Tapkite Vilniaus 700 m. jubiliejaus mecenatu!

 

2023 m. Vilnius švęs 700 m. jubiliejų. Jam ruoštis pradedame jau dabar. Sutelkę bendruomenę šią šventę norime pasitikti dar gražesniame ir modernesniame mieste. Jūs taip pat galite prisidėti kuriant įspūdingą šventę ne tik Vilniui, bet ir visai Lietuvai. Miesto gyventojams ir svečiams pristatykime Vilnių – miestą, galintį pasigirti turtinga istorija, didvyriška praeitimi ir atviru žvilgsniu į ateitį.

Lietuvos sostinė visada buvo naujų idėjų lopšys, vieta, kur darniai sugyvena skirtingų kultūrų žmonės, vieta, kuriai yra svarbios laisvės bei tolerancijos vertybės. Todėl visus, turinčius idėjų ir norinčius, kviečiame tapti šventės kūrėjais.

Visais laikais prie Vilniaus klestėjimo prisidėjo ir mecenatai. Tad Vilniui švenčiant jubiliejų, mecenatu galite tapti ir Jūs. Jeigu norite miestui padovanoti dovaną, tačiau pritrūkote idėjų, kokia dovana labiausiai pradžiugintų Vilnių, Vilniuje įsikūrusios organizacijos parengė projektus, kurie galėtų geriausiai įprasminti Jūsų dovaną. Susipažinkite su idėjomis detaliau, parašykite laišką el. paštu 700@vilnius.lt ir Jums suteiksime išsamią informaciją.

 

Norite padovanoti Vilniui dovaną jubiliejaus proga? Štai kelios idėjos!

 

1. MENO INSTALIACIJOS VILNIUI

 

Socialinės atsakomybės kryptis: kultūros projektai

 

Įgyvendinant konkursui siūloma projektą, Vilniaus 700-tasis jubiliejus būtų švenčiamas visus metus, įrengiant, specialią erdvę, kurioje bus pristatomi menininkų sveikinimai miestui – instaliacijos/parodos/performansai –  lyg gyvi atvirukai.  Atviroje miesto vietoje (planuojama Neries krantinėje, tarp Baltojo tilto ir Nacionalinės dailės galerijos) bus įrengta laikina galerija (organinio stiklo stačiakampis gretasienis –  „kubas“, kurio visos keturios sienos ir lubos bus permatomos, vizualizacija pateikiama paraiškos prieduose). Planuojama, kad „kubo išmatavimai bus 6 m x 6 m x 4 m. Galerijoje kas mėnesį bus pristatyta nauja instaliacija (šviesos, garso, objektų instaliacijos, fotografijos parodos ir kt.) įkvėpta Vilniaus miesto: istorijos, asmenybių, įkvepiančių įvykių ar skaudžių pamokų.

 

 

Projekto rezultatas

 

  • Laikinos galerijos miesto centre sukūrimas, operavimas 2023 metais
  • Sukurta 12 instaliacijų, 3 iš jų kurs Meno ir mokslo laboratorijos komanda, likusių 9 autoriai bus atrinkti viešo (šalies ir tarptautiniu mastu) konkurso būdu
  • Sukurtas instaliacijas lydės 24 renginiai

 

Susipažinti su projektu

 

 

2.KINETINĖ ŠVIESOS IR MUZIKOS INSTALIACIJA „VILNIAUS ISTORIJA”

 

Socialinės atsakomybės kryptis: kultūros projektai

 

Visuomenei bus pristatyta 30 vaizdų, vaizduojančių svarbiausius Vilniaus miesto architektūros objektus (tokius kaip Šv. Onos bažnyčią, Vilniaus Arkikatedrą, Vilniaus universitetą ir pan.) bei istorines asmenybes (tokias kaip didįjį kunigaikštį Gediminą, Barborą Radvilaitę, Vilniaus Gaoną ir daugelį kitų). Balsavimo būdu (soc. tinkluose) žmonės atrinks 15, jų nuomone, miestui svarbiausių objektų bei ryškiausių asmenybių. Juos menininkė vizualizuos instaliacijoje. Tai bus erdvinėje kompozicijoje sujungti stilizuoti, ažūriniai objektai, atkartoti patvarioje medžiagoje su įmontuotu LED apšvietimu. Žmonės ir pastatai išryškės arba pranyks, reaguodami į orkestro atliekamą muziką.

Instaliacijos pristatymas įvyks 2022 m. gruodžio mėnesį Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje nemokamų koncertų metu. Specialiai šiai progai bus kuriamas šiuolaikinės muzikos kūrinys, kurį koncertų metu atliks Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo orkestras. Vėliau kūrinys bus įrašytas profesionalioje įrašų studijoje ir naudojamas tolimesniuose instaliacijos „Vilniaus istorijos” pristatymo visuomenei etapuose. Kūrinio sukūrimui kompozitorius bus atrinktas bendradarbiaujant su Lietuvos kompozitorių sąjunga.

 

 

Projekto rezultatas

 

  • Sukurta meno instaliacija
  • 6 nemokami koncertai Šv. Kotrynos bažnyčioje
  • Interneto svetainė, kurioje žmonės galės virtualiai apžiūrėti instaliaciją ir išgirsti specialiai jai sukurtą muzikos kūrinį

 

Susipažinti su projektu

 

Norite pasiūlyti savo idėją?

Kviečiame jus siūlyti savo idėjas, kaip galėtume paminėti 700 metų sostinės jubiliejų, ir padėti sukurti šventę, kuri atspindėtų miesto dvasią. 2023-ieji tik atrodo toli. Pradėkime jiems ruoštis jau šiandien: kartu įprasminkime miesto praeitį, dabartį ir ateities vizijas, plačiau paskleiskime naują kultūrinį turinį ir atraskime Vilniaus širdį!

Daugiau