2022 metų programa

2023 m. Lietuvos laukia istorinis įvykis – Vilniaus 700 metų jubiliejus. Tai – ne tik kiekvieno vilniečio, bet ir visos Lietuvos šventė, tad jai pradedame ruoštis jau dabar. Gimtadienio proga visi norintys bus kviečiami dalyvauti daugybėje renginių, festivalių ir iniciatyvų ne tik Vilniuje, bet ir kituose Lietuvos miestuose. Juk nėra veiksmingesnio jaunystės eliksyro miestui nei veržlios idėjos ir stiprus kultūros impulsas!

2022 m. rugpjūčio 1 – spalio 15 d. 
MMLAB erdvė

Tai kūrybinė laboratorija, kurioje susijungęs menas ir mokslas papildo vienas kitą ir meno kūriniams suteikia solidų mokslinį turinį, o akademinėms teorijoms suteikia netradicinę ir įtraukiančią formą. MMLAB kuria urbanistinę atvirą scenos menu erdvę, kurioje vasarą bei rudenį vyks scenos meno renginiai. Erdvėje pristatomi jaunų menininkų kūriniai, kurie savo drąsiais eksperimentais ir rizikingomis iniciatyvomis prisideda prie Vilniaus – jauno ir kūrybiško miesto – kultūros plėtros.

Daugiau informacijos

 

2022 m. rugsėjo 12 d., 15 d., 18 d., 21 d. ir 29 d.
Mindaugo Meškausko dokumentinis filmas „XIX amžiaus fotografo palikimas“

Į Lietuvos miestų ir miestelių kino teatrus atkeliauja režisieriaus Mindaugo Meškausko dokumentinis filmas „XIX amžiaus fotografo palikimas“. Šiame filme pasakojama apie Juzefą Čechavičių – iškiliausią, produktyviausią ir vieną pirmųjų Vilniaus fotografų, kuris fiksavo miesto vaizdus šlapio kolodijaus metodu.

Filme pasakojama ne tik apie fotografą ir jo naudotas technologijas, bet ir apie sudėtingą istorinį laikotarpį, kuriame gyveno ir kūrė Čechavičius, todėl ši dokumentika sužavės ir fotografijos gerbėjus, ir visus, besidominčius istorija. Čechavičiaus darbuose užfiksuoti Vilniaus vaizdai pasakoja apie to meto miesto gyvenimą.

Kur bus galima išvysti filmą:

– Rugsėjo 29 d. ir spalio 1 d.
„Garso“ kino teatre Panevėžyje

– Rugsėjo 30 d.
,,Romuva“ kino centre Kaune

– Splio 3 d., 10 d., 12 d., 14 d., 26 d.
,,Skalvija“ kino teatre Vilniuje

– Spalio 25 d.
A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje Utenoje

Daugiau informacijos

 

2022 m. rugsėjo 28–29 d., spalio 3–4 d.
Vilniaus tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“

Pasiruoškite pamatyti „kitokį“ teatrą, kurį puoselėja novatoriškosios pasaulio scenos menininkai, formuojantys naują teatro realybę. Aštuoniolika metų gyvuojantis festivalis – jau tradiciniu tapęs kultūrinis Vilniaus renginys, atitraukiantis nuo kasdienės rutinos. Festivalis, kaip ir pats 700 metų skaičiuojantis Vilnius, nebijo žengti į nesaugias teritorijas ir rizikuoti. Čia pristatomi ne tik teatro meistrai, tačiau ir jauni, dar nespėję išgarsėti vardai, kurie nuolat stengiasi aptikti tai, kas taps svarbu rytoj.

Rugsėjo 28, 29 d. performansas „Nejaukos slėnis“
Lietuvos nacionalinio dramos teatras, Gedmino pr. 4

Spalio 3, 4 d. performansai „Būti Ariele F“ ir „dSimon“
Menų spaustuvė, Šiltadaržio g. 6

Daugiau informacijos

 

2022 m. rugsėjo 29 d.– spalio 1 d. 
Creative Express: Vilnius 700 Young

Visai kaip Gediminas prieš 700 metų siuntė laiškus vakarų amatininkams, pirkliams ir kitiems šviesiems Europos protams, taip dabar miesto meras Remigijus Šimašius pakvietė jaunuosius reklamos industrijos atstovus iš visos Europos atvykti į renginį „Creative Express: Vilnius 700 Young“.

Rugsėjo 29 – spalio 1 dienomis reklamos ir kūrybiškumo mokykla „The Atomic Garden Vilnius“, padedama Lietuvos dizaino asociacijos, priims vienuoliktosios tarptautinės reklamos, dizaino ir komunikacijų specialistus vienijančia platformos „Art Directors Club of Europe“ (ADCE) iniciatyvos „Creative Express“ dalyvius – daugiau nei 30 jaunųjų reklamos kūrybininkų iš įvairių žemyno šalių.

Renginio metu jaunieji kūrybininkai iš viso žemyno suks galvas, kaip padidinti Lietuvos sostinės žinomumą užsienyje.

Daugiau informacijos

 

2022 m. spalio 6 d.– 2023 m. balandžio 20 d. 
Paskaitų ciklas „Istorijos miestui ir pasauliui“

Lietuvos nacionalinis muziejus kartu su Vilniaus universiteto Istorijos fakultetu tęsia paskaitų ciklą „Istorijos miestui ir pasauliui“. Šiuo bendru projektu muziejininkai į dienos šviesą ištraukia tuos eksponatus, kurie dažnai nesulaukia pakankamo dėmesio ar savo lankytojo, o istorikai nustebina temomis, nugulusiomis istorijos paraštėse.

Paskaitas skaitys Vilniaus universiteto, Lietuvos istorijos instituto ir Lietuvos nacionalinio muziejaus istorikai, archeologai, įvairių knygų autoriai, istorijos ir archeologijos mokslo populiarintojai.

Paskaitos transliuojamos tiesiogiai portale www.15min.lt ir Lietuvos nacionalinio muziejaus Youtube paskyroje.

2022-2023 metų paskaitų tvarkaraštis

– Spalio 6 d. dr. Olga Mastianica „Vilnietės 1863–1864 m. sukilime: patirtys ir atmintys“

– Spalio 20 d. Vaiva Kubeckienė „Vilniaus universiteto observatorijos Čiurlionio gatvėje kūrimas – strateginis žingsnis ar nepamatuotas eksperimentas?“

– Lapkričio 3 d. dr. Giedrė Piličiauskienė „Gyvūnai Vilniuje: maistas, transportas, pramoga. Sostinės ypatumai“

– Lapkričio 17 d. dr. Salvijus Kulevičius „Kaip Vilnius rūbą keitė: apie gotikinio miesto atradimus sovietmečiu“

– Gruodžio 1 d. Tomas Vaitelė „Senieji Vilniaus stogai“ televizijos ekrane: pirmieji muzikiniai klipai, paslėptas senamiestis ir kiti sovietmečio televizijos paradoksai“

– Sausio 26 d. dr. Darius Baronas „Gedimino laiškai – Vilniaus gimimo liudijimas“

– Vasario 9 d. dr. Antanas Petrilionis „Vilnius – miestas apguloje XIV–XV a.“

– Vasario 23 d. dr. Martynas Jakulis „Rasta prie pono Flemingo rūmų“: pamestinukai Vilniuje XVIII a.“

– Kovo 9 d. Rugilė Rožėnė „Griauti negalima palikti. Vilniaus miesto rekonstrukcija sovietmečiu“

– Kovo 23 d. dr. Žygintas Būčys „Vilniaus nenaudėliai: XIX a. pradžios ir XX a. pradžios miestiečio intelektualinė laikysena“

– Balandžio 6 d. Barbara Stankevič „Vilnija – daugiatapatybinis Lietuvos istorijos fenomenas“

– Balandžio 20 d. Rūta Miškinytė „Vilniaus elgetos portretas XVIII amžiuje“

Daugiau informacijos

 

Programa nuolat pildoma. Datos ir kita renginių informacija gali nežymiai kisti. 

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.