Interaktyvus spektaklis „Naktigonė”

Sritis: Kultūra

Vaikščiodami po Vilnių nuolat matome lenteles ant namų su užrašais „šiame name gyveno ….“. Praeiname pro žinomų, iškilių žmonių skulptūras, keliaujame nusipelniusių asmenybių garbei pavadintomis gatvėmis. Kadaise gyvenę žmonės, jų mintys ir darbai yra gyvi mumyse iki šiol. Visa tai ir yra Vilniaus esmė – per 700 metų jame gyveno iškilūs žmonės, sukūrę miestą tokį, koks jis yra dabar. Švenčiant Vilniaus gimtadienį svarbu įprasminti ir  dar kartą prisiminti prie miesto kultūrinės, socialinės, ekonominės, technologinės ir kitos raidos prisidėjusius miestiečius. Šiuo projektu siekiama akcentuoti, koks yra Vilnius, prisiminti jo istoriją ir jame gyvenusius žmones, nepamiršti, kad kiekvienas iš mūsų esame didžiųjų asmenybių, kadaise gyvenusių Vilniuje arba susijusių su šiuo miestu idėjų, darbų, prisiminimų apie juos skleidėjai ateities kartoms, ir suprasti, kad mes ir toliau turime kurti šį miestą. 

Projekto realizavimui pasirinkta ypač svarbi, Vilniaus gimimo istoriją žyminti, vieta – Kalnų parkas. Jame esantys kalnai-piliakalniai tampriai susiję su Vilniaus ir Lietuvos istorija – yra tiksli vieta, kurioje gimė Vilniaus miestas. 

Įgyvendinant projektą visas Kalnų parkas bus paverstas interaktyvia teatrine instaliacija. Visa teritorija taps veiksmo erdve, kurioje vienai nakčiai atgims Vilniaus istorija, jame gyvenusios iškilios asmenybės ir kažkada įvykę įvykiai. Parke bus įrengiamos šviesos ir garso instaliacijos, vyks performansai, į erdvę patekę vilniečiai ar miesto svečiai atsitiktinai sutiks Barborą Radvilaitę ir galės palydėti ją į susitikimą su Žygimantu Augustu, išvys ir Mikalojų Konstantiną Čiurlionį ir išgirs jo kūrinį, pamatys Adomą Mickevičių ir Vilniaus Gaoną. Vieną akimirką žiūrovas galės stebėti vaidilučių ritualus, o kitą jau pamatyti į susitikimą skubantį Joną Basanavičių ar ant suolelio gitara grojantį Vytautą Kernagį. 

URBANISTINIS_DRAUSTINIS_NAKTIGONĖ (2)

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.