų dienos“ – jų metu vaikai apžiūrėjo parodą, pasakojo, kuriose Vilniaus vietose jau yra buvę, kuriose dar ne, bet planuoja aplankyti. Įvardino matomas vietas, jiems žinomas, labiausiai patinkančias vietas ir pan. 2023 m. nuo sausio 9 d. iki kovo 17 d. ant ilgųjų palangių koridorių vyko darbelių paroda iš antrinių žaliavų: kiekviena darželio grupė, taip pat šeimos su vaikais darys darbelį – Vilniaus miesto simbolį (pvz.: Gedimino bokštą, geležinį vilką, televizijos bokštą ir kt.).

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis – darželis ,,Vieversys“

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 23-27 d.

Vaikai iš kiekvienos darželio grupės „kepė“ Vilniaus gimtadienio tortus iš įvairių medžiagų. Vėliau kiekviena darželio grupė pristatė savo tortą.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis „Ramunėlė“

Daugiau informacijos

Data: 2023 m. sausio 9-27 d.

Panaudojant antrines žaliavas kartu su šeimos nariais, mokytojais, mažieji vilnieičiai buvo kviečiami sukurti namus, įvairius pastatus, matomus savo gyvenamame Vilniaus mikrorajone. Savo statinius atnešti į darželį, kur kartu su mokytojais, sukonstravo miestą. 2023 m. sausio 20 d. 16 val. ir sausio 24 d. 10.00 val. darželio bendruomenė grožėjosi sukurtu miestu ir dalyvavo vaikų koncertuose: „Mano Vilniau- sveikinu tave“ , „Atverkime valdovų rūmus“.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis – darželis „Švelnukas“.

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 2-31 d.

Mažieji vilniečiai kartu su tėveliais apsilankė mėgstamoje Vilniaus vietoje, nusifotografavo ir nuotrauką lydint vaiko pasakojimo, atnešė į grupę. Nuotraukos buvo įkeltos į elektroninį puslapį ir socialinį tinklą ,,Facebook‘‘.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis „Ramunėlė“

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 2 -27 d.

Prie projekto buvo kviečiami prisijungti Vilniaus ir kitų Lietuvos miestų ikimokyklinių ir priešmokyklinių grupių mokytojai. Tikslas – sukurti  ir atlikti aktyvią fizinę veiklą, kurioje Vilniaus miestas jubiliejaus proga būtų pasveikintas. Atliktoje veikloje turėjo atsispindėti skaičius „700“ ir išryškėti, koks nors miesto kultūros, istorijos faktas.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis – darželis „Švelnukas

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 1-30 d.

Paklausus vaikų, kaip mes galime pasveikinti Vilnių, nemaža dalis atsakė – iškepti tortą. Koks gimtadienis be torto? Ši mintis paskatino organizuoti parodą „Aš galiu sukurti ir padovanoti Vilniui tortą“ ir taip skatinti vaikus, pedagogus ir tėvus ieškoti, atrasti ir kurti bei pasveikinti Vilnių su 700 gimtadieniu.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis- darželis ,,Lazdynėlis“

Daugiau informacijos

Data: 2022 m. gruodžio 20 d. – 2023 m. sausio 31 d.

Pasitelkiant fantaziją ir kūrybiškumą bei naudojant naujas technologijas buvo įtraukiami vaikai, jų tėvai, mokytojai ir švietimo pagalbos specialistai į aktyvią, kūrybišką idėjų įgyvendinimo veiklą. Tokiu būdu buvo siekiama tyrinėti Vilniaus istoriją, kultūrą, vietoves, sukurti šventinę nuotaiką.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis ,,Berželis“

Daugiau informacijos

Data: nuo 2022 m. gruodžio 1 d. iki 2023 m. sausio 25 d.

Šiuo projektu skatinti vaikai pažinti savo gyvenamąją aplinką, gimtąjį miestą Vilnių. Siūlyta tėvams kartu su vaikais aplankyti įvairias žaidimų aikštelių erdves Vilniaus mieste. Tokiu žaismingu būdu žadintas vaikų smalsumą, skatinta pažinti Vilniaus miestą. Lankydamiesi žaidimų erdvėse vaikai ne tik susipažino su Vilniumi, bet ir patyrė džiaugsmą žaisdami ir leisdami laiką su šeima.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis ,,Strazdelis“

Daugiau informacijos

Data: nuo 2022 m. gruodžio 1 d. iki 2023 m. rugsėjo 1 d.

„Gabijėlės“ bendruomenė yra šio pasakiškai neįprasto miesto dalis. Ji siekia ir skatina, kad ugdytiniai pažintų, žinotų, mokėtų sustoti ir pastebėti Vilniaus miesto objektus, aplinką ir gyvenimo ritmą. Projektas skirtas sustabdyti bėgančiam laikui ir jam įamžinti Vilniaus gyvenime XXI a.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis „Gabijėlė“

Daugiau informacijos

 

Data: 2022 m. gruodžio 5 d. – 2023 m. sausio 13 d.

Tai kvietimas jungtis Zipiečius (Tarptautinė programa „Zipio draugai“) virtualiai pakeliauti, pažinti ir pasveikinti mūsų miestą su istoriniu įvykiu – 700 metų jubiliejumi. Į kelionę aktyviai įsitraukė ir paruošė kūrybiškus sveikinimus 65 ugdymo įstaigos. Prisidėjusios įstaigos suteikėte galimybę geriau pažinti Vilnių, domėtis kur ir  kaip gyvena mūsų visų draugas Zipis Vilniaus ugdymo įstaigose  ir ne tik (knyga gali būti tęstinė). Vartydami knygą – žemėlapį „Kur Vilniuje gyvena Zipis“  galėsite daugiau sužinoti apie Vilnių ir Zipio gyvenimą jame, pasidžiaugti prasmingais linkėjimais ir  gražiais darbais Vilniui. Bendradarbiauta su socialiniais partneriais VŠĮ ,,Vaiko labui‘‘, VDU Švietimo akademija.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus Markučių darželis-lopšelis

Idėjos autorė ir iniciatorė: Markučių lopšelio-darželio direktorė Audronė Ramonienė

Globėja: Všį „Vaiko labui“ direktorė Aurelija Okunauskienė

Zipio draugų iniciatyvinė grupė: Audronė Sinkevič (Markučių l.-d.), Jolanta Žukauskienė (l.-d. „Drevinukas“), Zita Jurgelevičienė (l.-d. „Krivūlė“), Aleksandra Remeikienė (l.-d. ,,Jovarėlis“), Dalia Banaitienė (l.-d. „Švelnukas“), Jolanta Gaidelienė (l.-d. „Pagrandukas“).

Knyga – žemėlapis „Kur Vilniuje gyvena Zipis

 

Data: 2022 m. gruodžio 7 d.

Projektas skirtas ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų pilietiškumui ugdyti, vitražo ir karpinių technikai įsisavinti, tautos tradicijoms puoselėti. Karpiniai – iš praeities atėjęs kruopštus popieriaus karpymo menas, šiandieniniame mene dažniausiai išlaikantis tą pačią archajišką ir natūralią plastikos išraišką, geometrinę liaudies meno ornamentiką. Buvo kuriami vitražai arba karpiniai, vaizduojantys pasirinktus Vilniaus miesto architektūros objektus. Kūrybiniai darbai eksponuojami lopšelio-darželio „Gabijėlė“ erdvėse.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis „Gabijėlė“

Daugiau informacijos

Data: 2022 m. gruodžio 7 d.

Nors ir trumpai M. K. Čiurlionis gyveno mieste, kuris jau švenčia 700 metų jubiliejų. M. K. Čiurlionis čia paliko neišdildomą pėdsaką, jo vardu mūsų mieste įkurta menų mokykla. Ugdydami jaunąją kartą mažai dėmesio skiriame pažinčiai su kompozitoriaus kūryba. Puoselėjant ir ugdant vaikų skonį, estetinį suvokimą, nuojautą ir nuovoką, būtina nuo mažų dienų į ugdymo programą įtraukti originalią ir harmoningą M. K. Čiurlionio kūrybą.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis „Gabijėlė“

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 1–31 d.

Tai autorinė mokytojos Reginos Virpšos paroda, kuri puošia darželio erdvę. Iš anksto susitarus (tel. 85 451 745) galima pamatyti ir vilniečiams. Kiekvienas angelas turi savo vardą ir saugo mus visus. Mokytoja sukūrė Vaikų angelą, Dykumos angelą, Meilės angelą, Lietuvos angelą, Vilniaus angelą, Ramybės angelą, Darželio angelą, Tiesos angelą, Debesų angelą, Senjorų angelą, Taikos angelą. Visi angelai pagaminti su meile ir nuoširdumu.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus lopšelis-darželis „Raktelis“

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 1–31 d.

Vyko 3D Gedimino pilies konstravimas iš kiaušinių dėžučių. Pilis buvo garbingai pastatyta muzikos salėje, kurioje lankosi darželio vaikai.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis „Raktelis“

Daugiau informacijos

 

Data: nuo 2023 m. sausio 1 d. iki vasario 28 d.

Parodos metu galima pamatyti, kaip vaikai įsivaizduoja Vilniaus gimtadienį. Dalyviai buvo skatinami aktyviai domėtis sostine, jos istorine praeitimi, taip pat pabuvoti jau gerai žinomose arba dar neatrastose Vilniaus vietose. Kviečiami vaikai ir jų tėveliai dalytis nuotraukomis, kuriose užfiksuotos akimirkos Vilniaus miesto lankytinose vietose.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis „Strazdelis“

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 2–25 d.

Vilniaus miesto gimtadienio proga visi darželio bendruomenės nariai nuo sausio 2 d. iki sausio 24 d. buvo pakviesti fotografuoti kiekvieno akimis unikalias sostinės vietas bei įsimintinus objektus ir nuotraukas kelti į parodai eksponuoti sukurtą internetinę platformą. Sausio 25 d. Vilniaus gimtadienio proga paroda „Vilnius mano akimis“ buvo atidaryta ir pristatyta bendruomenės nariams.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis „Skroblinukas“

Daugiau informacijos

Data: 2023 m. sausio 2–25 d.

Kiekvienos „Skroblinuko“ ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai kūrė pasirinkto žymaus Vilniaus miesto objekto maketą. Maketai buvo kuriami iš antrinių žaliavų bei kitų pedagogų ir jų ugdytinių pasirinktų priemonių. Vėliau šie maketai buvo pastatyti ant Vilniaus miesto teritorinio kontūro. Vaikai turėjo progą tapti ne tik tikrais Vilniaus miesto architektais, bet ir mokytojais. Sausio 25 d. vyresniųjų grupių ugdytiniai jaunesniems vaikams pristatė projekto rezultatą – maketą „Architektūrinis Vilnius“: supažindino su žymiausiais Vilniaus miesto objektais, jų vieta, papasakojo trumpą istoriją ir apie kiekvieno objekto svarbą.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis „Skroblinukas“

Daugiau informacijos

Data: 2023 m. sausio 2 d. – kovo 11 d.

Kartu su kitomis Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigomis Vilniaus lopšelio-darželio „Strazdelis“ bendruomenė ir vaikučiai sveikina savo mylimą miestą Vilnių su 700-uoju gimtadieniu. Projektas skirtas Vilniaus istorijai atspindėti. Jame dalyvausiančios įstaigos originaliai papuošė savo erdves, kad mažieji ugdytiniai ne tik galėtų grožėtis Vilniaus vaizdais, bet ir pajusti gimtojo miesto šventinę dvasią, minėdami reikšmingas istorines datas nuo Sausio 13-osios iki Kovo 11-osios.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis – darželis ,,Strazdelis”

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 1–25 d.

Buvo kviečiami Vilniaus miesto ikimokyklinių ugdymo įstaigų mokytojai kartu su vaikais parengti kalbinę ar muzikinę skanduotę apie Vilnių, naudojant kūno perkusiją, daineles, eilėraščius ir kt., ir sausio 25 d. pasveikinti savo sostinę taip, kad garsas apie Vilnių pasklistų po visą pasaulį…

Iniciatyvos autorius – lopšelis-darželis „Ozas“

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 2–31 d.

Pilietiškumo ir tautiškumo ugdymas – atsakingas darbas, reikalaujantis nuolatinio dėmesio ir pastangų. Tai – vertybių ugdymas. Ikimokyklinio, priešmokyklinio amžiaus vaikai puikiai supranta, kad valstybę kuriame MES. Virtuali kūrybinių darbų paroda, rengiama Vilniaus 700-ojo gimtadienio proga, skirta ugdymo įstaigų bendruomenių ryšiams stiprinti ir tėvams įtraukti į pilietiškumo ugdymą.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis „Strazdelis“

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 9–20 d.

Mums rūpi ne tik praeitis, bet ir Vilniaus ateitis, kurią svarbu kurti remiantis tvarumo principais, bendryste ir tarpusavio supratimu. Diorama – miniatiūrinis Vilniaus miesto modelis su gatvėmis, apšvietimu, žmonėmis, augalais, vandens telkiniais, automobiliais… ir visais kitais kūrybiniais sumanymais, sukurtas naudojant antrines žaliavas, medžiagas ir įvairias priemones, taip skatinant tvarų vartojiškumą ir žaliosios idėjos principus. Tai gali tapti gražia tradicija, skatinančia kurti mažus maketus, atspindinčius didžius Vilniaus miesto augimo tempus, kūrybinius sumanymus ir tobulėjimo procesus.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis „Papartis“

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 9–25 d.

Vilniaus gimtadienio proga buvo organizuojama nuotraukų paroda „Aš ir Vilnius“, sukurtas virtualus sveikinimas „Mylimam ir gimtam miestui Vilniui“ ir šventinis renginys „Vilnius – 700 metų jaunas“.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis „Pelėda“

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 10–31 d.

Sveikinimus ir linkėjimus Vilniaus miestui 700 metų proga sukūrė vaikai. Piešinių stendą apipavidalino priešmokyklinės grupės „Kačiukai“ mokytojos. Vaikų sveikinimai buvo publikuojami ir įstaigos svetainėje bei ,,Facebook“ puslapyje.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis „Raktelis“

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 11 d. 10 val.

Spektaklio „Legenda apie Vilnių – Geležinis vilkas“ tikslas supažindinti vaikus su Lietuvos sostinės atsiradimo legenda, paaiškinti pranašišką kunigaikščio Gedimino sapną ir papasakoti Vilniaus miesto įkūrimo istoriją. Taip buvo siekiama skatinti vaikų tautinį ir kultūrinį pažinimą, pasitelkiant teatrą ir meną ugdyti pilietiškumo jausmą, valią, socialinę bendrystę.

Atsakingi asmenys: muzikos mokytoja Jovita Mišeikytė, logopedė Jurgita Matulevičienė, logopedė Vilma Savostienė, logopedė Aistė Bartkutė

Iniciatyvos autorius – Vilniaus specialusis lopšelis-darželis „Čiauškutis“

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 11 d.

Diena pradėta žaismingu šokiu. Tai šokis, kurį gali šokti visi – nuo mažiausio iki didžiausio, nuo jauniausio iki vyriausio. Šioje iniciatyvoje dalyvavo 13 ikimokyklinių įstaigų. Kiekviena įstaiga savo bendruomenėse šoko tą patį šokį. Taip buvo siekiama suvienyti bendruomenes bendram tikslui – išmokti nuotaikingą gimtadienio šokį, kurį vaikučiai, tėveliai, mokytojai ir kiti dalyviai dar ilgai galės šokti prisimindami smagią jubiliejinę Vilniaus gimtadienio šventę.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis „Lakštingala“

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 16–20 d.

Visos darželio grupės gamino atributiką ir kūrė angelus sargus, kurie saugo mūsų miestą Vilnių. Iš įvairių medžiagų ir naudojant įvairias priemones pagaminti angelai puošia ir saugo darželį.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus savivaldybės Grigiškių lopšelis-darželis „Lokiuko giraitė“

Daugiau informacijos

Data: 2023 m. sausio 16–26 d.

Žiema – stebuklingas metas, kai žemę apgaubia sniegas. Ugdydami vaikų pilietiškumą, estetinių vaizdinių formavimąsi ir lavindami meninės raiškos įgūdžius kiekvienais metais sausio 25 d. išradingai sveikinama sostinė su jos gimtadieniu. Šiemet lopšelio-darželio „Papartis“ bendruomenė kvietė aktyviai dalyvauti organizuojamoje parodoje-konkurse ir pasigrožėti įvairiomis meninėmis priemonėmis sukurtais darbais. Parodos-konkurso tikslas – išradingai, originaliai pasveikinti sostinę su 700-uoju jubiliejumi, skatinant ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų estetinio vertinimo įgūdžių formavimąsi ir norą kurti grožį.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis „Papartis“

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 16–31 d.

Vaikai iš modelino kūrė medalius Vilniaus gimtadieniui. Medalių paroda buvo surengta darželio hole – ją galėjo aplankyti darželio vaikai ir tėvai.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis „Raktelis“

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 18 d. 9–13 val.

Po spektaklio „Legenda apie Vilnių – Geležinis vilkas“ peržiūros siekta praplėsti vaikų žinias apie Vilniaus miesto simbolį – Geležinį vilką, gaminant jo maketą. Norima padėti vaikams patirti kūrybos proceso džiaugsmą, pajusti bendrumo, bendradarbiavimo ir savitarpio pagalbos svarbą. Pagamintas Geležinio vilko maketas puošia Vilniaus specialiojo lopšelio-darželio „Čiauškutis“ teritoriją.

Atsakingi asmenys: muzikos mokytoja Jovita Mišeikytė, logopedė Jurgita Matulevičienė, logopedė Vilma Savostienė, logopedė Aistė Bartkutė

Iniciatyvos autorius – Vilniaus specialusis lopšelis-darželis „Čiauškutis“

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 15- 20 d.

Projektas skirtas istoriniam įvykiui – Vilniaus miesto 700 metų sukakčiai – paminėti. Kūrybiniai darbai buvo susegti į knygą – ją ketinama padovanoti Vilniaus miesto savivaldybės administracijai.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis „Kodėlčiukas“

Daugiau informacijos

Data: 2023 m. sausio 23 – 27 d.

Sutemus pasigirsta miesto varpų dūžiai, užkaukia geležinis vilkas. Kas gi tai? Taip prasideda Gedimino sapnas, kuris paskatino Vilniaus atsiradimą. Vaikai iš tradicinės liaudies kūrybos mokosi gėrio, grožio, doros pagrindų, daug sužino apie savo gimtąjį miestą. Su mūsų tautos liaudies kūrybos lobynu, kaip etnokultūros pagrindu, geba pažinti ir domėtis savo protėvių tradicijomis, papročiais, senosios liaudies kūrybos vertybėmis. Vienas iš svarbiausių renginio uždavinių ugdyti patriotiškumą, vaiko pagarbą ir meilę savo kraštui, liaudies dainai, šokiui bei kalbai. Sakmei gaivaus gūsio suteikė Saulės, Ugnies, Laumių, Karžygių ir Amatininkų pagoniški šokiai ir kūrybiniai Valdovų karūnų karpiniai.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis – darželis „Papartis“

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 23–27 d.

Minint Vilniaus gimtadienį mažųjų veikla persikėlė į ugdymo įstaigos lauko aplinką, kurioje buvo pramogaujama ir tyrinėjama kuriant didingas pilis ir tvirtoves. Ugdytiniai tapo inžinieriais ir konstravo Vilniaus pilis bei kitus statinius. STEAM idėjų taikymas leido vaikams pamatyti pasaulį kaip nesibaigiančių galimybių šaltinį.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis „Papartis“

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 23–31 d.

Parodą aplankė visų darželių grupių vaikai. Prieš tai susitarę galėjo aplankyti ir kitų grupių (mūsų darželio) tėvai. Parodai renkami įvairūs suvenyrai, žaidimai, knygos, paveikslai su užrašu „Vilnius“.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis „Raktelis“

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 23–31 d.

Linkėjimų albumą kūrė „Lašiukų“ grupės vaikai, mokytojai ir tėvai. Linkėjimų albumas keliavo per visas darželio grupes. Kitų grupių vaikai taip pat galėjo papildyti albumą.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis „Raktelis“

Daugiau informacijos

 

Data: nuo 2023 m. sausio 23 d. iki vasario 3 d.

Lauko pavėsinę paversta Gedimino pilimi. Pilies viduje planuojama įrengti ugdytinių su savo tėveliais įvairiuose Vilniaus kampeliuose nuotraukų galeriją „Mano mylimas Vilnius“.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus savivaldybės Grigiškių lopšelis-darželis „Lokiuko giraitė“

Daugiau informacijos

Data: nuo 2023 m. sausio 23 d. iki vasario 10 d.

Šis konkursas skirtas Vilniaus 700 metų jubiliejui paminėti. Konkurso tikslas – sukurti medalį Vilniui. Taip siekiama lavinti mokinių kūrybiškumą, padėti atrasti netradicinius meninės raiškos būdus ir priemones, skatinti saviraišką, ugdyti tautiškumo, pilietiškumo, bendruomeniškumo jausmą.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus Vaduvos darželis-mokykla

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 24 d. 10 val.

Su superherojais laiko mašina keliauta aplink Vilnių. Vaikų laukė linksmi interaktyvūs žaidimai, klausimai, judrūs žaidimai, veikla grupelėmis ir pan.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis „Gabijėlė“

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 24 d. 10 val.

Švęsdami Vilniaus jubiliejų vaikai susipažino su Vilniaus miesto istorija, buvo skatinai būti fiziškai aktyvūs, mokėsu kilnaus elgesio sporte, tolerancijos aplinkiniams. Sporto šventėje dalyvavo komandos net iš trijų Vilniaus miesto lopšelių-darželių, tad Vilniaus gimtadienio proga buvo stiprinamas bendradarbiavimas ir draugystė tarp sostinės ikimokyklinio ugdymo įstaigų.

Šventės organizaciniai partneriai: Vilniaus lopšeliai-darželiai „Rytas“ ir „Nykštukas“

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis „Žilvinėlis“

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 24 d.

Vaikai naudodamiesi medijomis lankėsi istorinėse Vilniaus vietose (mažieji turėjo galimybę pamatyti tiek senuosius, tiek dabartinius Vilniaus vaizdus ir juos palyginti), atsakinėjo į klausimus apie sostinę, sprendė kryžiažodį. Vėliau vaikai turėjo išrinkti 5 Vilniaus vietoves, kurias pasiūlytų aplankyti kunigaikščiui Gediminui, jeigu šis laiko mašina sugrįžtų į Vilnių. Vėliau ugdytiniai buvo pakviesti į kūrybines dirbtuvėles, kuriose kiekvienas savo draugui dovanų pagamino Gedimino pilies siluetą.

Iniciatyvos autorius – lopšelis-darželis „Ozas“

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 25 d. 9.00 val., 10.00 val., 11.00 val.

Vilniaus jubiliejaus dieną buvo surengti 3 kino seansai grupių ugdomąja kalba (lietuvių, lenkų ir rusų). Vaikai gavo bilietus su QR kodais, kuriuos turėjo pateikti prieš įeidami į salę. Salėje vaikai buvo vaišinami spragėsiais. Buvo rodomas filmukas apie Vilnių ir 3 pasirinkti filmukai gimtadienio tematika (pagal ugdomąją kalbą). Prieš kino seansą įstaigos vaikai deklamavo eilėraščius / sveikinimus Vilniui.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis „Vėrinėlis“

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 25 d. 16 val.

Vilniaus istorija nėra baigtinė, ji niekada negali būti papasakota iki galo, nes vieno naratyvo nėra. Vilniaus miestas dėmesį traukia savo architektūriniu savitumu. Tad savo mylimo miesto gimtadieniui lopšelio-darželio „Atžalėlės“ bendruomenė sukūrė unikalų miniatiūrinį Vilniaus miestą, rengė 3D sveikinimus ir ruošė bendrą šokį.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis „Atžalėlės“ 

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 25 d. 17 val.

Pirmieji bandymai ir žaidimai grupėse galiausiai padėjo pasiekti pasirodymų salę. Juk trumpėjant dienoms šešėlių žaismas tampa toks paslaptingas ir kerintis, gamta ruošiasi ilgam poilsiui. Kuriant šešėlių spektaklį „Vilniaus įkūrimo legenda – Gedimino sapnas“ didelis dėmesys skirtas vartotojiškumo mažinimui, nes norima parodyti, kad stebuklą galima sukurti ir iš jau turimų daiktų ir medžiagų – viską galima panaudoti antrą ir net trečią kartą. Šešėlių teatro lėlėms kurti naudojamas pakuočių (siurblio, žaislų ir pan.) kartonas. Idėja taupyti paskatino savo žiūrovus pakviesti ne į muzikos salę, o po atviru dangumi, prie grupės langų.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis „Gabijėlė“

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 25 d.

Muzikos užsiėmimų metu Vilniui dovanota gera nuotaika ir smagios akimirkos dainuojnat linksmas dainas ir šokant nuotaikingus šokius. Vyresniojo amžiaus grupės dainavo ir šoko Vilniui – „Iš dainelių iš dainų Vilniui vainiką aš pinu“.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus savivaldybės Grigiškių lopšelis-darželis „Lokiuko giraitė“

Daugiau informacijos

Data: 2023 m. sausio 25 d.

Viktorinoje dalyvavo 2 darželio vyresniosios grupės. Mokytojos kartu su vaikais priešininkų komandoms parengė klausimus (10 klausimų), korteles ir nuotraukas. Viktorina vyko muzikos salėje. Susitiko dvi stipriausios įstaigos komandos – „Kačiukų“ ir „Lašiukų“. Nugalėtojai buvp apdovanojami medaliais „Vilnius 700“.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis „Raktelis“

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 25 d.

Sausį buvo organizuojama kūrybinė paroda, kurioje dalyvavo metodinio būrelio „Vilnis“ dalyviai. Parodos dalyviai dvi savaites ruošė darbelius, o Vilniaus gimtadienio dieną – sausio 25 d. – jie buvo eksponuojami įstaigos salėje. Medaliai buvo gaminami iš gamtinių ir meninių priemonių ir kabinami ant trispalvės juostos. Kiekvienas dalyvis už dalyvavimą parodoje buvo apdovanojamas padėkos raštu. Tai 2022–2023 mokslo metais įgyvendinamo projekto „Vilnius – tai miestas kurį myliu“ dalis.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis „Žuvėdra“

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 25 d.

Renginys prasidėjo bendra visos įstaigos vaikų skanduote apie Vilnių. Vėliau vyresniųjų grupių vaikai parodė spektakliuką jaunesniems savo draugams apie Vilniaus įkūrimą „Legenda apie Vilniaus miestą“. Renginio pabaigoje vyko linksmoji vilniečių diskoteka, kurios metu šokta, dūkta ir linksmintasi.

Iniciatyvos autorius – lopšelis-darželis „Ozas“

Daugiau informacijos

Data: 2023 m. sausio 25–31 d.

Filmus ir nuotraukų vaizdo įrašus apie Vilnių parinko vyresniųjų grupių mokytojos. Tam tikru laiku darželio vaikai grožėjosi Vilniumi. Juk Vilnius toks gražus miestas ir jame tiek daug nuostabių vietų.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis „Raktelis“

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 25–26 d.

Švenčiant Vilniaus gimtadienį vyko virtuali edukacinė kelionė po įstaigos erdves, kurios metu ugdytiniai tapo aktyviais dalyviais ir pamatė savo gimtojo miesto įsimintinas vietas: Televizijos bokštą, Arkikatedrą, Gedimino pilį ir Nėries upę. Naudodamiesi interaktyviosiomis technologijomis vaikai susipažino su šių vietovių ypatumais. Kadangi vaikams patinka būti aktyviems ir išbandyti savo jėgas įvairiose kūrybinėse veiklose, jie buvo kviečiami į dirbtuves, kuriose mažieji dalyviai galėjo atskleisti savo meninius įgūdžius gamybos procese ir patirti daug džiugių emocijų. Žinioms įtvirtinti žiūrėtas šešėlių spektaklis „Kelionė į Vilnių“.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis „Lakštingala“

Daugiau informacijos

Data: 2023 m. sausio 25–29 d.

Ar prisimenate Vilniaus miesto įkūrimo legendą? Garsusis Geležinis vilkas šiandien jau yra vienas iš miesto simbolių, tačiau paslaptinga Gedimino pilis slepia ir kitų, dar niekada negirdėtų legendų. Atvykę į ,,Gabijėlę“ išgirsite ne tik įvairių pasakojimų ir legendų apie Gedimino pilį, bet ir sužinosite, kodėl kryžiuočiams niekada nepavyko užimti Gedimino pilies!

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis „Gabijėlė“

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 26 d.

Festivalis buvo organizuojamas siekiant prasmingai su visais Vilniaus lopšelių-darželių vaikučiais ir pedagogais paminėti Vilniaus gimtadienį. Vaikų noras dainuoti savo mėgstamiausias dainas paskatino meninio ugdymo mokytojas sudėti jas į vieną pynę.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis „Strazdelis“

Daugiau informacijos

Data: 2023 m. sausio 26, 30 ir 31 d.

Kiekvienos grupės mokytojai su vaikais ir tėvais jau spalio mėnesį pradėjo ruošti šventinius pristatymus, skirtus Vilniaus jubiliejui. Įvairiausiais būdais paminėtas mūsų miesto didysis gimtadienis. Kas rodė spektaklį, kas suregė sporto rungtynes, o kas galbūt pasiūlė protų mūšį. Laukė spektakliai, pasakos, žaidimai, muzikiniai, sportiniai pasirodymai, viktorinos ir kt. Salės erdvei papuošti buvo panaudota vaikų dekoruota Gedimino pilis, vaikų piešti Vilniaus miesto vaizdai.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus lopšelis-darželis „Molinukas“

Daugiau informacijos

Bendrojo ugdymo įstaigų iniciatyvos:

 

Data: 2023 m. kovo 17 d. – kovo 31 d.

Vilniaus miesto savivaldybės II aukšto fojė atidaryta Vilniaus miesto gimnazijų 9-12 klasių mokinių darbų paroda „Būk draugas/draugiškas savo miestui“. Ši paroda, yra skirta Vilniaus 700 metų jubiliejui paminėti.

Parodos organizatoriai: Vilniaus Pilaitės gimnazija ir Vilniaus miesto savivaldybės Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinavimo skyrius

Iniciatyvos autorius – Vilniaus Pilaitės gimnazija

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. kovo 8 d.

Kovo 8 d. Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje (T. Kosciuškos g. 13) atidaryta Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokyklos mokinių kūrybos paroda „(Ne)susapnuotas Vilnius“. Paroda skirta šiemet pažymimai sostinės 700 metų sukakčiai, todėl svarbiausias simbolinis jos herojus – visų mūsų mylimas miestas ir nesuskaičiuojamos jo būsenos, virsmai, nuotaikos, motyvai, įspūdžiai. Vilniaus vaizdai kūriniuose atsiveria ir kaip atpažįstami realybės fragmentai, ir kaip fantazijos, improvizacijos. Parodoje eksponuojami grafikos, skulptūros, tapybos darbai, taip pat – mokyklos fotografijos studijos lankytojų užfiksuoti miesto gyvenimo kadrai.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokykla

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 27 d., 10.30 val.

Savaitė su „Vitlio laiko mašina“ aplankant praeities, dabarties ir ateities Vilnių. Mūsų mylimo miesto 700-asis gimtadienis paminėtas išties kūrybiškai:

  • mokiniai mintimis nusikėlė į ateitį ir pristatė Vilniaus vizijas po 100, 500 ir net 700 metų;
  • projektuose ypač žavėjo mokinių gebėjimas sieti nepaprastą Vilniaus miesto istoriją su ateities perspektyvomis;
  • visi kartu diskutavo, kuo gali prisidėti prie pasaulietiško, šiuolaikiško ir inovatyvaus miesto kūrimo.
  • šventinė savaitė užbaigta vienoje didingiausių miesto vietų – šalia Gedimino bokšto, kur daugiau nei 300 mokinių sukūrė gyvą skaičių – 700!

Su gimimo diena, mūsų

V ienintelis,

I šdidus,

L aimingas,

N epaprastas,

I ntriguojantis,

A ristokratiškas,

U žburiantis,

Vilniau!

Iniciatyvos autorius: Vitlio licėjus

Daugiau informacijos

 

Vilniaus „Žaros“ gimnazijoje  Sausio 25 d. buvo paskelbta integruotų pamokų diena ir skirta Vilniui. Sveikintas ir apkabintas mūsų gimtąjį miestas. Ir paruošta visą krūva dovanų. 5-6 klasių moksleiviai domėjosi Vilniaus legendomis; septintokai ir aštuntokai atrado nežinomas skulptūras ir spalvingąjį gatvės meną, I-II klasių mokiniai kalbėjo apie Vilniaus gatves, parkus ir upes, o vyriausieji gilinosi į žinomų asmenybių gyvenimą bei žavėjosi Vilniaus architektūra.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus „Žaros“ gimnazija

Daugiau informacijos

 

 

Vilniaus gimtadienio proga gimnazijos pradinukai pradžiugino mokyklos bendruomenę papuoštomis klasėmis bei parengtomis būrelių veiklų parodėlėmis.

Daugiau informacijos

 

Pradinių klasių mokiniai mūsų miestui paruošė daug gražių staigmenų, įveikė viktorinos klausimus bei gavo atminimo dovanėlių. Šventės aidas sklido po visą ,,Žaros“ gimnaziją.

Daugiau informacijos

 

Būrelio ,,Grožio samprata“ jaunieji mūsų gimnazijos menininkai parengė tapybos parodą, skirtą Vilniaus 700 metų jubiliejui.

Daugiau informacijos

 

Iniciatyvos autorius – Vilniaus ,,Žaros” gimnazija

Data: 2023 m. sausio 9 – 30 d.

Piešinių paroda skirta Vilniaus miesto 700 metų jubiliejui paminėti. Šios parodos tikslas – skatinti mokinių kūrybą, bendravimą ir bendradarbiavimą, išreiškiant pagarbą Vilniaus miestui ir jo istorijai. Leisti ugdytiniams atskleisti meninius gebėjimus ir realizuoti savo kūrybinius sumanymus ugdant pagarbą ir pastabumą supančiai aplinkai, analizuojant ir kuriant, stiprinant emocinį ryšį su Vilniaus miestu.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus Šeškinės pradinė mokykla

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 25 d.

Vilniaus Žemynos gimnazijos gimnazistai ir mokyklos bendruomenė sveikino ir siuntė šilčiausius linkėjimus savo mylimam miestui.

Vilniaus gimimo dieną Žemynos gimnazijoje netilo šurmulys. Sostinės 700 metų jubiliejui gimnazijos bendruomenė ruošėsi ne vieną dieną: generavo idėjas, kūrė scenarijų, rinko medžiagą, repetavo dainas ir spektaklį bei rengė įdomius projektus. Sostinės gimtadienį bendruomenė sutiko džiugiai ir pakiliai. Gimnazija pasinėrė į Vilniaus istoriją.

Netikėtumai laukė ankstų 2023 m. sausio 25 d. rytą: gimnazijos vadovybė virto istorinėmis asmenybėmis, kunigaikštienėmis ir kunigaikščiais, kurie smagiai sveikino į gimnaziją besirenkančius mokinius ir mokytojus. Mokiniai pristatė pačių sukurtus jubiliejinius Vilniaus pašto ženklus bei įdomią informaciją apie Vilniaus tiltus, taip pat supažindino bendruomenę su daugiataučio ir daugiakultūrio Vilniaus istorija. Gimnazijos langus puošė mokinių kurti vitražai, ant sienų puikavosi daugybė spalvingų mokinių piešinių, pasakojančių Vilniaus legendas, taip pat buvo atliktas įspūdingas performansas „Vilniaus legendos“. Pertraukų metu gimnazijoje skambėjo mokinių muzikinis sveikinimas Vilniui ir gražios choro dainos.

Pamokų metu mokiniai pasitikrino savo žinias įveikdami protmūšį „Vilniui 700“, labai patikusį gimnazijos bendruomenei. Biblioteka organizavo akciją „Visa mokykla skaito“, kurios metu mokytojai ir mokiniai skaitė ir aptarė knygas apie Vilnių. Kūrybingi gimnazistai Kamilia ir Pijus sukūrė filmuką apie mylimą miestą. Filmuko vaizdai nukelia į praeities ir dabarties Vilniaus gatves, aikštes, kartais grožimės miestu iš paukščio skrydžio, o kartais esame žemai, visai šalia matome skubančius gatvėmis žmones, vilniečiams mielus sostinės pastatus, paminklus, bažnyčias. Labai labai gražu.

3 F klasės gimnazistai žemyniečius įtraukė į „Gedimino sapną“ – gimnazijos bendruomenė išvydo Vilniaus praeitį ir linkėjo gražios ateities. Žinoma, visi nori būti mylimo Vilniaus vertais piliečiais.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus Žemynos gimnazija

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 9-26 d.

4a klasės mokiniai per informatikos pamoką sukūrė elektroninę knygelę, skirtą Vilniaus 700 metų jubiliejui. Mokiniai spalvino suskaitmenintus dailės paveikslus iš Lietuvos muziejaus portalo www.limis.lt. Elektroninę knygelę vaikai kūrė naudodami internetinę priemonę „BOOK CREATOR“. Tekstas buvo įgarsintas, todėl knygelę galima ne skaityti, bet ir jos klausytis.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus „Vyturio“ pradinė mokykla

Organizatorė: pradinių klasių ir informacinių technologijų mokytoja Rasa Januškevičienė

Skaitykite elektroninę knygutę

Data: 2022 m. – 2023 m. vasario 22 d.

Vilniaus Vladislavo Sirokomlės gimnazijos bendruomenė prisijungė prie Vilniaus miesto 700 metų jubiliejaus šventinimo. Per visus 2022 m. gimnazija įgyvendino bendrą integruotą projektą „Vilnius – mano miestas“, kurio metu buvo suorganizuota 13 išvykų, 11 parodų, įvyko 3 nuotolinės konferencijos, 1 konkursas, 3 viktorinos, sukurtos 4 prezentacijos, įvyko 1 susitikimas su knygos apie Vilnių autoriumi bei kiti renginiai, 15 teminių pamokų ir 5 pamokos kitoje aplinkoje.

Sausio 25 d. gimnazijoje buvo organizuojama apibendrinamoji projekto „Vilnius – mano miestas“ konferencija. Ypatinga šio projekto dalis – ,,Šv. Kristoforas“, milžiniškas Vilniaus miesto globėjo atvaizdas ant pietinės mokyklos pastato pusės. Mokiniai per 2 savaites iškirpo 6 300 snaigių ir papuošė jomis 192 mokyklos pastato langus.

Gimnazija inicijuoja ir Vilniaus miesto lenkų tautinės mažumos mokyklų 5–8, I–IV gimnazijos (9–12) klasių mokinių meninio skaitymo konkursą „Vilniaus įspūdžiai“, skirtą Vilniaus miesto 700 metų jubiliejui paminėti, kuris vyks vasario 22 d. gimnazijoje.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus Vladislavo Sirokomlės gimnazija

Žiūrėkite filmuką ,,Kristoforas Vilniuje Daugiau informacijos

Data: 2023 m. sausio 9  d. – vasario 3 d.

Mokyklos ketvirtų klasių mokiniai vykdė projektą „Vilnius – mano miestas“. Mokiniai gilino žinias apie Vilnių – naudodamiesi IT ieškojo informacijos apie Vilniaus istoriją, skaitė ir analizavo legendas, padavimus, mokslinę medžiagą apie Vilnių, atliko lyginamąją analizę. Išmoko dainų apie Vilnių. Pasiskirstę į grupes po 4–5 mokinius, rinko informaciją pasirinkta tema, rengė plakatus.

Bendradarbiaudami su Vilniaus miesto Pašilaičių seniūnijos bendruomene mokiniai piešė piešinius ir dovanojo Vilniui. Piešinių tema – „Mano miestui – 700“. Pateikta 113 darbų.

Apibendrinamoji veikla – mokinių konferencija numatyta 2023 m. vasario 3 d.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus Medeinos pradinė mokykla

Projekto organizatorius: Medeinos pradinės mokyklos 4 klasių mokytojos (Birutė Žeimienė, Danutė Jackūnienė, Laima Kvedarienė)

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 24 d.,  8.00 val.

14 klasių mokytojai, mokytojų padėjėjai ir mokiniai mokyklos-darželio kieme sudarė kompoziciją „700 metų Vilniui“.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus ,,Atžalyno“ mokykla-darželis

Organizatorius – pradinio ugdymo mokytojos Rasa Barkovienė ir Rasa Vedrickienė

Žiūrėkite fleshmobą Daugiau informacijos

 

Data: 2022 m. gruodžio 6 d.

Eskizą sukūrė dailės ir technologijų mokytoja Venta Mikelėnienė.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus ,,Atžalyno“ mokykla-darželis

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 23 d. – vasario 24 d.

Sausio 25 d. – ypatinga gimnazijai, vilniečiams ir visai Lietuvai. Juk švenčiame sostinės 700-ąjį jubiliejų! Mūsų gimnazijos mokiniai šiai šventei ruošėsi itin atsakingai – individualiai ir grupėmis rengė kūrybinius darbus, rašė sveikinimo tekstus. Mokiniai savo gimtajam miestui skyrė pačius šilčiausius ir nuoširdžiausius žodžius, meilę miestui išreiškė kūrybiniais darbais. „Būk pasveikintas Vilniau!“ – taria 5a, 6a, 6c, 8b, Ia, IIb, IIIa klasių mokiniai.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus Tuskulėnų gimnazija

Daugiau informacijos

 

Data:  2023 m. sausio – gegužės mėn.

Švęsdama Vilniaus 700 jubiliejų, Vilniaus Gabijos progimnazijos biblioteka atveria duris ir kviečia į parodą „Pokalbis su miestu.“ Tai įvairių laikotarpių dešimties žymių Lietuvos žmonių: Liberto Klimkos, Justino Marcinkevičiaus, Vladislavo Sirokomlės, Vido Poškuas, Alfonso Bieliausko, Edmundo Gedgaudo, Arvydo Juozaičio, Ričardo Gavelio, Vaidoto Daunio, Jono Avyžiaus, mintys apie Vilnių. Paroda taip pat pristato Vilnių fotografijose ir knygose. Miesto nuotraukos kartais atskleidžia daugiau nei žodžiai. Jose, sustabdžius akimirkas, galima įžvelgti tai, ko kartais nematome plika akimi.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus Gabijos progimnazija

Organizatoriai: Jolita Baranauskienė, bibliotekininkė, Aida Klevinskienė, bibliotekininkė, Nerita Kairevičiūtė, užsienio (anglų) vyresnioji mokytoja, Joris (8 c), Agnė (7 e), Ugnė (7 b).

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 9-25 d.

Sausio 25 d. Vilnius šventė 700 metų gimtadienį. Vilniaus Šv. Kristoforo progimnazijos bendruomenė išskirtinei šventei ruošėsi iš anksto. Suplanuotos veiklos ir pasidalyta darbais:

1–4 klasių mokiniai kartu su tėveliais kūrė šeimos sveikinimą Vilniui. Atvirukų paroda eksponuojama progimnazijos II aukšto fojė. Projekto koordinatorės: mokytojos Auksė G., Nivita V., pavaduotoja ugdymo reikalams Lina B.

5–8 klasių mokiniai kūrė haiku Vilniui, piešė sveikinimo atvirukus. Visi darbai eksponuojami I aukšto fojė. Projekto koordinatoriai: Asta L. ir Mykolas N., Jurgita Z., Aušra R., Žilvija M., Vaiva S., Nijolė N.

Mokinių tarybos nariai kūrė, rašė sveikinimo atvirukus ir siuntė socialiniams partneriams: lopšelių-darželių, pradinių mokyklų, gimnazijų bendruomenėms.

Fizinio ugdymo mokytojai pakvietė visus 5–8 klasių mokinius į estafetės 7 x 700 bėgimą. Greičiausiai bėgo 5c, 6a, 7c, 8b klasių mokiniai. Projekto koordinatoriai: Laura G., Artūras J., Vytautas S.

Nuo sausio 9 d. visa mokykla niūniavo „Senieji Vilniaus stogai“ – ruošėsi bendrai dainai, kuri progimnazijos erdvėse skambėjo sausio 25 d. rytą. Projekto koordinatoriai: Silvija M., Artūras B., Giedrius G., Gediminas D.

Sausio 17 d. pradinukai sulaukė svečių. Juos aplankė vyresnieji draugai. 6–7 klasių mokiniai pradinių klasių mokiniams skaitė legendas apie Vilnių, Geležinį vilką.

Mokyklos I aukšto erdves papuošė stilizuota Geležinio vilko skulptūra. Projekto koordinatorius: Mykolas N.

Sausio 25 d. pradėtas rašyti laiškas „Praeičiai ir ateičiai“.

5–8 klasių mokiniai savo žinias pasitikrino viktorinoje „Ar gerai pažįsti Vilnių?“ (organizatorė mokytoja Edita L.). Geriausiai Vilnių pažįsta 5e, 6a, 7c, 8e klasių mokiniai. Organizatorius: Linas S. (7c, mokinių tarybos narys).

1–7 klasių mokiniai aktyviai leido pertraukas ir linksmai šoko. Organizatorė: mokytoja Ina G.

8 klasių mokiniai keliavo į senamiestį – eidami mokytojos Linos B. sudarytu maršrutu bandė įminti Vilniaus kodą.

Šventės koordinatorės: mokytoja Rūta Ramoškaitė-Stongvilienė ir pavaduotoja ugdymo reikalams Edita Lukoševičienė

Iniciatyvos autorius: Šv. Kristoforo progimnazija

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 25 d.

Paminėtas Vilniaus 700-asis gimtadienis, aplankytos įsimintinos, širdžiai mielos gimtosios sostinės vietos, geriau pažintas miestas, smagiai ir aktyviai praleista diena. Ir, žinoma, įsiamžinta įvairiose Vilniaus miesto vietose.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus „Atgajos“ specialioji mokykla.

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 25 d., 10 val.

Mokiniai kartu su pedagogais puikiai praleido laiką švęsdami Vilniaus gimtadienį. Buvo suvaidinta Vilniaus miesto įkūrimo legenda. Mokinius aplankė kunigaikštis Gediminas ir Geležinis vilkas. Kaip ir įprasta gimtadienio šventei mokiniai sukūrė gimtadienio atviruką Vilniui. O koks gimtadienis be saliutų. Šios dienos šventę užbaigė iššauti popieriniai saliutai. Šventė buvo trumpa, bet kupina teigiamų emocijų.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus ,,Vilties” specialioji mokykla-daugiafunkcinis centras.

Organizatoriai: Vilniaus ,,Vilties” specialiosios mokyklos- daugiafunkcinio centro pedagogai: A. Voronkevič, Z. Garlukovič, R. Brūzga,  A. Masalienė.

Daugiau informacijos

 

Kviečiame susipažinti su virtualia knyga „Vilnius – mano miestas“. Knygoje sudėtos Vilniaus Šv. Kristoforo gimnazijos mokinių ir alumnų technologijų pamokose sukurtų rankų darbo vokų nuotraukos. Ši knyga ir mokinių darbai atspindi Vilniaus miesto dvasią. Knyga skirta Vilniaus miesto 700-ajam gimtadieniui.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus Šv. Kristoforo gimnazija.

Virtualią knygą galite pavartyti

 

Data: 2023 m. sausio 25 d. – kovo mėn.

Sausio 25 d. Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazija labai aktyviai pradėjo Vilniaus 700 metų gimtadienį. Vyko visuotinė pirmoji pamoka žiūrint edukacinius filmus apie Vilnių. Gamtos ir žmogaus, biologijos pamokose  buvo rengiamas protmūšis „Ką žinau apie Vilnių?“. Vyko kūrybinės lietuvių ir anglų kalbos pamokos, prancūzų kalbos pamokose komplimentai Vilniui skambėjo prancūziškai. Vyko šventinės klasių valandėlės  ir įvairios bendruomeniškumo iniciatyvos klasėse.

Pertraukų metu per progimnazijos radiją skambėjo dainos apie Vilnių, buvo galima išbandyti „Just dance“, sportuojant įveikti konkursines užduotis „7“, „70“, „700“, pažaisti stalo žaidimus ir nusifotografuoti prie širdelėmis papuoštos sienelės su Vilniumi.

Įdomybių netrūko ilgalaikėse parodose – surengta bendruomeniškumo iniciatyva-dovanų paroda „Sukurk dovaną Vilniui iš antrinių žaliavų“,  tapybos darbų paroda „Legendinis Vilnius“, piešinių ir miniatiūrų ekspozicija ,,Vilnius švenčia gimtadienį!“, keramikos darbų ekspozicija, knygų paroda „Vilniaus miestui – 700“ ir dailaus rašto konkurso, skirto Vilniaus 700-ajam gimtadieniui, ekspozicija.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazija

Daugiau informacijos

 

Druskininkų „Ryto“ gimnazija kiekvienais metais rengia istorijos mokinių konferenciją. Temos kaskart būna kitokios ir unikalios, o šiais metais istorijos mokytojai nusprendė tema pasirinkti Vilniaus 700 metų jubiliejų.  Konferencijos metu skaitomi pranešimai apie Vilniaus praeitį ir ateities planus. Tai irgi bus savotiškas sveikinimas sostinei nuo mokyklos istorikų bendruomenės.

Iniciatyvos autorius –  Druskininkų „Ryto“ gimnazija

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 25 d., 8 val.

Klasės valandėlių metu buvo raiškiai skaitomi Gedimino laiškai.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus šv. Jono Pauliaus II gimnazija

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 25 d., 12.35 val.

Tai muzikinė-poetinė kompozicija Vilniaus tema.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus Karoliniškių gimnazija

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio mėn.

Kiekvienais metais sausio mėnesį progimnazijoje vyksta Lietuvių kalbos savaitė. Viena šio renginio dalių – dailaus rašto konkursas. Šiais metais Lietuvių kalbos savaitės metu progimnazijos 5–6 klasių mokiniai, dalyvaujantys dailaus rašto konkurse, skirtame Vilniaus 700-ajam gimtadieniui paminėti, dailiai perrašė įvairius tekstus apie Vilnių: eilėraščius, kūrinių ištraukas. Geriausius darbus buvo galima pamatyti parodoje mokyklos bibliotekoje.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazija

Daugiau informacijos

 

Data: 2022 m. balandis

Vilniaus Gabijos progimnazijos 5–6 klasių mokiniai prisijungė prie Vilniaus miesto savivaldybės inicijuojamos akcijos „Kuriu savąją mokyklą – kuriu saugų Vilnių“. Mokiniai pratęsė pateiktus sakinius:

Man saugus miestas – tai…

Vilniuje gyventi gera, nes…

Man saugi mokykla – tai…

Mokykloje aš noriu jaustis…

Jei būčiau Vilniaus meras, tai…

Jei būčiau mokyklos vadovas, tai…

Linkiu Vilniui ir savo mokyklai…

Geriausi mokinių darbai buvo išsiųsti Vilniaus miesto savivaldybės Vaiko gerovės komisijai.

 

Iniciatyvos autorius: Vilniaus Gabijos progimnazija

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausis – kovas.

Mokiniai kuria ir iliustruoja eilėraščius, skirtus Vilniaus 700 metų sukakčiai paminėti. Gražiausi darbai eksponuojami mokyklos bibliotekoje.

Organizatoriai: Vilniaus Gabijos progimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus Gabijos progimnazija

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio mėn.

Vilniaus Gabijos progimnazijos lietuvių kalbos mokytojos vedė netradicines pamokas. Iš anksto pasiruošę mokiniai pasakojo Vilniaus miesto įkūrimo legendą, vedė virtualią ekskursiją po Vilnių, pateikė draugams užduotis virtualiojoje mokymosi programėlėje „Kahoot!“, sprendė kryžiažodžius, rengė stendinius pranešimus, plakatus, viktorinas.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus Gabijos progimnazija

Organizatoriai: Vilniaus Gabijos progimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos.

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio mėn.

Konkursas „Legendinis Vilnius. 700“ skirtas Vilniaus miesto 700 metų jubiliejui paminėti. Šiuo konkursu buvo siekiama skatinti mokinius domėtis Vilniaus miesto istorija, susipažinti su Vilniaus miesto legendomis ir pristatyti visuomenei geriausius konkursinius piešinius.

Progimnazijos 6 ir 8 klasių mokiniai per istorijos ir dailės pamokas buvo supažindinti su Vilniaus miesto legendomis ir pasirinkę legendą pagal ją kūrė eskizus. Kompozicijos atliktos mišria technika, jose atsispindi tautos istorija, naudojami etnografiniai motyvai, baltų simboliai bei ornamentai. Mokinių piešinių parodos eksponuojamos 2 ir 3 mokyklos aukšte, konkurso organizatoriams išsiųstos darbų nuotraukos. Geriausių piešinių autoriai apdovanoti diplomais, rėmėjų dovanomis, o konkurso darbai eksponuojami parodoje Valdovų rūmuose.

Iniciatyvos autorė: Vilniaus Gabijos progimnazija

Konkurso organizatoriai: Vilniaus rajono Nemėžio Šv. Rapolo Kalinausko gimnazija, Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos Vilniaus skyrius kartu su Dailės mokytojų asociacija, Vilniaus rajono dailės mokytojų metodinis būrelis, Vilniaus miesto istorijos mokytojų metodinis būrelis, Vilniaus rajono istorijos mokytojų metodinis būrelis.

Organizatorė: Vilniaus Gabijos progimnazijos dailės mokytoja Audronė Mockuvienė

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m.  sausio mėn.

Pašilaičių bendruomenės „Santalka“ prisidėjo prie ypatingo savo miesto jubiliejaus ir pakvietė Pašilaičių ugdymo įstaigų auklėtinius savo piešiniais pasveikinti Vilnių. Piešinio tema: „Mano miestui – 700“. Iki sausio 20 d. pateikti 5–8 klasių mokinių darbai eksponuojami Pašilaičių viešosiose erdvėse.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus Gabijos progimnazija

Organizatorė: Audronė Mockuvienė, Vilniaus Gabijos progimnazijos dailės mokytoja

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio mėn.

Aštuntokų kūrybiniuose darbuose valdovai vaizduojami ligi pusės, komponuojami pusapvalės arkos fone. Pusapvalė arka – pagrindinė romaninės architektūros detalė. Apvaliosios skulptūros reljefiškumui perteikti naudota grafito pieštuko toninė gradacija, leidžianti subtiliau atskleisti  šviesos bei šešėlių niuansus, apimtis. Piešiniai kruopštūs, atlikti grafinėmis priemonėmis (grafito pieštukais, tušu), lieti arbatos esencija. Užduotis 8 klasių mokiniams leido suprasti ir pajusti to laikotarpio apvaliosios skulptūros pobūdį, sąsajas su romaninio stiliaus architektūrinėmis formomis. Taip jaunieji dailininkai žengė pirmuosius žingsnius akademinio piešinio srityje.

8 klasių mokiniai ne tik susipažino su pirmuoju viduramžių meniniu stiliumi, bet ir savo darbą skyrė Vilniaus 700 metų jubiliejui paminėti – savaip interpretavo ir kūrė viduramžių valdovo skulptūrinį portretą. Mokinių darbuose galima atpažinti ir garsiausius Lietuvos valdovus.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus Gabijos progimnazija

Organizatorė: Audronė Mockuvienė, Vilniaus Gabijos progimnazijos dailės mokytoja

Daugiau informacijos  

 

Data: 2023 m. sausio 18 d. – vasario 16 d.

Mokiniai domėjosi Vilniaus istorija ir iš knygų, interneto rinko nuotraukas, kuriose atsispindi Vilniaus miesto kaita. Jos eksponuojamos greta pateikiant seną ir dabartinį Vilniaus vaizdus.

Organizatorius: Vilniaus Gabijos progimnazijos 4-ų klasių mokytojos.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus Gabijos progimnazija

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausis

Paroda-konkursas „Vilnius miniatiūrose. Vilniaus šventės ir kasdiena“ skirta Vilniaus įkūrimo 700-ųjų metų jubiliejui. Konkurso organizatoriai kvietė konkurso dalyvius, pasitinkant Vilniaus jubiliejų, atskleisti viską, ką Vilnius turi geriausia.

Progimnazijos 7 klasių mokiniai – miniatiūrų autoriai – mažo formato kūrinėlyje siekė išreikšti savo meilę gimtajam miestui, perteikti jo kultūrinius reiškinius, atspindėti Vilniaus miesto aplinką, architektūrą, vertybes. Darbai atlikti grafinėmis priemonėmis. Miniatiūrų paroda eksponuojama mokyklos 2 aukšte, geriausi darbai išsiųsti į parodą-konkursą. Parodos dalyviai buvo apdovanoti parodos-konkurso „Vilnius miniatiūrose 7“ organizatorių bei Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Bendrojo ugdymo skyriaus vedėjo padėkos raštais. Miniatiūrų paroda eksponuojama Vilniaus miesto savivaldybėje.

Iniciatyvos autorė: Vilniaus Gabijos progimnazija

Konkursą organizuoja: Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Bendrojo ugdymo skyrius, Vilniaus miesto dailės mokytojų metodinis būrelis, Vilniaus Žvėryno gimnazija

Organizatorė: Vilniaus Gabijos progimnazijos dailės mokytoja Audronė Mockuvienė

Daugiau informacijos

 

Data – 2023 m. sausio 23 d., 9.55 val.

3–4 klasių mokiniai iš įvairių Lietuvos mokyklų vienu metu dalyvavo integruotų matematikos, technologijų, muzikos dalykų užsiėmimuose virtualiojoje erdvėje. Pradinukų ritmo garsų aidas apie Vilnių suskambėjo įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Sostinės garbingo jubiliejaus proga jaunieji architektai sukūrė bokštų maketus.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus Barboros Radvilaitės progimnazija

Organizatoriai: direktoriaus pavaduotojos ugdymui Jovita  Jokubaitienė, Margarita Olechnovičienė, pradinių klasių mokytoja Edita Petrikienė, muzikos mokytoja Ivona Piščiakienė

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 19 d.

Vilniaus ,,Atgajos“ specialioji mokykla ir Vilniaus „Vilties“ specialioji mokykla-daugiafunkcis centras organizavo Ypatingų Vilniaus vaikų sporto žaidynes. Į renginį atvyko priešmokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigų vaikų komandos iš Vilniaus „Vilties“ specialiosios mokyklos-daugiafunkcio centro, Vilniaus Šilo mokyklos, Vilniaus Verkių mokyklos-daugiafunkcio centro, Vilniaus rajono Sudervės M. Zdziechovskio pagrindinės mokyklos Rastinėnų pradinio ugdymo skyriaus, Vilniaus specialiojo lopšelio-darželio „Čiauškutis“, Vilniaus lopšelio-darželio „Prie pasakų parko“. Judriųjų žaidimų tikslas – skatinti vaikų fizinį aktyvumą, suteikti judėjimo ir bendravimo su vaikais iš kitų ugdymo įstaigų džiaugsmo. Visi dalyviai apdovanoti diplomais, padėkos raštais ir atminimo taurėmis.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus „Atgajos“ specialioji mokykla ir Vilniaus ,,Vilties“ specialioji mokykla daugiafunkcinis centras

Renginį koordinuoja: Vilniaus „Atgajos“ specialiosios mokyklos direktorė Edita Astapovičienė,  Vilniaus ,,Vilties“ specialiosios mokyklos – daugiafunkcinio centro direktorius Gražvydas Gruoblys.

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausis – vasaris

Gimnazijos bendruomenė kviečia balsuoti ir išrinkti Vilniaus geriausiuosius: tris žmones Vilniaus mieste, kurie pakeitė Vilnių arba jame paliko ryškų pėdsaką, tris reikšmingiausius Vilniaus istorijos įvykius ir tris labiausiai vilnietiškas miesto vietas.  Pasibaigus balsavimui vyko kiekvieno išrinkto objekto pristatymas, kuriuos paruošė mokiniai.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus šv. Kristoforo gimnazija

Daugiau informacijos

Data: 2023 m. sausio 25 d., 12.20 – 12.50 val.

Gimnazijos mokinių iniciatyva I–IV klasių mokiniai susibūrė į šventinį sambūrį, kurio metu ne tik gerėjosi Vilniaus miesto grožiu vaizdo projekcijose, bet ir atliko dainas apie Vilnių.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus Simono Daukanto gimnazija

Organizatoriai: mokinių taryba, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Savčiukienė.

Daugiau informacijos

Data: 2023 m. sausio 19 d., 14.40 – 15.25 val.

Įvairiaspalvis Vilnius skleidėsi I–IV klasių mokinių skaitomose eilėse ir prozoje, nes realybėje, kaip yra sakęs lietuvių poetas Kazys Bradūnas, „Vilnius jau pats skamba kažkokia kone žemiška poezija“.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus Simono Daukanto gimnazija

Organizatoriai – lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Danutė Pilypavičiūtė. Mokytojos paruošti skaitovai ir mokinių meninės kompozicijos kasmet laimi prizines vietas Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso miesto ir šalies etapuose.

Daugiau informacijos

Data: 2023 m. sausio 26 d., 8.30 – 15. 25 val.

Gimnazijos bendruomenė tradiciškai kasmet rašė diktantą, skirtą Lietuvos nepriklausomybės dienai paminėti. Šiais metais gimtajam Vilniui dedikuotame šventiniame diktante atsiskleidė didi dainomis ir žygiais išgarsinto, legendomis ir padavimais apipinto miesto istorija. Geriausiai diktantą parašę mokiniai buvo apdovanoti padėkos raštais gimnazijos padėkos šventėje.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus Simono Daukanto gimnazija

Organizatoriai – gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros metodinė grupė, vadovaujama lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos metodininkės Danutės Pilypavičiūtės.

Daugiau informacijos

Data: 2023 m. sausio 13 – 27 d.

Integruotų pamokų metu mokiniai klausėsi legendų apie Vilnių, jo apylinkes ir žymius architektūrinius statinius, piešė mitines būtybes, kurios puošia miesto istoriją, kūrė sveikinimus ir laiškus gimtajam miestui. Pradinių klasių mokiniai gamino miesto gatvių maketą, kuris papuošė mokyklos erdvę minint Vilniaus gimtadienį.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus Emilijos Pliaterytės progimnazija

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 11 – 24 d.

Iniciatyvoje dalyvaujanti mokykla sukuria vieną originalų, virtualų sveikinimą ir pateikia Padlet aplinkoje.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus Emilijos Pliaterytės progimnazija

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausis-vasaris

Vilniaus 700 jubiliejaus proga Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos koridoriai tapo Vilniaus miesto gatvėmis. Juose iškabinti visų, nuo 1 iki 8, klasių mokinių darbai: piešiniai, karpiniai, miniatiūros, eilėraščiai, iliustracijos, laiškai, rašiniai ir kt.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazija

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio mėn. 6-25 d.

Vilniaus ,,Atgajos“ specialiosios mokyklos bendruomenė jungiasi prie iššūkio – gimimo dienos proga Vilniui padovanoti 700 nuotraukų. Nuotraukose mokyklos mokiniai ir jų artimieji,  darbuotojai su šeimomis ir visi prijaučiantys šiai idėjai įsiamžino įvairiose Vilniaus miesto vietose. Iki sausio 25 d. vakaro mokyklos bendruomenė padovanojo Vilniui 700 gražiausių nuotraukų.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus „Atgajos“ specialioji mokykla.

Organizatorius:  mokyklos mokytoja, vyr. specialioji pedagogė Jolita Valuntė.

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 4 d.

Vilniaus „Atgajos“ specialioji mokykla organizavo miesto mokytojų „Bočios“ varžybas  „Švęskime kartu su Vilniumi“. Varžybose dalyvavo mokytojų komandos iš Vilniaus „Vilties“ specialiosios mokyklos-daugiafunkcio centro, Vilniaus „Verkių“ mokyklos-daugiafunkcio centro, Vilniaus dienos centro „Čiauškutis“, Vilniaus Jono Ivaškevičiaus jaunimo mokyklos. Komandos apdovanotos padėkos raštais ir medaliais. Tikimasi, kad varžybos, skirtos Vilniaus gimtadieniui, paskatins tolesnį pedagogų bendradarbiavimą ir gerosios patirties dalijimąsi.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus „Atgajos“ specialioji mokykla.  Mokyklos kūno kultūros mokytojų metodinė grupė

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 16-25 d.

1–7 klasių mokiniai savo aktyviai prisidėjo prie bendros mokyklos dekoracijos kūrimo ir gamybos. Projekto tikslas – puoselėti pilietiškumą, bendruomeniškumą bei meilę Vilniaus miestui. Kuriant ir gaminant dekoraciją iš konstrukcinių medžiagų buvo ugdomi mokinių technologiniai, meniniai gebėjimai, skatinama laikytis tvarumo. Mokiniai kūrė eilėraščius, rašė sveikinimo žodžius gimtajam miestui, išvertė sveikinimus į anglų kalbą. Pagaminti namukai kartu su sveikinimais puošia mokyklos erdves.

Organizatoriai: technologijų mokytoja O. Rinkevičienė, lietuvių k. mokytojos J. Jakubickaitė, J. Ratautienė, D. Kadzevičienė, anglų k. mokytoja A. Adamonytė

Iniciatyvos autorius – Vilniaus Vydūno progimnazija

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 25 d.

Vyko 5–7 klasių mokinių komandų viktorina, kurioje mokiniai galėjo pasitikrinti savo žinias apie Lietuvos sostinę. Viktorinos metu buvo pateikti klausimai apie Vilniaus miesto istoriją, kultūrą, žymias asmenybes ir įdomias miesto vietas.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus Vydūno progimnazija

Organizatoriai: lietuvių k. mokytoja J. Jakubickaitė, anglų k. mokytoja A. Adamonytė

Daugiau informacijos

 

Data – 2023 m. sausio 25 d., 9.00 – 13.00 val.

Renginio dieną mokyklos mokiniai klausėsi pasakojimo apie Vilniaus miestą, dalyvavo viktorinoje apie lankytinus Vilniaus objektus, pastatus, žymius žmones, dainavo dainas Vilniui ir sukūrė didelį kolektyvinį darbą – dėlionę, sudarytą iš 700 vaikų dekoruotų detalių.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus Šilo mokykla

Daugiau informacijos

 

Data: 2022 m. lapkričio mėn.

Viešosios tvarkos skyrius Vilniaus miesto mokyklų moksleivius kvietė dalyvauti konkurse „Sukurk kvietimo į Vilniaus 700-ąjį gimtadienį atviruką“. 1–8 klasių Vilniaus miesto moksleiviai sukūrė 160 kvietimų į Vilniaus 700-ąjį gimtadienį! Visi darbeliai saviti, atspindintys mūsų mylimo miesto grožį, būdą ir jam būdingą įvairiapusiškumą.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus miesto moksleiviai

Daugiau informacijos

 

Data – 2023 m. sausio 13 d. – kovo 9 d.

Vilniaus 700 metų jubiliejaus ir Valstybės atkūrimo dienos kontekste praeitis suvokiama ne tik kaip priežastis iškilmingai paminėti svarbią istorinę datą, bet ir kaip paskata ugdyti pradinių klasių vaikų pilietiškumą, tautiškumą ir sukurti Lietuvai bei Vilniui dovanų parodą-koncertą iš pradinės mokyklos mokinių darbelių, nuotraukų, minčių, palinkėjimų, eilėraščių, dainų, šokių. Nuo sausio 25 d. iki kovo 9 d. organizuojama 1–4 klasių mokinių darbelių paroda. Kovo 9 d. bus organizuojamas koncertas pradinių klasių mokiniams.

Organizatorius –  Vilniaus Levo Karsavino mokykla.

Projektui vadovauja – direktorė Svetlana Butautienė.

Projekto iniciatorės – direktoriaus pavaduotoja ugdymo reikalams Gražina Povilaitytė-Kosarieva, muzikos mokytoja metodininkė Tamara Tretjakova, pradinių klasių metodinio būrelio pirmininkė Ana Veršilo.

Daugiau informacijos

Data: 2023 m. sausio 26 d., 15 val.

Renginys yra Vilniaus „Varpo“ suaugusiųjų gimnazijoje vykstančio projekto „Skaitantis Vilnius“ dalis. Projekto idėja gimė Vilnių paskelbus UNESCO literatūros miestu ir siekiant paminėti Vilniaus miesto 700 metų jubiliejų. „Skaitančio Vilniaus“  organizatorės – lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Vilma Auglytė ir bibliotekininkė Rasa Zdanevičienė – kviečia visus knygų mėgėjus susirinkti neįprastose vietose ir kartu skaityti vertingus, laiko patikrintus grožinės literatūros tekstus. Sausio mėnesį, minint Vilniaus gimtadienį, Vilniaus „Varpo“ suaugusiųjų gimnazijos muziejuje buvo skaitomas  vienas Leonardo Gutausko tekstas. Daugiau apie projektą skaitykite čia. 

Iniciatyvos autorius: Vilniaus „Varpo“ suaugusiųjų gimnazija

Daugiau informacijos

 

Jeigu šiandien imtumėtės kurti Vilniaus šachmatus, kaip jie atrodytų? Štai Vilniaus Žemynos gimnazijos moksleiviai Saulius Gardžiulis, Justas Mankevičius ir Jokūbas Unčiuris naudodami mokyklos „FabLab“ įrangą ir 3D spausdintuvą sostinės 700-ojo gimtadienio proga sukūrė Vilniui dedikuotais šachmatais.

Darbas atliktas dalyvaujant VGTU ,,Ateities inžinerijos“ veikloje, mokiniai laimėjo pirmą vietą „gaminio modeliavimo srityje.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus Žemynos gimnazija

Darbų vadovė – Sigita Kaminskienė

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 20 d.

Renginio metu vyko projektų pristatymai, mokinių sukurtų suvenyrų paroda „Dovana Vilniui“. Renginio tikslas – skatinti mokinių domėjimąsi Vilniaus miesto istorija, visuomeniniu ir kultūriniu gyvenimu, materialiuoju ir nematerialiuoju kultūros paveldu, ugdyti pilietiškumą, toleranciją, kūrybinius polinkius.

Iniciatyvos autorius –Vilniaus Žirmūnų gimnazija

Daugiau informacijos

Data: 2023 m. sausio 25 d. 12 val.

Šio konkurso tikslas – skatinti mokinius domėtis Vilniaus miesto tradicine kultūra, plėtoti mokinių kūrybiškumą ir atskleisti meninius sugebėjimus, puoselėti vertybines nuostatas bei paminėti Vilniaus 700 metų jubiliejų. Konkursui tinkami kūriniai – tradicinės dainos apie Vilnių

Iniciatyvos autorius: Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazija.

Atsakingi asmenys: direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rasa Gruodytė ir muzikos mokytoja metodininkė Lijana Šarkaitė-Viluma. Konkurso partneris – Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.

Daugiau informacijos

Data: 2023 m. vasario 22, 23, 24 d., 18 val.

Dabarties žingsniai iš praeities į ateitį. Vilnius sergi visus prisiminimus. Muzikiniame spektaklyje meilė miestui parodoma kaip tyra, balta drobė su išrašytais gyvenimo, meilės, pasiaukojimo ir nuolatinės kovos žodžiais.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus „Taikos“ progimnazija

Daugiau informacijos

Data: 2023 m. sausio mėn.

Mokiniai buvo kviečiami pažvelgti į savo miestą, Vilnių, jaunimo akimis, atrasti ir pristatyti labiausiai jaunimui patinkančias miesto vietas vokiečių kalba kuriant filmukus, skaidres, istorijas ir kt. Geriausi darbai buvo viešinami gimnazijos interneto svetainėje ir socialiniuose tinkluose.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazija

Daugiau informacijos

Data: 2023 m. sausio mėn.

Sausį gimnazijoje buvo organizuojamas užsienio kalbų pamokų ciklas apie Vilnių. Pamokų metu 1–4 klasių mokiniai atliko tyrimą apie Europos šalių žiniasklaidoje ir socialinėje erdvėje pristatomą Vilnių ir rezultatais pasidalino su bendruomene. Geriausi darbai buvo viešinami gimnazijos interneto svetainėje ir socialiniuose tinkluose.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazija

Daugiau informacijos

Data: 2023 m. sausio 5 d. 10.00–15.30 val.

Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos organizuojamoje praktinėje konferencijoje mokytojams, kuri skirta Vilniaus miesto 700 metų jubiliejui, kalbėta apie šiuolaikinę ir įtraukią pamoką, jos organizavimo būdus bei kaip įveikti įvairius pamokos iššūkius. Pranešimus skaitė ir praktinius užsiėmimus vedė gimnazijos mokytojai ir bendruomenės nariai. Renginys organizuotas kontaktiniu būdu ir buvo nemokamas. Dalyviams buvo įteikiami kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazija

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 13 d. 13 val.

Į bendruomenės bėgimą Vilniaus pažintiniais takais, skirtą Sausio 13-osios aukoms atminti ir Vilniaus 700-osioms įkūrimo metinėms paminėti, buvo kviečiama jungtis visa gimnazijos bendruomenė – mokiniai, mokytojai ir tėvai.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazija

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 17 d. 12 val.

Vilniaus 700-ajam jubiliejui skirtas klasių ėjimo iššūkis kvietė klases varžytis tarpusavyje. Sausio 17 d. 12 val. visų klasių mokiniai įsijungę programėlę „Walk15“ ir pradėjo rinkti žingsnius savo klasei ir Vilniui. Ėjimo iššūkiui buvo skirta viena valanda. Lygiai 13 val. visų klasių mokiniai susumavo savo klasės rezultatus ir pristatė juos fizinio ugdymo mokytojams. Klasės, surinkusios 700 000 žingsnių, buvo apdovanotos gimnazijos įsteigtais prizais.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazija

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 19 d. 9.00–14.00 val.

Gimnazijos bendruomenė atliko įvairias užduotis, susijusias su svarbiausiais miesto įvykiais, Vilniaus skulptūromis, muzikuojančiu Vilniumi, šiuolaikiniu menu Vilniaus gatvėse ir t. t. Užduotys buvo atliekamos vaikščiojant po Vilniaus miestą. Paskui bendruomenė grįžo į gimnaziją ir pristatė rezultatus.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus „Laisvės“ gimnazija

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 20 d. 15 val.

Visi bendruomenės nariai buvo kviečiami pasitikrinti savo raštingumą! Ne tik pasitikrinti, kaip prisimenamos rašybos taisyklės ir ar visi kableliai atranda vietą tekste, bet ir išgirsti nuostabiai gražų tekstą apie Vilnių, švenčiantį 700-ąsias įkūrimo metines! Geriausiai valdantys plunksną buvo apdovanoti sausio 26 d. vyksiančiame renginyje „Vilnius istorijos audrose“.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazija

Daugiau informacijos

Data: 2023 m. sausio 21 d. 11 val.

Po Šv. Kotrynos bažnyčios skliautais vyko išskirtinis jaunųjų atlikėjų festivalis „Vilniaus fanfaros“, skirtas Vilniaus miesto 700 metų jubiliejui. Festivalyje suskambėjo pasaulinė premjera – kompozitorės Beatos Juchnevič kūrinys „Geležinio vilko sapnas“ 7 trimitams. Renginio vedėjas aktorius Andrius Bialobžeskis visiems dalyviams priminė garbingą Vilniaus miesto istoriją.

Iniciatyvos autorius: festivalį organizuoja Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokykla kartu su Lietuvos muzikos ir teatro akademija bei Vilniaus dešimtmete Balio Dvariono muzikos mokykla

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 23 d. 10.40 val. – vasario 28 d.

Gimnazijos bendruomenė įamžino Vilnių fotografijose, kurios buvo eksponuojamos gimnazijos patalpose.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus „Laisvės“ gimnazija

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 25 d.12 val.

Šiame konkurse buvo kviečiami dalyvauti 1–4 pradinių klasių mokiniai. Konkursas skirtas Vilniaus miesto 700 metų jubiliejui paminėti. Dainų apie Vilnių atlikėjai dalyvavo kaip solistai arba 2–10 atlikėjų grupės ir atliko vieną pasirinktą kūrinį. Konkursui tinkami kūriniai – tradicinės (lietuvių liaudies) dainos apie Vilnių.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazija, partneris – Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

Daugiau informacijos

Data: 2023 m. sausio 25 d. 14.40–15.25 val.

Teatralizuotoje lietuvių kalbos ir istorijos pamokoje „(Ne)susapnuotas Vilnius“ buvo kalbama apie magišką Gedimino susapnuotą Vilnių, kuriame susipynusi didi istorinė Lietuvos praeitis ir dabartis, apie karalių miestą, pastatytą iš akmens ir geležies, sukurtą iš meilės ir su meile jame gyvenusių žmonių. Vilnius iškyla kaip romantikos, patriotizmo, tolerancijos, kūrybos, nuostabios architektūros ir mokslo, vilties ir ateities miestas, jungiantis mus visus ir teikiantis stiprybės. Tai miestas stebuklas, išsvajotas, išmylėtas, saugantis mūsų lietuvišką dvasią ir ją puoselėjantis, paskendęs sapne ir save sapnuojantis. Pamoka buvo rodoma gimnazijos bendruomenei, o nuo vasario mėnesio – kitų Vilniaus miesto gimnazijų bendruomenėms, vilniečiams.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus Simono Daukanto gimnazija

Organizatoriai: gimnazijos istorijos mokytojas ekspertas Mindaugas Olbutas ir lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Danutė Pilypavičiūtė. Jų paruoštos integruotos pamokos apie Lietuvą ir Simoną Daukantą, ne vienerius metus rodytos Vilniaus ir šalies Simono Daukanto vardo mokyklų gimnazijų, išeivijos lietuvių bendruomenėms, vilniečiams ir miesto svečiams LDK Valdovų rūmuose, LMNŠC, 2019 ir 2020 m. pripažintos šalies vaikų ir jaunimo teatrinių festivalių ,,Šimtakojis“ laureatėmis.

Daugiau informacijos

Data: 2023 m. sausio 26 d. 13 val.

Renginio metu žiūrovai turėjo galimybę pamatyti meninę kompoziciją, kaip metraštininkai rašo ir pristato Vilniaus istoriją: buvo pristatomas senasis Vilnius, kunigaikščių ir karalių Vilnius, Baroko ir nelaimių Vilnius, Vilnius carų gniaužtuose, prarastasis Vilnius, atgimimo Vilnius ir nesibaigiantis Vilnius. Tai teatro, muzikos, šokio, literatūros ir istorijos šventė vilniečiams ir Vilniaus svečiams.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazija

Daugiau informacijos

Data: 2023 m. sausio 26 d., 14.40-16.00 val.

Teatro šventės „Augu su Vilniumi“ metu gimnazijos III ir IV klasių mokiniai demonstravo suskurtus teatrinius etiudus apie Vilniaus miesto įkūrimą, istorinę praeitį ir dabartį. Programoje numatyti etiudai apie kunigaikštį Gediminą, Barborą Radvilaitę, dr. Jozefą Franką, šiuolaikinės sostinės gyvenimo kasdienybes.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus Simono Daukanto gimnazija

Organizatorius – gimnazijos teatro mokytoja  ekspertė Rasa Ercmonienė- Varnė.

Daugiau informacijos

Data: 2023 m. sausio 26 d. 18.00 val.

Gimnazijos mokiniai organizavo talentų vakarą „JAUNAS kaip Vilnius“, kuriame per dainas, šokius, instrumentinę muziką rodė savo meninius gebėjimus, dalysis savo kūryba ir meile miestui. Šis tradicinis kasmetis renginys, sulaukiantis didelio visos esamos ir buvusios gimnazijos bendruomenės dėmesio, subūrė visus švęsti savo miesto gimtadienį.

​Iniciatyvos autorius: Vilniaus Simono Daukanto gimnazija

Organizatoriai: gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Savčiukienė, muzikos mokytojas Edvardas Čepanonis, mokinių taryba

Daugiau informacijos

Data: 2023 m. sausio 31 d. 15.00 val.

Kasmet, baigiantis sausiui, į gimnazijos muziejų renkasi žodžio mylėtojai. Gimnazijos muziejuje buvo laukiami 1–4 klasių mokiniai, norintys skaityti poeziją ir prozą. Konkursas skiriamas Vilniaus 700-osioms įkūrimo metinėms, todėl buvo kviečiama rinktis kūrinius apie Vilnių arba sukurtus, iš Vilniaus kilusių autorių. Geriausi skaitovai atstovavo gimnazijai Vilniaus miesto meninio skaitymo konkurse.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazija

Daugiau informacijos

Data: 2023 m. sausio–vasario mėn.

Gimnazijos bendruomenės nariai 2021 m. lapkritį sukūrė filmuką „Dr. J. Basanavičiaus pėdsakais Vilniuje“. Tęsiant pažintį su dr. J. Basanavičiumi, šiais mokslo metais bendruomenės nariams pasiūlyta parašyti dr. J. Basanavičiui žinutę „Tavo keliais Vilniuje“. Įdomiausios ir originaliausios žinutės buvo eksponuojamos gimnazijos erdvėse.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazija

Žiūrėkite filmuką Daugiau informacijos

Data: nuo 2022 m. gruodžio iki 2023 m. kovo (gimnazijos erdvėse bus eksponuojama nuo sausio iki balandžio)

Gimnazijos 1–4 klasių mokiniai, naudodami įvairias technikas, kūrė miniatiūrų parodą „Legendinis Vilnius 700“. Geriausius darbus gimnazijos bendruomenė ir svečiai galėjo apžiūrėti parodoje gimnazijos erdvėse.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazija

Daugiau informacijos

Data: 2023 m. sausio–kovo mėn.

Gimnazijos 3–4 klasių mokiniai keliavo po Vilnių ir stengėsi jį pažinti iš naujo! Jie fiksavo gražiausius Vilniaus vaizdus ir rengė fotografijų parodą „Senieji Vilniaus stogai“. Geriausius darbus gimnazijos bendruomenė ir svečiai galėjo apžiūrėti parodoje gimnazijos erdvėse.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazija

Daugiau informacijos

Data: 2023 m. sausis–kovas

Gimnazijos 1–2 klasių mokiniai rengė dailės darbų parodą „Vilnius legendose“. Geriausius darbus gimnazijos bendruomenė ir svečiai galėjo apžiūrėti parodoje gimnazijos erdvėse.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazija

Daugiau informacijos

Jaunimo, neformaliojo švietimo centrų iniciatyvos:

 

Data: 2023 m. sausis

Angelų siena, sukurta Sostinės vaikų ir jaunimo centro keramikos studijos vaikų.

Iniciatyvos autorius  – VŠĮ ,,Sostinės vaikų ir jaunimo centras“

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. kovo 7 d. – balandžio 30 d.

Parodos pavadinimą įkvėpė Vilniaus mieste ant kai kurių senųjų gyvenamųjų pastatų įėjimų slenksčių dar išlikęs lotyniškas užrašas „SALVE“  („Sveiki“).  Tai pagarbus kreipinys į namo šeimininką, gyventoją ar atėjusį svečią. Šie keliaspalviai smulkinto marmuro užrašai, atsiradę XX amžiaus pradžioje, kaip Vilniaus architekto Adamo Antono Filipowicziaus-Dubowiko inicijuotas ženklinimas. Taigi „Sveikas, Vilniau“, o „DCC“ tai romėniškas skaitmuo „700“.

Šioje parodoje  „SALVE, VILNIUS‘ DCC“ skirtoje Vilniaus 700-mečio jubiliejui paminėti dalyvauja vaikai kartu su profesionaliais menininkais. Apskritimo (tondo) paveiksluose dominuoja senojo Vilniaus miesto architektūros motyvai, paslaptingi peizažai paženklinti simboliniais ženklais, praeities šimtmečių legendiniais įvykiais, bei daugiasluoksniais miesto kultūros istorijos ir urbanistiniais kismais. Vieni jauni kūrėjai retrospektyviai mintimis gebėjo persikelti į praeitį, įsivaizduoti save tame laike, o kiti atvirkščiai – perkelti praeities personažus į XXI amžiaus  aplinką.

Buvo rekomenduojamas apskritas formatas iki 50 cm. Nutapyti paveikslai ant popieriaus įprastomis dailės priemonėmis ar kitokio laisvai pasirinkto pagrindo aplikuojant koliažo elementais. Dalis darbų netilpo į šią muziejaus erdvę, todėl kita ekspozicinė vieta – vaikų ir jaunimo klubas „Kregždutė“ (Šiaulių g. 8, Vilnius).

Apvalių formų meno objektai pasirinkti sąmoningai. Dekoratyvios apskritimo kompozicijos yra kilusios iš antikos ir vėlesnių renesanso laikų (tondai, plafonai, medalijonai, rozetės, kartušai); (mozaikos, freskos, reljefai, vitražai, gobelenai). Tai puošnūs dekoratyvūs elementai interjeruose, eksterjeruose bei iškilmingos simbolinės kompozicijos vaizduojamajame mene.

Apvali meno kūrinių forma – tondas tai ir užuomina į vingiuotas senamiesčio gatveles, į aptakias Vilniaus senosios architektūros detales. Grakštūs gotikiniai, barokiniai bažnyčių skliautai, kupolai, portalai, bokštai; klasicistiniai, ampyro stiliaus pastatai (Lietuvos respublikos prezidentūra, Chotkevičių ir Tiškevičių rūmai), dvarai, namai su arkiniais langais muzikaliai dera kalvotame Vilniaus miesto reljefe. Šiuolaikinės architektūros pastatai kartais darniai jungiasi (o kartais ir nesijungia) į harmoningą miesto panoramą.

O sostinei būdingas daugiatautiškumas ir skirtingų kultūrų sambūvis formuoja ne tik unikalų miesto veidą, bet ir jo kismą, virsmą istorijos vingiuose. Maža to, gyvenantieji svetur taip pat jaučia Vilniui gilius sentimentus. Taigi nenuostabu, kad senasis Vilnius ne vienai jaunųjų kūrėjų kartai buvo, yra ir išliks įkvėpimo šaltinis.

Parodos organizatoriai viliasi, jog šie jaunųjų autorių sukurti meno kūriniai  užmegzs savotišką dialogą su miestu. Dalyvavimas šioje parodoje – tai išskirtinė proga vaikams, puoselėjantiems pagarbų dėmesingumą mūsų miestui, atsiskleisti sava vizualinio meno kūrėjo kalba ir apvalių formų autoriniuose darbuose kūrybiškai aktualizuoti Vilniaus legendines istorijas bei šiuolaikines menines kasdienybės sampratas, įprasminančias vilniečių tapatybę.

Parodos tikslas – kryptingai tęsti Vilniaus kultūros kelią, paliekant ženklius pėdsakus miesto istorijos puslapiuose: tikima, kad svarbūs Vilniaus istorijos artefaktai, nūdienos jaunųjų kūrėjų sutalpinti į netradicinį formatą, virs nauja tradicija ateičiai.

Parodos autorius – Ričardas Zdanavičius

Iniciatyvos autorius – Vilniaus vaikų ir jaunimo klubas ,,Kregždutė“

Daugiau informacijos

 

Data: iki 2023 m. vasario 23 d.

Kviečiame aplankyti Vilniaus kultūros centro dailės studijos „Paletė“ tapybos darbų parodą „VILNIUI – 700“, skirtą Vilniaus miesto gimtadieniui paminėti.

Paroda veikia VILNIUS TECH Bibliotekos Galerijoje A, Saulėtekio al. 14

Iniciatyvos autorius – Vilniaus kultūros centro dailės studija „Paletė“

Daugiau informacijos

 

Data: 2022 m. gruodžio 6-31 d.

Prisimenant Vilniaus įkūrimo legendą, Vilniaus miesto gyventojai ir svečiai buvo kviečiami užrašyti savo vardą simbolinėje plytoje Gedimino pilies paveiksle. Kunigaikštis Gediminas savo laiške kviesdamas atvykti į Vilnių rašė: „… kiekvienam geros valios žmogui atveriame (savo) kraštą, valdas ir (visą) karalystę…“.

Vilniaus 700 metų gimtadienio proga vėl buvo kviečiami visi ateiti į suvenyrų parduotuvę (Pilies g. 42-17) ir pasirašyti simbolinėje plytoje. Prie šios šventinės akcijos jau prisidėjo ne tik lietuviai, bet ir italai, lenkai, prancūzai, vokiečiai, ispanai, norvegai, ukrainiečiai bei svečiai iš kitų šalių. Akcija vyko iki 700-ojo užrašyto vardo.

Iniciatyvos autorius – VšĮ dienos centras ,,Mes esame“

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 25 d.

Vilniaus „Atgajos“ specialioji mokykla ir Vilniaus „Vilties“ specialioji  mokykla-daugiafunkcis centras vykdo tęstinį bendradarbiavimo projektą. Šį kartą moksleiviai kartu pagamino Vilniui dovaną – „Vienybės bokštą“. Veiklos metu mokiniai prisiminė Vilniaus miesto įžymias vietas bei svarbius Lietuvai istorinius įvykius.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus „Atgajos“ specialioji mokykla ir Vilniaus ,,Vilties“ specialioji mokykla-daugiafunkcinis centras.

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 25 d.

Jaunosios menininkės paroda „SAPNAI“ apima kompiuterinę grafiką, tapybą, skulptūrą, drabužių dekorą. Autorė apie savo darbų parodą sako: „Sapnuose išsikreipia vaizdai, mes jaučiamės apgaubti begalinės pasakos. Kūriniai dėl savo spalvotos būsenos atrodo paveikti radiacijos. Šioje erdvėje slypi kūriniai, kurie primena į balą įlašėjusį benziną. Toje baloje atsiranda spalvų sūkurys, kuris pagauna ne kiekvieno praeivio akį. Todėl norėčiau, kad ši raštuotoji bala pagautų visų akį – priverstų susimąstyti, pajusti ir priimti šiuos kūrinius tokius, kokie yra. Kviečiu būti atvirus mano nebylioms pasakoms.“

Iniciatyvos autorius – KIMARO padalinys atviras jaunimo centras ,,MES“.

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausis

Darbų parodoje buvo galima išvysti žymiausias Vilniaus gatveles ir pastatus žaismingame senųjų lietuvių pasakų ar herojų motyvų kontekste. Istorijomis apipintus Vilniaus garsiuosius statinius ir gatves moksleiviai vaizdavo pasitelkdami fotografiją ir kompiuterines technologijas, kūrė lietuviškų pasakų herojų ir Vilniaus gatvių, rajonų ir statinių ar jų pavadinimų asociacijas.

Šį iliustravimo būdą mokiniai pasirinko siekdami atskleisti savo patriotiškumą ir klasikines vertybes. Minint simbolinį Vilniaus 700 metų jubiliejų futuristiniam vaizdui su senaisiais klasikiniais motyvais ir herojais kurti buvo naudojamos naujosios technologijos.

Iniciatyvos autorius – VŠĮ ,,Sostinės vaikų ir jaunimo centras“

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausis – vasaris

Tai sostinės vaikų ir jaunimo centro jaunųjų dailininkų jungtinė paroda. Parodoje atsispindi Vilniaus miesto architektūros vaizdai, nauji Vilniaus rajonai ir vilniečių portretai, ateities Vilnius ir jo erdvės vaikų ir jaunimo akimis.

Iniciatyvos autorius – VŠĮ ,,Sostinės vaikų ir jaunimo centras“

Daugiau informacijos

 

Data: nuo 2023 m. sausio 6 d.

Vilniaus ateitis priklauso vaikams! Jaunieji menininkai suburti parodyti, kaip savo akimis mato ateities Vilnių ir save šiame mieste. Darbuose vaizduojami ateities Vilniaus gatvės ir pastatai, žmonės, renginiai ir vilniečių kasdienybė. Išskirtinė vaikų paroda „Vilnius prieš… ir po 700 metų“ leidžia bent akimirką nusikelti į ateitį.

Iniciatyvos autorius – VŠĮ „Sostinės vaikų ir jaunimo centras“

Daugiau informacijos

 

Data: 2022 m. kovo 29-balandžio 12 d.

Seimo II ir III rūmus jungiančiojoje galerijoje Seimo Pirmininko pavaduotojos Radvilė Morkūnaitės-Mikulėnienės iniciatyva eksponuojama nacionalinio mokinių piešinių konkurso „Kelionė laiku – atgimusi Vilniaus istorija“ geriausių darbų paroda.

Konkursą jau trečius metus organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kartu su Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija ir Dailės mokytojų asociacija. Tai kryptingai puoselėjamas renginys, ruošiantis Vilniaus 700 metų jubiliejui.

Šiais metais konkurse dalyvavo ir savo darbus vertinimo komisijai pateikė 165 mokiniai. Džiugina darbų meniškumas ir visose trijose (7–10 metų, 11–14 metų ir 15–18 metų) mokinių amžiaus grupėse pristatytų darbų įvairovė.

Vilnius – daugiasluoksnis miestas, savo struktūroje užfiksavęs amžių kaitą. Išlikę gynybinės, sakralinės, gyvenamosios paskirties pastatai žavi savo autentiškumu. Praeivis, keliaudamas nuo vieno jų prie kito, gali matyti gotikos, baroko, klasicizmo stilių skirtumus ir įvairovę. O vingrios senamiesčio gatvės, regis, pačios kviečia užsukti į kiemus, kuriuose tarsi gali prisiminti, kiek daug skirtingų kultūrų žmonių čia gyventa!

Daugelis konkurso dalyvių Vilniaus istoriją pasirinko pasakoti pasitelkdami tautos mitus ir chrestomatinius motyvus. Tai svarbiausi Vilniaus senamiesčio architektūriniai akcentai: Katedra, Šv. Jonų bažnyčia, Šv. Onos bažnyčia, stūgaujantis vilkas ir jį sapnavęs kunigaikštis bei kiti valdovai.

Tačiau dėka skirtingų vizualinių sprendimų šie, regis, visiems atpažįstami motyvai suskamba vis kitaip. Vienuose kūriniuose pasirenkamas realistinis vaizdavimas, preciziškas atlikimas, kitų darbams būdingesnis siurrealistinis braižas. Juose Vilnius sapniškas, pažadinantis mamutus, telpantis ant susirangiusio žalčio, ar  atvirkščiai – mozaikiškas, fragmentiškas.

Kiti kūrėjai dėmesį sutelkė į senojo miesto gatves, kiemus, gyventojus. Piešiniuose tuo pačiu akmeniniu grindiniu besišnekučiuodami vaikščiojo miestelėnai, žydų vaikai ganė žąsis ir  būriavosi Napoleono kariai.

Tarp vyriausiųjų konkurso dalyvių darbų atsiranda ir dar viena, miesto kaip egzistencinių išgyvenimų vietos, tema. Vilnius čia gaveliškas, kūriniuose beveik neatpažinsi konkrečių vietų, pastatų. Čia miestas tampa jausmu ir emocija, išreikšta ekspresyviais potėpiais.

Kūrinių tematinė ir vizualinė įvairovė patvirtina Vilniaus kaip daugiabriaunio, įvairiapusio miesto įvaizdį.

Vadovaudamasi konkurso nuostatomis Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro sudaryta vertinimo komisija, profesionaliai atrinko iškiliausius darbus. Kaip įprasta, buvo suformuota 60 darbų parodos kolekcija, laureatams (po 5 kiekvienoje amžiaus grupėje) įteikti diplomai, atminimo dovanos, o juos parengusiems mokytojams – padėkos raštai.

Iniciatyvos autorius – Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kartu su Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija ir Dailės mokytojų asociacija.

Data: 2023 m. sausio 25 d.

Šis projektas skirtas mokiniams giliau pažinti savo miestą, jo istoriją – per detales (kolonas, langus, duris ir kt.) pamatyti architektūrą, atrasti kiemus, gatveles, gamtovaizdžius, stebėti augalų ir gyvūnų įvairovę. Projekto metu mokiniai miestą fotografavo, piešė apie jį pasakojo pasitelkdami meninės raiškos įvairovę. Sukurti darbai eksponuojami VMKMC surengtoje parodoje.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centras

Daugiau informacijos

 

 Data: 2023 m. sausio 25 d.

„Aš ir Vilnius“ kūrybinių dirbtuvių metu, ugdytiniai kurė marškinėlius sau su Vilniaus tematika. Specialiomis priemonėmis piešė ant marškinėlių, Vilniaus akcentus ar detales, kurios jiems primena Vilnių. Taip paminėdami, Vilniaus 700 gimtadienį.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus vaikų ir jaunimo klubas „Meteoras“

Daugiau informacijos

Data: 2023 m. sausio 25 d. 18 val.

Vilniaus ir Kauno šuolininkai į vandenį bei visa Sostinės vaikų ir jaunimo centro bendruomenė pasveikino Vilnių su 700-uoju gimtadieniu ir dovanojo unikalų rekordą – 700 šuolių į vandenį nuo tramplino kregždute.

Oficialaus rekordo pasiekta beveik triskart greičiau, negu tikėtasi: laikas, per kurį atlikta 700 šuolių kregždute – 24 minutės ir 3 sekundės. Šį laiką užfiksavo procesą stebėjusi „Rekordų akademija“.

Renginys, kurio metu simboliniu šuolių skaičiumi buvo pasveikintas Vilnius jo įkūrimo sukakties proga, vyko sausio 25 d. Sostinės vaikų ir jaunimo centro Didžiajame baseine.

Rekordo siekime dalyvavo 43 įvairaus amžiaus bei pasirengimo šuolininkai iš Vilniaus ir Kauno – nuo šios sporto šakos entuziastų iki Europos bei pasaulio finalistų, tarp kurių – Martynas Lisauskas – 2022 m. Pasaulio jaunimo čempionato finalistas, Sebastian Koneckij – Europos ir pasaulio čempionatų dalyvis, Liucija Balsienė – šuolių į vandenį sporto meistrė, šalies čempionė, pasaulio senjorų čempionatų čempionė.

Jauniausiajam šuolininkui 7-eri, o vyriausiam – 65-eri! Buvo šokama nuo 1 metro, 3 metrų ir 5 metrų aukščio tiltelių bei tramplinų.

„Šuolis „Kregždutė“ – klasikinis šuolis į vandenį. Tačiau „klasikinis“ jokiu būdu nereiškia „paprastas“, – pasakojo Kęstutis Autukas, SVJC treneris ir vienas iš „700 kregždučių Vilniui“ organizatorių. – Rekordui pasirinktas būtent šis šuolis, nes jis grakštus ir elegantiškas, veržlus, jaunatviškas ir laisvas, kaip ir pats Vilnius. Tai populiarioji šuolio klasika, įveikiama ne tik profesionalams, bet ir mėgėjams“. Šį šuolį, kaip privalomosios sportininkams kiekvienos programos dalį varžymų metu, labai mėgsta ir pats Kęstutis, 11 metų arba 21 kartą iš eilės buvęs Lietuvos čempionu šuolių į vandenį sporto šakoje.

Rekordo siekimą prižiūrėjo bei šuolius skaičiavo „Rekordų akademijos“ vadovas Gintaras Pocius, taip pat speciali komisija:

  • Ignas Barkauskas – šuolininkas į vandenį, Lietuvos čempionas, Europos ir Pasaulio čempionatų dalyvis, SVJC treneris.
  • Rimantas Puronas – Asociacijos „Vilniaus šuolininkų į vandenį klubas“ prezidentas, šios sporto šakos entuziastas, SVJC treneris.
  • Jurga Simanavičienė – SVJC neformaliojo švietimo mokytoja, šuolių į vandenį ir mokymo plaukti specialistė.
  • Kęstutis Autukas – daugkartinis šuolių į vandenį Lietuvos čempionas, SVJC treneris.
  • Alė Pikturnienė – Kauno plaukimo mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, daugelio tarptautinių varžybų teisėja.
  • Aušra Jūrevičienė – Kauno plaukimo trenerė, Lietuvos čempionatų prizininkė, Europos veteranų čempionatų dalyvė.

Renginio metu dalyvius ir žiūrovus džiugino Sostinės vaikų ir jaunimo centro kolektyvų pasirodymai: vandenyje – plaukimo, meninio plaukimo bei povandeninio / plaukimo su pelekais sporto šou, šalia baseino – koncertinės gimnastikos ir muzikos atlikėjų programos.

Renginį atidarė garsus Lietuvos muzikantas Justinas Jarutis, vedė aktorius Robertas Lenartavičius.

Iniciatyvos autorius: Sostinės vaikų ir jaunimo centras

Daugiau informacijos Žiūrėkite filmuką Žiūrėkite renginio transliaciją

 

Data: 2023 m. vasario 1 d., 18 val.

Renginys skirtas prisiminti Vilniaus gyvenimą, kaip Vilnius gyveno prieš 700 metų ir kaip gyveną dabar, kaip miestiečiai supranta, kas yra laimė tada ir dabar.  Angelų Šv. Mykolo ir Šv. Gabrieliaus pasivaikščiojimas po Vilniaus miestą. Renginys skirtas visoms amžiaus grupėms.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus vaikų ir jaunimo klubas „Klevas“

Daugiau informacijos

Data: 2023 m. sausio 24 d.

Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro sukurtas virtualus sveikinimas Vilniui perteikia nuoširdžias emocijas. Filmuotuose kadruose mokiniai pasakoja, kuo miestas juos žavi, kokie buvo pirmieji įspūdžiai, kai jie lankė įžymias sostinės vietas, kokia gatvė ar pastatas Vilniuje jiems svarbiausias, kokį dar svajoja aplankyti ir ką norėtų palinkėti gimtajam miestui. Architektūrinės Vilniaus detalės, piešiniai, muzikiniai mažųjų ir vyresnių atlikėjų numeriai papildo pasakojimų kaleidoskopą. Pristatymo renginyje po virtualaus sveikinimo „Mylimam miestui” peržiūros kartu su videomeno mokytoja Gintare Rakickaite dalintasi įspūdžiais, o taip pat su Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro mokiniais kurti nauji linkėjimai miestui.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centras.

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 23 d. 17 val.

Vilniaus jubiliejaus proga klubo bendruomenė paruošė smagią pramogą vaikams ir tėvams, susijusią su Vilniumi. Visus, atvykusius į šventę, laukė įvairi koncertinė programa, kurios metu dainavo pop dainavimo studijos „Decima“ ugdytiniai ir tėvai, skambėjo dainos apie Vilnių, tėvynę. Grojo gitaros ansamblis ir skambėjo lietuviškos melodijos. Taip pat susirinkusiųjų laukė šokių ir gimnastikos studijų pasirodymai.  Šventę vainikavo  balionų  paradas.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus vaikų ir jaunimo klubas „Verdenė“

Daugiau informacijos

Data: 2023 m. sausio 23, 15 val.

Renginio metu buvo pasakojamos įvairios legendos ir padavimai, kuriais prisimintas Vilniaus miesto įkūrimas, Vilniaus pilies statybos. Taip pat prisiminta ir pasikartota – kas ir koks yra Vilniaus miesto simbolis bei herbas. Renginys skirtas vaikams ir jaunimui.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus vaikų ir jaunimo klubas „Klevas“

Daugiau informacijos

Data: 2023 m. sausio 20 d. – vasario 1 d.

Vilniaus vaikų ir jaunimo klubo „Verdenė“ dailės studijos „Teptukas“ ugdytiniai, pasirinkę techniką ir priemones (flomasterius, pieštukus, tušą, guašą, akvarėlę), atvaizdavo Vilniaus miesto architektūrą. Tema įkvėpė mažuosius dailininkus piešiniuose atskleisti savo mintis ir jausmus – darbuose atsispindi daug istorinių įvykių, permainų architektūroje ir pažįstami Lietuvos sostinės vaizdai. Eksponuojami vaikų sukurti piešiniai – tai vaiko meno pasaulis, į kurį įdėta meilės, šilumos, ieškojimų ir atradimų. Parodos nugalėtojai buvo apdovanoti padėkomis ir atminimo dovanėlėmis.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus vaikų ir jaunimo klubas „Verdenė“

Daugiau informacijos

Data: 2023 m. sausio 20 d., 17.30 val.

Jaunieji atlikėjai susitiko jau III etape ir skambiai paminėjo Vilniaus 700 sukaktį. Muzikuodami įvairiais instrumentais atliko įvairių epochų autorių kūrybines interpretacijas bei atskleidė savo muzikinius gebėjimus. Renginyje dalyvavo Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro muzikos skyriaus: dainavimo (mokytojos J. Sereičikienės), fortepijono (mokytojos D. Lapienienės), smuiko (mokytojos V. Žustautienės) ir gitaros (mokytojo A. Liutvinskij) mokiniai, o taip pat ir moksleiviai iš Nacionalinės M. K. Čiurlionio meno mokyklos, Vilniaus Algirdo, ,,Lyros” muzikos mokyklų. Muzika sujungia ir tampa tarpusavio saitus stiprinančiu veiksiu bei  kviečia būti, kurti ir švęsti kartu su Vilniumi.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centras.

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 18 d.

Renginio metu pasirodė klubo „Meteoras“ ir jo padalinio „Žvaigždutė“ būrelių ugdytiniai su savo parengtomis koncertinėmis programomis ir dovanos jas Vilniui su gimtadieniu. Renginio metu pasirodė šiuolaikinio šokio būrelis, šokių studija studija „Siluetas“, gatvės šokių studija, dainavimo ir gitaros studija, komandos palaikymo būrelis, gimnastikos būrelis, „Show dance“ studija ir kiti.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus vaikų ir jaunimo klubas „Meteoras“

Daugiau informacijos

Data: 2023  m. sausio 13 d. 16 val.

Vilniaus miesto 700 metų gimtadienio proga, kuriama instaliacija pagal legendą „Gedimino sapnas“ , kuris pasakoja apie Vilniaus įkūrimą. Renginio metu  buvo gaminami vilkai, kurie garsins Vilniaus miestą dar tūkstančius metų. Renginys skirtas vaikams ir jaunimui.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus vaikų ir jaunimo klubas „Klevas“

Daugiau informacijos

Data: 2023  m. sausio 13 d. 16 val.

Protmūšio metu smagiai praleistas laikas su lankytojais ir pasitikrinta ar tikrai žinoma kas įvyko Vilniuje per 700 metu?  Žinantiems tai buvo puiki proga pasitikrinti ir pasikaroti, o nežinantiems – sužinoti. Geriausi buvo apdovanoti.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus vaikų ir jaunimo klubas „Klevas“

Daugiau informacijos

Data: 2023 m. sausio 12 d. 17 val.

Šachmatų turnyre buvo kviečiami visas amžiaus kategorijas atitinkantys dalyviai. Turnyre varžėsi stipriausieji mūsų visuomenės nariai, kurie įrodė savo jėgą ir talentą lygiavertėje kovoje. Po turnyro visos komandos buvo apdovanotos atminimo medaliais ir padėkos raštais. Vilniaus vaikų ir jaunimo klubų „Verdenė“ ir Naujosios Vilnios moksleivių kūrybos namų ugdytinių susitikimus prie šachmatų lentos organizuoja šachmatų studijos mokytojas Marius Bieliauskas

Iniciatyvos autorius: Vilniaus vaikų ir jaunimo klubas „Verdenė“

Daugiau informacijos

Data: 2023 m. sausio 11 d.

Renginio metu, ugdytiniai buvo pakviesti prisiminti ir sužinoti apie savo miestą Vilnių senų ir naujų dalykų. Viktorinos pradžioje vyko trumpa įžanga apie Vilniaus istoriją ir toliau leidžiant smagiai laiką ir bendraujant, pasitikrinti, ką ugdytiniai žino apie savo miestą.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus vaikų ir jaunimo klubas „Meteoras“

Daugiau informacijos

Data: Nuo 2023 m. sausio 10 d.- iki kol pasieksime 700 km

Visą sausio mėnesį Sostinės vaikų ir jaunimo centro auklėtiniai, klientai ir svečiai buvo kviečiami SVJC didžiajame baseine plaukiant kartu įveikti 700 km atstumą. Kiekvieno dalyvio nuplauktas atstumas buvo fiksuojamas bendroje lentelėje, dalyviui buvo įteiktas diplomas. Dalyvavo apie 1000 dalyvių, kiekvienas iš jų turėjo įveikti po 700 m. Šiuo plaukimu norima ne tik kartu švęsti Vilniaus miesto gimtadienį, tačiau vilniečiams priminti ir fizinio aktyvumo bei gerų plaukimo įgūdžių vandenyje svarbą.

Iniciatyvos autorius: Sostinės vaikų ir jaunimo centras

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio  5 d., 15 val.

Jaunietis – Jaunas Vilnietis, kuris prisideda prie Vilniaus miesto kūrimo ir augimo. Renginio metu kiekvienas jaunasis  Vilnietis turėjo galimybę iš  įvairių medžiagų pasigaminti „Jaunietį’’, kuris atspindėtų juos Vilniaus mieste. Renginys skirtas vaikams ir jaunimui.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus vaikų ir jaunimo klubas „Klevas“

Daugiau informacijos

Data: 2023 m. sausio 5 d. 8.00 – 19.40 val.

Per beveik 12 val. mokytojai turėjo galimybę prisijungti prie mokymų nuotoliniu būdu. Mokytojams huvo siūloma sudalyvauti 27 edukacinėse veiklose. Temų įvairovė plati – nuo profesinių įgūdžių iki gyvenimo būdo subtilybių. Mokytojai galėjo jungtis į veiklas, kurios jiems aktualios ir kada jiems bus patogu.

Iniciatyvos autorius: Sostinės vaikų ir jaunimo centras

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 25 d. – vasario 28 d.

Mokiniai kūriniuose pasakojo savo istoriją susijusią su gimtuoju miestu – piešė namus, gatves, parkus, draugus, gyvūnus, augalus, perteikė įvairias miesto ir jo gyventojų nuotaikas. Vaikiški jausmai ant popieriaus ir drobės perteikti spalvingais, ekspresyviais akrilo, temperos, guašo, akvarelės potepiais, pieštukų ir kreidelių štrichais. Šioje parodoje dalyvavo įvairaus amžiaus vaikai, kuriuos ugdo patyrę dailės mokytojai Lana Baglikovaitė, Kristina Daniūnaitė, Lina Ringelienė ir Gražina Aleksandra Škikūnaitė. Parodos metu numatyta apvalaus stalo diskusija su VIKO Kultūros veiklos vadybos studijų programos studentais.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centras.

Parodos vieta: VIKO. Menų ir kūrybinių technologijų fakultetas. Didlaukio g. 82, Vilnius

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio mėn.

Ugdytiniai, visą sausio mėnesį piešė, tapė ar naudodamiesi kita technika, kūrė darbelių parodą. Kurdami darbelius, vaikai galėjo atsiskleisti kūrybiškai, ir sukurti savo žinutę iš kosmoso, kurią siunčia savo miestui Vilniui 700 metų gimtadienio proga.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus vaikų ir jaunimo klubas „Meteoras“

Daugiau informacijos

Data: nuo 2022 m. gruodžio 12 d. iki 2023 m. sausio 13 d.

Kiekvienas Vilnių matome skirtingai. Gyvename, vaikštinėjame, svajojame savo Vilniuje. Pabandykime į mūsų miestą pažvelgti visi kartu – sukurkime Vilniaus koliažą! Iš Bitės SMC bendruomenės narių atsiųstų Vilniaus miesto nuotraukų buvo sukurtas koliažas, kuris papuošė mokymo centro erdves.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus Gabrielės Petkevičaitės-Bitės suaugusiųjų mokymo centras (Bitės SMC)

Daugiau informacijos

 

Data: nuo 2023 m. sausio 10 d. 17 val. iki vasario 26 d.

Paroda skirta visoms iki šiol Vilniaus klubo premija apdovanotoms knygoms. 2023 m. pradžia susijusi su Vilniumi ir knygomis – sausį minint miesto gimtadienį, o vasario pabaigoje kviečiama į Vilniaus knygų mugę. Tad pirmus du metų mėnesius yra galimybė prisiminti, kokios knygos buvo įvertintos Vilniaus klubo premija, kuo jos išskirtinės ir ypatingos.

Iniciatyvos autorius: VšĮ „Vilnius UNESCO literatūros miestas“

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 24 d. 17.40 val.

„Vilniaus istorijos“ – tai integruotas istorijos ir technologijų renginys Bitės SMC bendruomenei, kurio metu dalyviai turėjo galimybę susipažinti su Vilniaus miesto istorija bei architektūra ir sukūrė Vilniaus miesto paveikslą.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus Gabrielės Petkevičaitės-Bitės suaugusiųjų mokymo centras (Bitės SMC)

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 25 d. 13–19 val.

Šią dieną pakviesti miestiečiai kartu švęsti Vilniaus gimtadienį su literatūra. Visą dieną vyko kūrybinės dirbtuvės vaikams, skaitymai Vilniui ir apie Vilnių, pokalbiai.

Iniciatyvos autorius: VšĮ „Vilnius UNESCO literatūros miestas“

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 25 d. 16–18 val.

Vilniaus 700 metų jubiliejaus proga VAJC „Mes“ erdvės „Mes patys“ darbuotojai lankytojams ir svečiams iš kitų Vilniaus miesto erdvių organizavo renginį „Būk stiprus ir aktyvus“. Jaunuoliai buvo kviečiami dalyvauti biliardo, stalo teniso ir ledo oro ritulio varžybose. Pagrindinis šių varžybų tikslas – skatinti jaunimą judėti ir būti fiziškai aktyviems ir sveikiems, didinti kūno kultūros bei visapusės sveikatos stiprinimo veiklų įvairovę, padėti per sportą susipažinti, bendrauti ir plėsti draugų ratą.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus atviras jaunimo centras „Mes“

Daugiau informacijos


Bendruomenių iniciatyvos:

 

Data: 2023 m. kovo 15-18 d.

Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyko XIX tarptautinė Baltijos juvelyrikos paroda „Amber Trip“, kurioje įvyko autorinės juvelyrikos parodos, emalio meno meistrų paroda.

Emalio menas turi turtingą istoriją, nuo įmantrių papuošalų iki dekoratyvinių sakralinių daiktų. Emalio darbai buvo saugomi šimtmečius ir perduodami iš kartos į kartą. Minint Vilniaus miesto 700 metų jubiliejų, Tarptautinė Baltijos Juvelyrikos Paroda „Amber Trip“ kartu su emalio meno studijos-galerijos įkūrėja Maryte Dominaite kvietė lankytojus renginio metu dalyvauti specialiose dirbtuvėse.

Šio projekto, (kurį iš dalies remia Vilniaus miesto savivaldybė) 700 dalyvių nepriklausomai nuo amžiaus ar profesijos sukūrė ir paliko dalelę savo legendos apie „geležinį vilką“. Kartu sukūrė šios legedos apsaugą iš tvaraus metalo, dekoruoto vilko atvaizdu emalio technika. Senovės kariūnai, apsaugos drabužius turėjo nertus iš geležies grandelių, o Vilniaus miesto 700 metų jubiliejui sukurtas simbolinis „apsiaustas“ iš 700 plokštelių. 700 „vilkų“ ir toliau saugos Lietuvos sostinės Vilniaus legendą, o projekto dalyviai galės dalintis nauja patirtimi.

Iniciatyvos autorius – dailininkė, emalio meno puoselėtoja Marytė Dominaitė

Daugiau informacijos

 

Dailininkas grafikas Alfonsas Čepauskas sukūrė grafikos ciklą, kuriame pavaizdavo Vilniaus įkūrimo legendos simbolines interpretacijas. Lakštuose įvaizdžiai: Lizdeikos atradimo, priesaikos, medžioklės, Gedimino sapno išaiškinimo ir kiti kontaktai susieti su kunigaikščiu Gediminu. Legendoje minimas tik Gediminas ir Lizdeika, tad pastarasis yra tartum Vilniaus įkūrimo bendraautoris.

Iniciatyvos autorius – dailininkas grafikas Alfonsas Čepauskas

Valstybės sienos apsaugos tarnybos Vilniaus pasienio rinktinės sveikina su gimtadieniu ir linki neblėstančios energijos amžinai jaunam mylimam miestui! Tapę Vilniaus jubiliejaus dalimi, rinktinės pasieniečiai smagiai praleido laiką ir paliko pėdsaką ateities kartoms.

Iniciatyvos autorius – VSAT Vilniaus pasienio rinktinė

 

Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Pasieniečių mokyklos bendruomenė sveikina Vilniaus miestą artėjančio jubiliejaus proga.

Iniciatyvos autorius – Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Pasieniečių mokykla

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 3-31 d.

Vilniaus 700-ojo gimtadienio proga surengta vaikų piešinių paroda „Vilniui 700“. Nuostabūs ir šilti vaikų piešiniai eksponuojami Markučių dvaro parodų salėje. Planuota pakabinti 60 darbelių, o gauta daugiau kaip 200. Sutalpinti visi!

Bilietų kainos: suaugusiems – 1,20 eur., mokiniams, studentams ir pensininkams – 0,60 eur. Į kainą įskaičiuotas viso dvaro ir parodos lankymas.

Vieta: Markučių dvaras

Iniciatyvos autorius – Markučių bendruomenė

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 23-26 d., 9-15 val.

Vilkpėdės bendruomenės socialinių paslaugų centro rankdarbių klubas „Vaivos juosta“ kvietė į kūrybines dirbtuves „Sukurk Brailio atviruką Vilniui“. Norintieji dalyvauti iniciatyvoje buvo kviečiami atviruką kurti reljefiniu būdu, kad jis būtų atpažįstamas ir neregiui. Buvo galimybė susipažinti ir su ankščiau sukurtais darbais.

Iniciatyvos autorius – VšĮ ,,Vilkpėdės bendruomenės socialinių paslaugų centras“

Data: 2023 m. sausio 27 d., 18-20 val.

Koncertavo 6 meno kolektyvai: Šokių grupės „Šimtažiedis“, „Tu ir aš“, grupė „Vilkpėdė“, Liaudiškos muzikos grupė „Atgaja“, Folkloro ansamblis „Versmė“ ir kanklių ansamblis „Kamanės“

Iniciatyvos autorius – VŠĮ ,,Vilkpėdės bendruomenės socialinių paslaugų centras“

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 24 d. 9-12 val. ir 2023 m. sausio 26 d. 13-16 val.

Buvo pristatyti žmonių su regėjimo negalia išlaikyti eksponatai. Supažindinta su aklųjų švietimu ir Vilniuje įsikūrusiu ugdymo centru. Supažindinta su Brailio raštu. Buvo galimybė pasimokyti Brailiu parašyti savo vardą. Supažindinta su iškiliausiais Vilniaus rašytojais, poetais, kompozitoriais su regėjimo negalia.

Iniciatyvos autorius – VŠĮ ,,Vilkpėdės bendruomenės socialinių paslaugų centras“

Daugiau informacijos

 

Data: nuo 2023 m. sausio 9 d. –  rugsėjo 1 d.

Atgimimo laikotarpiu tautodailininkė Birutė Janavičienė visais būdais norėjo atkreipti dėmesį į Lietuvą ir Vilnių. Ji nuaudė rekordinę 360 m juostą ir nuleido ją nuo Vilniaus televizijos bokšto. Tuo metu tai buvo didelis įvykis, kurį rodė per televiziją. Parodoje išvysite juostą rekordininkę, taip pat bus galimybė pavartyti tautodailininkės atminimui išleistą knygą. Paroda, skirta tautodailininkės Birutės Janavičienės atminimui, veiks Rasų seniūnijos darbo metu.

Iniciatyvos autorius – Ribiškių bendruomenė

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 16 d.

Pašilaičių ugdymo įstaigos rengė vaikų piešinių parodą „Mano miestui 700!“. Nuo gruodžio pabaigos iki sausio pradžios vaikai buvo kviečiami piešti piešinius Vilniaus gimtadienio proga. Piešiniai buvo dedami į įmautes arba laminuojami ir publikuojami ant darželio tvoros (į Gabijos gatvės pusę) – kad ekspozicija būtų patogiai pasiekiama ir ją galėtų apžiūrėti visi norintieji.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus miesto Pašilaičių bendruomenės santalka

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 23 d.

Pašilaičių mikrorajono (ir ne tik jo) gyventojams buvo organizuojamas orientacinis pasivaikščiojimas. Kiekvienas savo tempu ir tinkamu laiku galėjo pradėti pasivaikščiojimą, kurio metu reikėjo ieškoti konkrečių objektų užuominų, apžiūrėti įdomiausius mikrorajono objektus (pirmasis prekybos centras Vilniuje; angelas, tupintis ant daugiaaukščio namo stogo; meno paroda prekybos centre ir pan.) ir atlikti smagias užduotis (nusifotografuoti konkrečioje vietoje ir nuotrauką atsiųsti bendruomenei, sudėlioti Gedimino pilies bokštą / skaičių „700“ ar kt. iš gamtinių žaliavų ir pan.).

Iniciatyvos autorius – Vilniaus miesto Pašilaičių bendruomenės santalka

Daugiau informacijos

 

 

 


Iniciatyvos užsienyje:

Vilnių 700-ojo gimtadienio proga iš Malio sveikina Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės kariai, atstovaujantys ne tik Lietuvai, bet ir Vilniui tarptautinėje taikos palaikymo misijoje MINUSMA.

Tarnybą vykdantys kariai siunčia šilčiausius gimtadienio linkėjimus savo miestui – ta proga karinės bazės teritorijoje pakabino atminimo nuorodą su atstumu iki Vilniaus miesto centro. Net ir būdami už beveik 5 000 km kariai nepamiršta savo miesto, jam atstovauja ir pasakoja apie jį kariams iš Vokietijos, Švedijos, Didžiosios Britanijos bei kitų šalių.

Iniciatyvos autorius: Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės kariai

Sausio 25-ją Lietuvos ambasada Indijoje su draugais ir partneriais pradėjo Lietuvos sostinės Vilniaus 700-ojo jubiliejaus šventę. Šiandien pakvietėm draugus į istorinį pasivaikščiojimą po Tuglakabadą, 3-ąjį istorinį Delio miestą, Vilniaus amžininką, ir į įsivaizduojamą pasivaikščiojimą po Vilnių, esantį už 5000 kilometrų. Su Delio istoriku, rašytoju ir filmų kūrėju Sohail Hashmi  ieškojome paralelių ir istorijos paradoksų, jungiančių ir skiriančių du miestus.  

Nuo Tuglakabado citadelės susirinkę būrys Vilniaus draugų nusiuntė gimtadienio sveikinimą Vilniui įvairiomis kalbomis, taip pažymėdami abiejų miestų atvirumą ir daugiakultūriškumą. 

Kviečiame švęsti Vilniaus gimtadienį visus metus, sekite Lietuvos ambasados skelbimus apie kitus Vilniaus gimtadienio renginius. Ir toliau ieškokime bendrų istorijų, kurios mus jungia. 

O paralelių tarp Vilniaus ir Delio-Tuglakabado ne viena: abu miestus jungia kilmės legendos – Vilnius turi Gedimino sapno legendą, Tuglakabadas – pasakojimą apie jį įkūrusio sultono svajonę. Sanskrito ir hindi kalbomis žodis „sapna“ reiškia ir sapną, ir svajonę, ir simboliškai sujungia dviejų miestų legendas. Ir to meto Lietuva, ir Indija daug kariavo su Čingischano imperijos palikuonimis mongolų totorių valstybėmis, kurios tuo metu ir skyrė Indiją nuo LDK žemių.

Vienas iš svarbiausių to meto Delio metraštininkų marokietis Ibn Batuta prieš Delį aplankė Krymą ir pietų Ukrainos žemes, kurios jau po dviejų dešimtmečių Gedimino sūnui Algirdui nugalėjus Aukso ordą tapo Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės dalimi. Galima palyginti keliautojų paliktus pasakojimus, miestų architektūrinius sprendimus, valdovų buities ir pramogų ypatumus. Gedimino įkurto Vilniaus simbolis – vilkas, o ambicingą sultoną prakeikęs sufijų šventasis išpranašavo, kad greitą jo griuvėsiuose slankios šakalai, deja, taip ir atsitiko. Paradoksas, kad nors Tuglakabadas gyvavo labai trumpai, virš griuvėsių iki šiol stūkso didinga sultono kapavietė, o Vilnius toliau gyvuoja ir klesti jau septynis šimtmečius, tačiau jo įkūrėjo Gedimino kapo vieta nežinoma.  

Lietuvos paskirtoji ambasadorė Indijoje Diana Mickevičienė perskaitė susirinkusiems Vilniaus gimtadienio sveikinimą iš Delio: 

Mūsų mylimas ir amžinai jaunas Vilniau, 

Šiandien, sausio 25-ąją, minime Tavo 700-ąjį jubiliejų. 

Žinome, kad sveikinimų lauki iš viso pasaulio, tad sveikiname Tave nuo Tavo amžininko – Delio Sultonato sostinės Tughlakabado kalvų! Tu, Vilniau, gimei iš kunigaikščio sapno, Tuglakabadas – iš sultono svajonės, jus jungia bendras sanskrito ir lietuvių kalbų žodis sapna, kuris reiškia ir sapną, ir svajonę. 

Kai 1322-1323 m. didysis kunigaikštis Gediminas išsiuntė septynis laiškus, adresuotus popiežiui, Hanzos miestams, pranciškonams ir dominikonams Saksonijoje, iš čia Tuglakabado, Delio, buvo valdoma didžiulė valstybė. 

Vienu iš tų laiškų, datuotų 1323 m. sausio 25 d., Vakarų Europai buvo pranešta apie Tave, Vilnių, ‒ kuriame klestėjo ir taikiai sugyveno amatininkai ir pirkliai, į kurį Kunigaikštis pakvietė atvykti visus darbščius ir taikius žmones, kuriems užtikrino religijos ir kitas teises ir laisves. Tai buvo tikras to meto laisvosios ekonominės ir kultūrinės zonos manifestas. 

Sveikiname Tave šio manifesto dvasioje – atvirai, viltingai, įvairiomis kalbomis. Nors ir 700 metų, bet vis dar jaunas! Kur dar nei amžinojoje Indijoje galima pajusti, kad 700metų yra tik pirmas jaunystės etapas!  

Šiandien Indijoje pradedame šventinių renginių grandinėlę dovanodami Tau paralelių ir netikėtų sutapimų kupiną pasakojimą apie Tave ir jį, Tavo amžininką Tuglakabadą. 

Mūsų laukia graži kelionė į ir po Vilnių per visus 2023-uosius. Per Tavo istoriją ir kultūrą  pasakosime Indijai apie mūsų seną ir jauną šalį. Matysimės ir bendrausime dar ne kartą. Tikimės, kad Tau patiks. 

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.