2022 metų programa

2023 m. Lietuvos laukia istorinis įvykis – Vilniaus 700 metų jubiliejus. Tai – ne tik kiekvieno vilniečio, bet ir visos Lietuvos šventė, tad jai pradedame ruoštis jau dabar. Gimtadienio proga visi norintys bus kviečiami dalyvauti daugybėje renginių, festivalių ir iniciatyvų ne tik Vilniuje, bet ir kituose Lietuvos miestuose. Juk nėra veiksmingesnio jaunystės eliksyro miestui nei veržlios idėjos ir stiprus kultūros impulsas!

2022 m. birželis – rugsėjis
Šiuolaikinių technologijų reginys-misterija „Vilniaus sapnas“

Vilnius į Lietuvos miestus siunčia „Vilniaus sapną“ – šiuolaikinių technologijų reginį-misteriją, kviesdamas visus minėti 700-ąjį Lietuvos sostinės jubiliejų. Tai – ne paprastas pasakojimas, o įspūdingas šou, kupinas šviesų, vizualizacijų, teatro ir šokio elementų.

Kur išvysite „Vilniaus sapną“:

  • Liepos 6 d. vidurnaktį Kaune
  • Liepos 30 d. vidurnaktį Klaipėdoje
  • Rugpjūčio 26 d. vidurnaktį Panevėžyje
  • Rugsėjo 2 d. vidurnaktį Vilniuje
  • Rugsėjo 10 d. vidurnaktį Šiauliuose
Daugiau informacijos

2022 m. birželis – rugsėjis
Rotušės Kolonada

Vilniaus rotušė kviečia į jau tradicija tampantį viešų kultūros renginių festivalį ROTUŠĖS KOLONADA 2022, kuris skiriamas Vilniaus Magistrato 635-osioms metinėms ir artėjančiam Vilniaus 700 metų jubiliejui. Iki rugsėjo 1 d. vilniečiams ir miesto svečiams kas savaitę 19 val. Rotušės aikštėje skambės džiazo ir klasikos melodijos, trimitų ir būgnų interpretacijos, roko ir tautinės muzikos atlikėjų pasirodymai, vyks vaizdo projekcijų pristatymai, skambės žymiausių Vilniaus poetų eilės. Festivalio metu įvyks 20 renginių,  dalyvaus 5 pučiamųjų orkestrai, 6 chorai, 4 dainų ir šokių ansambliai, džiazo ir roko muzikantai – net 700 atlikėjų iš Lietuvos ir užsienio šalių.

Daugiau informacijos

 

2022 m. liepos 15 d., 21:00 val.
Midsummer Vilnius. Tarsi Vilnius– audiovizualinis miesto koliažas

Valdovų rūmų didysis kiemas kvies patirti unikalią meninę sostinės interpretaciją išskirtinėje premjeroje „Midsummer Vilnius. Tarsi Vilnius“ – audiovizualinis miesto koliažas. Eitvydo Doškaus kinematografija, Pauliaus Kilbausko bei Vyginto Kisevičiaus garso kompozicijos ir choro BEL CANTO gyvai atliekama muzika sukurs spalvingą miesto kaleidoskopą.

Renginys vyks Valdovų rūmų Didžiajame kieme, Katedros a. 4

Daugiau informacijos

 

2022 m. liepos 24 d., 21:00 val.
Kristupo vasaros festivalis. Kristoforų naktis

Pirmojoje sostinės barokinėje Šv. Kazimiero bažnyčioje susirinkę kūrėjai pagerbs miesto globėją ir padovanos įspūdingą koncertą vilniečiams bei sostinės svečiams. Kristoforų naktis primins, kad ten, kur klesti kūryba, nėra vietos sąstingiui. Naktiniame koncerte muziką lydės autentiškas, tik šiam koncertui sukurtas apšvietimas.

Koncertas vyks Šv. Kazimiero bažnyčioje, Didžioji g. 34

Daugiau informacijos

 

2022 m. liepos 25 d.
Vilnius 700 muzikos festivalis

Šv. Kristoforas, Vilniaus globėjas, šiandien gali didžiuotis – Vilnius laukia 700-ojo jubiliejaus! Šia proga liepos 25-ąją, miesto globėjo Kristoforo dieną, sostinė taps tarptautine muzikos arena.

Festivalis vyks Vilniaus Vingio parke.

Daugiau informacijos

 

Iki 2022 m. rugpjūčio 14 d.
Paroda „BAXT“

Ši paroda – tai unikali galimybė kritiškai apžvelgti romų situaciją Lietuvoje ir Europoje iš meninės, istorinės, socialinės ir politinės perspektyvos. Parodoje pirmą kartą pristatomos naujausios menininko Andrew Miksio fotografijos iš jau 20 metų Lietuvos romų gyvenimą fiksuojančio projekto „BAXT“.

Paroda eksponuojama MO muziejuje, Pylimo g. 17

Daugiau informacijos

 

2022 m. rugsėjo 910 d.
Tarptautinis šiuolaikinio cirko festivalis
HELIUM. Bit By Bit

Šiame šiuolaikinio cirko spektaklyje broliai Bruyninckx‘ai pristato klasikinę, beveik pamirštą techniką „Iron Jaw“ (liet. „Plieniniai žandikauliai“). Spektaklyje ji atgimsta naujai ir pasakos ypatingą istoriją apie broliškus ryšius. Neįprastoje cirko palapinėje atitrūksite nuo rutinos ir išvysite unikalią pasirodymo scenografiją.

Daugiau informacijos

 

2022 m. rugsėjo 911 d.
Tarptautinis šiuolaikinio cirko festivalis
HELIUM. Carrying my father

Kai susitinka kartos, gimsta nuostabūs dalykai. Tuo galime įsitikinti vaikščiodami po Vilnių, kur kasdien skirtingos kartos dovanoja miestui savo žinias bei išmintį. Šiame akrobatiniame spektaklyje keturi cirko artistai dalysis scena su savo tėčiais. Tai trapus spektaklis apie jėgą ir žaismingą konkurenciją. Su kokiais iššūkiais susiduriame sendami? Kaip keičiasi ryšiai? Kadaise tėvas nešiojo sūnų, o vieną dieną sūnus nešios tėvą.

Daugiau informacijos

 

2022 m. rugsėjo 10 d.
Loftas Fest. Vilnius 700 Block Party

Vilniaus jubiliejaus proga „Loftas Fest“ kviečia visus į gatvės vakarėlį „Vilnius 700 Block Party“ Vytenio gatvėje, Naujamiestyje. Populiarus pasaulyje formatas sugrąžins kvartalą žmonėms – aplink nebus jokių automobilių, tik veiksmas ir šventinė nuotaika, visiškai nemokamai.

Renginys vyks Vytenio g.

Daugiau informacijos

 

2022 m. rugsėjo 28–29 d., spalio 3–4 d.
Vilniaus tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“

Pasiruoškite pamatyti „kitokį“ teatrą, kurį puoselėja novatoriškosios pasaulio scenos menininkai, formuojantys naują teatro realybę. Aštuoniolika metų gyvuojantis festivalis – jau tradiciniu tapęs kultūrinis Vilniaus renginys, atitraukiantis nuo kasdienės rutinos. Festivalis, kaip ir pats 700 metų skaičiuojantis Vilnius, nebijo žengti į nesaugias teritorijas ir rizikuoti. Čia pristatomi ne tik teatro meistrai, tačiau ir jauni, dar nespėję išgarsėti vardai, kurie nuolat stengiasi aptikti tai, kas taps svarbu rytoj.

Rugsėjo 28, 29 d. performansas „Nejaukos slėnis“
Lietuvos nacionalinio dramos teatras, Gedmino pr. 4

Spalio 3, 4 d. performansai „Būti Ariele F“ ir „dSimon“
Menų spaustuvė, Šiltadaržio g. 6

Daugiau informacijos

 

Programa nuolat pildoma. Datos ir kita renginių informacija gali nežymiai kisti. 

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.