SPOT. Tarptautinis gatvės menų festivalis

Tarptautinis gatvės menų festivalis – SPOT vyks liepos 7-10 dienomis, o šių metų festivalio tema – teritorijos ir ribos.

Kasmet festivalis SPOT Vilnių paverčia savotiška žaidimų aikštele, pristatydamas tiek užsienio šiuolaikinius gatvės menininkus, tiek lietuvių kūrėjų darbus, supažindindamas ne tik su įvairia festivalio menine programa, tačiau ir kviesdamas į festivaliui skirtas diskusijas bei edukacijos užsiėmimus. Liepos 7-10 dienomis šiuolaikiniais gatvės menais alsuos tiek Vilniaus senamiesčio gatvelės, tiek atokesnės miesto rajonuose esančios erdvės ir kvescionuos žmonių susikurtas fizines ir vertybines ribas.

PROGRAMA: 

GAME THEORY | Joshua Monten dance company (CH)
Liepos 8 d., 18 val. / liepos 9 d., 12 val. ir 16 val.
Vieta: Kaukysos sporto aikštynas (Kaukysos g. 18, Vilnius)

Šveicarų „Joshua Monten dance company“ trupės – estetiškai griežtos ir kupinos žaidimų elementų, šokio kompozicijos – „Game Theory“ pristatymas. „Būkime atviri, mums labiausiai patinka tie žaidimai, kurių, tikriausiai išvis nederėtų žaisti. Žaidimai, kurie turi pasekmių ir kupini rizikos, žaidimai, kurie yra daugiau nei žaidimai, tokie kurie apsuka mums galvas ir gali sudaužyti širdis. Bet koks apsilankymas stadione, žaidimų aikštelėje ar net šunų parke aiškiai rodo, jog mūsų gabumai išryškėja žaidžiant. Kurdami „Game Theory“ mes sutelkėm dėmesį į spontanišką judesių grožį, kuris atsiranda intensyviai žaidžiamo žaidimo tėkmėje. Tokie judesiai dažnai pasižymi sklandžiu virtuoziškumu, nesąmoningumu ir intuicija. Lygiai tokios pat žavingos yra intensyvaus žaidimo sukeltos emocijos: adrenalino drebulys, pralaimėjimo įgėlimas, spontaniška žaidėjų ir žiūrovų empatija, įtampa, nežinant, kas bus toliau.“, - pasirodymą pristato šokio kompanija.

D-CONSTRUCTION | Cie Dyptic (FR)
Liepos 8 d., 19 val. / liepos 9 d., 19 val.
Vieta: Lukiškių aikštė, Vilnius

Energija spinduliuojantis hiphopo šokio spektaklis – „D-Construction“. Jau liepos 8 ir 9 dienomis, Lukiškių aikštėje nuguls metaliniai pastoliai, kurie taps energingo hiphopo šokio spektaklio – „D-Construction“ dalimi. Šokis lydimas galingų ritmų su rytietiškais prieskoniais perteiks šokėjų minčių išsilaisvinimą. Pasirodymo metu šeši šokėjai kurs stiprią esybę, o kiekvienas individualiai patvirtins savo unikalumą, aikštės viduryje stovintys metaliniai pastoliai pasirodymo dalyvius įkalins, saugos ir išlaisvins. „Mes tyrinėjame, ką reiškia būti žmogumi, skirdami ypatingą dėmesį žmonijos istorijai, mes stengiamės atsižvelgti į dalykų intymumą bei gylį“,- apie būsimą pasirodymą pasakoja prancūzų kūrėjų kompanija „Cie Dyptic“.

Studio Cité | Benjamin Vandewalle (BE)
Liepos 9 d., nuo 12 iki 18 val. / liepos 10 d. nuo 12 iki 18 val.
Vieta: Rotušės aikštė, Vilnius

„Studio Cité” – patyriminis projektas, kurio metu vieša erdvė virsta savotiška meno muge, kurią sudaro vienuolika skirtingų Benjamin Vandewalle kūrybinių instaliacijų. Kiekviena instaliacija savaip perteikia žiūrovo žvilgsnį į viešąją erdvę. Kitaip nei teatre, kai pasirodymas yra kuriamas nuo nulio su kruopščiai parinktomis dekoracijomis, apšvietimu ir kūnais, Benjamin Vandewalle pirmiausia dirba su tuo, kas jau yra mieste: gatvėmis, jas sudarančiais architektūriniais elementais, praeiviais, medžiais, oru ir t.t. Šios performatyvios instaliacijos verčia mus panaudoti pojūčius kitaip bei stebėti, patirti realybę nauju kampu. Festivalio lankytojas, čia tampa stebėtoju – atlikėju – žiūrovu. „Studio Cité” instaliacijos veikia autonomiškai, tačiau nuolat rezonuoja viena su kita turinio ir formos atžvilgiu, o svarbiausia jos sąveikauja su auditorija ir miestu.

[ THE FRAME ] | Electrico 28 (CAT) 
Liepos 9 d. 14 val. ir 17 val. / liepos 10 d. 12 val. ir 15 val.
Vieta: prie Nacionalinio dramos teatro įėjimo (Gedimino pr. 4, Vilnius)

Įkvėptas prancūzų rašytojo George Perec stebėjimų ir tuštumos tvarkymo „[The Frame]“ siūlo patogiai įsitaisyti, lyg prieš televizorių ir stebėtį nuolat kintantį miesto gyvenimą, jį permąstyti, perskaičiuoti, padalinti, perskirstyti bei įsidėmėti svarbiausius dalykus ir jais pasidalinti. Keturi personažai, kurie puikiai moka stebėti ir tvarkyti aplinką, objektus ir subjektus, padės žiūrovams pamatyti miestą raidžių pagalba, raidės vėliau taps žodžiais, o žodžiai pavirs sakiniais. Viskas taps dideliu gatvės spektakliu, kuriam nėra nei pradžios nei pabaigos. Šis spektaklis - be siužeto, o jo tikslas yra balansuoti ties akimirkos nereikšmingumu ir banalybe pasitelkiant padidinamąjį stiklą. „[The Frame]“ tai kvietimas atverti akis ir širdis mažiems dalykams, smulkmenoms, tai ir galimybė nuotykiui. Ar esi tam pasiruošęs?

Reikalinga registracija: https://bit.ly/TheFrame_Registracija

Festivalį globoja - Vilniaus miesto savivaldybė.
Festivalis www.700vilnius.lt programos dalis
Festivalio programą finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba, Prancūzų institutas Lietuvoje, Ispanų kultūros fondas, Šveicarų kultūros fondas.
Daugiau informacijos: www.menuspaustuve.lt

Data:
2022-07-07 - 2022-07-10
Adresas:
Įvairios vietos
Kaina:
Nemokamai
By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.