Vilniaus 700-ojo gimtadienio proga – Vilniaus universiteto Verslo mokyklos dovana Lietuvos gamtos įkvėptas meno kūrinys

Tapytoja Mykolé (g. 1987), kuri bakalauro ir magistro laipsnius įgijo studijuodama Nacionalinėje dailės mokykloje Paryžiuje (École nationale supérieure des Beaux Arts de Paris). Jau Prancūzijos sostinėje, kaip ir vėliau grįžusi į Vilnių ar keliaudama, nuosekliai pasišventė vieninteliam uždaviniui – šiuolaikinei peizažo žanro interpretacijai.

Kūrinys, kurį Mykole įprasmino ant VU Verslo mokyklos fasado yra iš jos ,,Apsemtas miškas” kolekcijos. Pastarąjį įkvėpė kasmet pavasarinio potvynio metu apsemiamas Žalgirių miškas Nemuno deltoje. Žalgirių miške gamta atbunda kaip grėsmė. Nesustabdomai plūstantys vandenys ir jais plukdomos liūtys grasina savo kelyje nušluoti viską, kas gyva. Stichijos jėgai priešinasi tik didžiuliai seni medžiai. Jų tarsi suakmenėję tamsūs kamienai šakomis remiasi į dangų, o šaknys plačiai išsiraizgo vandenyje. Trys didžiausios ,,Apsemtam miškui” pašvęstos drobės skirtos saulėtekiui, o viena iš tų drobių perkelta būtent ant VU Verslo mokyklos fasado.

Pasisemti įkvėpimo ir pasigrožėti šiuo kūriniu – kviečiami apsilankant Saulėtekyje, adresu: Saulėtekio al. 22.

Iniciatyvos autorius – VU verslo mokykla

Žiūrėkite filmuką apie kūrimą

 

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.